Skocz do zawartości


Zdjęcie

[admin] 'Wujo' czy jakoś tak


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 qbs

qbs

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 22 lipca 2008 - 07:22

Mój nick: qbs
Mój Steam ID: STEAM_0:1:8096960
Godzina zdarzenia: z 2 dni temu nie pamiętam o której , bodajże po 16
Opis co sie stało sie:

4 # Na serwerze wymagane są ustawienia: cl_updaterate oraz cl_cmdrate większe lub równe 50 / rate większe lub równe 12000 / ex_interp mniejszy lub równy 0.05. (ban do 12h)


Spokojnie sobie gram frag frag frag itd po czym zabija mnie jakis lagujący typ patrze na jego ping - wszystko spoko ~20/30 czyli interp -,- więc grzecznie napisałem , żeby zmienił i w tym momencie wkroczył ten Wujo i mi wyjechał , że mam interpa 0.0009 i , że to ja laguje (DAJ BO?E MU ROZUM ) i kazał mi zmienić kiedy się nie zgodziłem kopa mi posłał.

Generalnie hugo mnie to obchodzi ale bezmózgi admin który nie wie ocb nie świadczy dobrze o serwerze :X

rate 25000 cl_cmdbadkup 101 update rate 101 czyli standard zgodny z regulaminem wklejonym wyżej

pozdrawiam ! : /
Dowod/y: demo, screen
  • 0

#2 susel-Reggae Fan

susel-Reggae Fan

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 552 postów
  • Ską…d:Zagań

Napisano 22 lipca 2008 - 07:36

coś kiepsko z dowodami :)
  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafika

#3 Gość_QUIt_*

Gość_QUIt_*
  • Guests

Napisano 22 lipca 2008 - 07:41

coś kiepsko z dowodami :)


Bo tego nie można udowodnic, jedyne co można zobaczyc to jaki miał interp w logach :X
  • 0

#4 susel-Reggae Fan

susel-Reggae Fan

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 552 postów
  • Ską…d:Zagań

Napisano 22 lipca 2008 - 07:49

@Quit lukaj co typ na samym dole posta napisał

pozdrawiam ! : /
Dowod/y: demo, screen

a potem pisz :D
  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafika

#5 Gość_QUIt_*

Gość_QUIt_*
  • Guests

Napisano 22 lipca 2008 - 07:58

w sumie, jak ma demko POV to można przez jakiś tam program sprawdzic jakie miał wartości komend wpisane ;s

a screen nie wiem co by miał udowadniac;S
  • 0

#6 susel-Reggae Fan

susel-Reggae Fan

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 552 postów
  • Ską…d:Zagań

Napisano 22 lipca 2008 - 08:01

no ja też nie wiem ale napisał że ma dowody ale coś mu linki nie działają :)
  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafika

#7 qbs

qbs

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 22 lipca 2008 - 08:11

pff ok ok nie mam screena ani pova ale zaraz poproszę o demo z hltv ( sprawdze dokładnie kiedy to było bo czekałem na aktywacje konta ) . Obyło by się bez tego gdyby sam Wujo powił się i przytakną , że tak było ...
  • 0

#8 Gość_QUIt_*

Gość_QUIt_*
  • Guests

Napisano 22 lipca 2008 - 08:16

pewnie chodzi o "wujek222" on na forum nie zagląda (;s). Więc trzeba by było mu napisac, że w ogóle takowa skarga na niego istnieje.
  • 0

#9 blEEE

blEEE

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisano 22 lipca 2008 - 08:19

Ej panie, ale o ile dobrze pamiętam to Wujek oznajmił , że interp masz 0,09 .

Użytkownik blEEE edytował ten post 22 lipca 2008 - 09:33

  • 0
Dołączona grafika

#10 se lamie se

se lamie se

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 084 postów
  • Ską…d:Czechowice-Dziedzice

Napisano 22 lipca 2008 - 08:22

a tu wlasnie jest taki problem ze na serwie jest wgrany plugin ktory zmieia automatycznie interpa ( na minimum 0.05) a do tego admin moze sprawdzic jaki kto ma interp i pewnie wujo sprawdzil i mu pokazalo taki jak napisal. wiec trzeba bylo sprawdzic jaki miales i ewentualnie zmienic bo cos mi sie nie wydaje zeby plugin klamal :)
  • 0

Dołączona grafika

#11 will

will

    Pułkownik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 190 postów
  • Skype:wilu_z_mw
  • Ską…d:Tarnów

Napisano 22 lipca 2008 - 08:49

oll spamjo to ja tez chce :D

a tu wlasnie jest taki problem ze na serwie jest wgrany plugin ktory zmieia automatycznie interpa ( na minimum 0.05)

nie zawsze zmienia :D dlatego zawsze jak jestem na serwie to co pare rund sprawdzam czy oll maja dobre interpy :D wiekszosc nie nie rpzyznaje ze ma 0.1 wiec i w tym przypadku tak moglo byc;] ciesz sie ze dostales kicka a nie bana na 5 min :D
  • 0
moja wladza minela, to czeba potrolowac troszQ <3 :E
Dołączona grafika

Spoiler

#12 se lamie se

se lamie se

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 084 postów
  • Ską…d:Czechowice-Dziedzice

Napisano 22 lipca 2008 - 08:53

will mi sie jeszcze nie zdarzylo zeby komus nie zmienilo... zawsze jak gram all maja minimum 0.05
  • 0

Dołączona grafika

#13 will

will

    Pułkownik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 190 postów
  • Skype:wilu_z_mw
  • Ską…d:Tarnów

Napisano 22 lipca 2008 - 08:57

will mi sie jeszcze nie zdarzylo zeby komus nie zmienilo... zawsze jak gram all maja minimum 0.05


ojjjj to rzadko grasz ;) :D albo za rzadko lub w zlych momentach sprawdzasz :D mi i dupasowi sie kiedys nawet zdarzylo ze interp byl "0" :D

co do tematu... wujek i tak na forum nie wejdzie w najblizszym czasie wiec nie wiem czy cos z tego bedzie lol .gif' class='bbc_emoticon' alt=': lol :' />
  • 0
moja wladza minela, to czeba potrolowac troszQ <3 :E
Dołączona grafika

Spoiler

#14 se lamie se

se lamie se

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 084 postów
  • Ską…d:Czechowice-Dziedzice

Napisano 22 lipca 2008 - 09:02

trza z nim zagadac na frjends
  • 0

Dołączona grafika

#15 Gość_QUIt_*

Gość_QUIt_*
  • Guests

Napisano 22 lipca 2008 - 09:14

will mi sie jeszcze nie zdarzylo zeby komus nie zmienilo... zawsze jak gram all maja minimum 0.05


Nie prawda, mojemu bratu bez ostrzeżenia dałeś bana za interpa bo zmieniło mu się na 0.1 bo na kupie grał .;s
  • 0

#16 Predator

Predator

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 712 postów
  • Ską…d:Wojkowice

Napisano 22 lipca 2008 - 09:28

Przynajmniej u mnie ustawienie interpu 0,9 (nie chodzi tu o tawerne, ale np. new game) jest nie możliwe, gdyż pisze interp forced up to 100 ms i sie robi 0,1. Jeżeli miałeś interp 0.09 to źle, ponieważ przekracza on dopuszczalną granice 0.05, jednak jeśli miałeś interp 0.009 lub mniejszy to admin zachował się niekompetentnie karząc cie za to.

Użytkownik Predator edytował ten post 22 lipca 2008 - 09:28

  • 0
,,You put water into a cup, it becomes a cup, you put water into a bottle, it becomes a bottle, you put it into a teapot, it becomes a teapot. The water can flow, or it can crash. Be water my friend. :)

#17 fukacz

fukacz

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 574 postów
  • Ską…d:CZLDZ

Napisano 22 lipca 2008 - 09:49

temat zbacza na interpy więc coś powiem na temat wujka

tak więc wujek jest wzorowym adminem i za free kicka byś nie dostał, miał na 100% racje dając Ci ów kicka
  • 0

Dołączona grafika

NEVER GIVE UP!


#18 KoNiO

KoNiO

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 028 postów
  • Ską…d:Gorny Sląsk

Napisano 22 lipca 2008 - 10:27

no az takim wzorem nie jest szanuje go i toleruuje ale na forum mogl by czesciej zagladac
  • 0
Dołączona grafika


Dołączona grafika


AVEEE

#19 dumbass

dumbass

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 850 postów

Napisano 23 lipca 2008 - 01:22

ex_interp

* interpolacja czyli przybliżenie wartości korzystając z co najmniej 2 wartości granicznych

np. średnia ocen w szkole to interpolacja .... :D

* często blokowany prze HLGuard w celu zapobieganiu nadużyciom (dość często niesłusznie blokowany).

Czemu to służy? W idealnym ustawieniu miałbyś nieskończoną liczbę synchronizacji i byś wiedział gdzie jest przeciwnik. Oczywiste internet na to ci nie pozwoli i dostaniesz tylko skończoną liczbę pakietów. Najłatwiej tu jest się posłużyć interpolacją koła. Masz kolo - idealny kształt rzeczywisty. Ale ty masz skończoną liczbę kresek do wykorzystania. tak więc wpisujesz wielokąt foremny aby jak najbardziej upodobnić go do kola Z daleka patrząc nie zauważysz różnicy czy masz wielokąt o 100 bokach czy kolo no ale jak usiądziesz z lupa to się kapniesz :D Przeważnie w CS mamy wielokąt o 20 bokach no i tu widać że nie zawsze pozycja gracza jest pozycja realna gracza.

Na szczęście do gry to starcza gdyż działa interpolacja - wszelkie pozycje gdzie nie masz informacji gdzie się znajduje gracz sa interpolowane. Po prostu modele na ekranie nie skaczą, tylko poruszają się płynnie bo są interpolowane bazując na pakietach jakie otrzymujesz od serwera.

* Oznacza to przedział czasowy do wykorzystania przez grę - jako ułamek sekundy.

Domyślnie jest to maksymalnie 0.1 Czyli 100 ms - oznacza to że jeśli nie dostaniesz pakietu o położeniu gracza w ciągu 100ms to H-L będzie Obliczał gdzie on się znajduje.

* Normalnie ex_interp powinien być równy lub troszkę większy od 1/cl_updaterate
* Niektórzy rekomendują ex_interp 0

wtedy H-L sam obliczy tę wartość i ci powie że "ex_interp forced to msec" tylko że jest problem

1. jak zmieniasz jakkolwiek cl_updaterate to potem musisz wywołać ex_interp 0 aby to obliczył
2. jak masz ex_interp 0 to modela mogą zacząć skakać - bo pakiety się spóźniają, to normalne.

Maksymalnie ex_interp ma 0.1 czyli 100 milisekund - to jest dużo. Najczęściej jak masz cl_updaterate 20 to masz ex_interp 0.05 - oczywiście im większy update tym mniejsza liczba

Niektórzy tylko rekomendują operowanie cl_updaterate i zostawianie ex_interp'a w spokoju aby sam się kalkulował... no ale jesteśmy na polskich łączach...

* Czasem wartości ex_interp poniżej 1/cl_updaterate nie da się ustawić.

Czasem wartości powyżej 1/cl_updaterate są uważane za exploit gdyż powoduje to, że musisz strzelać za rzeczywistym modelem - dlatego jest efekt spóźniony headshot'ów - koleś przebiegł, ty strzeliłeś gdzie on "był" i dostał heda, a krew sika z pustki

Ja sugeruje popatrzeć ile ex_interp 0 wyliczy i potem dodać ręcznie +0.01, np. cl_updatertae 20 => ex_interp 0.05, dodajemy i mamy ex_interp 0.06 efektu spóźnionych hedów nie powinno być tak wiele i modele nie powinny aż tak bardzo skakać - no chyba że lagi :D. Natomiast modele nie biegają na tyle wcześnie aby inni uważali że oszukujesz. Ja uważam że dodanie 0.01 to nie jest expliotem bo netcode nie jest idealny, szczególnie jak na polskie warunki

Moim zdaniem exploitem jest jak gracz ma cl_updaterate 101 i wtedy powinien mieć ex_interp 0.009 (no powiedzmy 0.01) a w rzeczywistości używa ex_interp 0.1 czyli 10x większego!!!

Rekomendacja ostateczna ex_interp 0.1 czyli nie dotykać - wtedy HLGuard i jego blokowanie zmiennych nie będzie tak uciążliwe.


wiec powiedz mi dorgi kolego jak ustawienia interpa u kogos wplywaja na to jak ty go widzisz??

powinienes sie cieszyc ze na wuja trafiles i dostales tylko kicka bo niktorzy za to daja bana wiec naprawde nie rozumiem o co sie spinasz...

i nastepnym razem przed plakaniem jacy to admini zli radze zapoznac sie z tym co dana komenda robi

a i plugin do zmiany interpa nie dziala jezeli masz ustawiony plik config.cfg lub userconfig.cfg tylko do odczytu

fukacz:*

Użytkownik dumbass edytował ten post 23 lipca 2008 - 01:31

  • 0
S&D stanowcze NIE precz z CS'em w COD'zie!!!!!!!!a na HC grają sami KAMPERZY i CZAIDUPY

#20 ShataN

ShataN

    Kapitan

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 334 postów
  • Skype:mr__diablo
  • Ską…d:Białystok

Napisano 23 lipca 2008 - 09:18

:D a interp 0 to ma zonk :D bo patrzylem i raz sie zdziwilem hahaha:D
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0