![lol](http://tawerna-cs.org/public/style_emoticons/default/biggrin.gif)
![lol](http://tawerna-cs.org/public/style_emoticons/default/biggrin.gif)
Tytuł: Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej
Produkcja: USA
Gatunek: komedia
rok: 2006
Zdjątko:
![Dołączona grafika](http://factman.files.wordpress.com/2007/08/borat.jpg)
Opis:
Film jest oparty na żywiołowym popisie brytyjskiego komika Sachy Barona Cohena, w którym w formie parodii filmu dokumentalnego przedstawiono Borata Sagdijewa, dziennikarza kazachskiej państwowej telewizji, który w celu poprawy losu swojego narodu chce w Ameryce zasięgnąć wiedzy o kulturze amerykańskiej. Wyrusza on ze swej wioski w Kazachstanie do Ameryki aby zrobić film dokumentalny o tym kraju.
Podczas oglądania jednego z odcinków Słonecznego patrolu zakoch**e się w grającej w nim Pameli Anderson. Zakochany Borat Sagdijew wybiera się do Kalifornii, gdzie ma nadzieję spotkać swoją ukochaną i poślubić ją.
Film wywołał kontrowersje, a władze Kazachstanu rozważały nawet podanie twórców komedii do sądu za znieważenie ich ojczyzny. Film nie był zakazany w Kazachstanie, ale rząd tego kraju poprosił o jego nierozpowszechnianie. Nie przeszkodziło to kazachskiemu dziennikowi Karavan w przyznaniu "Boratowi" tytułu "filmu roku" i skrytykowaniu przy tym urzędników rządowych za brak poczucia humoru.
Masakra jednym slowem xD