Skocz do zawartości


Zdjęcie

Forum - nowy hosting


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
61 odpowiedzi w tym temacie

#21 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 21 sierpnia 2008 - 09:36

hmm no Tyro no naprawde dziwne. U mnie w domu widze roznice. Tu na Neo 512 takze widze roznice i to diametralna - tzn widoczna golym okiem.

Nie tylko o ping tu chodzi. Chociaz fakt do starego mialem 180 a do tego mam 140. Takze ogolny czas dzialania, czas wykonywania skryptow i dostepnosc cykli procesora jest znacznie wieksza -widze to po innych skryptach jak skrocil sie ich czas dzialania - w skryptach w ktorych nie ma znaczenia ping tylko jak syzbko zostanie wygenerowana strona.


Co do waszego gadania ze mam dobre lacze - to tak jak mowi tyro. Do najlepszych amerykanskich hostigngów ma sie około 100-110ms - czyli tak jak do naszych polskich google czy onetów po 10-15ms
Za taki hosting w USA trzeba jednak zabulic okolo 170 dolcow miesiecznie. I nie ma to znaczenia wiekszego czy macie tutaj 512 czy 10mbit -pewnego poziomu nie przekroczycie dlatego na tym hostingu powinniscie czuc roznice...na przyklad jak rozmawialem z rahhem to on do starego forum mial pingi po 300ms. Nie wiem z czego to wychodzilo, ale jezeli tu mozna osiagnac 180ms (u mnie 140) to nie ma bata aby nie odczul roznicy.

Co do hostingu w POlsce ja juz bodajze 3 krotnie prezentowalem ten temat na forum, w tym ostatnio 2 tyg temu w dziale administratorów. Juz teraz samo forum tawerny z filmem wazy 3gb, do tego baza psychostats,amxbans i forum to kolejne 500mb. Zeby to wszystko zgrabnie chodzilo potrzeba okolo 700-800zl rocznie. Ten hosting mam taniej i ze znacznie wiekszymi dostepnymi rzeczami - miejsca mam 1 TB a transfer jest do bólu. Jak ktos jest zainteresowany niech sprawdzi oferte polskich czy nawet niemieckich firm i zobaczy co dostanie nawet za 800zl.

Zreszta nie ma co dumac - za ten hosting dzieki paru zabiegom zaplacilem dokladnie 5 dolarów z groszami za pierwszy miesiac dzialania. Zrobilem to celowo aby miec swoisty 30 dniowy okres probny. Jezeli nam sie nie spodoba zawsze jeszcze 2-3 mce dziala dreamhost. Dreamhost oprcz tego ze mial okresy gdzie zamulal to chodzil dosc dobrze i mozna sie bylo przywyczaic. Dlatego te 2-3 miesiace mozna poswiecic na poszukiwania, tylko ze teraz jestem w zasadzie pewien ze zostane przy tym dostawcy. Roznica jest i to duza.


Takze chcialbym abyscie stale pisali tu i oceniali jak to wyglada u was, abym mogl wiedziec jak to sie sprawuje
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#22 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 21 sierpnia 2008 - 09:50

Przeciez nikt nie narzeka, nie ktorzy nie widza roznicy, inni widza na lepsze, wiec chyba proste ze zostaje B)
  • 0

#23 Lisu

Lisu

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 301 postów
  • Ską…d:Ropczyce

Napisano 21 sierpnia 2008 - 09:52

No u mnie pingi stoją na granicach 165-170, więc są niższe niż poprzednio bo miałem ponad 200-210.
Stronka się szybciej mi wczytuje niż ostatnio.
  • 0

Dołączona grafika
Dołączona grafika


One death is a tragedy
One million is a statistic


#24 se lamie se

se lamie se

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 084 postów
  • Ską…d:Czechowice-Dziedzice

Napisano 21 sierpnia 2008 - 10:58

u mnie wszystko gra i buczy :)
  • 0

Dołączona grafika

#25 bJszop

bJszop

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 381 postów
  • Ską…d:Bialystok

Napisano 21 sierpnia 2008 - 11:47

u mnie szybciej chodzi stronka ale w sb nie mogę nic wysłać .
i nie wiem czemu miałem z 198 postów a teraz mam 185 .
  • 0
Bądź dumny jesteś POLAKIEM

#26 KoNiO

KoNiO

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 028 postów
  • Ską…d:Gorny Sląsk

Napisano 21 sierpnia 2008 - 11:57

moze ci skasowali te glupoty ktore wypisywales :P ?
  • 0
Dołączona grafika


Dołączona grafika


AVEEE

#27 Snifer

Snifer

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 776 postów
  • Ską…d:Łódź

Napisano 21 sierpnia 2008 - 11:59

?ooo to teraz ja sie wypowiem :D U mnie forum działa o wiele szybciej, czyli szybciej wchdozi strona startowa, tematy sie szybciej otwierają, wogule jest o wiele Lepiej :D :D
  • 0

#28 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 21 sierpnia 2008 - 12:02

No ale jak widać nie tylko ja mam czasami problem z shout boxem. Czasami wysyla wiadomosci, a czasami chocbym sie zesral to nie.
  • 0

#29 MilczaR

MilczaR

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 262 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 21 sierpnia 2008 - 05:58

Przeciez nikt nie narzeka, nie ktorzy nie widza roznicy, inni widza na lepsze, wiec chyba proste ze zostaje B)


Dokładnie. Słuszna uwaga. Z czego robić problem, skoro jeśli jest / nie jest lepiej, to na pewno nie jest gorzej.

Ja się na tym nie znam. Nie pamiętam, by mi forum wcześniej zamulało. Może tylko wtedy, kiedy braciszek zasysał coś z p2p. Tak to zawsze śmigało jak ta lala i ja różnicy nie widzę. Może to po prostu kwestia łącza.

Martwi mnie jednak ten ShoutBox, aczkolwiek dzisiaj jeszcze nic nie pisałem, więc zaraz przetestuję. W każdym razie to dziwne, że SB po tej zmianie nie reaguje na moje wpisy.

Użytkownik MilczaR edytował ten post 21 sierpnia 2008 - 06:03

  • 0
Czas nagradza cierpliwych.

---

Dołączona grafika

---

#30 rahH

rahH

    pr0ncie

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 313 postów

Napisano 21 sierpnia 2008 - 06:07

teraz na neo 512 mam ping 170 do forum. Szybciej. Wcześniej miewałem różnie około 250 a czasami nawet sporo ponad 300.

tylko że wcześniej mi sie zawieszało forum przy edycji postów i musiałem skopiować treść i anulować edycje i od nowa próbować i zwykle za 2 razem sie zatwierdzał już post.

a teraz w ogole nie da sie zatwierdzić posta po szybkiej edycji :x ma ktos podobnie? :s
czasami tez posty znikaja mi w szałcie ;x
ale ogolnie ok jest.

Użytkownik rahH edytował ten post 21 sierpnia 2008 - 06:09

  • 0
Dołączona grafika

#31 bl00keRs

bl00keRs

    Kapitan

  • Member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 622 postów

Napisano 21 sierpnia 2008 - 06:19

a teraz w ogole nie da sie zatwierdzić posta po szybkiej edycji :x ma ktos podobnie? :s
czasami tez posty znikaja mi w szałcie ;x
ale ogolnie ok jest.


nie tylko wy taki schemat mieliscie.
  • 0

#32 MilczaR

MilczaR

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 262 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 21 sierpnia 2008 - 06:40

a teraz w ogole nie da sie zatwierdzić posta po szybkiej edycji :x ma ktos podobnie? :s
czasami tez posty znikaja mi w szałcie ;x
ale ogolnie ok jest.


Sprawdziłem to. Faktycznie mam jakiś problem z szybką edycją postów. Pełna działa bez zarzutów, więc nie ma problemu. W zasadzie, to u mnie szybka edycja postu graniczy z cudem, tak jak i napisanie coś na SB.
  • 0
Czas nagradza cierpliwych.

---

Dołączona grafika

---

#33 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 21 sierpnia 2008 - 10:31

a probowaliscie sie wylogowac i zalogowac ponownie?
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#34 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 21 sierpnia 2008 - 11:30

pisze w nowym poscie zeby oznaczylo wam temat jako nieprzeczytany.
Kazdy najpierw niech sie wyloguje a potem zaloguje. Jezeli natrafi na problem to:

problem:
przegladarka:
system operacyjny:
net:
ping do dreamhost.com
ping do tawerna-cs.org
Proba wykonania podanej akcji w innej przegladarce


bardzo prosze tych co zglaszali problemy o wypelnienie tej mini ankiety

p.s problem musi lezec gdzies po waszej stronie - ja dysponujac 4rema komputerami na kazdym z nich widze znaczna roznice w dzialaniu forum, sb wysyla wszystkie posty a edycja szybka mi sie nie zacina czego dowodem sa te slowa (na dreamhoscie sie zacinala tutaj jak na razie jeszcze nie)
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#35 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 22 sierpnia 2008 - 07:35

eeeh ankiety, formularze....

szybka edycja postów nie działa, zacina sie i duuuupa. czasem na starym też się tak robiło a czasem nie.
FF
winxp home
DSL 2000 & neo 1024
190-200
160-180
brzydzę się.
  • 0

#36 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 22 sierpnia 2008 - 07:53

problem: wpisy w shout boxie
przegladarka: fire for
system operacyjny: win xp pro
net: 1.5mb
ping do dreamhost.com 170-190
ping do tawerna-cs.org 150-170
Proba wykonania podanej akcji w innej przegladarce tez nie uzywam.

Ja zadnych szybkich edycji nigdy nie uzywalem. Dawałem pełną poprawialem post i wsio. Za to w shout boxie jest tak: chcialem cos napisać i bez przerwy nie moglem, dawalem wyloguj zaloguj, refreshe itp i nic. Dopiero jak zmienilem tresc posta poszło ! No i jest tak ze mi czasem nie akcpetuje posta i jest d*pa, wiec musze zmieniac cala tresc(nie ma wulgarow czy innego gowna). Pisze posta daje enter i znika mi napisac refresh w shocie. Dam jeszcze raz enter i napis sie pojawia, ale post nie zostaje dodany.
  • 0

#37 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 22 sierpnia 2008 - 08:13

napiszcie ktory firefox, wylogowaliscie sie i zalogowaliscie? I sprawdzcie chociazby w internet explorerze czy dziala...
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#38 Micro

Micro

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisano 22 sierpnia 2008 - 08:21

Ja mam ten sam problem co Bodziu :)
przeglądarka firefox, opera (obie najnowsze)
system operacyjny: xp/vista
net Netia 2MB na łączu TP
ping do dreamhost.com: 160-164
ping do tawerna-cs.com 199

Btw. Ile strona tawerny bierze miesięcznego transferu?

Heh z szybkiej edycji też nie można korzystać...

Użytkownik Micro edytował ten post 22 sierpnia 2008 - 08:28

  • 0

#39 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 22 sierpnia 2008 - 09:00

firefox 2.0.0.16
w IE7 szybka edycja też nie działa.

w obu przegladarkach post się wczytuje do edycji i można pisać i zmieniać, ale nie da się zatwierdzić. po kliknięciu 'zakończ' - zacina się, "stawia klepsydrę" i nie przechodzi dalej.
  • 0

#40 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 22 sierpnia 2008 - 10:37

zastanawia mnie gdzie lezy blad bo na pewno nie w firefoxie ani nie w hostingu.

Obie te funkcje ktore opisujecie korzystaja z ajaxa - A wiec tu gdzies trzeba szukac dziury.


MIcro: srednio okolo max 10gb mies, do tego np w lipcu bylo 60gb z powodu filmu tawerny, do teg doliczyc alezy ruch psychostats i amxbans
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0