Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy Admini grają na serwerze?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 02 września 2008 - 12:41

Ostatnio było kilka tematów dotyczących jakości gry na Tawernie TP. Zastanawiamy nad pluginami, zaostrzeniem regulaminu itp. W trakcie dyskusji pojawiły się głosy graczy - dajcie więcej adminów. Zastanowiło mnie to. Jak to? Przecież adminów mamy sporo. Zacząłem się nawet martwić czy starczy slotów dla adminów i graczy z rezerwacjami.

Owi zwrócił mi uwagę, że powinniśmy się zastanowić nad naszą polityką względem adminów. Z jednej strony chcemy mieć dobrych adminów, grających na serwerze, dbających o jakość rozgrywki. Z drugiej strony wymagamy od adminów składek, bo od tego zależy los serwera. Nie jest to łatwe zadanie. Musimy się bronić przed sytuacją, występującą niegdyś, na niektórych serwerach, gdzie można było kupić admina.Wielu dobrych graczy, którzy mogliby być adminami nie stać na opłacanie składek, a niektórzy admini mogą traktować funkcję jak ekskluzywny dostęp do slota z dodatkowymi bonusami.

Staramy się wybierać adminów spośród znanym nam graczy, którzy są gotowi ponieść koszty składki min 10zł/mc. Nie ma zwyczaju pisania podań o admina. Być może powinniśmy dopuścić taką procedurę. Możliwe, że ktoś wartościowy by się zgłosił. To spowoduje, że pojawia się prośby typu „jak mi dacie admina to będę u was grał”. Z drugiej strony jeżeli admini proponują kandydatury zachodzi niebezpieczeństwo, że mogą promować kumpli nie zawsze zasługujących na funkcję, a pomijać innych, którzy być może bardziej się nadają.Dawniej jak Owi i reszta FF graliśmy dużo, mogliśmy sami ocenić kandydaturę. Teraz opieramy się na opinii innych. Uważam, że nie zaszkodzi umożliwić pisanie podań o admina. Głupie prośby można skasować.

Nie ulega wątpliwości, że ranga serwera zależy od jakości maszyny i łącza, na których on stoi (te mamy bardzo dobre), umiejętności H@ w jego konfigurowaniu (myślę, że ja trochę umiem, a Owi na pewno umie wszystko) oraz zaangażowania adminów. Jeżeli te czynniki są spełnione to dobrzy gracze zaszczycą serwer swoją uwagą.
Spośród tych czynników pozostaje ocena zaangażowania adminów. Wszyscy wiemy, że aby admin mógł pełnić funkcję musi być obecny na serwerze. To właśnie obecność admina na serwerze znacząco wpływa na poziom gry. On jest tym, który prowadzi grę, dba o kulturę i wypełnianie celów gry. Rozsądza spory, motywuje do przestrzegania zasad i regulaminu. Potrafi grać i pomaga innym, stwarza warunki i prowadzi rozgrywkę. Jest sędzią i przewodnikiem.

W każdym razie powinno tak być. Ale czy jest?

Zanim odpowiemy na to pytanie postanowiłem sprawdzić obecność. ?eby mówić o zaangażowaniu trzeba najpierw być obecnym. Owi zrobił zapytanie do bazy Psychostatów o czas gry adminów oraz kilku innych znanych osób w ciągu ostatnich dwóch tygodni – 15 dni.

Dołączona grafika

Kilka słów wyjaśnienia.
Kolumny 1, 2 nie wymagają wyjaśnień. W kol.3 zaznaczyłem osoby, które posiadają flagi admina. Kol.4 pokazuje liczbę połączeń z serwerem, a kol.5 liczbę dni, w które następowały połączenia z serwerem. Kol.6 i 7 pokazują łączny czas gry w tym okresie. W kol.8 mamy pokazane średnio ile minut trwało połączenie, a w kol.9 ile średnio minut trwała gra w dniu.
Kol.10 jest pokazuje ile średnio minut w okresie ostatnich dwóch tygodni osoba była obecna na serwerze. Inaczej łączny czas gry podzielony na 15dni.

Wnioski:
- osoby 1-6 grają ok. 2 h dziennie,
- osoby 7-13 grają co najmniej 1h dziennie,
- osoby 14-19 grają ok. 1/2h dziennie,
- osoby 20-28 praktycznie nie grają.

W przypadku osób nie pełniących funkcji admina, ten czas nie ma znaczenia. Umieściłem je w tabelce tylko informacyjnie.
Natomiast w przypadku adminów sprawa wygląda inaczej. Trzeba zapytać – ile powinien spędzić na serwerze admin, żeby można było powiedzieć, że jest zaangażowany, ile żeby stwierdzić, że jeszcze wypełnia swoje obowiązki, a poniżej jakiego czasu należy stwierdzić, że nie pełni funkcji, a jedynie posiada rezerwację slota z dodatkowymi bajerami (flagami).

Rozumiem doskonale, że oprócz CSa istnieje realne życie. Popieram zachowywanie umiaru w graniu, jestem przeciwnikiem nałogowego przesiadania w sieci czy na serwerze. Jeżeli jednak ktoś decyduje się na bycie adminem, musi wykazać się zaangażowaniem. Jeżeli nie może grać zbyt dużo lub w ogóle, nie powinien pełnić funkcji. Oczywiście ponieważ wszyscy admini opłacili składki należy im się dostęp do slota, ale bez pozostałych flag. Jest to bowiem niesprawiedliwe względem innych graczy, którzy wpłacili na serwer często większe kwoty.

W tym jak zwykle przydługim poście nie wskazuję na inne sprawy związane z byciem adminem. Mianowicie, merytorycznej oceny pracy admina na serwerze. Uważam jednak, że trzeba mieć w ogóle o czym rozmawiać - admini muszą być obecni na serwerze, żeby dyskusja na taki temat miała jakikolwiek sens.

Tych, którzy dotarli do końca zapraszam do dyskusji…
  • 0

#2 mOOn_

mOOn_

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 416 postów
  • Ską…d:klikash?

Napisano 02 września 2008 - 12:53

Ja na ffa jeszcze czasem spotkam willa, świrka i blinda czasem nawet stoper przełamie sięi wejdzie na ffa a innych ani widu ani słychu. Więc z parę godzin doliczyło by się jeszcze tym paru osobom.

P.S widzę sls nic nie gra ja jużnawet zapomniałem kto to jest a wręcz nawet go nie widziałem... proponuję zastąpić go kimś innym

Użytkownik mOOn_ edytował ten post 02 września 2008 - 12:56

  • 0
милый дaмы я xoчy вac пролететь

#3 ulti

ulti

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 077 postów

Napisano 02 września 2008 - 01:13

A ja sobie pogrywam ale ostatnio czesciej na ffa a tam nie ma psycho wiec mam mniej ;p ale mnie i tak temat nie dotyczy. No a na tp czesto jest tak ze gra 4/5 adminow jednoczesnie a pozniej przez pare godzin nikt ale tak jest wszedzie i nic sie na to nie poradzi, nie mozna nikomu kazac grac np od 22 do 24.
  • 0
bzzzzzzzzyyyy

#4 se lamie se

se lamie se

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 084 postów
  • Ską…d:Czechowice-Dziedzice

Napisano 02 września 2008 - 01:16

P.S widzę sls nic nie gra ja jużnawet zapomniałem kto to jest a wręcz nawet go nie widziałem... proponuję zastąpić go kimś innym


fakty mowia za siebie. ostatnimi czasy nie gralem wogole poniewaz pewna sytuacja zmusila mnie do pracowania po 12-14 godzin dziennie i nie mialem czasu grac, a nawet jak go mialem to bylem tak zmeczony ze nie mialem ochoty. jak widac nie wszystko zalezy od dobrych checi.
Naszczescie juz wszystko wyprostowalem i mam nadzieje ze wszystko wroci do dawnego pozadku.
No ale jak zwykle to bywa decyzja nalezy do was :)
  • 0

Dołączona grafika

#5 will

will

    Pułkownik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 190 postów
  • Skype:wilu_z_mw
  • Ską…d:Tarnów

Napisano 02 września 2008 - 01:58

A ja sobie pogrywam ale ostatnio czesciej na ffa a tam nie ma psycho wiec mam mniej ;p

na ffa sa psycho ;) :P

co do gry.. ostatnio a szczegolnie rpzez jakis miesiac malo grywalem.. w sczegolnosci na TP bo czesciej zagladalem na ffa;x w wakacje mialem sporo rzeczy do zrobienia teraz mam juz szkole wiec mysle ze bede mial wiecej czasu na gre ...

wiecej grzechow nie pamietam i postanawiam sie poprawic.. :D
  • 0
moja wladza minela, to czeba potrolowac troszQ <3 :E
Dołączona grafika

Spoiler

#6 ulti

ulti

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 077 postów

Napisano 02 września 2008 - 02:07

mam na mysli ze godziny sie nie sumuja...
  • 0
bzzzzzzzzyyyy

#7 bl00keRs

bl00keRs

    Kapitan

  • Member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 622 postów

Napisano 02 września 2008 - 02:36

ja tez kilka h pogralem chyba na ffa, ale na fejkach gram czescie na serwerach niz na rl ;p S T R E S O W O ogolnie :D
  • 0

#8 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 02 września 2008 - 02:41

jak napisał ulti nie można nakazać nikomu grac w określonych godzinach, ale jak ktoś jest adminem to powinien chociaż średnio 1h dziennie grać. raz więcej raz mniej ale grać. wchodzenie na serwer raz na trzy dni na 20 minut nijak się ma do zaangażowania.

ja nigdy nie grałem dużo, ale jak grałem to zawsze miałem 20-25 h na 2 tyg na steamie, czasem ponad 30.
niektórzy admini mają sporo godzin na steamie, ale mało na tawernie, znaczy, że grają przede wszystkim na innych serwerach. nie wymagamy wierności, ale jakiejś przyzwoitości chociaż. bycie adminem zobowiązuje. skoro przyjmujemy zadani to staramy się je wykonać, a nie tylko cieszymy się, że mamy slota, flagi, jesteśmy kimś, szychą, a reszta nas nie obchodzi.

mówiąc wprost - wygląda, że tak naprawdę mamy 8-10 czynnych adminów.
Ta dyskusja jest o TP. jeżeli ktoś woli grać na FFA, niech to napisze, tam też trzeba adminów.
  • 0

#9 MilczaR

MilczaR

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 262 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 02 września 2008 - 02:54

Ja chciałem dodać coś od siebie...

Jeśli chodzi o moją osobę, to ta tabelka może być trochę myląca. Dziwnie się złożyło, że to akurat te ostatnie 2 tygodnie była sporządzana statystyka. To okres, kiedy akurat mam czas na grę, a są to godziny bardzo późne, zahaczające o noc.
Można stwierdzić, że jestem takim nocnym cieciem serwera, często jedynym i sam muszę się męczyć z dzieciakami (których teraz chyba będzie mniej ze względu na szkołę).

Pisałem wyżej, że dziwnie się złożyło z tą statystyką...
Kiedy dostałem funkcję admina zaznaczałem, że moja obecność na serwerze będzie taka, że w ciągu miesiąca:
- dwa tygodnie będę, półtora tygodnia nie, a reszta miesiąca to wielka niewiadoma.
To ze względu moją pracę.
Niestety czas nie pozwala mi grywać za dnia, aczkolwiek zdarza się, że zagram o tej porze w takim tygodniu jaki mamy teraz (czyt. "reszta miesiąca to wielka niewiadoma"), a także w weekend zależnie od pogody, planów itd.
Zresztą chyba zauważyliście, że bywa taki czas, iż nie gram ponad tydzień, a nawet nie zjawiam się na steamie.

Tak więc mnie może kojarzyć grupa ludzi grywających wieczorami, bądź wczesną nocą. Ci za dnia mogą walnąć na say'u "co to? nowi admini? ale się pozmieniało" :)

---

Co do kwestii poruszonej przez Tyro (tyro)...
Poziom gry TP jest faktycznie niski. Są jednak momenty, że jeśli na czyjąś komendę poleci się w jedno miejsce całą ekipą w pierwszej rundzie i się ją wygra, to chłopaki latają parę rund razem. Jednak przy 5:0 zaczyna się samowolka..

Ja nie jestem srogim adminem. Unikam banów, ograniczam się do kicków, a za ewentualne bluzgi na czacie, wolę dać karę milczenia, co skutkuje. Oczywiście za obrazę gracza itp, itd leci ban. Tak samo za obsranie po raz któryś mojej prośby dotyczącej gry zespołowej. Jak już kiedyś pisałem, wolę zatrzymać gracza, niż się go pozbywać. Miałem w ciągu ostatnich dwóch tygodniu typów, którzy się do mnie burzyli, za to, że dałem im kicka za FFA. Dyskutowali wręcz bezustannie. Uświadomiłem im, że kto inny dałby im już bana nawet na parę dni. Dzisiaj mówią mi siema i pilnują się z grą TP. Jednak można.
Jednak są przypadki, gdzie nie ma sensu się patyczkować.

Rozpisałem się nieco, a chciałem poruszyć właśnie obecność adminów o danej porze, albo w ogóle ich obecność. Ludzie na TTP grają dość długo, gdzie o 2 w nocy jest full. Jeden admin, to za mało, nie wspominając już o jego nieobecności.

Tam Will itd wyżej pisali, że grywają na FFA częściej czy coś... Trzeba się zastanowić, kto gdzie chce grać i gdzie chce być adminem. Właśnie taka nieobecność ludzi grających zespołowo (tym bardziej, że to admini) przyczynia się też do niskiego poziomu TP.

--
Jutro postaram się wrzucić kasę na serwer.

Użytkownik MilczaR edytował ten post 02 września 2008 - 02:58

  • 0
Czas nagradza cierpliwych.

---

Dołączona grafika

---

#10 KoRniK

KoRniK

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 069 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 02 września 2008 - 03:11

gram jak mnie plecy / leb nie nawalaja (ale niestety zadko bywa tak ze mnie nie boli) dochodzi jeszcze szkoła ktora sie teraz zaczela. wiec napewno dziennie teraz bede 1h w porywach do 2 :( staram sie pomagac jak moge ...
  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#11 dumbass

dumbass

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 850 postów

Napisano 02 września 2008 - 03:12

ostatnimi diami nie mam czasu na gre wejde na l2 sklep rozstawie wejde z kumplem na tsa i robimy projekt:X

a jak gralem po 4 godziny dziennie lub wiecej to nie ma tabelki:X
  • 0
S&D stanowcze NIE precz z CS'em w COD'zie!!!!!!!!a na HC grają sami KAMPERZY i CZAIDUPY

#12 will

will

    Pułkownik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 190 postów
  • Skype:wilu_z_mw
  • Ską…d:Tarnów

Napisano 02 września 2008 - 03:18

Tam Will itd wyżej pisali, że grywają na FFA częściej czy coś... Trzeba się zastanowić, kto gdzie chce grać i gdzie chce być adminem. Właśnie taka nieobecność ludzi grających zespołowo (tym bardziej, że to admini) przyczynia się też do niskiego poziomu TP.

--
Jutro postaram się wrzucić kasę na serwer.


na ffa grywam tylko z tego powodu zeby serwer rozkrecic.. na tp tego nie potrzeba bo sa ludzie chetni do gry ale na ffa tez trzeba kogos znalesc.. oprocz tego ffa to ostatnio na ffa jakims gralem ponad rok temu.. i nie przepadam za nimi, zdecydowanie wole tp;] pozatym teraz na tp praktycznie co runde mnie wywala z serwera za <3 Reliable channel overflowed wiec nie widze tez sensu wchodzic na serwa poczekac az oll padna tylko po to zeby mnie znowu wywalilo -_-
  • 0
moja wladza minela, to czeba potrolowac troszQ <3 :E
Dołączona grafika

Spoiler

#13 w0rms.dll

w0rms.dll

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 633 postów

Napisano 02 września 2008 - 04:01

Więc tak: tabelka wszystko mówi więc poprostu jeżeli ktoś ma adma a jest z różnych powodów rzadko na serwie to nie ma co się bawić w "Psa ogrodnika" ze względu na slota i odsunąć się od adma (Możliwe że tylko na jakiś czas) :)
  • 0

#14 czapka style

czapka style

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 398 postów
  • Ską…d:Kalisz

Napisano 02 września 2008 - 04:36

tyro a ja mam pomysl poczekaj jeszcze ten miesiac zaczyna sie szkola wiec czas sie inaczej rozlozy niz w wakacje i zobaczymy po tych 2 tygodniach jak sprawa sie ulozy...
  • 0

#15 ReV

ReV

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 955 postów
  • Ską…d:Bielsko-Biała

Napisano 02 września 2008 - 04:46

ja i tak od pazdziernika wyjezdzam na studia wiec na serwie bedzie mnie jak na lekarstwo :< 2-3 razy w miesiacu :D
  • 0
Dołączona grafika

ŚWIREQ & rev FTW

Dołączona grafika Dołączona grafika

#16 Masmix

Masmix

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 164 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 02 września 2008 - 07:35

Ja od razu mowie, ze teraz to w nic nie gram i tak na kompie, wole sie skupic na sobie czyli szkola i inne moje prywatne sprawy. Wydaje mi sie jednak, ze to co moglem zrobic to zrobilem czyli oplacilem serwer w jakims stopniu i go takze zalozylem, moge takze dorzucic cos kasy, jezeli bedzie taka potrzeba. Nie pisze tego dlatego, aby sie w jakis sposob wywyzszyc ( a kiedys mi sie to zdarzalo), tylko aby sie poniekad "usprawiedliwic". Na ten czas "maturowy" badz na zawsze mozecie mi odebrac admina, slota - co chcecie. Mi to i tak bedzie niestety obojetne, bo musze sie dostac na studia. Pozdrawiam, forum zawsze staram sie poczytac, a jak przyjdzie troche czasu to cos zagram na serwie.
  • 0
Disturbed: Indestructible:

"Every broken enemy will know,
That their opponent had to be invincible!
Take a last look around, while you’re alive,
I’m an indestructible master of war!



#17 mOOn_

mOOn_

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 416 postów
  • Ską…d:klikash?

Napisano 02 września 2008 - 07:59

ja tez kilka h pogralem chyba na ffa, ale na fejkach gram czescie na serwerach niz na rl ;p S T R E S O W O ogolnie :D


http://tawerna-cs.or...yer.php?id=1544 nawet pełnej godziny nie masz nabitej...

Trzeba adminów na ffa i na TP nie ma co ukrywać, można umieścić na serwerze odpowiednie ogłoszenie (chodzi mi o FFA)
ze składaniem kandydatur na forum ja tam gram najwięcej i widzę którzy gracze są kulturalni itp więc mogę bardzo pomóc
  • 0
милый дaмы я xoчy вac пролететь

#18 bl00keRs

bl00keRs

    Kapitan

  • Member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 622 postów

Napisano 02 września 2008 - 08:07

niestety statystyki musza klamac, gdyz w niedziele gralem od rana okolo 2h i w poniedzialek rano tez ze 2-3h.
  • 0

#19 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 03 września 2008 - 07:25

PANOWIE.

tu nie chodzi o rozliczanie, karanie, czy odbieranie komuś flag za karę.
statystyki mają pokazać sytuację i sprowokować adminów do okreslenia się, czy chcą i mogą pełnić funkcję, czy nie.

niektórzy traktują to poważnie. np. kiedyś pale bo lubie napisał, żeby mu zdjąć flagi bo wyjeżdża i nie będzie mógł być adminem.

wpisów do bazy adminów jest sporo, a są głosy że adminów jest mało. chcemy to zwyczajnie uporządkować.

powtarzam jeszcze raz i będę to mówił do znudzenia: admin to przede wszystkim obowiązki, slot i flagi służą jedynie ich realizacji. na prestiż trzeba sobie zasłużyć, same flagi nie wystarczą do zyskania autorytetu. jak chcesz mieć slota, zwyczajnie go opłać. jak jesteś adminem to nim bądź. admin an serwerze ma robotę do wykonania, dopiero jak jest wszystko ok. może się pobawić.

jeżeli ktoś opłacił składkę, nawet jeżeli zrezygnuje z funkcji będzie mial dostęp do slota. to oczywiste.
  • 0

#20 bJszop

bJszop

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 381 postów
  • Ską…d:Bialystok

Napisano 03 września 2008 - 12:35

mądrze tyro powiedziałeś :)
  • 0
Bądź dumny jesteś POLAKIEM




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0