Skocz do zawartości


Zdjęcie

nowa grafika do starego kompa?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 14 czerwca 2007 - 04:46

mam w domu taki komp, który używa mój syn:
athlon 1ghz, 256mb ram, radeon 9200, płyta SIS z agp4x, stery catalyst -> wydajnośc max.
cs. chodził na 800x600 32bit -> max. 50fps. na aztec max. 30fps.

brat wymienił sobie kartę graficzną i miał na zbyciu swoja starą radeon 9800pro.
więc wymieniłem się z nim na grafę (tamtą sprzeda) i dorzuciłem ramu.
teraz wygląda tak:
athlon 1ghz, 768mb ram, radeon 9800, płyta SIS z agp4x, stery catalyst -> wydajność max.
cs. chodzi na 800x600 32bit -> 50-90fps. na aztec 30-60fps.
jeszcze można by zmienić sterowniki na omega i pokombinować z configiem.

widać różnicę, a cała impreza zamknęła się w 60zł.
ciekawe ile by wzrosły fpy, jakby włożyć jakieś ati X1300.

Użytkownik tyro edytował ten post 14 czerwca 2007 - 04:48

  • 0

#2 ScaR

ScaR

    Troll

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 622 postów
  • Ską…d:Poznań

Napisano 14 czerwca 2007 - 04:51

Bardzo ładny interes ubiłeś http://tawerna-cs.or...tyle_emoticons/default/biggrin.gif Ale procek jest słaby a w cs'ie dużo od niego zależy, gdyby był chociaż z 1,7 ten Athlon myślę ze 100 miałbyś spokojnie.

Użytkownik ScaR edytował ten post 14 czerwca 2007 - 04:52

  • 0
Kto się c*pą urodził mężczyzną nie umrze

Dołączona grafika

Nowy H@ Tawerny :D
Dołączona grafika

#3 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 14 czerwca 2007 - 04:55

pewnie tak.

ja na tym kompie nie gram. używałem go zanim kupiłem sobie laptopa jakieś dwa lata temu, na którym mam 100fps nawet na aztecu. co prawda nowe gry już na nim nie chcą chodzić, a i css daje mi tylko 20-40fps, ale do 1.6 wystarcza.

z tamtym kompem jest problem, że płyta jest kiepska i niewiele tam się da na nią wstawić. więc nie zamierzam zbytnio inwestować. ta podmiankę zrobiłem z ciekawości i temat napisałem jako ciekawostkę. :)
  • 0

#4 pawzad

pawzad

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisano 19 czerwca 2007 - 02:49

widać różnicę, a cała impreza zamknęła się w 60zł.
ciekawe ile by wzrosły fpy, jakby włożyć jakieś ati X1300.

Wiekszej roznicy by to nie zrobilo, poniewaz musial bys wymienic takze procesor, bo ten stary Athlon spowalnial by nowa karte a R9800Pro to dla tego procesora max. Ale ubiles dobry interes kupujac za takie pieniadze dobra karte jakim jest ten Radeon, przy dobrym zasilaczu mozna sprobowac ja troche podkrecic http://tawerna-cs.or...tyle_emoticons/default/wink.gif

@EDIT: Ja na starym GeForce4MX wyciagalem stale 60FPS przy synchronizacji pionowej:ON a przy OFF 100 z tym, ze nie byla ona stabilna przez moj procesor: Celeron 2,2GHz. Po zakupie o niebo lepszej GF7300GT mam takie same wyniki. Po prostu musze wymienic proca.

Użytkownik pawzad edytował ten post 19 czerwca 2007 - 02:52

  • 0

#5 Atze

Atze

    Gienerau

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Ską…d:Plaża, słonce, laski, zimne piwo :)

Napisano 19 czerwca 2007 - 07:18

@EDIT: Ja na starym GeForce4MX wyciagalem stale 60FPS przy synchronizacji pionowej:ON a przy OFF 100 z tym, ze nie byla ona stabilna przez moj procesor: Celeron 2,2GHz. Po zakupie o niebo lepszej GF7300GT mam takie same wyniki. Po prostu musze wymienic proca.



a Co byś wiecej chciał jak masz wartość fps_max na 100, a przy włączonej synch. odświezanie monitora na 60Hz ?? Zmien ustawiania to wymiana proca nie bedzie konieczna zeby wyniki były lepsze niz na gf4...
  • 0
Dołączona grafika

#6 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 20 czerwca 2007 - 07:16

niestety wymiana proca nie jest taka prosta. bo zazwyczaj od razu trzeba wymienić płytę, pamięci i zasilacz. wówczas lepiej pomyśleć o nowym kompie, a nie zawracać sobie głowę reanimacją starego rzęcha.....
  • 0

#7 pawzad

pawzad

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisano 23 czerwca 2007 - 12:35

Wiekszej roznicy by to nie zrobilo, poniewaz musial bys wymienic takze procesor, bo ten stary Athlon spowalnial by nowa karte a R9800Pro to dla tego procesora max. Ale ubiles dobry interes kupujac za takie pieniadze dobra karte jakim jest ten Radeon, przy dobrym zasilaczu mozna sprobowac ja troche podkrecic http://tawerna-cs.or...tyle_emoticons/default/wink.gif

@EDIT: Ja na starym GeForce4MX wyciagalem stale 60FPS przy synchronizacji pionowej:ON a przy OFF 100 z tym, ze nie byla ona stabilna przez moj procesor: Celeron 2,2GHz. Po zakupie o niebo lepszej GF7300GT mam takie same wyniki. Po prostu musze wymienic proca.



Mialem 100, ale nie stale, skakalo od 60-100 przez procesor... Celeron to straszne gown*
  • 0

#8 Bloodline

Bloodline

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisano 26 czerwca 2007 - 11:47

imo najlepszym rozwiazaniem jesli monitorem jest crt wrzucic rozdzielke 640x480 i podkrecic proca badz go wymienic
  • 0
Dołączona grafika

#9 pawzad

pawzad

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisano 03 sierpnia 2007 - 05:56

imo najlepszym rozwiazaniem jesli monitorem jest crt wrzucic rozdzielke 640x480 i podkrecic proca badz go wymienic

Najlepszym rozwiazaniem czego?
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0