Skocz do zawartości


Zdjęcie

[inne] może trochę dyscypliny?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 26 września 2008 - 11:45

TP jak sama nazwa wskazuje - gra zespołowa. Teoretycznie admini powinni pilnować tego, ale wg mnie jedynie z tej roli właściwie wywiązuje się Milczar. Ustalane schematy przed rundą, każdy współpracuje i wykonuje 'założenia taktyczne' (oczywiście znajdzie się jakaś czarna owca, ale po paru ostrzeżeniach wylatuje z serwera). Taka gra sprawia o wiele więcej przyjemności i to jest tak na dobrą sprawę esencja tego co powinno być zawsze na Tawernie TP. Moim zdaniem inni admini ograniczają się tylko do pilnowania kultury czy też kontroli np. interpu. Nie chcę robić nagonki na obecnych adminów, ani mi to w głowie, ale może warto byłoby zdyscyplinować graczy, żeby ze sobą współpracowali, w T wyznaczyć kogoś kto 'poprowadzi' grę i wtedy wygląda to całkiem inaczej. Mam rację czy się mylę?

Druga kwestia to może 'skłonić' graczy do odwagi przed wirtualną śmiercią. Mówi się wbita tu i tu, a pierwsza osoba wybiegająca z respa zatrzymuje się, ogląda za siebie czy też podskakuje... Może takie zachowania tez możnaby 'nagrodzić' slayem czy też choćby ostrzeżeniem, jestem pewny, że w kilku przypadkach poskutkuje...

Wasze opinie?
  • 0
Dołączona grafika

#2 ReV

ReV

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 955 postów
  • Ską…d:Bielsko-Biała

Napisano 26 września 2008 - 12:09

temat walkowany milion razy na forum, wyszlo jak wyszlo...
  • 0
Dołączona grafika

ŚWIREQ & rev FTW

Dołączona grafika Dołączona grafika

#3 plaj

plaj

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 294 postów
  • Skype:daniel.cupek
  • Ską…d:50 cm od monitora

Napisano 26 września 2008 - 12:37

szczerze to jest duzzo lepiej niz bylo, walkowany no moze i tak ale trzeba go walkowac:) niech sie poprawia nawet powoli to bedzie gut puki co nalezy podziekowac ludziom za to co do tej pory i tak juz zdzialali :)
  • 0
========================================================================================================

w życiu każdego z was jest coś, co w trudnych chwilach was trzyma przy nim... dla mnie jest tym pfkkk
nie ufam nikomu kocham tylko tych co na to zaslużyli...

ciężki charakter ? wiem mam z natury, ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury!


Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj, Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj nieee, bo przyjaciela straciłbyś
bo przyjaciela straciłbyś jak jaaa..
(...)a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak On,a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak Onnn..
(...)był jednym z niewielu skazanych na bluesa, ten wyrok dodawał mu siłł..
(...)lecz często uciekał by stanąć nad wami, by nabrać znów sił..
(...) skazany na bluesa no ilu jeszcze jest takich jak On?!?

niee ty go nie znałeś..




Ja tu jeszcze wróce
========================================================================================================

#4 bl00keRs

bl00keRs

    Kapitan

  • Member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 622 postów

Napisano 26 września 2008 - 01:00

dobrze jest, ja trzymam dyscypline. Nie bede zmuszac kogos ze ma isc na b na d2 bo jak bedzie chcial isc to i tak pojdzie swoja droga ;] wiec nie mam na to wplywu. Nie bede wyznaczac nic gdzie idziemy, chcesz pograc sobie w takich zasadach to pograj z kumplami cw i graj z taktykami na ffa zadnych taktyk nie zgrasz, jedynie co to tylko raszowac mozna powiedziec nic wiecej ;] Jak widze kogos ffa biegajacego za fragiem za pierwszym razem ostrzezenie/slay za drugim kick a potem dopiero ban jak dalej gra jak gral.
  • 0

#5 Masmix

Masmix

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 164 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 26 września 2008 - 01:10

To jest serwer publiczny, nie da rady miec takiego tp jak na cw/mix. Wiecej sie nie wypowiadam, bo nie ma sensu, jezeli masz w teamie paru ogarnietych "znajomych" to wtedy sie gra klei. Zreszta niektorzy wychodza z zalozenia, ze TP to gdzies wbiec razem. Otoz nie- trzeba miec takze troche skilla zeby zabic tych ct/t ...
  • 0
Disturbed: Indestructible:

"Every broken enemy will know,
That their opponent had to be invincible!
Take a last look around, while you’re alive,
I’m an indestructible master of war!



#6 mOOn_

mOOn_

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 416 postów
  • Ską…d:klikash?

Napisano 26 września 2008 - 01:44

To zamknąć temacik bo bez sensu dalsza rozmowa
  • 0
милый дaмы я xoчy вac пролететь

#7 ReV

ReV

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 955 postów
  • Ską…d:Bielsko-Biała

Napisano 26 września 2008 - 03:31

Niestety, poki ludzie nie zrozumieja ze przy wspolnym raszu terro wygrywa w 90% runde to nic nie pomozemy. ja ze stoperem potrafimy na glockach we 2 na respa ct wbiec bez szwanku, ale nas 2 to troche malo na 8/9 ct.
  • 0
Dołączona grafika

ŚWIREQ & rev FTW

Dołączona grafika Dołączona grafika

#8 Masmix

Masmix

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 164 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 26 września 2008 - 04:50

Ja nie napisalem, ze wspolny rasz to zla droga do tp. Ale wspolne BEZMYSLNE wbieganie na bsa i dawanie sie wybic jak kaczki, dla mnie jest bez sensu. Wystarczy rzucic ze 2 sg, 1/2 flesza (ale nie oslepiac swojego teamu). Do tego niech ze 2 osoby ida innymi sciezkami i robia halas/wprowadzaja w blad team przeciwny i wtedy powinno sie udac. Czasem po prostu ct wybije T i tyle. Nie kazda runde da sie wygrac :D

PS. Wcale nie stwierdzilem w poscie powyzej ze rasz jest bez sensu. Sam czesto wbiegam razem z Wami, a chodzilo mi o to, ze oprocz wbiegania trzeba tez zabic tych ct na bs. Dobre checi nie zawsze wystarcza ;p

Użytkownik Masmix edytował ten post 26 września 2008 - 04:51

  • 0
Disturbed: Indestructible:

"Every broken enemy will know,
That their opponent had to be invincible!
Take a last look around, while you’re alive,
I’m an indestructible master of war!



#9 czapka style

czapka style

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 398 postów
  • Ską…d:Kalisz

Napisano 26 września 2008 - 09:04

racja racja :) uwazam j/w trzeba ct zrobic w konia ;) chyba ze jest resp to rasz wyjdzcie bez problemu ;) wiec nie ma co ciagnac tematu jak gra 4 adminow to jest gites ;)
  • 0

#10 MilczaR

MilczaR

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 262 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 26 września 2008 - 11:15

O dzięki za dobre słowa FFFF :)

--
Tematu nie zamykajcie, bo takie dyskusje mogą przynieść tylko lepsze. Ewentualnie "nabijanie" będzie się kasować.

--
Dobrze piszecie o tym wbijaniu z głową. Wiadomo, że samo wbicie nie wystarcza. Ale to nie dlatego T ginie szybko, że nie umieją zabijać (nie mają skilla), tylko dlatego, że wbije tylko mały ułamek który ma mało szans, a reszta jest stłamszona w: trupie, domku, itd, itp. Powodem jest tchórzostwo, bądź wola przeżycia, po to by grać jak najdłużej, a najlepiej zostać ostatnim, jeszcze przeżyć rundę i potem napisać, że "zachowałem broń".
Ktoś może mi czy takiemu FFFF zarzucić niepotrzebne wbijanie pierwszemu, lecz jeśli się tego nie zrobi, to już nikt tego nie zrobi, popatrzą się ludzie na siebie i potem rozbiegają się każdy w swoją stronę.

To specjalne skakanie graczy będących z przodu, zatrzymywanie się, biegnięcie z AK, celowe zawadzanie o ściany czy winkle... jest naprawdę irytujące i kto wie czy faktycznie nie zacznę na to ostrzej zwracać uwagi.

Robienie CT w jajo.
Otóż to! Ostatnio robimy takie akcje. Wystarczy się tylko umówić, że wyczekujemy frajerów. Zazwyczaj te rundy kończą się podłożeniem paki i przeżytym teamem w ilości 70%. Niestety nie zawsze ludzie potrafią obronić pakę, bo fragi ich kuszą niemiłosiernie.
--

Często pisze się o grze Terro, ale do gry CT także jest wiele zastrzeżeń. CT zawsze jest zbytnio rozproszone, nie biegną razem do paki, tylko na raty. Kiedy zostanie dwóch ostatnich, to zaczyna się "zachowywanie broni".


Oby jak najwięcej ludzi czytało takie tematy i wyciągali jakieś wnioski.
  • 0
Czas nagradza cierpliwych.

---

Dołączona grafika

---

#11 palacz

palacz

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 911 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 27 września 2008 - 10:17

panowie i panie :P
gralem chwile na ffa na d2 i stwierdzam ze na ffa jest lepsze tp niz na TP!! co wy na to....
chce to przedyskutowac bo az mi zal serwera tp bez kitu!!
kumaci ludzie sami proponuja taktyke ja tam tylko przytakiwalem i bylo kot!! panowie admini biezemy sie za to tp bo porazka jest!!!
  • 0

ws2xe1.jpg


#12 MilczaR

MilczaR

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 262 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 27 września 2008 - 01:19

Może ludzie mylą serwery przy wchodzeniu na nie ?
No skoro wchodzą jakieś typy i piszą, że testują myszkę, albo te obsrane podskoki, inny lata gdzie mu się podoba i pisze, że bawi się zoomem, a jeszcze inny pisze, że nie słyszał co do niego ludzie wołali, bo ma mp3 załączone... No na TP takie rzeczy?
  • 0
Czas nagradza cierpliwych.

---

Dołączona grafika

---

#13 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 27 września 2008 - 02:45

ludzie boja sie wbijac pierwsi na bs tylko dlatego bo to zaraz konczy sie dla nich gra ...dostaja kulke w leb a jakby tak trzech na raz wbilo na bs to ten pierwszy ma szanse na przezycie..... jak ja sie wpieniam grajac w tt na cbble wbijamy na B all i jeden glupi HE wrzucony przez jakiegos cteka rujnuje nasza taktyke wszyscy sie zatrzymuja ..jeszcze lepiej , bo sie cofaja i wtedy leca kolejne he i all ginie..... i teraz pytanie co by tu robic zeby gracze zaczeli wbijac na BS bez zastanowienia? Zbyt duzo banow dawac nie mozna bo wszyscy pouciekaja z Tawerny trzeba cos sensownego wymyslic..... moze admin moglby pochwalic jakiegos gracza pod koniec rundy zeby podniesc go na duchu wtedy inni mu pozazdroszcza i tez beda chcieli uslyszec pochwale z ust admina :D.
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#14 bl00keRs

bl00keRs

    Kapitan

  • Member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 622 postów

Napisano 27 września 2008 - 03:27

ta gracz miesiaca zrobcie kto najwiecej raszy poprowadzi a zwyciezca otrzyma slota...
  • 0

#15 Atze

Atze

    Gienerau

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Ską…d:Plaża, słonce, laski, zimne piwo :)

Napisano 27 września 2008 - 03:36

będzie można rozdawać batoniki, o towar sam się zatroszczę :big_boss:
  • 0
Dołączona grafika

#16 KoRniK

KoRniK

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 069 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 27 września 2008 - 06:04

naucz mnie ktos od nowa TP ... bo ja przez te ****** **** pogubilem sie co jest tp a co nie :F
  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#17 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 27 września 2008 - 09:04

tez mnie wpieniaja te **************** zwlaszcza jak mowie do nich gramy TP, a oni sie zaraz pluja. zenada
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#18 Snifer

Snifer

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 776 postów
  • Ską…d:Łódź

Napisano 27 września 2008 - 09:10

Nie da się wyleczyć choroby FFA, jest to wirus na którego nie ma leku, a co najgorsze i tak w końcu każdego dopadnie...
  • 0

#19 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 27 września 2008 - 09:19

niedlugo kazda chorobe bedzie sie dalo wyleczyc...... ffa na TP trzeba tepic a przynajmniej probowac

Użytkownik Masmix edytował ten post 27 września 2008 - 09:32
napisales juz jeden post o poprzedniej tresci. opja edit sie klania :)

  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#20 MilczaR

MilczaR

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 262 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 27 września 2008 - 09:37

Snifer mylisz się.
Opowiem pewną historyjkę. Kto tam chce, to niech sobie poczyta, kto nie to nie. Ale ci, którzy nie pojmują jaka frajda jest w grze zespołowej i są raczej graczami FFA, to niech poczytają.

Jak zaczynałem, to nie wiedziałem co to TP. ?e w ogóle jest jakiś podział. Widziałem te napisy takie w nazwach FFA i TP, ale gówno mi to mówiło. Przegrałem tak rok na 1.5. Po wejściu 1.6 pół roku. Wchodziłem na serwery przypadkowo, nie patrząc na rodzaj serwera. Pamiętam, że dostawałem jakieś bany z d*py, może to właśnie za brak gry TP.
Któregoś razu wszedłem na pewien serwer i tam się zadomowiłem. Grałem w zasadzie tylko tam. Był to serwer z rodzaju TP. Ja jak zwykle grałem swoje, a więc wjazdy nie wjazdy, indywidualne akcje. Jednakże nigdy nie uciekałem od gry (nie zachowywałem broni, zawsze starałem się rozbroić tę pakę, czy ją podłożyć będąc sam). Pewnie miałem trochę farta, bo zawsze grałem w Terro. Jak przerzuciło do CT, to jak się dało, od razu wracałem do T. Dla Terro jak wiadomo nie ma granic itd, więc ciężko było złamać zasady. W końcu pewnego razu przerzuciło mnie do CT. Robiłem tam to co zawsze, czyli indywidualny raszyk, polowanie na fragi. Dostałem w końcu uwagę od admina, który mnie lubił. Do dzisiaj mam go we friends i do dzisiaj chyba tam grywa. Nie dał mi ani bana, ani kopa. Po prostu powiedział, że tak nie wolno itd, wyjaśnił mi, że to TP, że są strefy, których nie można przekroczyć przed upływem pewnego czasu.
Fakt, że ciężko było się przestawić. Może gra FFA jest jak wirus, ale da się go wyleczyć. Po 2 dniach olśniło mnie. Gra zespołowa bardziej mi odpowiadała. To jak na boisku, gdzie gra się z całą drużyną. Przecież mnie samego zawsze wpieniało, jak ktoś moich zawodników sam starał się przebiec całe boisko i to jeszcze wejść do bramki najlepiej. Takie akcje zazwyczaj kończyły się niepowodzeniem, a nawet stratą bramki. Tak samo jest w CS. Zespół biegnie w planowane miejsce, a paka sama, gdzieś w pizzdu jak jeździec bez głowy. Paka pada, zbiegają się do niej CT. Cały wysiłek zdobycia innego BS przez drużynę został zmarnowany przez jednego, bądź dwóch kasztanów.

Kiedy wchodziłem na serwer FFA, by sobie pograć bez reguł, to już nie było to samo. Jak mogłem być kiedyś tak ślepy? Ja ginąłem po 30 sekundach i parę innych osób, a reszta gdzieś łaziła, wchodziła, kampiła i tak całą rundę, która trwa 2 minuty. Trzeba patrzeć bezradnie i czekać na kolejną. Jeszcze ten zbitek nerwów patrząc, co oni robią? Tylko po to, by upolować jakiegoś CT i mieć z tego frajdę i zachować broń na następną rundę, gdzie znowu ubiją jednego typa i zachowają, czyli takie granie na zero i o jeden frag do przodu na jednej rundzie.

Doszedłem do wniosku, że serwery FFA są bezsensowne. Znalazłem wyjście. ?eby sobie postrzelać i pograć dla jaj zacząłem wchodzić na serwery DM.

Może ktoś wyciągnie z tego wniosek.

--
Wzruszająca historia co ? :D

Użytkownik MilczaR edytował ten post 27 września 2008 - 09:41

  • 0
Czas nagradza cierpliwych.

---

Dołączona grafika

---




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0