Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Requiem for a dream, dramat,USA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 plaj

plaj

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 294 postów
  • Skype:daniel.cupek
  • Ską…d:50 cm od monitora

Napisano 20 października 2008 - 09:58

Wstrząsająca opowieść o czwórce bohaterów z Brooklynu, którzy w pogoni za realizacją swoich marzeń odbywają podróż w głąb piekła uzależnień. Ucieczka od rzeczywistości kończy się dla rozprowadzającego narkotyki Harry'ego, jego uzależnionej od pigułek na odchudzanie matki, Sary, pogrążonej w nałogu dziewczyny, Marion, i najlepszego przyjaciela, tragedią. Każdy z nich, nie mogąc sobie poradzić z chaosem otaczającego ich współczesnego świata, popada w uzależnienie od narkotyków, słodyczy, czy telewizji. "Requiem dla snu" to hipnotyczna opowieść o tęsknocie za miłością, życiu w iluzji, kłamstwie i zjawisku uzależnienia.




Moje odczucia= film jest naprawde wstrzasajacy, szczegolnie dla osób, który z jakimikolwiek dragami miały problem. Sory za słowa, ale pierwsze co wypowiedzialem po jego obejrzniu to ja p i e r d o le . I tak on wpływa na psyche każdego kto sie zetknoł z tematem. Wg film powinien być używany w szkółkach bo chociaż odrobine kumate dzieciaki wyciągneły by wnioski...

link do kawalka z filmu,niszczacy
Dołączona grafika
  • 2
========================================================================================================

w życiu każdego z was jest coś, co w trudnych chwilach was trzyma przy nim... dla mnie jest tym pfkkk
nie ufam nikomu kocham tylko tych co na to zaslużyli...

ciężki charakter ? wiem mam z natury, ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury!


Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj, Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj nieee, bo przyjaciela straciłbyś
bo przyjaciela straciłbyś jak jaaa..
(...)a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak On,a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak Onnn..
(...)był jednym z niewielu skazanych na bluesa, ten wyrok dodawał mu siłł..
(...)lecz często uciekał by stanąć nad wami, by nabrać znów sił..
(...) skazany na bluesa no ilu jeszcze jest takich jak On?!?

niee ty go nie znałeś..




Ja tu jeszcze wróce
========================================================================================================

#2 ReV

ReV

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 955 postów
  • Ską…d:Bielsko-Biała

Napisano 20 października 2008 - 10:29

ogladalem, nawet nie tak dawno temu,

Historia ukazana w niezwykle brutalny sposob. Brutalny, w sensie takim iz ukazano jak dragi kasuja absolutnie cale twoje zycie i nie ma szans na jego odbudowe. Mysle ze kazdy powinien obejrzec ten film ze wzgledu na wartosci jakie przekazuje.

PS. dlugo nie moglem sie przekonac zeby obejrzec ten film z powodu otoczki jaki wokol niego stworzono [licealisci placzacy w kinach itd]. Ale w koncu obejrzalem i nie zaluje. Warto.
  • 0
Dołączona grafika

ŚWIREQ & rev FTW

Dołączona grafika Dołączona grafika

#3 Masmix

Masmix

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 164 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 21 października 2008 - 09:12

Kiedys obejrze, widzialem juz Trainspotting tez dobry, dla mnie to smieszne jest :D Ja nie cpam i nie mam zamiaru ...
  • 0
Disturbed: Indestructible:

"Every broken enemy will know,
That their opponent had to be invincible!
Take a last look around, while you’re alive,
I’m an indestructible master of war!



#4 palacz

palacz

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 911 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 21 października 2008 - 11:07

Trainspotting to komedia w porownaniu do tego filmu :D polecam kazdemu!
  • 0

ws2xe1.jpg


#5 bl1nd

bl1nd

    Prawnik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 21 października 2008 - 11:24

dokladnie,

po filmie mialem takiego kaca moralnego ze po koko nie siegnolem z miesiac... potem wszystko "wrocilo do normy"

tzn od grubbego swieta cos tam do nosa wpadnie...

moge powiedziec smialo ze panuje nad tym w 100 proc bo nie siupam na kazdej imprezie tylko wtedy jak jest naprawde grubooo :D
  • 0

palacz ke sera sera: ja nie pije
palacz ke sera sera: juz nigdy
palacz ke sera sera: zmienilem sie


#6 ReV

ReV

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 955 postów
  • Ską…d:Bielsko-Biała

Napisano 21 października 2008 - 11:47

i jestes z siebie dumny? chwalisz sie czy zalisz? bo ja tego nie rozumiem...
  • 0
Dołączona grafika

ŚWIREQ & rev FTW

Dołączona grafika Dołączona grafika

#7 stoper

stoper

    seicento power

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 981 postów
  • Ską…d:Bielsko-Biała

Napisano 21 października 2008 - 11:52

rotfl bl1nd "siupasz koko"... z kim ja sie zadaje...
  • 0
puma 1.7 VCT | 16V | 125KM | 157Nm | panther black |

#8 bl00keRs

bl00keRs

    Kapitan

  • Member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 622 postów

Napisano 21 października 2008 - 12:09

ale oni tam nic nie mowia o dragach lekkich i ciezkich tylko o ciezkich tj:

koka, hera, amfa, do zyly biora albo w nos wciagaja, tabsy - od tych dragow mozna sie uzaleznic bardzo szybko i wlasnie film jest kierowany, ogladalem go jakis czas temu z kumplami to widzieliscie co dragi zrobily z ta babka stara jak wychudziala przez to jak patyk, tak to jest, natomiast film nie kieruje sie do palaczy thc, to jest inna bajka, idzie sie tez uzaleznic owszem ale nie w takim stopniu jak te wyzej podane. Natomiast film jest niezly :)
  • 0

#9 bl1nd

bl1nd

    Prawnik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 21 października 2008 - 12:37

i jestes z siebie dumny? chwalisz sie czy zalisz? bo ja tego nie rozumiem...



tak rev zale sie...

edit :

zreszta... szkoda dyskutowac widac czepiasz sie od niedawna mojej osoby swoimi wypowiedziami

@ plaj

kawalek rzadzi :)

dobrze mi sie zdaje ze on byl na koncu kiedy byly te urywki z losow reszty bohaterow ?

Użytkownik bl1nd edytował ten post 21 października 2008 - 12:41

  • 0

palacz ke sera sera: ja nie pije
palacz ke sera sera: juz nigdy
palacz ke sera sera: zmienilem sie


#10 Masmix

Masmix

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 164 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 21 października 2008 - 12:43

A macie problemy niech kazdy jara/bierze/pije co chce byle przy tym oczywiscie nie szkodzic innym. :D
  • 0
Disturbed: Indestructible:

"Every broken enemy will know,
That their opponent had to be invincible!
Take a last look around, while you’re alive,
I’m an indestructible master of war!



#11 plaj

plaj

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 294 postów
  • Skype:daniel.cupek
  • Ską…d:50 cm od monitora

Napisano 21 października 2008 - 01:19

niestety branie picie jaranie czesto konczy sie szkodzeniem innym :( taka prawda i fakt ..najczęściej pisze:) wiadomo ryje to wszystko beret dziurawi, czlowiek schizuje,ae tak samo jak po herbatce mozna zeshizowac:)

slepy kawalek leci caly film w przerywnikach ale na kocu najglosniej :) i ryje leb konkretnie :)
  • 0
========================================================================================================

w życiu każdego z was jest coś, co w trudnych chwilach was trzyma przy nim... dla mnie jest tym pfkkk
nie ufam nikomu kocham tylko tych co na to zaslużyli...

ciężki charakter ? wiem mam z natury, ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury!


Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj, Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj nieee, bo przyjaciela straciłbyś
bo przyjaciela straciłbyś jak jaaa..
(...)a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak On,a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak Onnn..
(...)był jednym z niewielu skazanych na bluesa, ten wyrok dodawał mu siłł..
(...)lecz często uciekał by stanąć nad wami, by nabrać znów sił..
(...) skazany na bluesa no ilu jeszcze jest takich jak On?!?

niee ty go nie znałeś..




Ja tu jeszcze wróce
========================================================================================================

#12 Masmix

Masmix

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 164 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 21 października 2008 - 01:36

W jakim sensie picie/jaranie/branie szkodzi innym? - Jestes pod wplywem czegos i wsiadasz za kolko, pobijesz kogos itd- to lamiesz prawo i za to nalezy sie kara, niestety za mala w wiekszosci przypadkow, ale to dyskusja na inny temat. Ktos da przyklad - jest facet i ma dziewczyne/zone i on zaczyna pic i sie wali wszystko. No to moi drodzy mamy XXI wiek, niewolnictwo jest zakazane (tak wiem, ze istnieje) i nic danej kobiety/faceta nie trzyma przy nieodpowiedzialnej jednostce, ktora nie potrafi korzystac z dobrodziejstw tego swiata.
  • 0
Disturbed: Indestructible:

"Every broken enemy will know,
That their opponent had to be invincible!
Take a last look around, while you’re alive,
I’m an indestructible master of war!



#13 palacz

palacz

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 911 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 21 października 2008 - 02:01

moj tatus zawsze mawia : "Wszystko jest dla ludzi, ale kazdy musi zobaczyc gdzie sa granice" i tego sie trzymajcie!! Film ukazuje glownie uzaleznienie od heroiny a owa heroina to najwieksze zuo na tym swiecie!! nic tak cie nie pograzy i zgubi jak to gowno! nie probowalem wiec moze piepsze glupoty ale nie mam zamiaru nigdy probowac, wlasnie dzieki takim filmom i dzieki ludzia ktorych widzialem uzaleznionych :/ zal dupe sciska jak widzisz kumpla palacego browna albo wdupajacego sobie w zyle :/:/:/
  • 0

ws2xe1.jpg


#14 bl00keRs

bl00keRs

    Kapitan

  • Member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 622 postów

Napisano 21 października 2008 - 04:26

Dokladnie, wszystko jest dla ludzi ... mozna cos robic ale z umiarem, tak aby byla niska szkodliwosc spoleczna :D
  • 0

#15 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 21 października 2008 - 06:32

Okej film ciekawy, oglądałem nie raz, brutalnie ukazuje rzeczywistość i sposoby zarabiania na narko, aczkolwiek we mnie wzbudził trochę wrażenie, że jest kierowany dla nastolatków, aby się przekonali, że prochy ble i nie można ich brać. Trochę jakby dydaktyczny charakter filmu? Nie wiem czy potrzebny, co nie zmienia faktu, że w mojej hierarchii filmów jest dość wysoko.
  • 0
Dołączona grafika

#16 Dejdaaa

Dejdaaa

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 600 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 04 sierpnia 2009 - 03:21

Film skończyłem oglądać chwilę temu.Jestem wstrząśnięty tym co zobaczyłem.Jednak to prawda,że ludzie uzależnieni zrobią wszystko by dostać tylko działkę.Brutalne lecz prawdziwe.Każdy ma swój rozum i wie czego chce.Ten film daje dużo do namysłu polecam go.
  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafika

#17 LeBrOn

LeBrOn

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 461 postów

Napisano 05 sierpnia 2009 - 08:41

Oglądałem ten film w tamtym tygodniu. Mną nie wstrząsnął tak jak wami, ponieważ doskonale zdawałem i zdaję sobie sprawę z tego co się dzieje z ludźmi, którzy biorą dragi. Może nie mam z tym na codzień styczności, ale po prostu no nie wiem, nie zachwycił mnie ten film, ale na pewno daję dużo do myślenia. Pozdro
  • 0

#18 buszujacy^

buszujacy^

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 05 sierpnia 2009 - 05:16

requiem ogladalem naprawde wiele razy i za kazdym kolejnym podejsciem coraz bardziej odczuwam losy bohaterow...jest nakrecony tak aby w zasadzie mogl dotrzec do grupy spolecznej w kazdym wieku...chociaz wiadomo ze jak ktos nie ma rozumu swojego to i tak ten film ani zaden inny nic nie da...

film rewelacja a wrazenie poteguje muzyka fantastycznie skomponowana przez Clinta Mansell'a
jeden z niewielu filmow ktore zrobily na mnie tak mocne wrazenie...

pzdr
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0