Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Coma - Hipertrofia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 20 listopada 2008 - 02:15

No i stało się. Długo oczekiwany album przez fanów Comy i lidera Piotrka Roguckiego, którego teksty i wokal zniewala. Po 'Pierwszym wyjściu z mroku' i 'Zaprzepaszczonych siłach wielkiej armii świętych znaków' nadeszła 'Hipertrofia. Muzyka podobna do poprzednich albumów, ciężka tematyka, teksty poważne, aczkolwiek skłaniające do rozmyśleń. Po pierwszym przesłuchaniu albumu, mogę powiedzieć, że wytwór okazał się sukcesem.

Dołączona grafika

Lista utworów:

cd 1:

1. Party
2. Wola Istnienia...
3. After Party
4. Lśnienie
5. Diagnoza
6. Transfuzja
7. Przesilenie
8. Nadmiar
9. Nowe Tereny Migreny
10. Trujące Rośliny
11. Ciągi I Pociągi
12. Osobowy
13. Loty I Odloty
14. Emigracja
15. Stosunek Do Służby Wojskowej
16. Zero Osiem Wojna
17. Polish Ham
18. Pożegnanie Z Mistrzami
19. Chrum!
20. Światkowie Schyłku Czasu Królestwa Wiecznych Chłopców
21. Koniec Pewnego Etapu

cd 2:

1. Początek Pewnego Etapu
2. Ekhart
3. Na Na Na Na
4. Zamęt
5. Zwalniamy
6. Widokówka
7. Przestrzeń Nie-rzeczywista
8. Parapet
9. Popołudnie Bezkarnie Cytrynowe
10. Ślimak
11. Cisza I Ogień
12. Epilog Ze Starym Prykiem
13. Archipelagi
14. Recykling

Jest już teledysk promujący płytę "Zero Osiem Wojna" dostępny do obejrzenia pod tym adresem http://uk.youtube.co...h?v=IENM6YuraBg

czekam na Wasze opinię na temat tego albumu, może już ktoś miał okazję przesłuchać, gorąco polecam!
  • 0
Dołączona grafika

#2 ReV

ReV

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 955 postów
  • Ską…d:Bielsko-Biała

Napisano 20 listopada 2008 - 03:35

albumu jeszcze nie sluchalem, ale nie spieszy mi sie z tym.. dlaczego?

Polska scena muzyczna jest taka jaka jest... dno i tyle. Wszelakiego rodzaju ambitniejsza muzyka, albo nie jest w ogole promowana, mająca swoja waska rzesze fanow [np. Błędowski-winder band], albo jest na tyle znana i spopularyzowana ze nie potrzebuje juz promocji [np. Grzegorz Turanu]. W tym wszystkim probuje sie lansowac wykonawcow, ktorzy niby odcinaja sie od mtv i kultury masowej. Jednak ci wykonawcy, pomimo ze faktycznie nie sa dnem totalnym jak Feel, wciaz prezentuja muzyke daleką od typowej niezaleznej nieskomercjalizowanej i ambitnej muzyki. I tutaj wlasnie moim zdaniem plasuje sie Coma. Niby cos fajnego, ale to nie jest to... to dalej bardzo uboga muzyka. uboga w forme i tresc. Nie wiem FFFF co twoim zdaniem jest niezwyklego w tekstach comy, bo dla mnie to populizm nie rozniacy sie za bardzo od tego co slyszymy na codzien od kazdego podrzednego wykonawcy polskiego... znowu jakas walka, wojny, nadzieje, swiete cele ... ? Nic nowego.

Muzycznie jak juz pisalem, cos innego, ale wciaz ubogie i potarzajace sie jak disco-polo. Klepanie jednego i tego samego riffu 4-5 min ze zmiana metrum na refren :mellow: zygac sie chce ;< no juz nie wspominajac o jakiejkolwiek partii solowej, bo kto by to dzisiaj docenial lol.gif' class='bbc_emoticon' alt=':lol:' />

I do tego dochodza te koncerty... pożal sie boze. jak to ktos nazywa koncertem to na porzadnym koncercie chyba nigdy nie byl. Np. taki Happy sad ktory gra w bb co weekend w Rude boy'u i bilety juz kosztuja 15 zł. Byle wiecej ludzi przyszlo i byle wiecej zarobic. Grono fanow takich zespolow w 50% sklada sie z podjaranych emo-nastolatek, ktorym sie wydaje ze sa oryginalne bo sznurowki roznych kolorow nosza w butach. Masakra :D

takie dzialania doprowadza do tego, ze za niedlugo plyty takich zespolow beda jako gratis do Pani domu rozdawane :rolleyes:
  • 0
Dołączona grafika

ŚWIREQ & rev FTW

Dołączona grafika Dołączona grafika

#3 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 20 listopada 2008 - 08:02

widzisz Rev no o gustach się nie rozmawia jak to mówią, jednych jara to, a drugich co innego. Ty widzisz w tym coś zwykłego, dostrzegasz populizm, a ja dobrą twórczość (bo wybitna to jeszcze nie jest). I niestety nie zgodzę się z Tobą, że poruszane przez nich tematy masz w większości podrzędnych zespołów. Pozatym moja wizja nieskomercjalizowanej muzyki może się różnić od tej Twojej (ot taka różnorodność ludzka) i na tym właśnie. Turnau do mnie nie przemawia... Bilety na ich koncerty są 3 x droższe niż podane happysadu, bo niedługo w czewie grają, tyle, że biletów już nie ma. Od strony technicznej nie mam nic do powiedzenia, bo kompletnie sie nie znam, nie grałem na gitarze. Dla mnie teksty biją taką... prawdziwością, człowieka, który w życiu przeżył wiele.
  • 0
Dołączona grafika

#4 rahH

rahH

    pr0ncie

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 313 postów

Napisano 21 listopada 2008 - 10:30

mi sie raczej tylko 1 plyta COMY podoba. Tych nowszych tak dokładniej nie przesłuchiwałem jeszcze.


spadam
http://uk.youtube.co...h?v=QgVT-4KwSE4

żukowski
http://uk.youtube.co...h?v=B8yz5la6PG4
  • 0
Dołączona grafika

#5 bl1nd

bl1nd

    Prawnik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 21 listopada 2008 - 11:25

słuchacie takich glupot i sie dziwicie ze nie ma nic co mozna docenic ;)

ja slucham duzo minimalu, tech-minimalu a tutaj nasz kraj moze poszczycic sie gwiazdami pierwszej ligi ktore jezdza po calym swiecie lub europie i graja, graja, graja... a nie jakas tam Coma...

polecam:

dj Magda,
dj Jacek Sienkiewicz,
Lukasz Seliga aka SLG ;)
  • 0

palacz ke sera sera: ja nie pije
palacz ke sera sera: juz nigdy
palacz ke sera sera: zmienilem sie





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0