Skocz do zawartości


Zdjęcie

2 Pytania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 szuchal

szuchal

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 30 postów
  • Ską…d:WłosieŃ.

Napisano 22 stycznia 2009 - 04:26

Witam
Od pewnego czasu gugluje w poszukiwaniu rzeczy, związanych z grą, ale czasem nie znajduję. I postanowiłem tutaj założyć temat, bo mam do was swego rodzaju szacunek. Może to wynika z niechęci do forów gdzie dzieci po prostu idiotyczne odpowiedzi dają.
Ale do rzeczy. Pierwsza sprawa. Na niektórych filmach na youtube zobaczyłem, że niektóre osoby zamiast czerwonej kropki w zoomie awp mają złączone te linie, które przecinają się prostopadle . Nigdzie nie znalazłem jak to zrobić. Czy to w ogóle jest możliwe i dopuszczane na steamie.
Druga.
Jak oglądam niektóre mecze albo chociaż nawet obserwując graczy tawerny widzę, że chodzą cicho nie trzymając binda żeby "nie tupać" tylko jakoś kucają-skaczą , jak się pytałem to zrozumiałem tyle, że to na szybkim naciskaniu  ctrl(kucania) polega, lecz mi jakoś nie wychodzi i chciałbym się konkretnie dowiedzieć.

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi
  • 0

#2 bl1nd

bl1nd

    Prawnik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 22 stycznia 2009 - 04:33

awp : to celownik customowy mozesz sciagnac takowy z pierwszej lepszej stronki,

co do "cichego biegania" nie do konca jest ciche, slychac Cie troche a robi sie to w rozny sposob ( ja mam zbindowane kucanie na rolce w dol i shift - lapiesz odpowiedni rytm i biegasz)
  • 0

palacz ke sera sera: ja nie pije
palacz ke sera sera: juz nigdy
palacz ke sera sera: zmienilem sie


#3 szuchal

szuchal

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 30 postów
  • Ską…d:WłosieŃ.

Napisano 22 stycznia 2009 - 04:35

Dzięki. Drążąc temat, czemu one w ogóle służy? Szybciej się wtedy chodzi? Czy żeby jakoś trudniejszym do trafienia (z awp ) być?
  • 0

#4 Dejdaaa

Dejdaaa

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 600 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 22 stycznia 2009 - 04:45

to może ja odpowiem to jest nazywane przez graczy (russian walk) gdy ktoś dobrze sie tym posługuje może osiągnąć prędkość 260 unitow (skrol + klawiatura na esl nie dozwolone lecz nikt tego nie sprawdza )z nożem sie biegnie 250 używa sie tego gdyż trzeba sie dobrze wsłuchać żeby usłyszeć ze ktoś sie zbliża słychać w tylko tupnięcia co 2 inaczej mówiąc (tupniecie cisza tupniecie itd) jeśli chodzi o awp trudniej jest trafić ,ale ja preferuje bh :) w takich momentach ,ale jak kto lubi
  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafika

#5 szuchal

szuchal

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 30 postów
  • Ską…d:WłosieŃ.

Napisano 22 stycznia 2009 - 07:14

dzięki znów, ale bh co to znaczy? :)
  • 0

#6 ReV

ReV

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 955 postów
  • Ską…d:Bielsko-Biała

Napisano 22 stycznia 2009 - 07:25

bunnhy hop

http://pl.youtube.co...h?v=tEKkPoPZwxM
  • 0
Dołączona grafika

ŚWIREQ & rev FTW

Dołączona grafika Dołączona grafika

#7 ScaR

ScaR

    Troll

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 622 postów
  • Ską…d:Poznań

Napisano 22 stycznia 2009 - 08:21

Eee to się popisałeś blind ;x

Co do celownika to nie się nie ściąga żadnego gówno, tylko crosshair 0 - bez kropki \ crosshair 1 - z kropka.

A co do raszjan łolka, to sprawdzają to na esl'u dejda bodajże 1pkt jest za to ;X
I w ogóle bzdurą jest, że tego nie słychać. Kiedyś było tak, że robiąc RW było słychać co drugi krok, ale wafle zrobiło updejta i słychać normalnie.
Swoją drogą to naucz się robić na ctrl bez scrolla, bo potem Ci tak zostanie i będziesz skakał jak bot aż ci się kółko spali buauha ;F

Chyba wytłumaczyłem wszystko tak jak jest ;)
  • 0
Kto się c*pą urodził mężczyzną nie umrze

Dołączona grafika

Nowy H@ Tawerny :D
Dołączona grafika

#8 szuchal

szuchal

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 30 postów
  • Ską…d:WłosieŃ.

Napisano 22 stycznia 2009 - 09:06

dzięki wam :)
  • 0

#9 Dejdaaa

Dejdaaa

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 600 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 22 stycznia 2009 - 09:11

Ja już nie gram na eslu :( ale jak grałem to było 3 pkt :/... za brak włączonego tego a coś tam do 5 pkt za skrypty tez tam chyba jakieś pkt odejmowali (nie pamiętam) scar a ty napisałeś to samo co ja... ze słychać tylko ze co 2 tupniecie.... a co do bh to obejrzyj se turtiala i wbij np na kzpl 2 bhop dobry serwer do skakania ze scrolem w dół jeśli zamierzasz sie uczyć cj a jak nie to jak chcesz :) bo przy cj czy lj wygodniej jest skok dolny scrol duck górny ;)
  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafika

#10 ShataN

ShataN

    Kapitan

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 334 postów
  • Skype:mr__diablo
  • Ską…d:Białystok

Napisano 23 stycznia 2009 - 09:14

Ja robie russian walka na spacji ;p BH na prawym myszy. Nie wiem co Wy macie z ta rolka na myszce... rolka jest dla osob ktore nie potrafia sie postarac czegos zrobic, tylko isc prawie po najlatwiejszej linii oporu, bo najlatwiejsza to jest skrypt ;p
Fakt po tym update'cie valve troche zmienil sie ten odglos russian walka;p kiedys nigdy nie czailem skad kto idzie jak szedl na rw a teraz je normalnie slychac, ale nadal jest trudniej trafic ;p
  • 0

#11 piXel

piXel

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 209 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 24 stycznia 2009 - 10:12

ReV dobry filmik- swojego czasu też chciałem taki zrobić.. Ja używam ciągle tej metody strafe left right bez forward i skakanie mam na scrollu. Co do ctrl to ja robie takie powtórzenia, że 2 razy wciskam szybko i za tym 2 razem przytrzymuję trochę dłużej klawisz. Powtarzam tak "n" razy.
  • 0

#12 szuchal

szuchal

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 30 postów
  • Ską…d:WłosieŃ.

Napisano 24 stycznia 2009 - 01:38

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi :)
I z sory za grę :S na serwie tzn. poziom, ale jednak lepiej się nauczyć na lepszym serwerze niż na jakimś prywatnym.
  • 0

#13 MilczaR

MilczaR

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 262 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 24 stycznia 2009 - 05:53

Dla mnie ten motyw z RW to zwykły czit.
Wsłuchajcie się w to tupanie - słychać je gdzie indziej niż gdzie znajduje się zawodnik to wykonujący. Co prawda jestem już za stary, by dać nabrać się na tę sztuczkę i potrafię rozpoznać, gdzie jest faktycznie, ale...
Poza tym to jakiś wybryk w tej grze - rozumiem już te flesze (bo gówniane mają odzwierciedlenie tych prawdziwych), władowanie pół magazynka zanim ktoś zginie (to tylko Rambo by wytrzymał), ale to skakanie mało realistyczne. Kto widział skaczących jak zające terrorystów? :D
Kiedyś tego w ogóle nie było i było zaj**iście, a dzisiaj 3/4 serwera stara się to robić, a 1/4 to robi.

Użytkownik MilczaR edytował ten post 24 stycznia 2009 - 05:54

  • 0
Czas nagradza cierpliwych.

---

Dołączona grafika

---

#14 piXel

piXel

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 209 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 24 stycznia 2009 - 07:00

MilczaR na tym polegają gry. Zaczynasz to nic nie umiesz i nic nie wiesz, a im dłużej grasz tym więcej wiesz, więcej umiesz, kombinujesz i wygrywasz. W CS:Source skakanie jest bardziej realistyczne i wogole, ale przez to gra straciła swój urok, bo wszystko stało się takie "ślamazarne"- moim zdaniem. Co do tego szybkiego kucania, to nie tyle że gdzie indziej słychać, tylko że ciszej słychać, bo to polega na tym żeby jak najkrócej dotykać podłoża, przez co dźwięk jest cichszy.
  • 0

#15 czapka style

czapka style

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 398 postów
  • Ską…d:Kalisz

Napisano 25 stycznia 2009 - 07:45

piXel dobrze gada Milczar Tobie sie wydaje ze tak jest ;) a to slychac normalnie tylko ze cicho( ale to nie przeszkadza w skanowaniu takiego panaxD )
  • 0

#16 ChriS

ChriS

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 259 postów
  • Ską…d:Tarnobrzeg

Napisano 25 stycznia 2009 - 11:04

w 100% popieram PiXela, bo właśnie ślamazarność gry sprawiła, że wielu graczy CS 1.6 nie zdecydowało się na kupno CS:S i nie stało sie godnym następcom "jeden-sześć". Osobiście co do tematu, to uważam, że najlepszą metodą poruszania się jest ciągle bh, bo jeśli się umie to dobrze robić, to idzie zabić typa z kosy ;) ale wiadomo: practise, practise i jeszcze więcej ćwiczeń :D pzdro
  • 0

Dołączona grafika
Zmierz się z moim Brutem! http://christnt.mybrute.com/


#17 Dejdaaa

Dejdaaa

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 600 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 25 stycznia 2009 - 11:46

prawda chris bh nic nie przebije bo dzięki bh prędkość jaką osiągasz jest nie porównywalna z nożem 250 unitów ze scoutem 260 bh normalny dobrze wykonywany (300-330 unitów na 4-6 strefach najczęściej ) ale najszybsza metoda poruszania sie jest bh na kucaka tego to nic nie przebije (speed 350+ pro jumpers potrafią rozwinąć speeda do 400 w tym polski bhoper Armando ) metod poruszania sie po mapie w cs 1.6 jest ogromna ilość i każda ma swoją unikatową nazwę jeśli do tego dołożymy metody skakania ljoty czy cjoty to mamy jeszcze większą bazę możliwości a all opanować perfekcyjnie zajmuje dużo lat. Co do CSS jest o wiele realistyczny w porównaniu do 1.6 widać to po samym strzelaniu z awp (chodzi w css jak scout w 1.6 nie można zabić z no zooma fast zoom nie zawsze leci gdzie chcemy rw jest wręcz nie możliwy do wykonania a bh to kalectwo jeśli sie rozpędzasz do speeda 280 to już jesteś uznawany za bhopera). Również grałem w css ale 1.6 wydało sie fajniejsze są skany w css nie ma można co najwyżej zabić przez bramę te rzeczy zniechęcają ludzi do css jeśli już ktoś sporo czasu grał w 1.6. Oraz na cw jeśli zabijasz 4-5 z digla czy nawet m4 to już jesteś uznawany za hajta to wręcz jest nie wykonalne :) .




PS:Gra może być ale do niej trzeba mocniejszego pc którego nie posiadam i większość ludzi (znajomych) przeniosła się z css na 1.6 i jestem szczęśliwy z tej zmiany gdyż na 3 smoke mogę grac w 1.6 a w css już 5 fps :P Sry za rozprawkę kolejną :)
  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1