Skocz do zawartości


Zdjęcie

Portal Tawerny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Portal Tawerny (31 użytkowników oddało głos)

wybieram

  1. Blog (13 głosów [41.94%])

    Procent z głosów: 41.94%

  2. Portal (18 głosów [58.06%])

    Procent z głosów: 58.06%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 11 czerwca 2009 - 12:03

jakiś już czas temu postawilem portal Tawerny, jednakze nie przypadl mi ze wzgledu na ilosc opcji.

portal taki jaki mozemy postawic widac elegancko na ster-gaming.pl

Jedyną jego zaletą (dosc duzą ) jest integracja tresci i uzytkowników z forum. Czyli po polsku mowiac - bedac uzytkoniwkiem na forum jest się uzytkownikiem portalu. Newsy na portalu są tematami na forum, zaś komentarze w portalu sa postami w danym temacie. Oprócz wymienionych wyzej zalet nie widzę zbytnio innych.

Dlatego sam postanowilem postawic portal tawerny uzywajac wprost niewairygodnego narzędzia jakim jest wordpress. Zaraz sie ktos zapyta - przeciez to blog. Tak to jest cms specjalnie tworozony z mysla o bloggerach ale opcje ma wprost kolosalne. Co prawda kosztowac to będzie troszkę wiekszych nakładów pracy, ale efekty moga znacnie przewyższyc to co może zaproponować IPB portal.

Dodatkowo w krótkim czasie - około paru miesięcy wyjdzie stabilna wersja IPB w wersji 3. 9na razie mamy RC - release candidate) a więc wtedy dokonany migracji do pełnej wersji. WSZYSTKIE pluginy i rozszerzenia które napisałem, sciagnalem na forum przestaną działać. Również te które rozbudowują portal. Będzie trzeba czekac na nowe, poprawiac stare gdyz te będą niekompatybilne. Dlatego też uważam, że blog byłby rozsądniejszym wyjściem. I po raz kolejny powtarzam - nie mylcie słowa blog z blogiem roossshoooffffej dzieffftshynnnki. To ma wprost niewyobrazalne mozliwosci i nigdy byscie nie powiedzieli, ze to jest blog.


Dlatego proszę was o pomoc w podjeciu decyzji

-portal - mniejsze mozliwosci rozbudowy, integracja z forum
-blog - ogromne mozliwosci rozbudowy, minimalna integracja z forum
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#2 dumbass

dumbass

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 850 postów

Napisano 11 czerwca 2009 - 12:06

portal, gdyz poniewaz tez ze:X (dosyc denerwowania owiego :D)

generalnie lepiej zunifikowac cos z miejscem gdzie wszyscy sie znaja i moga wypowiadac sie na powstale tematy gdzie cos juz istnieje gdzie nie trzeba sie 40 raz logowac po to zeby cos skomentowac/ przeczytac bo mozna to zrobic zaraz bezposrednio pod wpisem

pozatym moze dojsc do sytuacji w ktorej na blogu stworzy sie nowa oddzielna spolecznosc

Użytkownik dumbass edytował ten post 11 czerwca 2009 - 12:09

  • 0
S&D stanowcze NIE precz z CS'em w COD'zie!!!!!!!!a na HC grają sami KAMPERZY i CZAIDUPY

#3 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 11 czerwca 2009 - 12:07

rozwin wypowiedz dumbass;]
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#4 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 11 czerwca 2009 - 12:07

roossshoooffffej

W sensie, że jakaś aluzja?:>

A tak już całkiem poważnie, już pisałem, że gadaliśmy trochę na ten temat i można tego bloga próbować :D tylko pytanie gdzie byś umieścił go (wydaje mi się, że menu pod logiem jak jest sudoku, mapa itp)? Chyba, że tam gdzie zzz jest - dorzucić jedną komórkę i tam wrzucić jakiegoś linka do bloga - tego już nie wiem.

Ogień z tym blogiem :]
  • 0
Dołączona grafika

#5 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 11 czerwca 2009 - 12:15

portal, gdyz poniewaz tez ze:X (dosyc denerwowania owiego :D)

generalnie lepiej zunifikowac cos z miejscem gdzie wszyscy sie znaja i moga wypowiadac sie na powstale tematy gdzie cos juz istnieje gdzie nie trzeba sie 40 raz logowac po to zeby cos skomentowac/ przeczytac bo mozna to zrobic zaraz bezposrednio pod wpisem

pozatym moze dojsc do sytuacji w ktorej na blogu stworzy sie nowa oddzielna spolecznosc

ta - myslalem o tym, szukalem bridgea, ale nie ma dobrze dzialajacych mostów WP - IPB.

jednosc uzytkowników to niepodwazalny plus... jednakze na tym plusy się konczą.

jakby tylko udalo się z unifikowac uzytkowników to juz by bylo genialnie. Niestety nie jest to proste rozwiązanie. A w sumie na necie nie ma zadnego, nawet platnego.


a tak zeby kazdy widział

to jest wordpress
http://css-tricks.com/
to również
http://www.designyourway.net/blog/
jak i to
http://www.webdesignerwall.com/
czy to
http://www.freelanceswitch.com/

Wszystko to tylko kwestia skóry
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#6 KoNiO

KoNiO

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 028 postów
  • Ską…d:Gorny Sląsk

Napisano 11 czerwca 2009 - 12:15

no tak najpierw zaglosowalem na blog teraz patrze na wypowiedz dumbassa i moze miec troche racji portal moze pomoc w integracji nowych uzytkownikow a w blogu juz tego nie bedzie ale z drugiej strony zalezy nam tez na rozbudowie tawerny
  • 0
Dołączona grafika


Dołączona grafika


AVEEE

#7 Dejdaaa

Dejdaaa

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 600 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 11 czerwca 2009 - 12:17

Ja jestem za portalem mam złe przeczucia , że ten blog nie wypali lepiej portal. Zawsze to człowiek wejdzie na forum napisze cos ciekawego w tym portalu , a tak jak dumbas napisał miliard logowań człowiek sie pogubi zapomni . Ten Portal ja bym umieścił jakoś widocznie dużymi literami wtedy zawsze ktoś by napisał coś takie moje zdanie.

Użytkownik Dejdaaa edytował ten post 11 czerwca 2009 - 12:18

  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafika

#8 w0rms.dll

w0rms.dll

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 633 postów

Napisano 11 czerwca 2009 - 12:17

Ofc. że Portal :D
  • 0

#9 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 11 czerwca 2009 - 12:20

widzisz Owi tłumaczyłem Ci jak to wygląda i niestety albo stety inni też to tak widzą, aczkolwiek zaufałbym Szerwonemu, który siedzi w tej branży 'trochę' dłużej niż my wie ocb.
  • 0
Dołączona grafika

#10 ulti

ulti

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 077 postów

Napisano 11 czerwca 2009 - 12:27

Najpierw chcialem napisac że blog moze nie wypalic bo ludzi są przyzwyczajeni do takiego forum no i kazdy wie jak wygląda taki portal na sterze więc ewentualnie portal moze przejsc

ale

na forum wchodzą tylko baaardzo stali gracze i admini więc myslę że mozna sprobowac z blogiem. Moze nowy look sie przyjmie.
  • 0
bzzzzzzzzyyyy

#11 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 11 czerwca 2009 - 12:28

hmm ale czy portal czy blog to i tak link jest w tym samym miejscu, nie ma zadnej roznicy w tym wzgledzie, roznica tylko polega na zalogowaniu sie. tyle
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#12 will

will

    Pułkownik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 190 postów
  • Skype:wilu_z_mw
  • Ską…d:Tarnów

Napisano 11 czerwca 2009 - 12:57

ja jednak zaglosowalem na portal.. wszczegolnosci chyba na to logowanie, cos tego typu co jest na sterze by bylo fajne;]
  • 0
moja wladza minela, to czeba potrolowac troszQ <3 :E
Dołączona grafika

Spoiler

#13 wujek222

wujek222

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 280 postów
  • Ską…d:Stolica

Napisano 11 czerwca 2009 - 01:04

-portal - mniejsze mozlliwosci rozbudowy, integracja z forum
-blog - ogromne mozliwosci rozbudowy, minimalna integracja z forum

jezeli to tak ma byc w takim razie tez wybralbym portal
  • 0

#14 se lamie se

se lamie se

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 084 postów
  • Ską…d:Czechowice-Dziedzice

Napisano 11 czerwca 2009 - 01:16

ja za portalem jestem bo jest duzo wieksza integracja z forum :) a o to chyba glownie chodzi
  • 0

Dołączona grafika

#15 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 11 czerwca 2009 - 01:25

Niepotrzebnie sobie dupe zawracam tym wszystkim.

Zrobilem ankiete licząc na to, że potwierdzi się moje zdanie. Niestety wyszlo inaczej. Nie bede tu nikogo probowal nawracac zeby moje zdanie stalo sie czyims zdaniem.

Ciekawi mnie tylko jedna rzecz. Co kto rozumie przez slowo "integracja z forum" ? Roznica jest tylko i wylacznie taka ze trzeba się podwójnie logowac oraz ze artykuły z bloga nie są jednoczesnie tematami na forum ( wiąze się z tym kilka malych pierdolek jeszcze jak liczba wyswietlen oraz komentarze ktore sa jednoczesnie postami). Poza tym wyswietlanie wszelkiej masci pozostalych rzeczy tak jak na sterze jest mozliwe i to w znacznie znacznie wiekszym stopniu. Ostatnie tematy, posty na forum? Sloty, dema? Wszystko to moze byc wyswietlone.

Dalbym se teraz tu upust swej frustracji ale po co?
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#16 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 11 czerwca 2009 - 01:36

Ja sobie tak mysle, po co ten Owi sie nas pyta jak my baranie lby jestemy w tym^^ (bez obrazy). Trzeba sprobowac to co nam czerfony proponuje a zjego wypowiedzi mozna wnioskowac ze chopak jest strasznie podniecony tym blogiem ze to moze sie udac ze bedzie lepsze ze bedzie lepiej zmodernizowane :X wystarczy tylko dwarazy sie lognac i gites majonez


ps: poswieca czas (napewno to duuuuzo roboty ) chce to zrobic a Wy wolicie jakis portal lol przeciez nie My bedziemy robic ten blog tylko Owi bedzie go budowal ...

Użytkownik wodny edytował ten post 11 czerwca 2009 - 01:37

  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#17 Dejdaaa

Dejdaaa

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 600 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 11 czerwca 2009 - 01:42

Ja sie nie znam na tym można wyprobować tego bloga nie sprawdzi sie to portal lub na odwrót jaki problem. Owi tu najbardziej ogarnięty powinien dyktaturę w tej sprawie narzucić i by było dobrze :) a tak są problemy bo ludzie takie jak ja (tempy jak but w tym się wypowiadają) Wodny dobrze gada tak po zastanowieniu sie można do tego dojść. Niech każdy od teraz przemyśli wszystko skrupulatnie i piszę. Ja do bloga zrażony jestem z deka. Owi przedstaw jak to ma wyglądać ten blog jak byś mógł to może się przekonam do tego bo same słowo blog odpychające jest dla mnie z jedną rzeczą się kojarzy.

Użytkownik Dejdaaa edytował ten post 11 czerwca 2009 - 01:44

  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafika

#18 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 11 czerwca 2009 - 01:47

ja wiem ze integracja byłaby idealna, ale niestety albo to albo to. Nie da sie tego połączyć. Teraz znalazłem modyfikacje którą pozwala integrować bazę użytkowników wordpressa z użytkownikami IPB. Koleś niedawno ją wydał, jeszcze ma duzo błędów. Ale kto mi powie czy gdy zmienimy forum na IPB3, a na pewno zmienimy to to nie przestanie działać?
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#19 Amciek

Amciek

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 440 postów
  • Ską…d:zza NATu

Napisano 11 czerwca 2009 - 02:10

blog.

czytałem o tych możliwościach rozwoju/rozbudowy, poza tym prostota w obsługiwaniu się tym systemem.. a te wszystkie bajery które może dać portal z czasem możnaby było dorobić.

jak potrzebna pomoc w czymś, co potrafię, wal.
  • 0
kiedyś wróce
_________________________________

DA BEST SYGNATURA EVAA
Dołączona grafika

#20 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 11 czerwca 2009 - 02:13

Tyle, że portal nie daje żadnych bajerów oprócz tej integracji użytkowników co wspominałem. Na sterze te pluginy również pisane sa ręcznie, a jak sa pisane ręcznie to bez różnicy gdzie się je zamieszcza
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0