Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poker


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Masmix

Masmix

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 164 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 18 czerwca 2009 - 04:36

Zauważyłem, że Owi założył bloga Tawerny i prosił o pisanie na niego różnej maści tekstów. Pomyślałem, że mogę coś skrobnąć i oto wyniki. Tekst jest bardzo ogólnikowy i wstępny, jeżeli jest zapotrzebowanie mogę coś napisać bardziej konkretnego, ale tylko podstawy, bo nie chciałbym nikogo wprowadzić w błąd. Oto tekst, proszę o rzeczową krytykę, która pomoże mi w przyszłości na pisanie lepszych tekstów, niekoniecznie związanych z pokerem.

Poker... To słowo wielu osobom kojarzy się z podejrzanymi melinami, praniem brudnych pieniędzy lub szulerami pokroju 'Wielkiego Szu'. Obraz ten w dużej mierze należy do przeszłości - obecnie poker jest uznawany w wielu krajach za sport.
Największą popularnością cieszy się Texas Hold'em, w wersji no limit, polega to z grubsza na tym, że podczas licytacji w kolejnych rundach nie ma limitu obstawianych zakładów (bet) czy podbicia (raise). Do gry wymaganych jest od 2 do 10 graczy, każdy z nich dostaje dwie zakryte 'osobiste' karty. W każdym rozdaniu dwóch graczy musi wpłacić zakłady w ciemno tzw. 'small blind' i 'big blind'. Następuje runda licytacji, gracz może spasować swoje karty (fold), wyrównać zakład w ciemno (call) bądź podbić (raise). Gdy wszystkie zakłady zostaną wyrównane,
zostają wyłożone 3 pierwsze karty wspólne tzw. flop. Po flopie następuje kolejna licytacja i jeżeli zakłady zostały wyrównane to na stole pojawia się tzw. turn, a po nim w kolejnej rundzie licytacji tzw river. Gdy na stole leży pięć kart, każdy z graczy używa ich oraz swoich 2 w celu stworzenia najsilniejszego układu pokerowego. Po ostatniej rundzie licytacji dochodzi do tzw 'showdown' czyli porównania układów graczy i wyłonienia zwycięzcy puli w danym rozdaniu. Tak z grubsza wyglądają zasady gry, więcej na ten temat można znaleźć w profesjonalnych serwisach pokerowych. (wstawie link jak można).
Poker jest grą wysoce losową, w której szczęście na krótką metę ma znaczenie, lecz w dłuższym okresie czasu nie ma ono wpływu. Dlatego, aby zadecydować o tym kto jest lepszy w pokera nie wystarczy rozegrać kilku partii. W głośnym pojedynku toczonym przez Patrika Antoniusa i Toma Dwana, gracze założyli rozegranie 50 tysięcy rozdań, by wyłonić lepszego z nich. Na 'domowe' warunki, wystarczy zasada, że ten kto wygra 10 meczy jest zwycięzcą pojedynku. Pomimo czynnika losowości, zawsze należy podejmować poprawne decyzje. Jeżeli gramy
w sposób przemyślany i poprawny to na dłuższą metę uzyskamy dobre wyniki. Nie ma nic gorszego od liczenia na łut szczęścia, jest to zachowanie czysto hazardowe. Najlepiej zacząć od gry na wirtualne pieniądze i postawić sobie cel - z 1000 startowych zdobyć 10 000 bądź więcej. Warto także spróbować swoich sił w turniejach organizowanych przez tzw. pokerroomy, w których pula zostaje ufundowana, a wejściówki są za darmo. Takie turnieje
noszą miano freerolli. Podczas gry na wirtualne pieniądze należy mieć na uwadze fakt, iż znacząco rózni się ona od rozgrywki prawdziwymi pieniędzmi.
Warto czytać dobre artykuły pokerowe, analizy 'rąk' (czyli posczególnych rozdań). Najważniejsza jest jednak dojrzałość, dlatego zabroniona jest gra na prawdziwe pięniądze dla osób, które nie mają ukończonych 18 lat życia, a decyzję o ewentualnej wpłacie pieniędzy należy poważnie przemyśleć.
Poker to bardzo złożona i ciekawa gra i aby ją poznać nie trzeba inwestować własnych pieniędzy, a kupić parę potrzebnych akcesoriów bądź zacząć grać za darmo w internecie. Moim zdaniem najciekawsza jest gra na żywo, gdzie
widzimy naszych przeciwników, a także musimy sami panować nad swoimi emocjami. Do domowych rozgrywek przyda się zestaw żetonów- sam kupiłem walizkę zawierającą 500 sztuk na allegro za 100zl + 20zl wysylka. Wpisowe rzędu 5zl/10zl , zestaw żetonów, duży stół, w 100% plastikowe karty (26zl) i każdy z graczy poczuje się jak w Las Vegas smile.gif
  • 0
Disturbed: Indestructible:

"Every broken enemy will know,
That their opponent had to be invincible!
Take a last look around, while you’re alive,
I’m an indestructible master of war!



#2 plaj

plaj

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 294 postów
  • Skype:daniel.cupek
  • Ską…d:50 cm od monitora

Napisano 18 czerwca 2009 - 06:56

:) call! ciesze się, że napisałeś Texas Hold'em jest moja ulubioną odmianą pokera. Obecnie w wyniku sesji letniej bardzo cierpię bo nie mogę pograć. Pociesza mnie fakt, że w niedzielę jestem zapisany na turniej . Na kartach nie należy oszczędzać i koniecznie muszą być przeznaczone do pokera(są szersze niż normalne). Na allegro można kupić niezłej jakości karty już za 20 zł(PokerStarsy 100% plastic) przerobiłem już dwie talie tych kart i biją na łeb głowę. Polecam partyjki ze znajomymi, ale pamiętajcie że poker to hazard, a hazard wciąga. Czasem karta jest super zgarniasz wszystkie stawki, a za sekunde przyjdzie taka, że zadłużysz się na całe życie. Jako rekreacja jednak polecam wszystkim, bo oprócz świetnie spędzonego wieczoru zmusza nas do myślenia. Oll in guys, who's gonna check??
  • 0
========================================================================================================

w życiu każdego z was jest coś, co w trudnych chwilach was trzyma przy nim... dla mnie jest tym pfkkk
nie ufam nikomu kocham tylko tych co na to zaslużyli...

ciężki charakter ? wiem mam z natury, ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury!


Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj, Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj nieee, bo przyjaciela straciłbyś
bo przyjaciela straciłbyś jak jaaa..
(...)a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak On,a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak Onnn..
(...)był jednym z niewielu skazanych na bluesa, ten wyrok dodawał mu siłł..
(...)lecz często uciekał by stanąć nad wami, by nabrać znów sił..
(...) skazany na bluesa no ilu jeszcze jest takich jak On?!?

niee ty go nie znałeś..




Ja tu jeszcze wróce
========================================================================================================

#3 Blood

Blood

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 18 czerwca 2009 - 07:27

Milczar, zbawiłeś mnie :D ostatnio na eurosporcie oglądam sobie mistrzostwa Europy w TexasHold'em i nie mogłem rozkminić kilku rzeczy. Jakbyś mógł, to dopisz jeszcze, jak gracze sprawdzają karty, to co się liczy przy tym sprawdzaniu ? bo np. często widziałem, że typek nie miał ani strita ani pary ani nic, a na takim komputerowym wyświetlaczu podświetlone zostało kilka kart ( tzn. że dzięki temu układowy wygrał ) i nie wiem ocb.

Świetny art - mógłbyś trochę więcej opisać, bo wciąga :D
  • 0

Dołączona grafikaDołączona grafika Blood was here.


#4 will

will

    Pułkownik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 190 postów
  • Skype:wilu_z_mw
  • Ską…d:Tarnów

Napisano 18 czerwca 2009 - 07:43

Oj Blood :D ja nie wiem gdzie Ty tutaj Milczara widzisz ale nvm :D

co do samego TH to gra mistrzowska ;) co jakiś czas zbieramy się z kumplami u kogoś w domu i grywamy nocki, świetna sprawa;]
w necie grać nie lubie choć to w nim się nauczyłem ale teraz to wyłącznie ze znajomymi;x
W turniejach jeszcze udziału nie biore tak jak Plajboj ale kiedyś napewno spróbuje :)

a tutaj 2 niezłe rozdania w TH:

http://www.youtube.c...h?v=ojeRwWIdQBM
mieć fulla a i tak.. ^_^

http://www.joemonste...zdanie_pokerowe
tutaj tez niezła sprawa ;)

btw
Artykuł świetny;d
  • 0
moja wladza minela, to czeba potrolowac troszQ <3 :E
Dołączona grafika

Spoiler

#5 plaj

plaj

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 294 postów
  • Skype:daniel.cupek
  • Ską…d:50 cm od monitora

Napisano 18 czerwca 2009 - 07:59

http://www.youtube.c...Qj03XefVk&hl=pl best blef ever:)

Bloodzik nawet jak zawodnicy nic nie mają to wygrywa ten co ma wyższą karte w ręce. Ciekawe jest także to, że jak zawodnicy maja np 1: 9-tka na 10-tke drugi 7-ke na5-tke , a na stole leży j j k d d (jopek krol , damax2) to pula dzielona jest na dwóch, bo stół jest wyższy od rąk obu. Jeżeli natomiast jeden zawodnik ma Asa na ręcę i ze stołem nie ma nic natomiast drogi ma króla i tą samą sytuacje, to pule sciaga ten z asem.:)
warto by jeszcze dodać ze holdem ma 3 rodzaje rozgrywki. stoły są z limitem puli, pośrednim limitem i bez limitu Masmix potrudź się jeszcze i wytłumacz chłopakom :)

Użytkownik plaj edytował ten post 18 czerwca 2009 - 08:02

  • 0
========================================================================================================

w życiu każdego z was jest coś, co w trudnych chwilach was trzyma przy nim... dla mnie jest tym pfkkk
nie ufam nikomu kocham tylko tych co na to zaslużyli...

ciężki charakter ? wiem mam z natury, ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury!


Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj, Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj nieee, bo przyjaciela straciłbyś
bo przyjaciela straciłbyś jak jaaa..
(...)a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak On,a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak Onnn..
(...)był jednym z niewielu skazanych na bluesa, ten wyrok dodawał mu siłł..
(...)lecz często uciekał by stanąć nad wami, by nabrać znów sił..
(...) skazany na bluesa no ilu jeszcze jest takich jak On?!?

niee ty go nie znałeś..




Ja tu jeszcze wróce
========================================================================================================

#6 Blood

Blood

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 18 czerwca 2009 - 09:14

@ will -> hahahahah nie wiem czemu, ale byłem święcie przekonany, że to Milczar. Sorki masmix za pomyłkę :P


I tak jak tutaj pisze plaj. Dopisz jak to tam wygląda przy porównynwaniu kart na rękach :)
  • 0

Dołączona grafikaDołączona grafika Blood was here.


#7 Dejdaaa

Dejdaaa

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 600 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 18 czerwca 2009 - 09:31

Gra n1 bez 2 zdań kiedyś na osiedlu to sie grywało w karty codziennie prawie. Poker, tysiąc itd na eurosporcie często lecą zawody z tego. Zawsze się zastanawiałem jak oni rozkminiają to , dzięki za tą treść jestem mądrzejszy o zasady zawodowego pokera :P. Jako małolaty to jak zwykle sie tam kantowało w tym jakieś swoje zasady itd to się oll pomieszało potem B).

Użytkownik Dejdaaa edytował ten post 18 czerwca 2009 - 09:32

  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafika

#8 Masmix

Masmix

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 164 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 18 czerwca 2009 - 09:33

Blood się pomylił bo na Tawernie mnie nie było od wieków, więc sam jestem sobie winien. Jeżeli artykuł faktycznie się podoba to bardzo mnie to cieszy, skoro jest zapotrzebowanie na coś takiego, to jutro mogę napisać coś bardziej konkretnego, posiłkując się już źródłami, aby wszystko było zrozumiałe. A co do tego wygrywania przez gorszy układ pokerowy- najprawdopodobniej oglądałeś blef, który jest bardzo przeceniany przez początkujących graczy.

Plaj dobrze napisał, poker rozwija myślenie, można się matmy (w końcu :) ) nauczyć, ale to gra o charakterze hazardowym,
z dużym elementem losowości (fachowo - wariancji). Pamiętajcie jeszcze o jednym, że poker w telewizji jest zmontowany i są tam jedynie najciekawsze rozdania, nie ma niczego złego w spokojnym i cierpliwym czekaniu na swoją okazję, oczywiście jeżeli struktura turnieju (blindy) na to pozwala. No i ważny jest też styl gry jaka dana osoba preferuje, ale o tym i innych zagadnieniach napiszę w kolejnych artykułach.

Jeżeli ktoś ma jakieś zastrzeżenia do jakości tekstu to pisać śmiało tutaj/PW, bo mi to pomoże i jutro coś napiszę, a teraz do spania, bo muszę rano wstać.

@ granie na pokerstarsach itd- tam się gra po to, żeby zarobić, albo stracić ;) Jedynym roomem, który oferuję grę w 3d i takie inne bajery jest PKR, sam nie grałem więc nie wiem.

W takim razie jutro opiszę dokładnie zasady, tak by nikt nie miał wątpliwości jak grać.

Użytkownik Masmix edytował ten post 18 czerwca 2009 - 09:39

  • 0
Disturbed: Indestructible:

"Every broken enemy will know,
That their opponent had to be invincible!
Take a last look around, while you’re alive,
I’m an indestructible master of war!



#9 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 18 czerwca 2009 - 09:36

W szkole gralismy ostatnio w tego pokera :P zasady sa dosyc proste.
Polecam na ps2 World Series of poker 2008, mozna wszystko ogarnac i napewno lepiej sie gra jak w internecie, bo te pokerstatrsy itp to jak dla mnie lipa, nie ma tego klimatu B)
Haha dejda bez kitu, na tej drabince co juz jej nie ma, w tysiaca, makao, pana, quiza, pokera, durnia sie tyle gralo :P
  • 0

#10 Masmix

Masmix

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 164 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 19 czerwca 2009 - 04:20

Texas Hold'em zasady


Załączony plik  zestaw.JPG   2,8 MB   18 Ilość pobrań

Do gry w potrzebna będzie pełna talia, bez jokerów (52), a także żetony do gry, bądź ich zamienniki takie jak: zapałki, kapsle od piwa, czy drobne monety. Jak można się domyślić, najlepiej gra się żetonami, na allegro można kupić zestaw 500 sztuk za 100zl + wysyłka. Potrzebujemy od 2 do 10 graczy na jeden stół.

Na początku należy wylosować, który z graczy znajdzie się na przycisku dealera (buttonie). Osoba po lewej stronie od dealera znajduje się na małym blindzie (small blind) i jest zmuszona do wpłacenia równowartości małego zakładu w ciemno przed rozdaniem kart , zaś kolejna na dużym blindzie i musi wpłacić duży zakład w ciemno (big blind). Zakładamy, że początkowy poziom blidnów wynosi 10 mały/20 duży. Grę rozpoczyna osoba siedząca na lewo od dużego blinda. W tym momencie możemy spasować karty (fold), czyli nie bierzemy dalszego udziału w bieżącym rozdaniu, możemy wyrównać (call) czyli wpłacić 20, bądź podbić (raise), minimalnie dwukrotną wartość aktualnego zakładu czyli 2x20= 40.W odmianie no limit (na której się koncentruję) nie ma górnego limitu podbicia- możemy w pierwszym rozdaniu danego turnieju wejść za wszystko (all in). Po podjęciu decyzji przez gracza, akcja przenosi się na kolejną osobę, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. W sytuacji, gdy nikt nie podbił, a ruch ma gracz będący na dużym blindzie (wpłacił on już 'w ciemno' 20 przed rozdaniem kart), może on powiedzieć czekam (check), z racji tego, że zakłady są już wyrównane z jego strony. Na stole pojawiają się pierwsze trzy karty (flop). Zaczyna gracz, który jako ostatni wykonywał ruch, w tym przypadku big blind, który powiedział check. Może on spasować, obstawić (bet), bądź czekać (check), czyli wyrazić chęć zobaczenia kolejnej 4 wspólnej karty, bez wpłacania dodatkowych zakładów. Gra toczy się w taki sam sposób jak poprzednia runda, gdy zakłady zostaną wyrównane, wykładamy 4 kartę (turn), po kolejnej rundzie licytacji wykładamy 5 kartę (river). Po tej ostatniej rundzie licytacji następuje porównanie układów pokerowych obecnych graczy w rozdaniu (showdown) i wyłonienie zwycięzcy danej puli.
Oczywiście często zdarza się, że gracz A obstawia 40 po flopie, zaś wszyscy gracze obecni w rozdaniu pasują- wtedy gracz A zgarnia pulę i nie ma on obowiązku pokazywania swoich kart, lecz może tak uczynić.

Przed grą warto powtórzyć pokerowe układy, pamiętając o tym, że możemy użyć pięciu kart wspólnych ze stołu, czterech kart ze stołu + jedną własną, bądź trzy ze stołu i dwie własne. Hierarchię układów pokerowych dobrze przedstawia ten oto link: http://www.pokerstar.../hand-rankings/
Nie zwracajcie uwagi na 'niskie' ręce pokerowe, tyczą się one innych odmian, o których kiedyś napiszę :).

W grze turniejowej każdy gracz otrzymuje taką samą ilośc punktów wyrażoną w żetonach o określonych nominałach np 1500 (fachowo stos żetonów, który przed nami leży nazywamy stackiem) po wpłaceniu takiego samego wpisowego (bądź bez wpisowego, jeżeli gramy tylko dla zabawy). Początkowe blindy wynoszą odpowiednio 10 mały i 20 duży, lecz to oczywiście zależy od struktury turniejowej, mogą one wynosić na początku np 5/10- wszystko zależy od wszych preferencji. Należy pamiętać, że im każdy gracz dostanie więcej żetonów, a struktura blindów wolniejsza (czyli zmiana poziomów blindów następuje po trzydziestu minutach, a nie po pięciu) tym gra będzie dłuższa, a zarazem bardziej nastawiona na umiejętności niż szczęście. Turniej kończy się w momencie, gdy jeden z graczy zbierze wszystkie żetony przeciwników i wtedy następuje podział puli pieniężnej np pomiędzy trzech pierwszych graczy- jeżeli udział brało dziesięć osób, w proporcjach 60%/25%/15%, bądź zwycięzca bierze wszystko. Podział nagród zależy wyłącznie od waszych upodobań.

Przykładowa struktura turnieju: wpisowe 5zł, każdy otrzymuje 1500 żetonów, przerwa co 40 minut.
Struktura blindów:
Poziom/ SB (mały blind)/ BB (duży blind) / czas
1. 10 20 20min
2. 20 40 20min
3. 40 80 30min
4. 50 100 30min
5. 100 200 40min
6. 200 400 -----
Poziom szósty wprowadzamy, gdy pozostanie dwóch graczy.

Odnośnie warunków do gry- potrzebny będzie duży podłużny stół, najlepiej aby leżało na nim zielone sukno - wtedy gra się najwygodniej. Organizując turniej kładę na stół koc, a następnie materiał, co powoduje, że gra się bardzo komfortowo, wszystko zależy od własnej inwencji. Można także kupić stół do pokera, co wiąże się z dużym wydatkiem. Jeżeli ktoś posiada stary stół bilardowy nada się on idealnie, aby przerobić go pod pokera.

W tym artykule skoncentrowałem się się jedynie na zasadach pokera turniejowego Texas Hold'em no limt, istnieją także gry 'stolikowe' czyli cashowe, na których każdy żeton odpowiada za konkretną liczbę pieniędzy o cashówkach napiszę szerzej w następnym artykule.

Polecam jeszcze obejrzenie dziesięciu zdjęć, na których starałem się przedstawić przebieg jednego rozdania, załącznik wysłałem na forum i na hosting odsiebie:

Załączony plik  rozdanie.rar   7,54 MB   5 Ilość pobrań

http://odsiebie.com/...123---d3f7.html

PS: Co do dziur w kołdrze, które widać na zdjęciach :D, a zapomniałem tego zatuszować- powstały one na mojej 18tce,
w wyniku działania na kołdrę papierosów. A jest to moja kołderka, pod którą śpię od dziecka i ją zachowam do końca świata. Dobór nicków na zdjęciach przypadkowy, kart nie układałem, rozdanie samo się tak potoczyło.

Mam nadzieję, że podoba wam się ten artykuł, warto zobaczyć zdjęcia, które starałem się jasno wytłumaczyć, jeżeli popełniłem jakieś błędy stylistyczne, ortograficzne itd to śmiało pisać, najlepiej na PW, aby nie spamować tematu. Wszelka rzeczowa krytyka i opinie bardzo mile widziane.
  • 0
Disturbed: Indestructible:

"Every broken enemy will know,
That their opponent had to be invincible!
Take a last look around, while you’re alive,
I’m an indestructible master of war!



#11 Masmix

Masmix

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 164 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 03 lipca 2009 - 02:06

Poker- akcesoria


Grając w pokera w internecie, w pewnym momencie możemy mieć ochotę pobawić się na żywo. W tym małym poradniku spróbuję pomóc Wam w jak najlepszym doborze potrzebnych akcesoriów do gry.

1. Karty

Najlepsze są w 100% plastikowe. Nie odginają się, są bardzo wytrzymałe, dlatego gdy je dostaniemy podczas rozdania, możemy 'szpanersko' sprawdzać jakie karty mamy, odginając jedynie końcówki. W prosty sposób można się nimi nauczyć szybkiego tasowania jak w kasynie. Ich cena waha się w granicach 20zł. Na allegro można kupić karty 'Pokerstars' za 11-12 zł bez wysyłki. Polecam produkt firmy Copag, który kupiłem za 24 zł w M1 w Krakowie, na stoisku związanym z dorabianiem kluczy. Karty te widziałem także w Empiku we Wrocławiu, gdzie ich cena wynosiła 27zł. Można jeszcze kupić karty firmy Piatnik, lecz ich cena wynosi ok. 45zł za jedną talię.

http://www.allegro.p...00_plastik.html - Pokerstars

http://www.magnusand...PKJ_plastic.jpg - Copag, mam te niebieskie

http://www.empik.com...e,prod8190036,p - Piatnik

http://www.amazon.co...s/dp/B000GWSGY4 - w ramach ciekawostki, will chce takie karty :D

2. Żetony

Bez żetonów nie ma gry w Texas'a. Nie da się licytować, podbijać, przebijać bez żadnego nominału. Można grać czymś innym, ale gra profesjonalnymi żetonami odda prawdziwe piękno pokera.
Jak nie mamy żetonów można spróbować gry:

- pieniędzmi jako żetonami, wskazana duża ilość drobnego bilonu
- kapslami od piwa- sam nimi grałem, bo mam kumpla, który zebrał całe pudło po Jacku Danielsie i jeszcze troche :D Moim zdaniem najlepszy substytut żetonów
- zapałki - nie są w ogóle wygodne, grałem nimi raz dla zabawy po pijaku
- pieniędzmi z eurobiznesu/monopolu - też niezły substytut, aczkolwiek nie jest on tak dobry jak kapsle
- guziki ?

Jeżeli ktoś zdecyduje się na kupno zestawu żetonów, to polecam takie o wadze ok. 11.5 grama, zestaw 500 sztuk wystarczy, maksymalnie kupujcie 1000 sztuk. Więcej naprawde nie ma sensu do gier 'domowych'. Swój zestaw kupiłem na allegro za 100 zł + 20 wysyłka, a w Empiku widziałem go za... 250zł !!! Osobiście preferuję żetony bez nominałów, bo zawsze można się inaczej umówić ile dany żeton jest wart. Istnieją także żetony o jakości rodem z kasyna, ale ich cena skutecznie odstrasza większość domorosłych graczy, a tak jak wspomniałem, żetony w cenie 120zł za 500 sztuk są naprawdę ŚWIETNEJ jakości.

http://www.allegro.p...sie_oplaca.html - przykładowy zestaw, choć u mnie wszystkich kolorów jest 5x 100.

http://www.allegro.p...em.html#gallery - posiadam też takie pudełeczko, znalazłem kiedyś w Empiku za 60 zł. Czasem może się przydać.

http://www.allegro.p...arta_mundi.html - tutaj coś 'luksusowego'

http://www.allegro.p...mi_500_szt.html - a tutaj żetony z nominałami

3. Stół do gry

Stół musi być długi i w miarę szeroki, tak aby zmieścić przy nim maksymalnie 8-10 osób. Osobiście rozkładam stół w salonie, kładę na niego koc, na który nakładam zwykłą narzutę na łóżko. Jak na domowe warunki gra się świetnie. Stary stół bilardowy także można przerobić do potrzeb do pokera,a jak ktoś ma zacięcie stolarskie to może sam zrobi sobie stół jak w kasynie :D Nie miałem do czynienia z profesjonalnymi stołami, ale znalazłem kilka ciekawych ofert, niestety ceny nie są niskie ;)

http://www.ministers...-do-pokera.html - do położenia na normalnym stole

http://www.jutero.pl... 2 burgund.html - samodzielny stół

http://mariolafruwa....oker-Range.html - j.w, ale drożej

Mam nadzieję, że teraz łatwiej będzie Wam ewentualnie zacząć grę na żywo.

Użytkownik Masmix edytował ten post 03 lipca 2009 - 02:08

  • 0
Disturbed: Indestructible:

"Every broken enemy will know,
That their opponent had to be invincible!
Take a last look around, while you’re alive,
I’m an indestructible master of war!



#12 mJm

mJm

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 863 postów
  • Ską…d:Kielce

Napisano 03 lipca 2009 - 02:07

no nieźle, opisałeś się trochę, ale rozświetliło mi to grę w pokera :)
  • 0
jazda, jazda, jazda, jazda!!...

Dołączona grafika

#13 Dejdaaa

Dejdaaa

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 600 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 03 lipca 2009 - 03:49

Zaszalałeś z tym teraz,ty masz talent do tego nie ma co.Czyta się wspaniale hehe zainteresowanie tym wzrośnie coś tak widzę.
  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafika

#14 MaCho

MaCho

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 180 postów
  • Ską…d:Bytom

Napisano 05 lipca 2009 - 09:28

wciągnąłem sie pokera niedawno temu, swietna sprawa :D
zarobiłem nawet jakies dolary na freerollach, polecam pitbullpoker.com - freerolle 25$ co godzine no i oczywiscie pokerstars
  • 0
Dołączona grafika
szczelam we fszystkich, a co tam!

#15 will

will

    Pułkownik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 190 postów
  • Skype:wilu_z_mw
  • Ską…d:Tarnów

Napisano 06 lipca 2009 - 10:04

nie wiem kto jest taki kochany i usunął mojego posta stąd ale serdecznie tej osobie dziękuję.. ;] -_-

w skrócie, art bardzo dobry;]
  • 0
moja wladza minela, to czeba potrolowac troszQ <3 :E
Dołączona grafika

Spoiler

#16 Masmix

Masmix

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 164 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 30 lipca 2009 - 04:23

1 sierpnia całkiem ciekawy darmowy turniej freeroll tylko dla Polaków, 500$ w puli, można się pobawić. Wystarczy jedynie rejestracja, a w przypadku nawet mniejszej wygranej zawsze można próbować rozmnożyć 'kapitał' :)

http://www.pokertexa...dla-polakow-500
  • 0
Disturbed: Indestructible:

"Every broken enemy will know,
That their opponent had to be invincible!
Take a last look around, while you’re alive,
I’m an indestructible master of war!



#17 will

will

    Pułkownik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 190 postów
  • Skype:wilu_z_mw
  • Ską…d:Tarnów

Napisano 30 sierpnia 2009 - 01:54

pozwoliłem sobie otworzyć temat bo nie wiem na kiego w ogóle został zamknięty..

się pochwale się, że wczoraj zagrałem 1st time turniej na PokerStars :P wpisowe za 0,10 $, 360 graczy, za pierwsze miejsce 8,5 $. no i wiadome, że go wygrałem :D szczerze mówiąc miałem dużego farta bo wchodząc na finałowy stół miałem 10 tys. gdzie koleś z największą kasą miał 330 tys :) jednak wydymałem wszystkich i 8,5 $ wpadło w moje rączki :D a dokładniej w ręce kolegi, bo to na jego koncie zagrałem :P

no i teraz mam taki problem, chciałem sobie sam założyć konto na PS jednak za każdym razem jak włączam program, to łączy mnie z siecią i po jakiś 5 min wyskakuje, że nie może połączyć mnie z siecią :( jeśli ktoś wie jak mi pomóc to walić a będę bardzo wdzięczny ;) :P
  • 0
moja wladza minela, to czeba potrolowac troszQ <3 :E
Dołączona grafika

Spoiler

#18 MaCho

MaCho

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 180 postów
  • Ską…d:Bytom

Napisano 16 września 2009 - 04:22

może masz poblokowane porty na ruterze ?
  • 0
Dołączona grafika
szczelam we fszystkich, a co tam!

#19 will

will

    Pułkownik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 190 postów
  • Skype:wilu_z_mw
  • Ską…d:Tarnów

Napisano 16 września 2009 - 04:27

po 1. nie mam routera :D
po 2. już mi działa :D w końcu gdzieś turnieje sie wygrywać musiało ;>
po 3. błąd był taki, że... data na kompie była zła :lol: zmieniłem na prawidłową i gra gitara;]
  • 0
moja wladza minela, to czeba potrolowac troszQ <3 :E
Dołączona grafika

Spoiler




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0