Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lustrzancia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 KoNiO

KoNiO

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 028 postów
  • Ską…d:Gorny Sląsk

Napisano 21 lipca 2009 - 09:33

pytanie prosto z mostu

Jaka lustrzanka do 1500- 1400 zl ? wraz z obiektywem moze byc uzywana z allegro ludzie nie za dobrze wyrazaja sie o sony za to o nikonie i canonie mowia ze sa warte ceny
  • 0
Dołączona grafika


Dołączona grafika


AVEEE

#2 fasi

fasi

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Ską…d:krk

Napisano 21 lipca 2009 - 09:48

No sony opdana szit straszny i nie oddaje kolorów wiem bo tym handulje w tej cenie to na poczatek kupil bym sobie canona eos 400d w zestawie z podstawowym obiektywem lub samo body.
jak samo body to np to bo widac ze sprzet zadbany
http://www.allegro.p...00d_s_stan.html
do tego obiektyw starczyl by ci na poczatek 18-55 ale wiem ze bym kupil ten
http://allegro.pl/item682999456_obiektyw_sigma_dg_macro_super_okazja.html

tu masz przykładowy 18-50 nie drogi a dobry:)
http://allegro.pl/item686579739_sigma_18_50mm_f3_5_5_6_dc.html
  • 0

#3 doktorek_tomi

doktorek_tomi

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 35 postów
  • Ską…d:Serock

Napisano 21 lipca 2009 - 10:02

kupuj pentaxa k200d. ja kupiłem i się cieszę z tego zakupu. Spoko aparacik.
  • 0
Dołączona grafika

#4 KoNiO

KoNiO

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 028 postów
  • Ską…d:Gorny Sląsk

Napisano 21 lipca 2009 - 10:16

blagam cie tomi ... czy twoj pentax kosztuje max 1500 zl ?!

fasi a cos z obiektywem w zestawie ?
  • 0
Dołączona grafika


Dołączona grafika


AVEEE

#5 fasi

fasi

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Ską…d:krk

Napisano 21 lipca 2009 - 10:26

no jest kilka aukcji ale to trzeba sie kontaktowac z typami bo mało pisza.
http://www.allegro.p...yw_18_55mm.html
ten pewnie upadl ale najpierw popatrzyłem na cenę i się zaskoczyłem ale pęknięty uchwyt:
http://www.allegro.p...eg_6000zdj.html
http://www.allegro.p...per_zestaw.html
Sam pentax wporzadku ale jak ktos lubi sie pobawic to uwierz ze wiecej gadzetów do canona dostpnych jest i tanich:D

Użytkownik fasi edytował ten post 21 lipca 2009 - 10:29

  • 0

#6 KoNiO

KoNiO

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 028 postów
  • Ską…d:Gorny Sląsk

Napisano 21 lipca 2009 - 10:46

a moze canon 20D ? kupil bym narazie samo body a jak bede miec kase to obiektyw chyba ze z 18 dostane wiecej to odrazu z obiektywem
  • 0
Dołączona grafika


Dołączona grafika


AVEEE

#7 fasi

fasi

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Ską…d:krk

Napisano 21 lipca 2009 - 11:04

no niewiem d20 troszke przestarzala jest matryca jak w kompaktach:P tyle ze lepsze oddanie kolorów. Kwestia jest taka chcesz sie bawic lustrem?? to wydasz na aparat dozo kasy.... bo to sie wydaje ze mozesz z takim aparatem wszystko owszem mozesz ale majac wszystko odpowiedni obiektyw lub przejscuwki poprostu lekka pasja. Jak chcesz pykac ładne fotki czasem sie pobawic ustawieniami aparatu to kup sobie
http://www.allegro.p..._f_vat_rat.html
albo troche poczekaj na Fujifilm Finepix s100 na allegro narazie go niema ale koszt ok 2000 (ale aparacik lepszy niz nie jedna lustrzana)
  • 0

#8 KoNiO

KoNiO

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 028 postów
  • Ską…d:Gorny Sląsk

Napisano 21 lipca 2009 - 11:14

nie nie kompakty odpadaja mam canona SX100 i sredniawo jestem zadowolony ...

to polec mi jakas lustrzanke do ktorej kupie sobie obiektyw zeby robic dobre makro a z czasem obiektyw z dobrym zoomem jakis canon moze ?

Użytkownik KoNiO edytował ten post 21 lipca 2009 - 11:16

  • 0
Dołączona grafika


Dołączona grafika


AVEEE

#9 noReflex

noReflex

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 526 postów
  • Skype:mjasiu_
  • Ską…d:Wrocław

Napisano 22 lipca 2009 - 12:15

Posiadam Sony Alpha 200 z obiektywem kitowym, kupiłem nówkę za 1400 złSprawdzałem i powiem tak,jeżeli NIGDY nie miałeś lustra w dłoni to kup sobie lepiej Fuji 6500FD [moja hybryda],jest intuicyjna i łatwa w obsłudze, i robi ładne zdjęcia.. [dokładnie ROBI ona ;)]Jeżeli chodzi o lustro..będziesz się denerwować, że Ci fotki nie wychodzą.. szkło w sony jest ostre przy przesłonie 8,kit to ogólnie mizernota, ale MOŻLIWOŚCI! ogromne...Jeżli Ci się uda to kup body i FLINTę [obiektyw] to nigdy nie powiesz, że aparat jest zły, wręcz przeciwnie.. spełnia swoje wymagania, a ja jestem człowiekiem wymagającym..jeśli ktoś mówi, że SONY to shit to albo miał pecha z tą marką albo nie miał go w dłoni, lub jest funboyem innej marki...SONY CENA=JAKOŚĆ... taki jest spółczynnik..Wygodna w dłoni,odpowiednia waga,możliwość rozbudowy,SSS w obudowie.. troszkę szumi, ale jakie TANIE lustro nie szumi ?..Polecam z czystym sumienie Sony.. Ale nic powyżej sony alpha 200..alpha 300 żre prądu dużo, 350 to samo co 300 + większa metryca co szumi...Nowe modele to nie wypały a 380 jest droga ale śliczna.. :] Powodzenia w szukaniu :] ps: i nie przez allegro..
  • 0
Niga Admin of Tawerna TP
[
Dołączona grafika

#10 fasi

fasi

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Ską…d:krk

Napisano 22 lipca 2009 - 08:57

jeśli ktoś mówi, że SONY to shit to albo miał pecha z tą marką albo nie miał go w dłoni, lub jest funboyem innej marki...SONY CENA=JAKOŚĆ... taki jest spółczynnik..


Ja tak powiem:D bo mialem w ręce nawet A900:) zanim byla w sklepach... Owszem zgodze się ze stosunek ceny do jakości jest dobry zwłaszcza ze można znaleźć zestaw z naprawdę dobrym obiektywem. Robiłem zdjęcia kilkoma aparatami z każdego producenta na porównywalnych szkłach i sony wypadł jakoś kiepsko w porównaniu z innymi mówię o ostrych intensywnych kolorach sony je gubi jak dziecko w przedszkolu klucze:P:P Ja polecam Canona 400D i tak pozostanie:)
  • 0

#11 KoNiO

KoNiO

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 028 postów
  • Ską…d:Gorny Sląsk

Napisano 22 lipca 2009 - 09:21

konkrety panyyyy jaki aparat mam sobie kupic ewentualnie jaki zestaw do niego dokupic zeby robic dobre makro ?? z canona albo nikona mowisz canon 400D poogladam obczaje :)
  • 0
Dołączona grafika


Dołączona grafika


AVEEE

#12 fasi

fasi

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Ską…d:krk

Napisano 22 lipca 2009 - 09:39

jak noweczke szkiełko do tego aparatu to polecam Sigma AF 70-300 mm f/4,0-5,6 DG Macro bo reszta już dosc dózo kosztuje.... Zawsze też możesz kombinować pozniej ze starszymi typami szkła które mozna kupić za naprawde małe pieniądze tylko nie maja auto focusa ale to chyba nie problem:)
Ogólnie to znaleść dobre forum a tam ci już pomogą. Wiem bo kolega tak kombinuje a zdjęcia ładne robi...

  • 0

#13 noReflex

noReflex

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 526 postów
  • Skype:mjasiu_
  • Ską…d:Wrocław

Napisano 23 lipca 2009 - 10:30

Ludzie, przecież on się nie zmieści nawet z BODY z canonem w kwocie 1500 zł.. a co dopiero szkła do CANONA.. nie weźmiesz ze stabilizacją to będziesz przeklinał dzień, że Ci się łapy trzesą, a SIGMA? .. litości oO DG ? chyba APO DG MACRO innej nie bierz.. ale to koszt 1000-1500 zł ;] Twój wybor i drogi "sport" ;)
  • 0
Niga Admin of Tawerna TP
[
Dołączona grafika

#14 KoNiO

KoNiO

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 028 postów
  • Ską…d:Gorny Sląsk

Napisano 27 lipca 2009 - 04:59

to co ja mam w koncu wybrac ... bo juz sam nie wiem help me

canon 400D ale z obiektywem kitowym ? czy body i kupic inny obiektyw ?

Użytkownik KoNiO edytował ten post 27 lipca 2009 - 05:08

  • 0
Dołączona grafika


Dołączona grafika


AVEEE

#15 KoNiO

KoNiO

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 028 postów
  • Ską…d:Gorny Sląsk

Napisano 31 lipca 2009 - 10:11

hm naczytalem sie o pentaxie K10D i w sumie podoba mi sie ten aparat ma stabilizacje w korpusie czyli obiektywy nie musze juz szukac ze stabilizacja jak myslicie to bedzie dobry wybor ? ofc jakis uzywany chyba ze jakis inny pentax tanszy ?

Użytkownik KoNiO edytował ten post 31 lipca 2009 - 10:13

  • 0
Dołączona grafika


Dołączona grafika


AVEEE

#16 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 31 lipca 2009 - 10:21

Konjo w Twoim stylu - wujek Google !
z drugiej storny był temat, w którym napisałeś, ze wolisz komputer niż lustrzanke. ZDECYDUJ SIE

A tako, to krótko mówiąc, nie czytałem i nie wiem co Ci polecają, ale lustrzanki firmy NIKON są najlepsze i tak czytaj wypowiedzi debili z jakiegoś tandetnego forum ;] debile które się nie znają. Canony, Sony, Panasonicy mogą possać, akurat jeśli chodzi o lustrzanki to Nikon króluje tak więc, jak masz wydawać tyle pieniędzy to poproś mame, czy dozbieraj sam i kup nikona i się ciesz, bo sam widzialem i testowalem(sam nie posiadam, ale chcialbym :P) i nikon naprawde miazdzy te wszystkie pr0 elo mlodziezowe firmy ;]
  • 0

#17 KoNiO

KoNiO

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 028 postów
  • Ską…d:Gorny Sląsk

Napisano 31 lipca 2009 - 10:32

oi dobra nie wazne i tak bede musial kupic kiedys aparat ... a wlasnie tez duzo ludzi gada ze pentax jest dobra firma
  • 0
Dołączona grafika


Dołączona grafika


AVEEE

#18 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 03 sierpnia 2009 - 10:56

długo dumałem nad NIkonem, D60 za słaby był, d80 juz nieprodukowany, zas na d90 nie chcialem wydawac ponad 4tys. W koncu mam Canona 450D z tamronem 18-200 Macro i jezeli ktos jest zainteresowany to mogę parę zdjęc pokazac ciekawszych, aczkolwiek część z nich jest na forum.

Generalnie Canon i Nikon jest porównywalny. Reszta marek jest z tyłu, jednakże to też jedna wielka propaganda, ale cóż począć.
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#19 noReflex

noReflex

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 526 postów
  • Skype:mjasiu_
  • Ską…d:Wrocław

Napisano 07 sierpnia 2009 - 07:45

hm naczytalem sie o pentaxie K10D i w sumie podoba mi sie ten aparat ma stabilizacje w korpusie czyli obiektywy nie musze juz szukac ze stabilizacja jak myslicie to bedzie dobry wybor ? ofc jakis uzywany chyba ze jakis inny pentax tanszy ?



Wybierałem pomiędzy:
Canon 450 D odrzuciła mnie cena.
Pentax K10D jest za słaby [www.optyczne.pl] i testy i jest ZA MAŁY w moich rękach
Olympus 510 ?[ chyba taki numerek ] okazał się za mały..

WIĘC MOŻE lepiej podejść do sklepu i pomacać.. bo inaczej to ciężko..


weź aparaty w łapy i zobaczy który Ci leży.. bo inaczej to po co Ci to, że się napalisz jak i tak nie będzie Ci wygodnie leżeć w ręcę?
Aparaty z niżej belki wszystkie są takie same... wszystko kwestia tego jak Ci aparat leży w dłoni.. a później już wybieraj..
  • 0
Niga Admin of Tawerna TP
[
Dołączona grafika

#20 FAKE

FAKE

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 49 postów

Napisano 07 sierpnia 2009 - 11:41

Jakos niedawno mialem ten sam dylemat. Przed takim zakupem szukalem napraaawde dlugo w internecie i chodzilem po roznych sklepach by (tak jak powiedzial noReflex) pomacac aparaty i zobaczyc jak leza w lapie i przy okazji pogadac ze sprzedawca o modelach z takiego i takiego zakresu i czym sie roznia. (mowie tu o sprzedawcach z malych typowo fotograficznych sklepow a nie euro rtv agd, real czy inne massowe gowno) Zastanawialem sie miedzy canonem 450d a olympusem e 510. nikony z poczatku tez mnie interesowaly ale model podobnej klasy byl za drogi a ten z nieco nizszej polki byl juz lekko przeestazaly. I to co moge Ci powiedziec to ze olympusy i bodajze nikony maja stabilizacje w korpusie natomiast w canonie jest tylko w obiektywach co wiaze sie z dodatkowymi kosztami przy zakupie i tak jzu drogich obiektywow( oczywiscie mozna sie bawic w rozne przejsciowki z obiektywamii uzywac tych tanszych starszych badz z innym wejsciem ale o tym musisz poczytac bo na tym sie tak nie znam) jak jestesmy juz przy obiektywach to najwiekszy asortyment oferuje Canon a potem chyba Nikon. O Olzmpusie slzszalem ze ma bardzo dobre odzwierciedlenie kolorow natomiast w canonie zdjecia wpadaja troche bardziej w czerwony (mam canona i nie jest to cos takiego co bys zauwazyl i by Ci przeszkadzalo poniewaz to sa naprawde drobne roznice walorowe) wybralem canona poniewaz ma bardzo dobra korekce szumow i przy zdjeciach nawet 1600 ISO nie widac ziarna. Rzeczy na jakie mozesz zwracac uwage przy zakupie to ilosc punkto AF z ktorego bierze ostrosc, automatyczne czyszczenie matrycy (raczej w kazdym nowszym jzu to jest) rozne funkcje AF, ilosc mpikseli no i cena xD Narazie polecalbym Ci kupic lepsze body z stockowym obiektywem szerokokatnym a dopiero potem dokupic obiektyw do makro poniewaz moim zdaniem lepiej zainwestowac w nowszy kit ktor starczy Ci na dluzej niz odrazu wydawac te przypuscmy 400-500 zl wiecej na lepszy obiektyw. A z takim zwyklym obiektywem tez mozna robic spoko zdjecia makro. Jak to sie mowi zdjecia zaleza w wiekszej mierze od fotografa niz od sprzetu :P

Bodziuu uzasadnij dlaczego nikon xD

Koniu obadaj sklep w wawie Fofo Julia ( wpiszesz w google znajdziesz stronke) kupilem tam canona 450d o prawie 300 zl taniej niz w normalnych sklepach.

A polecam canona 350d, 400d bo mniej wiecej ogarniam te aparaty nie to ze jestem zwolennikiem canona. Musisz tak jak pisalem skonsultowac sie ze sprzedawca co do roznic miedzy nikonami sony canonami a pentaxami (czesc z nich nalezy do jednej firmy ale nie apmietam ktore xD chyba pentax i nikon)i wtedy sam zdecydujesz na czym bardziej Ci zalezy.

Sory za wszystkie literowki
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0