Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

[Film] Apocalypto


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 palacz

palacz

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 911 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 01 sierpnia 2009 - 03:36

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Apocalypto
produkcja: USA gatunek: Dramat, Przygodowy
data premiery: 2006-12-29 (Polska) , 2006-12-08 (Świat)
reżyseria: Mel Gibson, scenariusz: Farhad Safinia Mel Gibson, zdjęcia: Dean Semler, muzyka: James Horner, czas trwania: 139
Średnia ocena: Bardzo dobry (wg filmweb)
Najnowsze dzieło zdobywcy Oscara Mela Gibsona /Pasja, Braveheart/ to pełen rozmachu, zapierający dech w piersiach przygodowy film akcji, rozgrywający się w burzliwym okresie upadku wielkiej cywilizacji Majów. Łapa Jaguara – młody wojownik ze spokojnego, żyjącego w harmonii plemienia zamieszkującego dżunglę, zostaje pojmany przez okrutnych przybyszów i zmuszony do odbycia niebezpiecznej wyprawy do nieznanego świata cywilizacji opartej na strachu i ucisku, na końcu której czeka go ołtarz ofiarny. Mężczyzna podejmuje jednak desperacką próbę ratowania życia i ucieczki z przeklętego miasta. Miłość do żony i rodziny, więź z plemieniem dadzą mu nadludzką siłę, potrzebną by samotnie przemierzyć dżunglę i stawić czoła depczącemu po piętach pościgowi.

to tyle ze znakomitego portalu filmweb...:X postaram się w kilku zdaniach opisać moje wrażenia
Miałem zamiar zrobić recenzje z prawdziwego zdarzenia no ale szkoda czasu na taki film. Przez pierwsza godzinę poznajemy bohaterów i ich codzienne życie (polowanie, płodzenie dzieci itp.). Później jest długo długo nic i BUM! Siekiery kontra brzytwy, dużo krwi, wycinanie serc i takie tam chirurgiczne sprawy:X. Film jest brutalny no ale cóż gdyby nie ta krew i ludzkie wnętrzności to nic by się nie działo (czeski film). W drugiej godzinie filmu jeden z bohaterów ucieka przez dżunglę, jest ranny a na dodatek goni go ze 6 typa :O . Tak biegną biegną biegną i film się kończy... Nie wiem co mnie podkosiło żeby to obejrzeć ehh Jest to moja subiektywna ocena wiec proszę fanów tego żenującego filmu o nie wjeżdżanie na mnie :)

Użytkownik pale bo lubie edytował ten post 01 sierpnia 2009 - 03:36

  • 1

ws2xe1.jpg


#2 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 01 sierpnia 2009 - 03:46

Mel Gibson chciał pokazać cywilizację majów, a raczej jej koniec, kto oglądał to wie chyba czyj statek się pojawił na koniec filmu :P Do filmu została zatrudniona totalna ekipa od cywilizacji majów, tam nawet chyba w odmianie ich języku ten film jest ;] Oglądałem dosyć dawno, bo wcześniejsze filmy Gibsona mi się bardzo podobały. Apocalypto mogło być lepsze, ale nie jest totalnym gniotem.Mi się w miarę podobało.
  • 0

#3 LeBrOn

LeBrOn

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 461 postów

Napisano 01 sierpnia 2009 - 04:24

Wg. mnie też dno. Ten film bardziej obyczajowy/dokumentalny, bo rozmieszczeniem czasowym akcji przypomina do złudzenia dramaty, w których to przez cały film się nic nie dzieję, a końcówka po prostu zwala z nóg. Niestety w tym przypadku okazało się w ręcz odwrotnie.

Użytkownik LeBrOn edytował ten post 01 sierpnia 2009 - 04:25

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0