Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

[Film][Komedia Kryminalna] Zabójcza Broń 1,2,3,4 :D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 01 sierpnia 2009 - 04:20

Zabójcza broń
Reżyseria: Richard Donner
Scenariusz: Shane Black
Obsada:

Mel Gibson - Martin Riggs
Danny Glover - Roger Murtaugh

"Martin Riggs nie jest zwyczajnym gliniarzem. Jego samobójcza brawura w ściganiu przestępców, czyni z niego "zabójczą broń". Roger Murtaugh to typowy stateczny detektyw przed emeryturą..."

Dołączona grafika

Pierwsza część filmu, który po prostu kocham od dzieciństwa. Zawsze jak leci w TV to go oglądam. Świetne role Mela Gibsona, oraz Dannego Glovera. Martin Riggs jest po prostu czubem i policjantem. Po śmierci ukochanej w każdej policyjnej akcji szuka możliwości, aby stracić życie. Zostaje skierowany jako partner do policjanta, który odlicza dni do swojej emerytury. We 2 twórzą bardzo zgrany oraz szalony duet.


Zabójcza broń 2


Reżyseria: Richard Donner
Scenariusz: Jeffrey Boam

Obsada:
Mel Gibson - Martin Riggs
Danny Glover - Roger Murtaugh
Joe Pesci - Leo Getz

Dołączona grafika


"Para diametralnie różniących się od siebie charakterami policjantów zostaje tym razem wmieszana w wojną narkotykową południowoafrykańskich dyplomatów. Czy uda im się ochronić koronnego świadka oskarżenia?"


Druga część filmu. Do pary "różniących się charakterów" dochodzi Leo Getz, świetnie zagrany przez Joe Pesci - denerwującego dupka, który wyprał 500mln baksów i jest teraz świadkiem koronnym, który ma być pilnowany przez Riggsa i Murtaugh'a. Znowu sporo akcji, ale i zabawnych momentów (gość z bombą w kiblu - 1 raz takie coś widziałem :P). Polecam.


Zabójcza broń 3



Reżyseria: Richard Donner
Scenariusz: Jeffrey Boam, Robert Mark Kamen

Obsada:
Mel Gibson - Martin Riggs
Danny Glover - Roger Murtaugh
Joe Pesci - Leo Getz
Rene Russo - Lorna Cole


"Martin Riggs i Roger Murtaugh znów razem jako - sympatyczna para doborowych gliniarzy. Dołącza do nich okropnie namolny, ale niezastąpiony Leo Getz, a serce samotnego Riggsa zaczyna szybciej bić dla niezwykle atrakcyjnej pani detektyw."

Dołączona grafika

3 część filmu, do stałej ekipy dołącza Rene Russo jako Lorna Cole. Znowu akcja, zabawne momenty i odchyły Riggsa. Od jedzenia psiego żarcia do rozwalania połowy miasta w pościgu.


Zabójcza broń 4


Reżyseria: Richard Donner
Scenariusz: Channing Gibson

Obsada:
Mel Gibson - Martin Riggs
Danny Glover - Roger Murtaugh
Rene Russo - Lorna Cole
Joe Pesci - Leo Getz
Chris Rock - Lee Butters
Jet Li - Wah Sing Ku

Dołączona grafika


"Przed parą niezwykle sympatycznych policjantów staje zadanie rozwiązania sprawy, w którą zamieszani są imigranci z Azji zajmujący się nielegalnym przemytem. Ślad prowadzi do człowieka, kórego przed osiągnięciem celu nie powstrzyma żadna zbrodnia..."

Tutaj mamy już komplet gwiazd. W 4 częsci pojawia się Chris Rock oraz Jet Li. Zwariowane akcje, w ogóle początek filmu już miażdży ;] Leo dalej biega jak na sraczke, Riggs wszystko rozpieprza, Murtaugh i Lorna muszą to znosić, a do wszystkiego dochodzi Lee Butters jako przyszły zięć Murtaugh'a(nie bedzie mieć łatwo :P).
btw akcja jak naćpali tego starego dziadka u dentysty, po prostu lezałem ;]


Podsumowanie:

Polecam gorąco wszystkie 4 częsci. Filmy naprawde przyjemnie się ogląda, są stare ale jare, oglądałem je naprawde od małego, mając te 5-6-7-8 lat. Jest akcja, jest komedia, świetna fabuła i gra aktorska (Gibson, Glover i Pesci naprawdę odwalili kawał dobrej roboty).
  • 1

#2 Dejdaaa

Dejdaaa

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 600 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 01 sierpnia 2009 - 04:26

Filmy niszczą.Ja również oglądałem je w telewizji od małego :P .Mi się najbardziej podobał motyw w kiblu   :) .Jeden z najlepszych filmów jakie widziałem.Przepełnione są humorem,są jednym słowem dla każdego!

Użytkownik Dejdaaa edytował ten post 01 sierpnia 2009 - 04:28

  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafika

#3 KoRniK

KoRniK

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 069 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 01 sierpnia 2009 - 04:28

Dokładnie filmy świetne, oglądając je nie ma się poczucia straconego czasu jak przy niektórych. Mimo, że widziałem już wszystkie częsci z 5-6x to dalej mi się je dobrze ogląda ;]
  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#4 Bubasek

Bubasek

    MMK - Moja Mała Kluska

  • Kluska
  • PipPipPipPipPipPip
  • 760 postów
  • Ską…d:B-stok

Napisano 04 sierpnia 2009 - 09:01

hahahahha

Dejda
ja tez pamietam to najlepiej jak Danny Glover siedzi na sraczu z bomba pod spodem :D hehehe

dobre filmy, kiedys uwielbialam, teraz troche rażą ale mimo wszystko godne polecenia
  • 0

:heart:


#5 sk z3ro

sk z3ro

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 042 postów
  • Skype:patrykgs
  • Ską…d:Stawiski

Napisano 04 sierpnia 2009 - 09:30

Bardzo dobre filmy! I chyba jak większośc motyw z kiblem mnie rozwalił:D
  • 0
"Nie chcem ale muszem" - Lech Wałęsa

#6 aqa

aqa

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Ską…d:Ostrowie Św

Napisano 04 sierpnia 2009 - 09:35

hah moj ulubiony film oraz ulubiony aktor Mel Gibson !!! obejrzalem all ;d
  • 0

#7 songoku

songoku

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Ską…d:Rzeszów

Napisano 16 sierpnia 2009 - 12:32

No filmy super chyba oglądałem po 10 razy i tak się nie nudzą kilka dni temu oglądałem 3 leciała w telewizji na tvn chyba
  • 0

#8 mJm

mJm

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 863 postów
  • Ską…d:Kielce

Napisano 16 sierpnia 2009 - 02:52

Łoł nie widziałemtego :) Ekstra filmiki oglądałem je już dawnooo i to wiele razy, a mimo to i tak polewka była z niektórych akcji :D
  • 0
jazda, jazda, jazda, jazda!!...

Dołączona grafika

#9 Blood

Blood

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 16 sierpnia 2009 - 04:29

Wszystkie części bardzo mi się podobały, ale już za 3 razem niestety nie wszystko było tak śmieszne jak za 1 ... dobre, ale na krótko :D
  • 0

Dołączona grafikaDołączona grafika Blood was here.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0