Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * - 1 głosy

Władca Pierścieni Trylogia (2001-2003)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 mJm

mJm

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 863 postów
  • Ską…d:Kielce

Napisano 02 sierpnia 2009 - 12:41

Większość z Was oglądała zapewne lub przeczytała chociaż jedną z części trylogii J.R.R. Tolkiena. Ostatnio zafascynowała mnie ona właśnie i postanowiłem obejrzeć całą jedna część po drugiej. Udało mi się to i podzielę się wrażeniami :)

Reżyseria: Peter Jackson
Obsada:

Frodo Baggins Elijah Wood
Gandalf Ian McKellen
Aragorn Viggo Mortensen
Samwise Gamgee Sean Astin
Galadriela Cate Blanchett
Théoden Bernard Hill
Éowina Miranda Otto
Éomer Karl Urban
Gríma Gadzi Język Brad Dourif
Gimli John Rhys-Davies
Drzewiec John Rhys-Davies (głos)
Meriadoc Brandybuck (Merry) Dominic Monaghan
Peregrin Tuk (Pippin) Billy Boyd
Legolas Orlando Bloom
Haldir Craig Parker
Elrond Hugo Weaving
Arwena Liv Tyler
Gollum Andy Serkis (głos i motion capture)
Faramir David Wenham
Saruman Christopher Lee
Ugluk Nathaniel Lees

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia


Załączony plik  druĹźyna pierścienia.jpg   146,5 KB   0 Ilość pobrań


Pierwsza część fantastyki Tolkiena, który wprowadza nas w swój świat magii i małych istot zwanych Hobbitami. Żyją one spokojnie zdala od ludzi w swoich małych domkach w wiosce Shire. Jeden z rodów Bagginsowie uważają się za podróżników więc po paru latach odpoczynku w wiosce w dniu swoich stojedenastych urodzin Bilbo Baggins postanawia ponownie opuścić rodzinną wioske w poszukiwaniu przygód. Posiada jednak pewien pierścien, który przekazuje swojemu rodakowi Frodo Bagginsowi.
Od tego momentu, celem hobbita jest zniszczenie pierścienia władającego złą mocą. Towarzyszą mu trzech hobbitów, czarodziej Gandalf, wojownik Aragorn (znany też jako Obieży świat ), krasnolud Gimli, oraz elf Legolas. Zrobią oni wszystko, by magiczny przedmiot nie dostał się w ręcę pana ciemności, Saurona.
Ocena własna: Ciekawe chodź nie do końca się tego spodziewałem...

Czas trwania: 178 minut, w wersji rozszerzonej 208 minut



Władca Pierścieni: Dwie wieże


Załączony plik  dwie wieĹźe.jpg   56,82 KB   0 Ilość pobrań


Kontynuacja przygód małego hobbita Frodo i jego przyjaciół. Druga część zupełnie różni się od pierwszej, jest dynamiczna, ponura i mroczna. Frodo coraz bardziej odczuwa "ciężar" pierścienia, ale dzielnie zmierza do celu.
Dwie wieże skupiają się jednak bardziej na bitwach między armią Saurona (przedstawiciel dobra) a Sarumana jego nauczyciela, który przeszedł na stronę zła. Do walki włączona jest także nasza rasa - ludzie. Sceny bardzo wciągające, a momentami nawet zapierające dech w piersiach, jednak co wywołało u mnie mieszane uczucia? Za bardzo moim zdaniem naciągany wątek miłosny Aragorna i Arweny, co mimo wszystko nie jest aż takim wielkim czynnikiem dla scen walk i szokujących efektów specjalnych.
Rozwijając myśl o efektach od razu na pierwszy plan wysuwa mi się postać Golluma, która momentami wyglądała zupełnie na prawdziwą, realną istotę. Najlepszą bitwą w tej części jest dwudziestopięcio minutowa obrona Helmowego Jara. Najelepsza scena walki jaką kiedykolwiek oglądałem. Jeszcze na dodatek ta klimatyczna, budująca emocje i dopełniająca obraz muzyka, aż nie da się wyjść do WC, gdy poczuję się potrzebę...
Ogólnie całkiem inny klimat niż w pierwszej części, bardziej przypadła mi do gustu no i wciągnęła do tego stopnia, że zaraz po niej odpaliłem ostatnią część trylogii.

Czas trwania: 173 minty, w wersji rozszerzonej 225 minut

Władca Pierścieni: Powrót Króla


Załączony plik  władca pierścieni powrĂłt krĂłla.jpg   26,56 KB   0 Ilość pobrań


Ostatnia część jakże fantastycznej twórczości Tolkiena. Nie będę tutaj nic opisywał, gdyż po prostu trzeba ją obejrzeć. Nie brak efektów, zwrotów akcji, trzyma dech w piersiach aż do samego końca. Liv Tyler grająca Arwenę powiedziała:
"Płakałam przez całą ostatnią godzinę. Płakałam i płakałam. Film naprawe budzi emocje" Do tej wypowiedzi nie potrzeba więc Wam zbędnego komentarzu.

Czas trwania: 201 minut, wersja rozszerzona 251 minut



Podsumowując: Kto lubi chodź trochę fantastyczny świat i ma dużo wolnego czasu, np nudny deszczowy weekend to naprawdę polecam obejrzeć całą trylogie, a nie stracicie czasu na marne. Przed obejrzeniem tak właśnie myślałem, że będzie to 'lipa', nudny fikcyjny świat, jednak po obejrzeniu stwierdziłem iż się myliłem więc tym co myślą podobnie tak jak ja zachęcam do oglądania, warto.

Czas trwania całej trylogii: 680 minut (11 godzin i 20 minut)



No to na tyle Panie i Panowie, napisałem co wiedziałem i jak umiałem. Jeśli ktoś skrytykuje postaram się następnym razem napisać lepiej zgodnie z waszymi podpowiedziami :)
  • 4
jazda, jazda, jazda, jazda!!...

Dołączona grafika

#2 KoNiO

KoNiO

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 028 postów
  • Ską…d:Gorny Sląsk

Napisano 02 sierpnia 2009 - 12:45

ja czytam 3 tom juz po tym chce dokladniej obejzec film tzn sciagnac/ wypozyczyc cala trylogie zrobic multum popcornu i ogladac xD powiem ze podoba mi sie wiecej nie zdradze :D

btw obiezyswiat razem sie pisalo w trylogi :D

Użytkownik KoNiO edytował ten post 02 sierpnia 2009 - 12:51

  • 0
Dołączona grafika


Dołączona grafika


AVEEE

#3 Dejdaaa

Dejdaaa

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 600 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 02 sierpnia 2009 - 12:57

Kto tego nie oglądał,mi do gustu nie przypadło zbytnio.Wole Harrego :D więcej się tam dzieje niż tu.Jedyny fajny moment był jak bronili tego zamku nic więcej.Przeróbki są fajne z programem Ivona to trzeba przyznać^^
  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafika

#4 KoNiO

KoNiO

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 028 postów
  • Ską…d:Gorny Sląsk

Napisano 02 sierpnia 2009 - 01:07

bogowie ... przeczytaj trylogie to wiecej zrozumiesz z filmu ...
  • 0
Dołączona grafika


Dołączona grafika


AVEEE

#5 mJm

mJm

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 863 postów
  • Ską…d:Kielce

Napisano 02 sierpnia 2009 - 01:29

Harrego obejrzałem wszystkie części, ale taki już inny rodzaj jak dla mnie :)
  • 0
jazda, jazda, jazda, jazda!!...

Dołączona grafika

#6 lolek

lolek

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 02 sierpnia 2009 - 02:44

Ja zrobiłem błąd i najpierw obejrzałem film a dopiero potem książkę. Podchodziłem dwa razy do niej bo po przeczytaniu 50 stron znudziła mi się ale jak już opuścili hobbiton to nie dało się oderwać
  • 0
x - 116
y - 2

#7 KoNiO

KoNiO

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 028 postów
  • Ską…d:Gorny Sląsk

Napisano 02 sierpnia 2009 - 03:04

dokladnie lolek ! piejwsze 50 stjon wialo nuda a pozniej by sie czytalo czytalo i czytalo bez konca :D
  • 0
Dołączona grafika


Dołączona grafika


AVEEE

#8 z0nk

z0nk

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Ską…d:z bramki numer 1

Napisano 02 sierpnia 2009 - 03:12

http://www.youtube.c...h?v=VYkhbWMHd5w
o :D
  • 0

(Minutę temu) KoNiO -- czemu mi nie dziala strona razer-a skoro mam IE 7,0 ?

Dołączona grafika

#9 kaziu

kaziu

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 02 sierpnia 2009 - 04:13

Jak dla mnie ksiazka i film sa gites :P . Chociaz i tak kazdy woli filmy ogladac :PP
  • 0
Dołączona grafika

#10 ShataN

ShataN

    Kapitan

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 334 postów
  • Skype:mr__diablo
  • Ską…d:Białystok

Napisano 02 sierpnia 2009 - 07:09

Tak każdy niby czytał, i każdy oglądał, a nikt nie zauważył, że Mjm napisał

Dwie wieże skupiają się jednak bardziej na bitwach między armią Saurona (przedstawiciel dobra) a Sarumana jego nauczyciela, który przeszedł na stronę zła.

Powinno być chyba Gandalfa :D
A tak swoją drogą ja oglądałem z bratem 2 części w nocy 3 obejrzeliśmy już następnego dnia, bo oglądaliśmy gdzies od 23-24 do 4-5 rano ;p
Poza tym wcześniej przeczytałem wszystkie części.
Apropo tego, że początek Władcy Pierścieni(książki) nie jest wciągający - tak samo było z Hobbitem - pierwsze 20 stron było nudne, potem akcja się zaczynała ;] Ale fakt potem już nie da się oderwać od książki.
  • 0

#11 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 02 sierpnia 2009 - 07:53

Ja obejrzałem wszystkie częśći. Film w miarę mi się podobał, ale ciągle czekałem na momenty, gdy będą walczyć :P Tak więc Dwie wieże jak dla mnie zaczęły się jak bronili tego Helmowego Jaru (czy jakoś tak :P ). W powrocie króla było tego więcej (i dobrze :])Za to na maxa nie podobało mi się gadanie tego Frodo z Samem, normalnie zachowywali sie jak 2 gejuchy, te ich dialogi po protu miażdżyły(negatywnie).

Użytkownik Bodziuuuu edytował ten post 02 sierpnia 2009 - 07:54

  • 0

#12 mJm

mJm

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 863 postów
  • Ską…d:Kielce

Napisano 02 sierpnia 2009 - 08:24

Jedyny, który przeczytał tekst (nie liczę Bodziaa) to ShataN. Reszta zobaczyła tylko, że to recenzja przeczytała urywkowo bądź nie i oceniła własnym zdaniem. To jest cała społeczność Tawerny :) Następnym razem zrobię więcej błędów może będzie Was więcej :P
  • 0
jazda, jazda, jazda, jazda!!...

Dołączona grafika

#13 Dejdaaa

Dejdaaa

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 600 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 02 sierpnia 2009 - 08:54

Ja czytałem cały artykuł wypraszam sobie.Myślisz,że ja wszystko pamiętam po obejrzeniu 1 raz?Mam zaniki pamięci jak coś oglądałem ponad rok temu.Nie pamiętam kilku scen itd.Z anime to ja wszystko pamiętam,a filmy jakoś tak zapominam.Nie moja wina,że nie pamiętam kto był nauczycielem :( .

Użytkownik Dejdaaa edytował ten post 02 sierpnia 2009 - 08:55

  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafika

#14 ShataN

ShataN

    Kapitan

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 334 postów
  • Skype:mr__diablo
  • Ską…d:Białystok

Napisano 02 sierpnia 2009 - 09:02

Dejda Sauron to główna zła postać, więc nie wiem jak można to oglądać i zapomnieć. No chociaż jednak można, bo oglądać to nie to samo co czytać. ;p
  • 0

#15 mJm

mJm

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 863 postów
  • Ską…d:Kielce

Napisano 02 sierpnia 2009 - 09:03

Dejdaa przecież ja to w żartach tylko napisałe przepraszam bardzo jeśli Cię tak to uraziło. Mogłeś zapomnieć przecież ja sam się pomyliłem w tekście (sam nie mam pojęcia jak to zrobiłem). Taki joke są emoty jeszcze na dodatek więc się nie gorączkuj :P
  • 0
jazda, jazda, jazda, jazda!!...

Dołączona grafika

#16 KoRniK

KoRniK

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 069 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 02 sierpnia 2009 - 09:25

jako, że oglądałem wszystkie to i tak najbardziej mi dwie wieże przypadły do gustu ;]

+ dałem Ci przez pomyłke w poscie do Joe Black wiec tu ci nie dam ;D
  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0