Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konopie Indyjskie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 06 sierpnia 2009 - 08:53

Już od pewnego czasu na naszym forum jest bardzo głośno na temat tej o to roślinki, którą potocznie nazywają "maryśką". Wszyscy napewno wiedzą jak ona wygląda ale nie wszyscy mieli z nią kontakt. Pomyślałem, że warto jednak przyjżeć się jej od strony chemiczno-biologicznej jak i w kwestii "moralnej".


Marihuana


Ogólnie o marihuanie:



Marihuana jest to wysuszony kwitostan żeńskiej rośliny Konopi Indyjskiej (Cannyabis Indyca). W jej liściach znajdują sie silne substancje psychotropowe: kannabinole. Za działanie psychotropowe marihuany odpowiada głównie tetrahydrokannabinol (THC) i inne kannabinoidy. Substancja ta znajduje się również w haszyszu, który jest zestaloną żywicą konopi. Ma ona działanie psychotropowe, w zależności od warunków: uspokajające, lekko euforyzujące i przeciwbólowe; pobudza apetyt, dodatkowo działa rozkurczowo na mięśnie, zmniejsza ciśnienie śródgałkowe i rozszerza oskrzela.


Nazwy, z którymi możemy się spotkać w naszym środowisku: hindi गांजा trl. gāndźā , slang gras, maryśka, maria, staff, trawa, gandzia, THC, Mary Jane, baka, zielsko, zioło.


Zastosowanie w medycynie:


Wykazano, że kannabinoidy zawarte w ekstrakcie z konopi (głównie THC i kannabidiol) mogą skutecznie znosić silne bóle neuropatyczne. Wskazania obejmują bóle neuropatyczne w przebiegu stwardnienia rozsianego (SM), leczenie wspomagające średniego i silnego bólu u chorych z zaawansowanym nowotworem, cierpiących mimo stosowania największych tolerowanych dawek opioidów.



Działanie:


W krótkim czasie po przyjęciu THC oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy powodując umiarkowane zaburzenia percepcji, euforię oraz poczucie głębokiego relaksu. Ze strony układu krążenia występuje przyspieszenie akcji serca, zaś we krwi spada poziom cukru powodując zwiększenie łaknienia, tzw. "gastrofazę".
Efekty doświadczane po spożyciu marihuany są indywidualne i zależne od ilości, rodzaju oraz jakości surowca, sposobu przyjmowania, a także genów, organizmu czy ogólnej sytuacji. Najczęstsze z nich, to:

* polepszenie nastroju, euforia
* tymczasowe upośledzenie pamięci krótkotrwałej, pobudzenie wyobraźni
* "otwarcie zmysłów", wzmocnienie percepcji, wzmożona wrażliwość na bodźce
* osłabienie koncentracji
* zaburzenia w percepcji czasu

* zwiększone łaknienie
* suchość w ustach i pieczenie oczu, spowodowane wyschnięciem śluzówek
* przyspieszone tętno, uczucie chłodu
* spadek aktywności fizycznej



Zagrożenia:


Konopie są relatywnie bezpieczne w stosunku do innych substancji psychoaktywnych, gdyż:

* bezpośrednia toksyczność marihuany jest bardzo niska
* nie prowadzą do uzależnienia fizycznego
* dawka śmiertelna jest szacowana na 20 000 do 40 000 pojedynczych dawek, dotąd nie odnotowano ani jednego przypadku śmiertelnego z powodu

przedawkowania i praktycznie jest to niemożliwe




Sytuacja prawna:



Krajowe Biuro do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii zbadało w 2003 r., że 36% młodych Polaków w wieku 17-18 lat przynajmniej raz w życiu paliło marihuanę. Co ósmy nastolatek zażywa ją stale, tzn. miał kontakt z pochodnymi konopi w ciągu ostatnich 30 dni od dnia przeprowadzenia ankiety.
W Polsce zarówno import, produkcja, pośrednictwo w sprzedaży, jak i samo posiadanie marihuany jest nielegalne i stanowi przestępstwo, zgodnie z Ustawą z dnia 24 kwietnia 1997 r. z późniejszymi zmianami – o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. z 2003 r. Nr 24, poz. 198). Za samo posiadanie marihuany grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności, natomiast udzielanie marihuany innej osobie zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, a udzielanie jej małoletniemu jest zbrodnią, zagrożoną karą od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Ustawa przestrzegana jest bardzo rygorystycznie.W Polsce i prawie na całym świecie można posiadać nasiona (nie zawierają one substancji psychoaktywnych), ale uprawa jest zabroniona. Wyjątek stanowi uprawa odmian włóknistych na potrzeby przemysłu włókienniczego, chemicznego i celulozowo-papierniczego oraz nasiennictwa (jednak potrzebne jest zezwolenie.
[attachment=3452:marihuana3jpeg-large.jpg]

[attachment=3453:1-43657.jpg]




A co inni myślą na ten temat? Proszę o wypowiadanie się w tym temacie.



źródła: wikipedia, moja głowa ...

Użytkownik wodny edytował ten post 06 sierpnia 2009 - 08:55

  • 2
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#2 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 06 sierpnia 2009 - 09:07

dobrze wiesz co na forum będzie napisane :]

jest uznana za narkotyk, miękki ale zawsze, choć z mojego punktu widzenia uzależnienia nie widać. Nie chce, bądź miałem inne zajęcia to odstawiam na bok i nic się nie dzieje.

Za samo posiadanie do >5g dostaniesz max zawiasy, aczkolwiek i tak już kartoteka i to nic miłego. Gorzej jak posypie się cały osiedlowy system (u mnie tak było, byłem na rozprawie ziomków - jeden sypał jak z rękawa na drugiego, choć prawda to nawet też nie była). Gorzej na gorącym uczynku jak na handlu złapią, ale o to ciężko.

Co tu dużo pisać, dobrze jest zapalić i nie wielu sobie robi coś z tego, że jest to zakazane, siada sie na ławce i spokojnie się luzuje, przynajmniej tak jest u mnie :)
  • 0
Dołączona grafika

#3 sk z3ro

sk z3ro

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 042 postów
  • Skype:patrykgs
  • Ską…d:Stawiski

Napisano 06 sierpnia 2009 - 09:21

Ja nigdy nie paliłem i palić nie zamierzam (przynajmniej narazie). Nie ciągnie mnie do tego  w ogole. Nie raz byłem z kumplami co palili i nie raz byłem częstowany. Według mnie można czuć sie dobrze bez marihuany:)
  • 0
"Nie chcem ale muszem" - Lech Wałęsa

#4 MalisZ

MalisZ

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 06 sierpnia 2009 - 09:42

ja już wolę się napić ;p
  • 0

#5 ChriS

ChriS

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 259 postów
  • Ską…d:Tarnobrzeg

Napisano 06 sierpnia 2009 - 10:44

sk z3ro: jasne że można dobrze się czuć i bawić bez marihuany, ale czemu nie ma być lepiej? ;) osobiście wczoraj się zbakałem i z tego co pamiętam, to gadałem z babką w kiosku czy ma komputer w piwnicy :D
MalisZ: fajnie jest się napić, ale jak się okazuje, alkohol wyrządza więcej szkód w organizmie (nałóg, zepsuta wątroba, zdruzgotany układ pokarmowy, o odorze już nie wspomnę). Sam stałem się poplecznikiem gandzi od niedawna, ale uważam, że sprawa jest słuszna i można walczyć o lepsze jutro, każdy na swój sposób i możliwości :)
peace :8

Użytkownik ChriS edytował ten post 06 sierpnia 2009 - 10:45

  • 0

Dołączona grafika
Zmierz się z moim Brutem! http://christnt.mybrute.com/


#6 tris

tris

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 91 postów
  • Ską…d:Łuków

Napisano 06 sierpnia 2009 - 10:12

Ale czy Marihuana jest z Konopi??
  • 0
Dołączona grafika

#7 zed222

zed222

    Kapral

  • Oldie
  • PipPip
  • 60 postów
  • Ską…d:Turek

Napisano 07 sierpnia 2009 - 05:19

Dołączona grafika        zalegalizować ! 
  • 0
Dołączona grafika

#8 Grapefruit x Nev. Haze

Grapefruit x Nev. Haze

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 08 sierpnia 2009 - 08:49

Booyakasha biali murzyni ma tu coś dla tych co są przeciwni legalizacji bądź nigdy nie palili :D O Marihuanie, Film Discovery o Marihuanie
Bless Jah Rastafarai
  • 0

#9 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 27 lutego 2010 - 06:10

Przypomniałem sobie o tym topicu ;] od tamtej pory wielu nowych userów zarejestrowało się na naszym forum i czynnie bierze udział w jego codziennym życiu, więc daję im szansę wypowiedzieć się na TEN temat.


Czeskie ministerstwo sprawiedliwości przygotowało "limity bezkarności" określające, jaką ilość narkotyków można posiadać, nie narażając się na odpowiedzialność karną.



Z raportu Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Uzależnień od Narkotyków wynika, że prawie co trzeci młody Czech przyznaje się do palenia marihuany. Rocznie Czesi wypalają 11,5 t marihuany i zażywają 1,2 mln tabletek ekstazy .

- informuje „Gazeta Wyborcza”


Jakie ilości będą dozwolone? Do 1,5 g heroiny, 1 g kokainy, 2 g metaamfetaminy, do 15 g marihuany, do czterech tabletek ekstazy i do pięciu tabletek LSD. Czesi będą również mogli w domach uprawiać do pięciu krzaczków konopi indyjskich i do 40 grzybów halucynogennych.


Już zaczęły się wypady polskiej młodzieży za granicę do naszych "kochanych" pepików. Na granicy polsko-czeskiej ustawionych jest więcej polskich patroli policyjnych, które mają wyłapywać takie wesołe gromadki.
A może ktoś z Was już był na wycieczce w Czechach w tym roku? Przyznac się bez bicia. ;]

Użytkownik wodny edytował ten post 27 lutego 2010 - 06:11

  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#10 Snifer

Snifer

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 776 postów
  • Ską…d:Łódź

Napisano 27 lutego 2010 - 07:32

<ręka w górę> :D
  • 0

#11 will

will

    Pułkownik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 190 postów
  • Skype:wilu_z_mw
  • Ską…d:Tarnów

Napisano 27 lutego 2010 - 07:44

<ręka w górę> :D


palcem po mapie się nie liczy :rolleyes:
  • 0
moja wladza minela, to czeba potrolowac troszQ <3 :E
Dołączona grafika

Spoiler




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0