Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zakup Laptopa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#21 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 10 października 2009 - 11:52

Dokładnie jak mówi plaj, ale ja nie jestem przekonany do tego lapka, już lepiej ten http://www.allegro.p...hd4570_gda.html. Cena do 2300zł z tego co widziałem z twojego tematu? Za 200zł więcej masz dużo sporo lapka http://www.allegro.p...dla_graczy.html

Użytkownik Diabolicue edytował ten post 10 października 2009 - 11:52

  • 0
Dołączona grafika

#22 Amciek

Amciek

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 440 postów
  • Ską…d:zza NATu

Napisano 11 października 2009 - 12:01

weź DELLa. Gwarantuje, jeśli będziesz miał odrobinę szacunku do niego oczywiście, że się nie zawiedziesz. Te LENOVO to niby lenovo, starsze lapki były bardzo fajne ale co do tych nowszych średnio przekonany jestem.. DELL to DELL.


co do tego ASUSika Diabolicue, nie jestem przekonany do 17" lapków :> traci trochę na pojęciu "mobilny" imo. Tylko moje zdanie :wink:



a system jasne że możesz wrzucić jaki chcesz, ja mojego kupiłem z jakimś preinstalowanym śmiesznym linuchem bez GUI :D
  • 0
kiedyś wróce
_________________________________

DA BEST SYGNATURA EVAA
Dołączona grafika

#23 plaj

plaj

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 294 postów
  • Skype:daniel.cupek
  • Ską…d:50 cm od monitora

Napisano 11 października 2009 - 02:52

Zabieram się do kupna laptopa na studia i tutaj zaczynają się moje pytania:
- Na jakie firmy zwrócić uwagę, jakie kupywać a jakie nie
- Ma on być dobry zarówno do nauki jak i gier (Tak żeby mógł spokojnie pograć na nim w COD4,5 w miarę płynnie)
- No i cena maksymalnie zamyka się przy 3000 zł (Ale to już taki max, chętniej brałbym coś za 2500)- Czy wszystkie aktualnie robione laptopy mają ekrany 15,4 cala bo chciałbym coś z 17stką
Proszę piszcie swoje spostrzeżenia, podsyłajcie linki do jakichś zestawów :)

nie wiem czemu Amciek nie odpowiadaja ci Asusy , w najnowszych rankingach przeprowadzanych w stanach wypadaja jako najlepsze i najmniej awryjne lapki, bija na glowe midzy innymi apple nie wspominajac o hp czy innych lapkach z nizszej polki, poza tym sama specyfikacja za taka cene tego asusika co Diabolicue podał niszczy.(pracowałem na hp'ku , toshibie i asusie zeby nie bylo ze stronniczy). JAk ma być i do nauki i do gier bierz asusa , to w takim wypadku + bedzie 17 calowa matryca. Jedynym minusem asusa bedzie dość krótko trzymajaca bateria, ale to raczej wina sprzetu bo jest on dosc wymagajacy, w zamian za to mozesz zapomniec o sytuacji, ze gdziekolwiek beda ci spadac fpsy:)

POza tym delle,hp, soniaki, czy apple z podobna specyfikacja kosztuja z 1,5 k w góre więc o czym rozmowa:)

Użytkownik plaj edytował ten post 11 października 2009 - 02:59

  • 0
========================================================================================================

w życiu każdego z was jest coś, co w trudnych chwilach was trzyma przy nim... dla mnie jest tym pfkkk
nie ufam nikomu kocham tylko tych co na to zaslużyli...

ciężki charakter ? wiem mam z natury, ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury!


Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj, Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj nieee, bo przyjaciela straciłbyś
bo przyjaciela straciłbyś jak jaaa..
(...)a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak On,a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak Onnn..
(...)był jednym z niewielu skazanych na bluesa, ten wyrok dodawał mu siłł..
(...)lecz często uciekał by stanąć nad wami, by nabrać znów sił..
(...) skazany na bluesa no ilu jeszcze jest takich jak On?!?

niee ty go nie znałeś..




Ja tu jeszcze wróce
========================================================================================================

#24 w0rms.dll

w0rms.dll

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 633 postów

Napisano 11 października 2009 - 10:33

Właśnie również słyszałem dużo dobrego odnośnie ASUSów, bateria nie jest akurat problemem gdyż komputer będzie praktycznie cały czas podpięty pod gniazdo. Ta oferta z asusem co podał Diabolicue była naprawdę bardzo ciekawa niestety aukcja już się zakończyła a cena na tej aukcji była właśnie 2299 zł gdzie teraz on normalnie kosztuje 2499 :( Trzeba będzie szukać kolejnej okazji :)
  • 0

#25 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 11 października 2009 - 10:45

Tego Asusa K70IO, miałem nawet w swoich rękach i jest duuuuży jak na laptopa. Odpaliłem NFS Shift na low i się trochę cięło, ale da się jechać. Sterowniki na Win 7 i inne programy bez komplikacji. Bateria działa krótko, przy włączonej operze i wifi, działał trochę ponad 2h.
  • 0
Dołączona grafika

#26 w0rms.dll

w0rms.dll

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 633 postów

Napisano 11 października 2009 - 10:51

Ciekawe jakby poszedł na nim COD6
  • 0

#27 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 11 października 2009 - 11:47

Ciekawe jakie będzie mieć wymagania COD 6.  :sleep:  Jeśli podobne do COD 4, co jest dość prawdopodobne gdyż w grafice zaszły tylko niewielkie zmiany, to spokojnie 35-50fps.
  • 0
Dołączona grafika

#28 plaj

plaj

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 294 postów
  • Skype:daniel.cupek
  • Ską…d:50 cm od monitora

Napisano 11 października 2009 - 11:58

Ciekawe jakie będzie mieć wymagania COD 6.  :sleep:  Jeśli podobne do COD 4, co jest dość prawdopodobne gdyż w grafice zaszły tylko niewielkie zmiany, to spokojnie 35-50fps.


tyle to ja mialem na swoim starym hp'ku z grafika 5 krotnie slabsza niz na tym asusku z 1 gb ramu i slabszym prockiem. :)
  • 0
========================================================================================================

w życiu każdego z was jest coś, co w trudnych chwilach was trzyma przy nim... dla mnie jest tym pfkkk
nie ufam nikomu kocham tylko tych co na to zaslużyli...

ciężki charakter ? wiem mam z natury, ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury!


Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj, Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj nieee, bo przyjaciela straciłbyś
bo przyjaciela straciłbyś jak jaaa..
(...)a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak On,a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak Onnn..
(...)był jednym z niewielu skazanych na bluesa, ten wyrok dodawał mu siłł..
(...)lecz często uciekał by stanąć nad wami, by nabrać znów sił..
(...) skazany na bluesa no ilu jeszcze jest takich jak On?!?

niee ty go nie znałeś..




Ja tu jeszcze wróce
========================================================================================================

#29 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 11 października 2009 - 12:17

Wolałem powiedzieć mniej, niż zawyżyć :D Może dlatego, że jestem nastawiony do lapkow sceptycznie  :wacko:
  • 0
Dołączona grafika

#30 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 11 października 2009 - 04:56

A mi pomoze ktos wybrac lapka ? Bo musze w tym tygodniu kupic :P
http://www.hitech.com.pl/ z tej strony prosilbym bo to co jest w MM to rzal bul. Cos w cenie 2500-2800zł, 3gb ramu, procek jakis lepszy niz te T4200(T6500 czy ile mile widziany. W ogole czym one sie roznia ? Ten T4200 ma 2.1x2 ? a T6500 ma 3.25x2 ? sie w ogole nie znam :P), twardziel moze byc 250gb, ale jak bedzie 320gb to sie nie obraze no i grafika jakis gf albo radeon 512mb. Ja tam patrze i sie gubie, widze lapka HP za 2650zl, a obok jest gorszy bo ma mniejszy twardy dysk i nie ma oddzielnej karty graficznej i kosztuje 200zl drozej i mam kompletny metlik w glowie. Z firm to odpowiadala by mi toshiba, asus, dell albo hp bo chyba te sa dobre ;p dzieki

Użytkownik Bodziuuuu edytował ten post 11 października 2009 - 04:57

  • 0

#31 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 11 października 2009 - 06:19

Bodziuuuu, ciężko będzie znaleźć taki, i to w tym sklepie. Najlepiej jakbyś dołożył te 2 stówy. Nie wiem co mam o tym myśleć http://www.hitech.co...d=4a8fddcce6a2e- "brak opisu produktu". A tak napisane jest przy wszystkich. :|

Użytkownik Diabolicue edytował ten post 11 października 2009 - 06:21

  • 0
Dołączona grafika

#32 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 11 października 2009 - 06:27

No to do 3000zl i tak postaram sie go taniej kupic bo juz duzo rzeczy tam kupilem ;] chodzi o to zeby byl dobry no i nie koniecznie akurat ten dell bo akurat te laptopy sie strasznie cenią

Znalazlem taka toshibe http://www.hitech.co...d=4a7aeb45e5e0f wszystko spoko tylko troche szkoda bo 2gb ramu
i takiego asusa http://www.hitech.co...d=4aab8c1dcfd6d cena troche wieksza
tyle ze w jednej jest radeon a w drugiej nvidia geforce 102M. Dobre takie ? ktory wybrac ? chyba ze ktos ma cos innego na mysli ;]
Przejade sie jeszcze raz do MM, ale jak znowu beda mi oferować jakies ździory za 2700zl z procesorem t4300, 2 gb ramu i bez karty graficznej to nie wyrobie ;]

Użytkownik Bodziuuuu edytował ten post 11 października 2009 - 06:42

  • 0

#33 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 11 października 2009 - 06:57

Nie bierz tylko nic z serii Radeon 3xxx ani tego 102M. Nie patrz tylko na procesor P6xxx tylko tez czasem na karte graficzna, już lepiej weź tego T4200, niż taką karte co CoD4 nawet nie odpalisz.

Użytkownik Diabolicue edytował ten post 11 października 2009 - 06:57

  • 0
Dołączona grafika

#34 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 11 października 2009 - 07:02

No to wez zapodaj linkiem z jakims lapkiem bo kompletnie nie wiem czym sie kierowac. Ta karta geforca jest gówniana ? Wlasnie nawet nie wiem na co patrzec, tak to kazdy pisze ze musi byc ta zewnetrzna a tak to kurde tez lipa
  • 0

#35 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 11 października 2009 - 07:30

Jeśli musi być ta strona to dell 1555, jesli nie to Lenovo y550 http://www.allegro.p...vista_win7.html

Użytkownik Diabolicue edytował ten post 11 października 2009 - 07:31

  • 0
Dołączona grafika

#36 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 12 października 2009 - 01:08

A te Lenovo daje rade ? Mogblym kupic i lapka na allegro, ale z bialegostoku przy odbiorze osobistym bo po kilku nie miłych akcjach do allegro podchodze z pewnym dystansem.
http://www.allegro.p..._vhp_tv_fv.html znalazlem taki sam (chyba :P) toshiby zadnej nie ma do sprzedania, della tez. Troche bjjeda

Użytkownik Bodziuuuu edytował ten post 12 października 2009 - 01:18

  • 0

#37 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 12 października 2009 - 01:23

Ostatnio mialem okazje kupic 2 lapciaki i mam pare propozycji na oku, ale to odezwij się na gg i tam Ci podpowiem ewentualnie co warto wziac.

Generalnie o tu:

http://www.notebookc...ards.130.0.html

Masz wypisane wszelkie grafy na ktore warto zwrocic uwagę.

Jezeli chcesz z nami grac w coda nowego to patrz minimum class 3 (tu se nie dam reki obciac ze nie bedziesz musial grac w 800x600) a najlepiej 2 (tu juz bedzie lepiej.


Moim zdaniem nie powinens sluchac polowy z tych rad tutaj, ale to jest tylko moje zdanie i zrobisz jak uwazasz.
Na pewno zwroc uwage na liczbę oraz rodzaje portów. Ktos Ci poleci fajnego lapciaka w dobrej cenie z dwoma portami usb i bedziesz albo sie bawil w huby albo wkurwial.
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#38 ChriS

ChriS

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 259 postów
  • Ską…d:Tarnobrzeg

Napisano 26 października 2009 - 06:22

Żeby nie zakładać tematu to ja się dopisuję do tematu, poszukuję lapka, maksymalnie 3200 zł, do grania (diablo 3 musi odpalić, cod4 też) i prac graficznych ( w końcu trzeba się nauczyć). W postach było wiele ciekawych propozycji, między innymi ASUSy, które mają niezłą renomę na rynku. HP odpadają, przejechałem się na marce, karty dźwiękowe w nich ssą i to konkretnie, przy mocniejszych brzmieniach po prostu nie wyrabia. Byłbym wdzięczny za otrzymaną pomoc.

Bless ;)

Użytkownik ChriS edytował ten post 26 października 2009 - 06:23

  • 0

Dołączona grafika
Zmierz się z moim Brutem! http://christnt.mybrute.com/


#39 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 26 października 2009 - 06:47

http://www.allegro.p...0m_bt_win7.html Nie ma się co rozpisywać, dobry laptop. No chyba, że chcesz żebym coś napisał :D
Nawet GTA IV spokojnie odpalisz

Użytkownik Diabolicue edytował ten post 26 października 2009 - 06:48

  • 0
Dołączona grafika

#40 ChriS

ChriS

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 259 postów
  • Ską…d:Tarnobrzeg

Napisano 27 października 2009 - 02:39

IDEAPAD ma średnio 30 -37 fps w cod 4 na medium detalach i 1280x800, to dobrze?
  • 0

Dołączona grafika
Zmierz się z moim Brutem! http://christnt.mybrute.com/





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1