Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

[Film][Akcja] Mroczny Rycerz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 11 sierpnia 2009 - 10:28

Mroczny rycerz (The Dark Knight)

Reżyseria: Christopher Nolan
Scenariusz: Christopher Nolan, Jonathan Nolan, David S. Goyer

Obsada:
Christian Bale - Bruce Wayne/Batman
Heath Ledger - Joker
Gary Oldman - Porucznik James Gordon
Michael Caine - Alfred Pennyworth
Morgan Freeman - Lucius Fox
Aaron Eckhart - Harvey Dent
Maggie Gyllenhaal - Rachel Dawes


Dołączona grafika


Kontynuacja "Batman - Początek". W tej części Batman z pomocą porucznika Gordona i prokuratora Harveya Denta prowadzi walkę z przestępczością na wysoką skalę. Współpraca idzie im nieźle i zaczyna przynosić efekty, ale do gry wkracza Joker - przestępca, który nie cofnie się przed niczym, ma wszystko rozpracowane w 100%, jego ulubionymi zabawkami są ładunki wybuchowe, pistolety i nóż i nie zależy mu na pieniądzach...


Kilka słów odemnie. Zawsze lubiłem filmy z serii Batman od małego, lecz ten naprawdę pobił wszystko. Rola Heath Ledgera jest mistrzowska(Heath zmarł przed ukończeniem zdjęć do filmu, nie którzy zarzucają, że przez tą sytuację dostał pośmiertnego Oskara, lecz moim zdaniem w pełni na niego zasłużył). Jak zawsze bywało Batman miał być rolą 1 planową, ale Joker przyćmił wszystko, chociaż nie można zarzucić nic dla Bale'a, no może troche śmieszny był jego szept ;] Michael Caine, Gary Oldman i Morgan Freeman jak zawsze świetni. Nie podobała mi się tylko aktorka, która grała Rachel, no jakaś taka nie fajna ta Pani była (w 1 części była Katie Holmes i jakoś lepiej się ją oglądało w tej roli). No i w tej części filmu dowiadujemy się skąd wziął się gość "2 twarze". Naprawde gorąco polecam, film jak najbardziej warty obejrzenia.
btw. Ciekawe jak by się skończył film, żeby nie to, że Heath Ledger zmarł przed ukończeniem zdjęć.
  • 0

#2 ulti

ulti

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 077 postów

Napisano 11 sierpnia 2009 - 02:24

Film ogladalem spokojnie ponad 5 razy właśnie z powodu roli Jokera, Heath Ledger zagrał świetnie. Jednak w tym wszystkim jest jeden wielki minus, nastepne część batmana bedzie bez Jokera (a przynajmniej nie zagra Ledger). Czasami drażniło mnie jak Bale mówił takim 'mrocznym' głosem.
  • 0
bzzzzzzzzyyyy

#3 mJm

mJm

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 863 postów
  • Ską…d:Kielce

Napisano 11 sierpnia 2009 - 03:11

Jak byłem młodszy to lubiłem oglądać właśnie Batmana, Supermana, Spidermana, ale tak jakoś najbardziej podobał mi się ten pierwszy :D Miał w sobie to coś i jeszcze ta postać Jokera zawsze...mmm Miodzio ^^
  • 0
jazda, jazda, jazda, jazda!!...

Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0