Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

[Film][Sensacyjny] Psy 1 I Psy 2: Ostatnia Krew


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 17 sierpnia 2009 - 03:04

Psy (1992)

Reżyseria: Władysław Pasikowski
Scenariusz: Władysław Pasikowski

Obsada:
Bogusław Linda - Franz
Marek Kondrat - Olo
Cezary Pazura - Nowy
Janusz Gajos - Gross


Dołączona grafika

Po roku 1989 zmienia się ustrój polityczny oraz "milicja" zmienia się w policje i tam są kierowani byli funkcjonariusze SB. Głównym bohaterem jest Franciszek "Franz" Maurer - były Sbk. Podczas jednej z akcji, która wydawała się łatwizną ginie wielu kolegów Franza. Ten postanawia pomścić ich i samemu wymierzyć sprawiedliwość.


Postanowiłem wrzucić coś z polskiego kina. Film dla mnie klasyka, stary, dobry i Polski :P. Dialogi są po prostu już legendarne , do tego super obsada. No cóż, polecam dla tych, którzy nie widzieli.


Psy 2: Ostatnia Krew (1994)

Reżyseria: Władysław Pasikowski
Scenariusz: Władysław Pasikowski

Bogusław Linda - Franz Maurer
Cezary Pazura - Nowy
Artur Żmijewski - Wolf
Magdalena Dandourian - Nadia


Dołączona grafika


Franz zostaje zwolniony z więzienia. Spotyka Wolfa - handlarza bronią, który załatwił mu broń do walki z mafią. Wolf proponuje Franzowi pracę, mają odebrać dług rosyjskiej mafii, a Franz proponuje Nowemu, aby ten do nich dołączył. Udaje im się odzyskać pieniądze, lecz to dopiero początek kłopotów, w które się wpakowali.

Druga część filmu. Jak dla mnie daje rade i trzyma poziom. Znowu legendarne teksty i akcja akcja akcja w polskim wydaniu. Jak ktoś obejrzał 1 część i było ok, to musi obejrzeć i drugą.

"wyrwałem chwasta">oll
  • 1

#2 bl00keRs

bl00keRs

    Kapitan

  • Member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 622 postów

Napisano 17 sierpnia 2009 - 03:29

Bogusław Linda - najlepszy polski aktor imo :) No i kazdy film z nim jest kozacki, ale Psy i Psy 2 zasluguja miano na najlepszych z jego udzialem i chyba najlepszych filmow polskiej produkcji imo :)
  • 0

#3 ReV

ReV

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 955 postów
  • Ską…d:Bielsko-Biała

Napisano 17 sierpnia 2009 - 04:37

Jak na polska kinematografie "Psy" sa nawet niezłe, ale w odniesieniu do świata kiepścizna niesamowita. Polakom duzo lepiej wychodza dramaty niz takie pseudo-gangsterki i sensacje. A Linda moim zdaniem jest jednym z najslabszych polskich aktorow z czolowki. Duzo lepsi są chocby Gajos, Seweryn czy Kolberger.
  • 0
Dołączona grafika

ŚWIREQ & rev FTW

Dołączona grafika Dołączona grafika

#4 KoNoPiA InDyJsKa

KoNoPiA InDyJsKa

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 17 sierpnia 2009 - 08:09

Nie lobię z tym aktorem filmów ;_)) za bardzo się wczuwa :dry:
  • 0

#5 mJm

mJm

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 863 postów
  • Ską…d:Kielce

Napisano 17 sierpnia 2009 - 08:27

Każdy ma swoje gusta, a o gustach się nie rozmawia :P Mi tam nie przeszkadza, daję radę sceny śmieszne. Teraz to może nic, ale jak film wychodził to było coś. Plusik dla cb Bodziuuu
  • 0
jazda, jazda, jazda, jazda!!...

Dołączona grafika

#6 KoNoPiA InDyJsKa

KoNoPiA InDyJsKa

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 17 sierpnia 2009 - 08:35

Nom fajny serial ma teraz na Polsacie leci z nim : Kto tu rządzi " albo coś takiego
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0