Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * - - 3 głosy

[Anime] Bleach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dejdaaa

Dejdaaa

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 600 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 20 sierpnia 2009 - 12:31

Bleach

Reżyser:Noriyuki Abe


Twórca mangi:Tite Kubo


Rok wydania anime:2004


Rok wydania mangi:2003 (nie jestem pewny tej daty)

Cześć!

Tym razem przedstawię wam anime pod tytułem Bleach. W ostatnim czasie uznawane za bardzo dobrą animacje oraz liczącą sobie sporą rzeszę fanów. Głównym bohaterem jest Kurosaki Ichigo, który jest w stanie dostrzec duchy. Jest młodzieńcem dobrze zbudowanym, ma 15 lat, często wdaje się w potyczki z gangami. Opowieść zaczyna się w zaskakujący sposób, gdyż Ichigo atakuje pewną grupę (gang). Powodem tego zajścia były przewrócona butelka z kwiatkami. Nasz bohater dbał o miejsce śmierci dziewczynki i codziennie ją odwiedzał. Zawsze przynosił jej świeże kwiaty oraz rozmawiał z nią. Nic dziwnego, że się zdenerwował gdy zobaczył przewróconą butelkę. Następnego dnia ujrzał wielkiego demona goniącego dziewczynkę. Ten stwór to był Hollow (Pusty) , który chciał się pożywić energia duchowa dziecka. W pewnej chwili pojawiła się dziewczyna ubrana w czarny płaszcz, oraz posiadała katanę. W szybkim czasie rozprawiła się z potworem i znikła. Kurosaki wieczorem zastanawiając się kim była młoda dziewczyna. Niespodziewanie znowu ją spotyka, gdy ona wskakuje mu do pokoju przez okno (pierwsze piętro). Dowiaduje się, że ma do czynienia z Shinigami (Bogiem Śmierci). Chwilę potem jego młodsza siostra Karin zostaje zaatakowana przez Pustego. Ichigo atakuję bestię, lecz bezskutecznie. W chwili gdy jest pewny swojej śmierci ratuje go Shinigami (Kuchiki Rukia). Zasłania go własnym ciałem i przyjmuję na siebie ten atak. Ciężko ranna dziewczyna postanawia przekazać swoje moce dla naszego Bohatera.
Dołączona grafika
Shinigami mają na celu utrzymaniu równowagi w świecie. Muszą utrzymać pewną liczbę pustych by równowaga świata nie została zachwiana. Do ich obowiązków należy również odsyłanie dobrych dusz do Soul Socienty. Miejsca podobnego do nieba (właśnie tam dusze wiodą spokojne życie). Zdarzają się dusze z nadprzyrodzonymi zdolnościami, w tedy są wysyłane do szkoły Shinigami. Ichigo w swoich nowych obowiązkach zawsze może liczyć na pomoc przyjaciół -potężnego i milczącego Sado Yastory, nie rozgarniętej Inoue Orihime. Do jego klasy chodzi zdumiewający człowiek – Uryuu Ishida, który należy do klanu Quincy. Członkowie tego klanu są zwykłymi ludzmi, którzy opanowali perfekcyjnie posługiwanie się energia duchowa. Zaciekle walczą z Hallowami oraz nie nienawidzę Shinigami. Nie zapomnijmy o tajemniczym sklepikarzu „kapeluszniku w sandałach”, zwanym Kisuke Urahara.

Dołączona grafika

Kto się spodziewa w tym anime ciągłej walki Shinigami vs Hollowy to się grubo myli. Po kilkunastu odcinkach akcja przenosi się do Soul Socienty gdzie dowiadujemy się masy przydanych informacji. Przez następne odcinki mamy okazję sledzić dynamiczna akcje bez filerów. Jak na złość w okolicach 80 odcinka zaczynają się filery!! (brak tam wątków z mangi…). Tworzą się tak zwane zapychacze, czego fani bardzo nie lubią. Wątki z mangi zaczynają być specjalnie przedłużane, walki ciągnął się jak krew z nosa, a brakuje świeżości i dynamizmu co była na początku serii. Po kilkudziesięciu odcinkach na szczęście pan Noriyoku Abe postanawia wrócić do akcji toczonej w mandze.

Świat w anime dzielimy na trzy części Karakura, Soul Socienty, oraz Hueco Mundo.
Karakura jest to miejsce zamieszkania naszego bohatera jak i główny plan wydarzeń w anime. Miasto liczy około 100 tysięcy osób, a w nim mieszkają ludzie z wysoką energia duchową. Wspaniałe miejsce dla głodnych Pustych. Kolejnym ważnym miejscem w fabule jest Soul Socienty. Podobne jest do naszego nieba (właśnie tam dusze wiodą swoje spokojne życie). Mieszkańcami tego świata są Shinigami, którzy mają na celu utrzymanie równowagi w świecie. Muszą utrzymać pewną liczbę pustych by równowaga na świata nie została zachwiana. Do ich obowiązków należy również odsyłanie dobrych dusz do Soul Socienty. Zdarzają się dusze z nadprzyrodzonymi zdolnościami, w tedy są wysyłane do szkoły Shinigami. Ostatnim już miejscem jest Hueco Mundo. Tajemnicza kraina podobna do naszego piekła. Mieszkańcami tej krainy są Puści. Hollowy powstają gdy dla dobrej duszy łańcuch życia zostanie przerwany. Wtedy osoba ma dwa wyjścia stać się Shinigami lub Pustym. Potwory te żywią się innymi Pustymi (kanibalizm) lub energia duchowa ludzi.


Największą zaleta tego anime jest ogromna ilość zróżnicowanych osobowości bohaterów
Na wielkie uznanie zasługują dowódcy trzynastu oddziałów obronnych Soul Socienty. Każdy porucznik i kapitan ma swoje „pięć minut” co daje nam wspaniałą galerię charakterów. Wśród nich znajdują się typy komediowe, oraz bardzo poważne.


Walki w tym anime stoją na wysokim poziome, chwilami zapierają dech w piersiach.
Oprawa dźwiękowa pod czas walk mnie bardzo zachwyciła. Jest bardzo daleko za One Piece bo tam muzyka niszczy, lecz i tu mamy pewną ilość ciekawych soundów. Dla mnie osobiście najlepszym openningiem jest Thank You!! wykonany przez HOME MADE KAZOKU.

Polecam to anime dla fanów lubiących długie przygodowe historie, w których dużo się dzieje. Naprawdę warto się zapoznać z tym tytułem, czas jaki poświecimy na oglądanie go na pewno nie okaże się stracony.

Załączony plik  9593.jpeg   37,19 KB   6 Ilość pobrań





Użytkownik FFFF edytował ten post 20 sierpnia 2009 - 12:56

  • 6
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafika

#2 mJm

mJm

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 863 postów
  • Ską…d:Kielce

Napisano 20 sierpnia 2009 - 01:18

Ekstra napisałeś, widać, że starannie choć trochę nieczytelnie, ale wiem wiem przeglądarką nie możesz edytować tak dokładnie, bo musisz format kompa zrobić. Więc tak jak już wspomniałem spoko artykuł =) Ale anime mnie jakoś nie kręci xD
  • 0
jazda, jazda, jazda, jazda!!...

Dołączona grafika

#3 sk z3ro

sk z3ro

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 042 postów
  • Skype:patrykgs
  • Ską…d:Stawiski

Napisano 20 sierpnia 2009 - 02:13

Bardzo dobry artykuł:) Jednak tak jak wyżej tego typy filmy mnie zupelnie nie intersują. Wyjątkiem jest oczywiscie Dragon Ball:D
  • 0
"Nie chcem ale muszem" - Lech Wałęsa

#4 songoku

songoku

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Ską…d:Rzeszów

Napisano 20 sierpnia 2009 - 02:37

Bleach jest moim ulubionym anime.Artykuł miazga.A co do muzyki to dla mnie 1 i 2 opening najlepsze.Polecam Anime.
  • 0

#5 KoRniK

KoRniK

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 069 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 20 sierpnia 2009 - 03:33

Oglądałem jak trafiałem na to anime na Hyperze ;] ale teraz zamierzam obejrzeć całe od początku ;]
  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#6 HardCor3

HardCor3

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 20 sierpnia 2009 - 03:34

Ogolnie Jest to jedno z lepszych Anime :) biorąc pod uwage Tematyke :)

Chodz Lepsze i pokrewne a co najwazniejsze było wczesniej niz "Bleach" jest Naruto/Naruto Shippuuden :)

ja daje dla anime 8/10

Recenzja Bardzo dobra 9/10 :)


NIE PODAJEMY NA NASZYM FORUM LINKÓW DO PIRATÓW




PozDr0

Użytkownik KoRniK edytował ten post 20 sierpnia 2009 - 04:54

  • 0

#7 HardCor3

HardCor3

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 20 sierpnia 2009 - 04:44

Ogolnie Jest to jedno z lepszych Anime :) biorąc pod uwage Tematyke :)

Chodz Lepsze i pokrewne a co najwazniejsze było wczesniej niz "Bleach" jest Naruto/Naruto Shippuuden :)

ja daje dla anime 8/10

Recenzja Bardzo dobra 9/10 :)



NIe WIem czemu nie Moge edytowac Posta wyrzej Prosze o Usuniece mOich Wszystkich Wypowiedzi na tym forum ....


Użytkownik HardCor3 edytował ten post 20 sierpnia 2009 - 04:54

  • 0

#8 ^Freeq^

^Freeq^

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 26 postów
  • Ską…d:okolice Rzeszowa

Napisano 23 sierpnia 2009 - 08:54

Anime jest bardzo fajne ale nie mogłem się o tym przekonać do końca ponieważ skończyłem oglądanie na 41 epie. Było to spowodowane tym iż mój internet zawodzi czasami ;p i nie mam już sił do niego.
Artykuł SUper.
Pozdrawiam
P.S Polecam kinówki naprawde fajne.

Użytkownik ^Freeq^ edytował ten post 23 sierpnia 2009 - 09:12

  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0