Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

[Film][Dramat, Komedia] Forrest Gump


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 w0rms.dll

w0rms.dll

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 633 postów

Napisano 24 sierpnia 2009 - 05:12

Forrest Gump

Dołączona grafika

Informacje:
Gatunek: Dramat, Komedia
Rok: 1994
Produkcja: USA

Obsada (Czołówka):
Tom Hanks : Forrest Gump
Robin Wright Penn : Jennifer Curan-Gump
Gary Sinise : Płk. Dan Taylor
Mykelti Williamson : Benjamin 'Bubba' Bufford-Blue
Sally Field : Pani Gump
Rebecca Williams : Pielęgniarka w Park Bench
Michael Conner Humphreys : Młody Forrest
Harold G. Herthum : Doktor
George Kelly : Barber
Bob Penny : Cronie
Hilary Chaplain : Hilary
Peter Dobson : Elvis Presley
Geoffrey Blake : Wesley
Lonnie Hamilton : Minister

Opis:
Forrest Gump" to romantyczna historia dokumentalno - fabularna. W roli tytułowej Tom Hanks jako Forrest Gump - nierozgarnięty młody człowiek o wielkim sercu i zdolności do odnajdywania się w największych wydarzeniach w historii USA, począwszy od swego dzieciństwa w latach 50-tych. Po tym, jak staje się gwiazdą footballu, odznaczonym bohaterem wojennym i odnoszącym sukcesy biznesmenem - Forrest zyskuje status osobistości, lecz nigdy nie rezygnuje z poszukiwania tego, co dla niego najważniejsze - miłości swej przyjaciółki Jenny Curran. Forrest jest małym chłopcem kiedy jego ojciec porzuca rodzinę i pani Gump utrzymuje siebie i syna biorąc pod swój dach lokatorów. Kiedy okazuje się, że jej chłopiec ma bardzo niski iloraz inteligencji pozostaje nieustraszona w swej determinacji, że Forrest ma takie same możliwości jak każdy inny. To prawda - takie same, a nawet dużo większe. W całym swym życiu Forrest niezamierzenie znajduje się twarzą w twarz z wieloma legendarnymi postaciami lat 50-tych, 60-tych i 70-tych. Wiedzie go to od boiska piłki nożnej, poprzez dżungle Wietnamu, Waszyngton, Chiny, Nowy Jork, do Luizjany - i w wiele innych miejsc - relacjonuje w swych poruszających i wstrząsających opowieściach.

Oglądaj Online (Część Pierwsza)

Oglądaj Online (Część Druga)

Ode mnie:
Dodałem opis co by był jednakże nie zgadzam się z nim do końca, w filmie jest przedstawione tyle rzeczy że ciężko jest je skatalogować w jednej kupie. Napewno przedstawia on historię pewnego chłopca niezbyt mądrego i rozumiejącego o co w tym wszystkim chodzi przynajmniej on sprawia takie wrażenie. Ja porównałem postać Foresta z takim mniej śmiesznym Jasiem Fasolą który czerpie radość z najprostrzych rzeczy. Całość jego postaci zostaje wpleciona w część historii ameryki gdzie przedstawia on swoje wszystkie cechy (Słabo się znam na historii ale coś tam jest z tą wojną, element z Elvisem)Postać Foresta jest nacechowana masą pozytywnych cech z których on sam sobie nie zdaje sprawy gdyż jak już wspomniałem wszystko leży w jego prostocie miał on ochotę pobiegać więc to zrobił. Film jest po prostu mistrzowski zawiera wszystkie elementy jakie film może posiadać: komedia, dramat, wątek miłosny, wojenny jak podstawowa gra do pegazusa ALLinONE tak więc każdy znalazłby coś dla siebię. Teraz trochę o grze aktorskiej nie wiem jak spisała się reszta aktorów bo postać Foresta którą grał Tom Hanks przysłoniła resztę, kiedyś na demotywatorach znalazłem taki tekst "Nie sztuką jest być idiotą, sztuką jest go zagrać" i tak samo w tym przypadku Tom Hanks zrobił do według mnie świetnie. Po obejrzeniu filmu musiałem chwilę posiedzieć, pomyśleć i ułożyć sobie ten film jakoś w głowie :D Cytaty z tego fimu biją na głowę, niektórę są takie proste same w sobie że aż śmieszne a inne zmuszają do głebszych przemyśleń :D. Podam tylko kilka przykładów a resztę będzie mogli zobaczyć z załączonych linkach:

– Co się stało mamo?
– Umieram Forrest...
– Dlaczego umierasz mamo?
- Nadszedł po prostu mój czas. Niczego się nie bój, kochanie. Śmierć jest częścią życia. Taka jest kolej rzeczy. Mnie było w życiu pisane zostać twoją mamą. Zrobiłam, co mogłam.


Jedno wam powiem: Życie idioty to nie bułka z masłem.


Czy może też kultowy cytat umieszczany na bardzo wielu obrazkach czy demotach w internecie:

Gówno się zdarza.
ang. Shit happens


Cytaty z filmu Forrest Gump

Tak więc film jest po prostu świetny, zachęcam do jego obejrzenia
  • 1

#2 KoRniK

KoRniK

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 069 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 24 sierpnia 2009 - 05:14

Mój ulubiony aktor i najulubieńszy film razem z Cast Away !! <3 10/10 ;]
  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#3 mJm

mJm

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 863 postów
  • Ską…d:Kielce

Napisano 24 sierpnia 2009 - 05:31

Oglądałem ten film kilka razy, gdyż tak jak wspomniałeś jest dużo w niej akcji, a także by posłuchać wielu tekstów, śmiesznych bądź ciekawych/zmuszających do myślenia :)
Ogólnie jakbym miał oceniać to 8/10, chodź podziwiam też Hanks'a za to, że tak dobrze wcielił się w tą postać :)
  • 0
jazda, jazda, jazda, jazda!!...

Dołączona grafika

#4 ^Freeq^

^Freeq^

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 26 postów
  • Ską…d:okolice Rzeszowa

Napisano 24 sierpnia 2009 - 05:35

Film jest niesamowity, piękna historia,wzruszająca momentami, oglądałem go z 3 razy i oglądną bym go ponownie. Film 10/10 artykuł też niczego sobie 9/10.
  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#5 bUa?

bUa?

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 390 postów
  • Ską…d:WG

Napisano 24 sierpnia 2009 - 06:30

tak, film godny polecenia. ciekawy, smieszny, a zarazem "dziwny". 9/10 odemnie
  • 0



#6 `ysy.

`ysy.

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 43 postów
  • Ską…d:Łódź

Napisano 24 sierpnia 2009 - 06:52

9/10
Film ciekawy i polecam innym, Ci którzy go nie oglądali.
  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafika

#7 songoku

songoku

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Ską…d:Rzeszów

Napisano 28 sierpnia 2009 - 02:46

No film super kilka razy oglądałem czasem aż płakać się chciało :D 10
  • 0

#8 fantazja

fantazja

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 254 postów
  • Ską…d:okolice Bstoku

Napisano 21 września 2009 - 09:18

najlepszy film jaki obejrzalem w zyciu , czesto go sobie odzwiezam :)
bije wszystkie superprodukcje, ktore stawiaja na efekty specjalne, chociaz nie wiem na co stawiaja polskie "superprodukcje" ostatnich lat chyba na nude.

jak dla mnie 10/10. kazdy powinien obejrzec bez wzgledu na wiek i poglady :)
  • 0

#9 endo

endo

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 142 postów

Napisano 08 marca 2010 - 12:21

Film jak najbardziej godny polecenia, zabawny, Tom Hanks zagrał wyśmienicie :) Polecam każdemu kto jeszcze nie widział :) A wam wszystkim, którzy już widzieli polecam książki. Dwie części o przygodach Forresta. Jest w nich o wiele więcej, niż zostało umieszczone w filmie ;)
  • 0
Dołączona grafika

Dream As You'll Live Forever. Live As You'll Die Today.

Dołączona grafika

#10 LeBrOn

LeBrOn

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 461 postów

Napisano 08 marca 2010 - 04:48

Film na pewno niesamowity. Geniusz rezysera. I Swietna koncowka. I kto by pomyslal, ze cala ta opowiesc rozgrywa sie na lawce miedzy dwoma osobami :D Zauwarzcie, ze na filmwebie same TOP swiat filmy to Tom Hanks :D on cos w sobie ma, bez watpienia. Forrest Gump, Cast Away, Zielona Mila czy Szeregowiec Ryan to swiatowa czolowka. Z pewnosc moj TOP5
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0