Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytania Odnośnie Turnieju.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#1 DNL

DNL

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 02 października 2009 - 02:56

Cześć,

właśnie otrzymałem info o tej stronie - wcześniej tylko wyraziłem zainteresowanie, szczegóły miałem mieć przekazane później. Potraktujmy ten temat jako zbiorczy, jak ktoś ma jakieś pytania niech pisze tutaj, chyba nie ma sensu tworzyć miliona tematów (sory, że się rządzę ;) )

To ja zacznę, przeczytałem regulamin, info o turnieju i już wiem więcej, nie natrafiłem jednak na chyba najistotniejszą rzecz - terminarz.
Jeśli mam zebrać i zgłosić skład to muszę wiedzieć kiedy i w jakich godzinach będą rozgrywane mecze.

Druga sprawa - serwery, nie ma wzmianki o nich. Rozumiem, że je zapewniacie :>

Pozdrawiam,
DNL - G4G.pl

Użytkownik DNL edytował ten post 02 października 2009 - 02:57

  • 0

#2 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 02 października 2009 - 02:59

na dzień dzisiejszy mamy serwery od pukawki w ilości sztuk 2 (właśnie w ogłoszeniach piszę o tym).

Terminarz? Planujemy rozpisać dopiero po rozlosowaniu grup. Póki co wstępnie kontaktowałem się z ekipami, jeśli ktoś by się rozmyślił to w terminarzu byłby bałagan, a tak mając pewniaki można na spokojnie ułożyć terminy meczów.

Rządź się :) Pozdrawiam :]
  • 0
Dołączona grafika

#3 DNL

DNL

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 02 października 2009 - 03:28

Ale jak ja mam zebrać skład nie wiedząc od kiedy do kiedy i w jakich dniach będą mecze, bo że godziny wieczorne to się domyślam.
Zbiorę drużynę i się okaże że połowa w tym terminie nie może zagrać. Jeśli będą terminy to od razu można dobrać ludzi tak, by im pasowało.

Nie chodzi mi o szczegółową rozpiskę kto z kim i kiedy, ale o podstawy takie jak data rozpoczęcia/zakończenia, czy w dni powszednie czy tylko weekendy?
  • 0

#4 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 02 października 2009 - 03:40

planujemy tylko weekendy (ewentualnie piątki wieczór), godziny od 17 do 22, start turnieju na koniec października jest planowany, koniec przed świętami Bożego Narodzenia.

Użytkownik FFFF edytował ten post 02 października 2009 - 03:41

  • 0
Dołączona grafika

#5 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 02 października 2009 - 04:10

Mamy pewną rozpiskę "na oko" niestety jak to bywa w takich turniejach - udział potwierdziło 18 teamów a ile zapisze się w rzeczywistości to czas pokaze. Ciezko teraz co do dnia ulozyc jak nie wiemy czy będzie rzeczywiscie 18 czy moze tylko 12. Wstępnie ostatni weekend pazdzeirnika to jest start. Potem przerwa na święto Wszystkich Świętych i normalnie wracamy po tygodniu.
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#6 wiciu-ck

wiciu-ck

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 02 października 2009 - 06:07

planujemy tylko weekendy (ewentualnie piątki wieczór), godziny od 17 do 22, start turnieju na koniec października jest planowany, koniec przed świętami Bożego Narodzenia.


A czemu takie krótkie godziny gry planujecie?
Podejrzewam że większość w piątki wieczór oraz soboty wieczór nie będzie dostępna (imprezki, wyjścia itp).
Proponowałbym żeby wydłużyć dolne granice rozgrywania meczy np. na:
piątek 19(20)-22 - zawsze może komuś będzie pasowało
soboty od 12(13) - 22
niedziele od 12(13) - 22

Jeśli to możliwe oczywiście.

Pytanie:
Czy godziny będą sztywne/ustalone z góry czy np. będzie podane że mamy zagrać w weekend (data) i będziemy się umawiać z CL przeciwników?

wiciu-ck (pcl.pl)
  • 0

#7 N.A.S.A

N.A.S.A

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 14 postów
  • Ską…d:Tomaszów Maz

Napisano 02 października 2009 - 07:34

mam takie pytanie czy w calym turnieju moze brac udzial 13 zawodnikow? w regulaminie jest napisane ze 8+4 ale u nas mamy wybranych 13 i ciezko kogos wywalic ale to nie zmienia faktu ze w meczu gra 8 wiec czy nie mozna zarejestrowac do turnieju 13?
  • 0
Dołączona grafika
PODKRECONY MOZG NA 200% WYDAJNOSCI

#8 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 02 października 2009 - 08:06

A czemu takie krótkie godziny gry planujecie?
Podejrzewam że większość w piątki wieczór oraz soboty wieczór nie będzie dostępna (imprezki, wyjścia itp).
Proponowałbym żeby wydłużyć dolne granice rozgrywania meczy np. na:
piątek 19(20)-22 - zawsze może komuś będzie pasowało
soboty od 12(13) - 22
niedziele od 12(13) - 22

Jeśli to możliwe oczywiście.

Pytanie:
Czy godziny będą sztywne/ustalone z góry czy np. będzie podane że mamy zagrać w weekend (data) i będziemy się umawiać z CL przeciwników?

wiciu-ck (pcl.pl)


Planowaliśmy sztywne godziny rozgrywki, bo mieliśmy wewnętrzny turniej i próbowaliśmy takich zasad właśnie, że były wyznaczone terminy do umówienia meczu, a później połowa to były obustronne walkowery, bo nikt się nie ogarnął w tym kierunku. Owszem jakaś ingerencja w godziny wg mnie jak najbardziej o ile przeciwnik się zgodzi o ile nie będzie to z terminarzem kolidowało.

mam takie pytanie czy w calym turnieju moze brac udzial 13 zawodnikow? w regulaminie jest napisane ze 8+4 ale u nas mamy wybranych 13 i ciezko kogos wywalic ale to nie zmienia faktu ze w meczu gra 8 wiec czy nie mozna zarejestrowac do turnieju 13?


Dodaj do listy tą jedną osobę, lepiej niech będzie więcej niż na meczu miałoby zabraknąć.
  • 0
Dołączona grafika

#9 DNL

DNL

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 02 października 2009 - 08:45

Sztywne godziny meczów, koniecznie.
Po to jest więcej osób w teamie, by można wybrać ósemkę na mecz. A jeśli będzie można za porozumieniem stron zmienić godzinę to ok, w końcu skoro obu stronom pasuje to po co robić problemy.

Co do serwerów, pewnie część ekip miałaby możliwość rozgrywać spotkania na swoich serwerach - można?
Odciążyłoby to Was w dużym stopniu. Chociaż fazę grupową, bo przy 2 serwerach może być ciężko.
  • 0

#10 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 02 października 2009 - 09:33

Na weekend przy dwóch serwerach można rozegrać spokojnie te 8-10 meczów, żeby każdy team to jedno spotkanie miał od piątku do niedzieli.

Za szybko też tego rozegrać nie można, sam rozumiesz.

Czy serwery są potrzebne Wasze? Jeśli będą lepsze od tych, którymi będziemy dysponować i obie strony nie będą miały ALE to przeszkód nie widzę.
  • 0
Dołączona grafika

#11 wiciu-ck

wiciu-ck

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 03 października 2009 - 12:56

Ktoś tam pytał czy można mieć 13 zawodników... odpisałeś że może dopisać.. to teraz pytanie czy każdy może zgłosić 13 czy jak?
Bo ja np wolałbym zgłosić więcej osób czyli np te 13 żeby mieć lepszy wybór podstawowej 8 (nie chodzi o skill :P tylko bardziej o dostępność)

Może zwiększcie do 14 osób zapisy? i tak ośmiu będzie grało więc to nawet lepiej mieć więcej, bo może ograniczy walkowery

I co z godzinami rozgrywek? Powiększycie troszkę rozpiętość w sobotę i niedzielę np od 12 do 22?

Użytkownik wiciu-ck edytował ten post 03 października 2009 - 12:56

  • 0

#12 DNL

DNL

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 03 października 2009 - 10:16

Przecież będzie można nawet na 8 rano się umówić jeśli obie drużyny się zgodzą, a ustalanie meczu na 12 przez Organizatorów to moim zdaniem nie jest najlepszy pomysł.
  • 0

#13 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 03 października 2009 - 10:21

Jeżeli będą dwa serwery to przesuwanie meczy wg uznania drużyn nie powinno stanowić problemu, gdyż wtedy wypada tylko 4-5 meczy na serwer w dany weekend. Jeżeli jednak serwer będzie tylko jeden to godziny będą musiały być sztywniejsze.
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#14 jHc`

jHc`

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 03 października 2009 - 01:06

DNL dobrze mówi, początkowo narzucajcie sztywne godziny, a za porozumieniem stron można będzie po prostu sobie tę GODZINĘ (nie dzień) przesunąć.
Co do serwera to również mam nadzieje, że będzie można na swoich - nie uśmiecha mi się grać na pukawce...
  • 0

#15 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 03 października 2009 - 01:13

jak się dogadacie to dla mnie możecie i rzucać kośćmi aby zadecydować o wyniku. Ważne jest, aby obu kapitanom odpowiadały warunki.
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#16 szb

szb

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 04 października 2009 - 07:02

jeśli chodzi o serwery to jest jakoś bardzo dobra moim zdaniem - narzekaniem, że nazwa jest zła nie jest na miejscu, a patrząc na maszyny, konfigurację i serwerownię (IP) nie można odróżnić ich od GamesNetu :)

te 2 serwery, o których mowa udostępnia pukawka.pl za moim pośrednictwem.
możecie sprawdzić ich jakość:
193.33.176.133:27015
193.33.176.129:27015
obydwa pod hasłem "cw"
serwery po kilku dniach bez grania potrafią lekko przycinać - wtedy potrzeba jest jedynie zmiana mapy lub res z konsoli.

sz.b. (forum.wiaderko.com)

Użytkownik szb edytował ten post 04 października 2009 - 07:03

  • 0

#17 Ciciu

Ciciu

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 05 października 2009 - 05:31

Ktoś tam pytał czy można mieć 13 zawodników... odpisałeś że może dopisać.. to teraz pytanie czy każdy może zgłosić 13 czy jak?
Bo ja np wolałbym zgłosić więcej osób czyli np te 13 żeby mieć lepszy wybór podstawowej 8 (nie chodzi o skill :P tylko bardziej o dostępność)

Może zwiększcie do 14 osób zapisy? i tak ośmiu będzie grało więc to nawet lepiej mieć więcej, bo może ograniczy walkowery

I co z godzinami rozgrywek? Powiększycie troszkę rozpiętość w sobotę i niedzielę np od 12 do 22?



Również jestem za zwiększeniem ilości osób w zapisach skoro gra i tak 8...
  • 0

#18 Szuja-Szczeżuja

Szuja-Szczeżuja

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 5 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 06 października 2009 - 04:17

Co do ilości graczy też proponował bym zwiększenie ilości.

Co do godzin gry moim zdaniem wystarczy powiadomić organizatora oraz dogadać się z drużyną przeciwną.
Jestem myśli że nie będzie problemu w dogadaniu się.
W końcu gramy 4 FUN ( żeby komuś się nie zapomniało :) )
  • 0
" No, try not...do or do not, there is no try " © Yoda

#19 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 06 października 2009 - 04:36

Droga szujo ;) szczeżujo znaczy sie ;)

NIe wydaje mi się aby zwiększenie ludzi o sztuk: 1 było jakimkolwiek problemem, aczkolwiek zapytam chłopaków czy nie mają przeciwskazań.

Pis end ałt :vampire:
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#20 Blood

Blood

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 06 października 2009 - 05:51

Nie ma problemu, jeśli czujecie taką potrzebę, możecie dać jedną osobę więcej. Nie widzę przeszkód.
  • 0

Dołączona grafikaDołączona grafika Blood was here.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0