Skocz do zawartości


Zdjęcie

Risen


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 h8u

h8u

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 69 postów
  • Skype:chciałbyś podrywaczu xD
  • Ską…d:ŁcT

Napisano 12 października 2009 - 08:29

Witam wszystkich :)
Dzisiejszego dnia zainstalowałem grę Risen i po uruchomieniu gry przypomniałem sobie stare dobre czasy jak to błąkałem się bezimiennym między światy...
Realizm gry stoi na wysokim poziomie, gra jest znacznie lepiej zoptymalizowana od Gothica 3 nie mówiąc już o Zmierzchu Bogów, w którym wywaliło mi save pod koniec gry ;x i się wkurzyłem i wy*** xD
Jak ktoś ma chrapkę na tą grę to niech go nie zdziwi podobieństwo do Gothic II. Morze wyrzuca nas na brzeg wyspy (wielkością porównywalna do Khorinis ale moim zdaniem mniejsza ;P) Mamy wielkie bagno gdzie zamieszkują tzw. Ludzie Wolni, Miasto, w którym dowodzi Inkwizycja i klasztor "Białych Szat" (magowie współpracują z Inkwizycją) [I tu już bardzo duże podobieństwo z G2 xD].
System walki jest chyba lepszy od tych znanych nam już z Gothica ;D...
Ale nie chcę wam psuć "radości" z grania w tą grę opisując tu wszystko :)...Po włączeniu gry nawet nie zorientowałem się kiedy uciekło mi 2h :D
Polecam tą grę wszystkim fanom Gothica...
P.S. Bohater też jest Bezimienny, i cieszę się, że Piranha nareszcie uwolniła się od JoWooda
  • 0
Dołączona grafika

#2 Juri

Juri

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 706 postów

Napisano 12 października 2009 - 08:43

Co do systemu walki to to jakaś herezja którą piżesz. Poza tym ta gra do ogromne deja vu, wolę już odpalić Gothica I i Gothica II. A walka w Risen sprowadza się do tego samego co w G3, tylko jest bardziej rozbudowana, ale i tak kluczem do sukcesu jest.... nawalanie na pałę aż do doprowadzenia przeciwnika do ściany. Czemu nie kontynują walki z Gothic I i II gdzie było świetne. Na postaci zerowej pokonywało się wrogów 10x groźniejszych bijąc go 0,5h to była dopiero zbawa i super sprawa a teraz w dzisiejszych grach RPG system walki to dno - wiedźmin - klikanie, w dodatku z zamkniętymi oczami gothic 3 - klikanie....., ale tutaj to se po prostu porałem autoclickera i tylko musiałem myszką namierzać :D i inne gry - klikanie......
  • 0

asdasdas


#3 h8u

h8u

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 69 postów
  • Skype:chciałbyś podrywaczu xD
  • Ską…d:ŁcT

Napisano 12 października 2009 - 08:47

Ciekawe jest to co piszesz. No to nagraj mi filmik jak na 1 poziomie młócisz strażnika na bagnach samym klikaniem z przyjemnością popatrzę na Twoją śmierć po 10sekundach :)
edit : w Risenie nie jest tak jak w G3, że klikaniem przejdziemy grę tutaj mozna zderzyć się mieczem w miecz i odepchnąć przeciwnika bądź to przeciwnik odepchnie nas. Jakbym się nie zasłaniał tarczą bądź mieczem (na początku) to nie pokonałbym 1 napotkanego głodnego (słabszego) wilka

Użytkownik h8u edytował ten post 12 października 2009 - 08:51

  • 0
Dołączona grafika

#4 Juri

Juri

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 706 postów

Napisano 12 października 2009 - 08:52

Hmmm, ciekawe jest co ty twierdzisz bo ja w Risen(demie) ubijałem wszystko taktyką z Gothica 3 - doprowadź do ściany i nawalaj z zamkniętymi oczami, tutaj też się sprawdziło, a jak chcesz to mogę ci nagrać taki filmik jak biję postacią 1 lvl np jakiegoś orka w Gothic II albo jakiegoś strażnika..... bułka z masłem ;D
  • 0

asdasdas


#5 h8u

h8u

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 69 postów
  • Skype:chciałbyś podrywaczu xD
  • Ską…d:ŁcT

Napisano 12 października 2009 - 08:55

śmieszne w g3 system walki był zwalony a w Risenie jest taki sam jak w 1 i 2 z tą różnicą, że nie musimy naciskać przycisku W
  • 0
Dołączona grafika

#6 Juri

Juri

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 706 postów

Napisano 12 października 2009 - 09:00

A czy mówię że jest zwalony też w Risenie. Wiem że jest podobny.... tylko że za to W tu teraz robi nawalanie lpm i nie zależnie jak szybko...... a inne klawisze to se tylko trzymasz dla jaj..... grrrr Gothic I i II był właśnie dobry bo w każdej chwili mogłem wyprowadzić na wroga kontratak, zablokować go, był jednym słowem dynamiczny, albo mogłem przerywać szybko combosy. A w Risen taktyka doprowadź do ściany sprawdza się wprost idealnie. A w Gothicu na otwartym terenie też można było normalnie zabijać wrogów. Po prostu powiem inaczej - Risen i Gothic 3 mają w trybie walki jedną, ale bardzo istotną rzecz - losowść, w gothic I i II wszystko opierało się na logice, wyczuciu, refleksie. W Gothic 3 np niezaleznie ile razy zdychalem taka sama sciezka nie szlo bata przejsc. A w Gothic I i II moglem zrobic to tym samym sposobem zabic jak wczesniej zginalem, ale bardziej się postarac i zabijalem wrogow..... W risen natomiast jest podobnie jak Gothic 3, z 10 razy chciałem zabić tak samo nie zaleznie jakbym sie starał blokował to i tak losowosc iz przeciwnik wyprowadzi atak z d..... nie logiczny zawsze mnie zabijał, heh musialem inaczej podchodzic. I to jest według mnie głupota w walce w Risen - losowość walk...... raz wygrasz, raz przegrasz. A w gothic II i I liczył się skill a nie Random....
  • 0

asdasdas


#7 dumbass

dumbass

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 850 postów

Napisano 12 października 2009 - 09:09

tak tutaj dywagujecie a czy risen juz mial premiere w polsce?? oO
  • 0
S&D stanowcze NIE precz z CS'em w COD'zie!!!!!!!!a na HC grają sami KAMPERZY i CZAIDUPY

#8 Juri

Juri

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 706 postów

Napisano 12 października 2009 - 09:11

Tak jest juz w Polsce do kupienia ;D
  • 0

asdasdas


#9 gu3r!lla

gu3r!lla

    Kapral

  • Member
  • PipPip
  • 61 postów
  • Ską…d:Rybnik

Napisano 12 października 2009 - 09:19

Przed momentem czytałem artykuł na temat tej gry. Napisane było ze zaczerpnięto najlepsze rzeczy z sagi Gothica. Fakt faktem ogólnie Gothic najeżony był błędami. Tekstury odstawały i niezaładnie było to zrobione. Ponoć ten cały Risen jest następną generacją:). Nie powiem screeny nawet nawet :)
  • 0

#10 Juri

Juri

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 706 postów

Napisano 12 października 2009 - 09:23

Hmmmm, nie patrz na screeny bo w realu wygląda to gorzej niż Gothic 3 ;d Zobacz na screeny z konsoli hahahah, gothic 2 normalnie ;D Ale ogólnie i tak kupię Risen mimo iż ze wszystkimi questami itp odstarcza.... 30h rozgrywki, woot? To ja już na przejście ze wszystkimi questami i wybiciem all mobków ci się dało ponad 30h poswięciłem na Gothic II NK..... a ponad 100h na Gothic 3 ;D
  • 0

asdasdas


#11 h8u

h8u

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 69 postów
  • Skype:chciałbyś podrywaczu xD
  • Ską…d:ŁcT

Napisano 12 października 2009 - 10:45

risen jest bardziej realistyczny
  • 0
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0