Skocz do zawartości


Zdjęcie

Składak


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ramzi

Ramzi

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 847 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 13 grudnia 2009 - 06:35

Więc tak. W najbliższym czasei chciałbym zakupić sobie nowy komputer :). Mam swój jakiś tam plan. Szukałem w necie parę znalazłem. Głównie chodzi mi o miej więcej takie parametry:

http://allegro.pl/it...drw_gratis.html

głównie chodzi o dobrą kartę graficzną by posłużyła trochę czasu już i to pod nią bym chciał budować kompa. Jak już to pod system operacyjny Win7, bądź Xp, Vista odpada. Karta graficzna: GeForce GTS 250.

Wolał bym też procesor jakiś AMD, jeszcze mnie nie zawiódł np Phenoma x4. Ale to zostawiam waszym gustom.

btw. Pod propozycjami napiszcie przewidywaną miej więcej cenę.

Dziękuje z góry za wszelkie propozycje.

Użytkownik Ramzi edytował ten post 13 grudnia 2009 - 06:39

  • 0

#2 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 13 grudnia 2009 - 06:41

A jaka cena maksymalna?
Ten gotowiec to gufno.

Użytkownik Diabolicue edytował ten post 13 grudnia 2009 - 06:41

  • 0
Dołączona grafika

#3 Ramzi

Ramzi

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 847 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 13 grudnia 2009 - 06:47

Możliwe, ze gófno.

Tak do 1800, zawsze można jakoś podciągnąć, a jak się da to i mniej xD
  • 0

#4 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 13 grudnia 2009 - 07:03

Procesor: AMD Athlon II X3 425 BOX
Płyta główna: Gigabyte MA770T-UD3P
Pamięć RAM: Corsair 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 XMS3
Dysk twardy: Samsung 500 GB, Spin Point F3
Karta graficzna: Radeon HD4850 512MB DDR3 np. od Sapphire, asus, XFX. (no chyba, że koniecznie chcesz tego GTX 250 ale nie polecam)
Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-216D
Obudowa: Tacens Prior
Zasilacz: BeQuiet PurePower 430W L7

Zestaw przyszłościowy, na AM3.
Chyba wyszło kilkadziesiąt zł za dużo.

Użytkownik Diabolicue edytował ten post 13 grudnia 2009 - 07:03

  • 0
Dołączona grafika

#5 Juri

Juri

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 706 postów

Napisano 13 grudnia 2009 - 07:58

AMD ATHLON II X3 425 45nm 3x2.7GHz SKLEP Wwa 269 zł
GIGABYTE GA-MA770-UD3 AMD 770 AM2+ 255 zł
PATRIOT EXTREME PERFORMANCE 2x2GB/1066MHz 380 zł
SAMSUNG HD321KJ 320GB 7200RPM 130 zł
DVD-RW 20X LG GSA-H55N 55 zł
MODECOM SUPER OBUDOWA LOGIC CONCEPT B20 55 zł
CHIEFTEC 450W GPS-450AA-101A 179 zł
POWERCOLOR HD5750 PCS COOLING 700/4600MHz @ OC 850/4800-5200 499 zł

Razem 1822 zł. Kartę wybrałem nową hd5750, ze względu na możliwości OC, po OC ta karta ma kopa.... dogania bez problemowo takiego 4870 i mały pobór prądu. Ramy 1066 mhz CL5 będą bardzo podobne wydajnościowo do tych 1333mhz CL9. Na dysku oszczędziłem nie będe mówił, podobnie z napędem i płytą główną. Zasilacz raczej powinien to picągnąć bez problemu. Jakbyś tak 2000-2200 poświęcił to by się już złożyło o wiele lepszą maszynę w każdym aspekcie dobrą. A ten składak. To ja nie wiem nawet czy ten zasilacz 400W by to udźwignął takiej firmy..... on ma z 300W w rzeczywitości, a ten komp co oni dali ciagnie około 250+ W, więc blisko do 300...

Użytkownik Juri edytował ten post 13 grudnia 2009 - 08:01

  • 0

asdasdas


#6 Ramzi

Ramzi

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 847 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 13 grudnia 2009 - 08:20

No ja się na tym nie znam xD. Juri ty z warszawy ?

Nagrywarki DVD chyba nie muszę kupować jak mam ze starego ??

Samsunga super-writemaster

Użytkownik Ramzi edytował ten post 13 grudnia 2009 - 08:22

  • 0

#7 Juri

Juri

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 706 postów

Napisano 13 grudnia 2009 - 08:29

Tak z wawy, dzielnica wola jakby co :D Nagrywarka jeśli ci do tej pory słuzyła i obsługuje DL to nic więcej jak narazie nie potrzebne :D
  • 0

asdasdas


#8 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 13 grudnia 2009 - 08:32

Juri, AM2 to już przeżytek. Wydajnościowo podobnie do AM3, w tej cenie nawet bardziej opłacalnie, ale nie przyszłościowo. Już lepiej byłoby chyba dac LGA775.
Co to za obudowa? oO Z nagrywarką to chyba żartujesz?
Oszczędzać to można na procesorze, płycie głównej, ale nie na obudowie, która i tak jest tania a jeśli nagrywarka ma służyć tylko do odczytu to będzie OK.
Karta graficzna hd5750, będzie dobrym wyborem.
Dysk twardy to już zależy od Ramziego, czy woli mniejszą pojemność i trochę kaski czy odwrotnie.

EDIT: tak, ta nagrywarka, która masz bedzie dobra.

Użytkownik Diabolicue edytował ten post 13 grudnia 2009 - 08:33

  • 0
Dołączona grafika

#9 Ramzi

Ramzi

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 847 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 13 grudnia 2009 - 10:11

Co do Juriego ja Śródmieście :D. Może do tego samego LO chodzisz... Ja do Jacka Kuronia. Dysk twardy od Juriego 320GB na razie powinno wystarczyć. Też mi chodzi o dobre chłodzeniem mój czasami 5 letni gracik (mam teraz :D) od czasu do czasu się przegrzewa i wyłącza :P, więc w to też bym wolał coś tak dobrego i procek jakiś już taki an przyszłość, bo na kartach głównych w w ogóle się nie znam :).

Co do karty graficznej. Jak twierdzicie, że wystarczy załóżmy an kolejne 3 lata to spoko xD.

A jeszcze czy chociaż tą co mam ona jest DL ?

Co to są te zestawy AM2 i AM3.

Użytkownik Ramzi edytował ten post 13 grudnia 2009 - 10:24

  • 0

#10 bl00keRs

bl00keRs

    Kapitan

  • Member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 622 postów

Napisano 13 grudnia 2009 - 10:12

Tutaj proszę Cię optymalny sprzęt, który sam niedługo zamawiam, zestaw składany wirtualnie około miesiąca temu:

Plyta glowna: Gigabyte GA-MA790XT-UD4P
Procesor: AMD Phenom II Triple-Core 720 BOX Black Edition
Pamiec RAM: OCZ DDR3 2x 2GB 1600MHz CL7 Platinium AMD Edition
Karta graficzna: Radeon 4870 Sapphire 1GB 2xDVI (PCI-E) TOXIC LiteBOX
Dysk twardy: Samsung SpinPoint F3 1 TB (SATA II, 32MB cache, NCQ))
Chlodzenie: Scythe Mugen 2
Nagrywarka DVD: Samsung SH-S222A
Zasilacz: Nie wybrałem jeszcze, lecz polecam jakiegoś Chiefteca 600-700W do tego sprzętu.
Karta dzwiekowa: Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer
Obudowa: Thermaltake V9 Black

Karty dźwiękowej i takiej wypasionej obudowy nie musisz kupywać, ja jedynie skopiowałem post z innego forum, gdzie dopasowywałem sprzęt.

Sam teraz posiadam Chieftec 450W GPS i sprawuje się znakomicie, cichutki i ogólnie dobrze chodzi, nie narzekam :)

PS. Aha, zapomniałem napisać.
Sprzęt o wiele wydajniejszy od tego, który podał Diabolicue, ale i w kieszeń również więcej uderzy :)

Użytkownik bl00keRs edytował ten post 13 grudnia 2009 - 10:13

  • 0

#11 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 13 grudnia 2009 - 10:56

@UP ja też mogę złożyć wydajniejszy od twojego, za 10k. oO Poza tym dobry sprzęt. :D



Co do wysokich temperatur twojego starego proca, to da się ja obniżyć do poziomu jakie były na początku jego żywota. To nie wina tego, że procesor jest stary, tylko ma zakurzone chłodzenie.
Po 3 latach to raczej nie odpalisz nowszych gier.
Podaj dokładny model nagrywarki to sprawdzę.

AM2 jest to starszy model podstawki (na płycie głównej) do procesorów AMD, do którego zamontowana może być pamięć tylko DDR2.
AM3 najnowsza podstawka do PC, dla procesorów AMD, która współpracuje z DDR3. Z reguły ceny płyt głównych z AM3 są większe i ceny pamięci DDR3 również, ale za to łatwiejsza możliwość upgrade'u PC w przyszłości.

Użytkownik Diabolicue edytował ten post 13 grudnia 2009 - 11:11

  • 0
Dołączona grafika

#12 Juri

Juri

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 706 postów

Napisano 13 grudnia 2009 - 11:05

Blookers i ten komp jest za 1800 zł? Dawaj mi sklep skąd masz tak tanio :D Poczytaj trochę wyżej, on szuka za 1800 zł ;p
  • 0

asdasdas


#13 Ramzi

Ramzi

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 847 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 14 grudnia 2009 - 07:55

Karta dźwiękowa mi jest potrzebna co najmniej 6 kanałowa. Mam głośniki Logitecha X-530: http://www.ceneo.pl/67418 . Dlatego potrzebna mi jest karta na więcej wejść.

Nagrywarka: Samsung sh - s182d

Bo mam jeszcze dysk z tego kompa, bo niedawno wymieniałem, bo mi sie zjarał, lecz on jest pod te stare podłączenia jeszcze (chyba AGP).
To wole nowszy model, te AM3 :).
Tylko XP potrzebuje 512 RAM, a Win7 co najmniej 1GB do optymalnego działania. To z 4 zostaje mi 3GB RAMu , więc teraz też chodzi o oprogramowanie. Tylko coś z Windowsów [nie vista].

Użytkownik Ramzi edytował ten post 14 grudnia 2009 - 08:00

  • 0

#14 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 14 grudnia 2009 - 08:42

Dysk twardy lepiej kupić nowy, bo te stare na ATA (dysk twardy nie może być na AGP  :rolleyes:), są zbyt wolne i będą zwalniały działanie PC.
Jeśli chcesz kartę dźwiękową to kup najlepiej Asus Xonar DX, bo Creative SB X-FI gamer będzie za droga. Działanie 5.1 zapewni ci nawet karta zintegrowana, lecz jeśli chcesz czegoś więcej to te, które podałem będą dobre, i obsługują do 7.1.
Na system polecam Windows 7, lecz jest on dość drogi, OEM można kupić od 300zł a BOX ponad 600zł.
twoja nagrywarka ma tego Dual Layera.  :)
  • 0
Dołączona grafika

#15 Ramzi

Ramzi

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 847 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 14 grudnia 2009 - 09:09

Windowsa sobie XP Proffesional kupie. Mi w karcie dźwiękowej chodzi głównie o ilość kanałów,a jak można kupić tego Asusa z tymi 6 kanałami to spoko.
  • 0

#16 bl00keRs

bl00keRs

    Kapitan

  • Member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 622 postów

Napisano 14 grudnia 2009 - 11:24

Kartę dźwiękową jak już napisałem jak chcesz kupić to weź Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer , ponadto jest to produkt 2009 roku, sam posiadam ją od sierpnia i cud, miód i malina.
Bez porównania do integry ;F Tylko ściągnij sobie za w czasu sterowniki do niej jak chcesz sobie ją kupić, bo się długo z strony Creative ściągają... (kilka godzin...)
Ponoć dobre są jeszcze Creative SoundBlaster Audigy 2 ZS Gold, ale bardzo trudno dostępne w Polsce.

Jeśli chcesz kartę dźwiękową to kup najlepiej Asus Xonar DX, bo Creative SB X-FI gamer będzie za droga


Ale na jakości też się odbije, jak już coś kupić, to dobrego...

Blookers i ten komp jest za 1800 zł? Dawaj mi sklep skąd masz tak tanio


Na komputroniku bez zasilacza i dźwiękowej wyszło w granicach 3000zł. Odejmij od tego obudowę i masz już 2600zł. Kup części na allegro = 2200zł bo przecież komputronik to najdroższy sklep w internecie...
Ja tam jedynie wybierałem i dopasowywałem sprzęt, bo maja bogaty asortyment.
  • 0

#17 Ramzi

Ramzi

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 847 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 14 grudnia 2009 - 01:45

Ta karta Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer na ceneo kosztuje 300 zeta. Po świętach prawdopodobnie może spadnie. Mogą być 2 karty dźwiękowe zintegrowana i ta dodatkowa ?? Bo ten Creative ma tylko 4 wyjścia.

Obudowa dla mnie nie jest aż tak ważna. Procesor raczej AMD Athlon II x3, bo Phenom prawie 2 razy tyle kosztuje.
Na razie sprawa wygląda tak (jeszcze do korygowania):

Płyta główna: Gigabyte MA770T-UD3P 286 zł
Procesor: AMD Athlon II X3 425 BOX 240 zł
Pamięć RAM: Corsair 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 XMS3 415 zł
Karta graficzna: Radeon HD4850 512MB DDR3 380 zł
Dysk twardy: Samsung SpinPoint F3 500GB 16MB 7200rpm SATA2 3,5cala 172 zł
Chłodzenie: Scythe Mugen 2 170 zł
Nagrywarka DVD: ----------
Zasilacz: ??
Karta dźwiękowa: Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer 300 zł
Obudowa: ??

Na razie trochę przy dużo wyszło. Kartę graficzną wziąłem tańszą, jednak nie będę za dużo z rodziców ssał :P. Na razie karta powinna starczyć. Podkręcać niczego nie będę, wole fabryczne ustawienia. Nie wiem czy an razie też nie podziękuje karcie dźwiękowej, bez niej wychodzi optymalnie(około 1700 zł), a brak jeszcze zasilacza i obudowy, więc na razie poczekam chyba, że ceny spadną :).

Użytkownik Ramzi edytował ten post 14 grudnia 2009 - 02:13

  • 0

#18 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 14 grudnia 2009 - 02:55

Kartę dźwiękową jak już napisałem jak chcesz kupić to weź Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer , ponadto jest to produkt 2009 roku, sam posiadam ją od sierpnia i cud, miód i malina.
Bez porównania do integry ;F Tylko ściągnij sobie za w czasu sterowniki do niej jak chcesz sobie ją kupić, bo się długo z strony Creative ściągają... (kilka godzin...)
Ponoć dobre są jeszcze Creative SoundBlaster Audigy 2 ZS Gold, ale bardzo trudno dostępne w Polsce.



Ale na jakości też się odbije, jak już coś kupić, to dobrego...


Róznica w jakości dzwięku nie jest aż taka duża, a z tymi głośnikami, które posiada nie zauważy różnicy. Jednak SB X-Fi mają bardzo długą listę kompatybilności z grami, w przeciwieństwie do Xonarów.


@up Do końca stycznia ceny powinny trochę spaść, ale nie licz na bardzo wiele. 
  • 0
Dołączona grafika

#19 Ramzi

Ramzi

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 847 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 14 grudnia 2009 - 03:16

W sumie jeszcze mi wyszło, że chłodzenie mogę wyrzucić, bo podkręcać nie będę. Wentylator będzie przy procesorze. Kartą graficzną się zastanawiam, bo w radeonach są problemy ze sterownikami. GF albo 9800, GTS 250.
  • 0

#20 Juri

Juri

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 706 postów

Napisano 14 grudnia 2009 - 03:28

A skoro nie będziesz kręcił to po co ci ten mugen? Pasywnie będziesz chłodził procesor czy jak ? :D
  • 0

asdasdas





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0