Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dyskusja o serwerze - sprawy rożne


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 rahH

rahH

    pr0ncie

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 313 postów

Napisano 30 września 2007 - 11:43

Narazie jest wystarczajaco adminow swirqu ;p jak bedziemy potrzebowac @ to zaproponujemy sami komuś. zobaczymy moze ktos odejdzie np. ja bo juz nie gralem na serwie przynajmniej 2 tygodnie nie liczac ze 2 wejsc na 10 minut i nie chce mi sie w ogole... nie sprawia mi przyjemnosci ta gra :| mozna zamknac temat
  • 0
Dołączona grafika

#2 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 30 września 2007 - 12:04

hm... skoro mnie wywołałeś to muszę odpowiedzieć...

nie jestem upoważniony do jakiejkolwiek selekcji, wszyscy FF mają równe prawa i to zależy od nich...
naturalne jest, że jako założyciele serwera, mają wszystkie funkcje - admina, moderatora... nie wszyscy je wypełniają, ale to nie znaczy, że można im cokolwiek zabrać... w przypadku FF wypełnianie obowiązków jest dobrowolne, a funkcje, powiedzmy honorowe... mniej więcej połowa FF łącznie ze mną nie wypełnia czynnie obowiązków, dlatego ja uważam, że powinniśmy przyjąć kilku adminów spoza FF, bo są potrzebni na serwerze... powiedzmy jeszcze 3-4 byłoby w sam raz, ale większość FF jest przeciwna zwiększaniu liczby adminów, więc nic nie poradzę...
co do liczby slotów, również uważam, że powinniśmy zwiększyć np. do 20.. byłoby wówczas 18 dla graczy +1 dla @ + 1HLTV. ale na to potrzeba pieniędzy, a utrzymanie serwera, forum, hltv, ftp już sporo kosztuje i powiedzmy tak: nie ma woli zwiększania kosztów..
był pomysł przyjmowania datków od graczy, ale jest problem logistyczny - jak to zrobić i kto miałby za tą kasę odpowiadać, oraz etyczny - jak ktoś wpłaci pieniądze, to oczekuje czegoś w zamian, a my nie handlujemy funkcjami.. możliwe byłoby jedynie nadanie flagi dostępu do zarezerwowanych slotów.. jednak wówczas tych zarezerwowanych slotów musiałoby byc kilka, a to kosztuje. i koło się zamyka..
przydałby się sponsor instytucjonalny, ale taki, który nie ograniczałby swobody działania FF... o sponsora trudno, a o takiego, który nie wnikałby jeszcze trudniej...
więc narazie pozostaje jak jest, a potem się zobaczy... ;]

ps. ja otworzyłem ten temat. SWIREQ przekazał mi informację, że został niegrzecznie potraktowany przez FF, ponieważ zablokowaliśmy mu możliwość napisania ostatniego słowa w jego temacie... uznałem, że miał rację....

Użytkownik tyro edytował ten post 30 września 2007 - 12:11

  • 0

#3 SWIREQ

SWIREQ

    KoSimAzaKI

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 989 postów
  • Ską…d:Krzywe Kolano

Napisano 30 września 2007 - 12:50

TYRO dziękuje za normalną odpowiedz a nie za wygłupy jak to potrafi Masmix .........
Tyro rozumiem ze nie masz praw co do selekcji ja tylko daje pomysł może ktoś na siłach sie nie czuje a z obowiązku jest ;P nie no spoko oko nie to żebym na siłę się pchał na @ :) wystarcza mi granie z Wami :) poprostu zdenerwowal mnie fakt odpisywania FF#Masmix i chciałem sie odnieść do jego wypowiedzi :) a co do slotów dodatkowych to sprawa jest taka że grając na serwerze WIADERKO .... jest możliwość wykupienia powiedzmy na tydzień slotu poprzez wysłanie sms na dany numer koszt powiedzmy 5 zl :) opcja spoko i z tego co pamiętam duzo osób chciało grac na serwerze wiaderko i sporo osób korzystało z esa http://tawerna-cs.or...tyle_emoticons/default/wink.gif ( miesiac/4 tyg x 5zl = 20zl za slot zrobic 3 takie i 60 pln wpada na dodatkowe sloty i nawet na zrzute na opłaty http://tawerna-cs.or...tyle_emoticons/default/biggrin.gif )

pzdr ALL TEAM TAWERKI
  • 0
ppOzDraWiaM :)
Dołączona grafika
najlepsza wtopa ReV vs SWIREQ vel Julio Pleksiglas

#4 Defeat.em all

Defeat.em all

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 30 września 2007 - 01:31

tez mam ten problem co swireq wlaczam csa wszedl bym na tawerne ale jest pelna wiec ide na inny serwer ,a chetnie bym z wami popykal .Pomyslcie nad zwiekszeniem slotow ,jezeli to oczyswiscie mozliwe.

Użytkownik Defeat.em all edytował ten post 30 września 2007 - 01:32

  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#5 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 30 września 2007 - 02:21

nie wiem jak to jest na wiaderko, ale sprawdzałem te płatności sms i nie spodobało mi się, bo z 5zł które kosztuje sms do nas wpłynęłoby 1,8zł resztę biorą operator i pośrednicy, więc niestety nie jest to dobry sposób na zarobienie kasy na serwer... najtańsze są wpłaty poprzez internet, ale to wymaga posiadania konta w banku internetowym. poza tym trzeba udostępnić/upublicznić czyjeś prywatne konto, a to też nie jest dobra opcja. będziemy myśleć o tym...
  • 0

#6 SWIREQ

SWIREQ

    KoSimAzaKI

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 989 postów
  • Ską…d:Krzywe Kolano

Napisano 30 września 2007 - 02:35

ahas no to niedobrze :/ chyba że zrobić tak jeśli ktoś pragnie naprawdę pograć na serwie i jest w stanie pomóc i zapłacić 5 pln za rezerwacje slotu na 1 tydzień to zrobic na forum temat w którym wpisywałoby się rezerwacje i np wklejało zdjęcie przelewu w celu zapewnienia że slot na 100% bedie opłacony gdy wpłynie kasa dajecie kolesiowi 1 tydzień czasu i GIT http://tawerna-cs.or...tyle_emoticons/default/biggrin.gif
  • 0
ppOzDraWiaM :)
Dołączona grafika
najlepsza wtopa ReV vs SWIREQ vel Julio Pleksiglas

#7 Atze

Atze

    Gienerau

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Ską…d:Plaża, słonce, laski, zimne piwo :)

Napisano 30 września 2007 - 03:56

Potwierdzam słuszne stwierdzenie Tyra, adminów jest za mało. Za dnia powinien być prawie zawsze jakiś admin, u nas tak nie ma...

Co do wpłat (jak by miały być, ja nie mam nic przeciwko) to bez kombinowania w zadne smsy za 5zł... po prostu dobrowolne wpłaty. Co do flagi do slota, Tyro wystarczy 1 taki slot, po co ma być ich więcej ?
  • 0
Dołączona grafika

#8 SWIREQ

SWIREQ

    KoSimAzaKI

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 989 postów
  • Ską…d:Krzywe Kolano

Napisano 30 września 2007 - 04:55

Atze Tyro co do flagi rezerwacji slota to mam pomysł :) powiedzmy osoba która chce grać cały czas na tawerce wpłaca pieniądze za 1 slota powiedzmy na 1 miesiąc (lub więcej w zależności od własnych finansów ) i w tedy serwer powiększa sie o 1 slota lub więcej jeśli jest więcej osób chętnych :)
  • 0
ppOzDraWiaM :)
Dołączona grafika
najlepsza wtopa ReV vs SWIREQ vel Julio Pleksiglas

#9 ScaR

ScaR

    Troll

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 622 postów
  • Ską…d:Poznań

Napisano 30 września 2007 - 05:37

?adnego powiększania ilości slotów ;o A co jeśli wpłaci z 7-8 osób wtedy serw bedzie mial 25 slotów i bedzie FFA to po 1, a po 2 napisałeś

powiedzmy osoba która chce grać cały czas na tawerce wpłaca pieniądze za 1 slota powiedzmy na 1 miesiąc (lub więcej w zależności od własnych finansów ) i w tedy serwer powiększa sie o 1 slota

i co po miechu się komuś znudzi płacenie za miejsce i będzie trzeba zmniejszyć ilość slotów, a ja nie widzę tego żeby co miech była inna ilość.
  • 0
Kto się c*pą urodził mężczyzną nie umrze

Dołączona grafika

Nowy H@ Tawerny :D
Dołączona grafika

#10 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 30 września 2007 - 06:48

hehe, ScaR Ty jesteś niewzruszony jak głaz.. nawet jakbyś napisał tylko "...", to i tak wiedziałbym co o tym sądzisz... jak
będzie mi na czymś zależało to będę pisał na odwrót wtedy będziesz przeciw, czyli za tym co ja chcę ;p;x (joke)

a poważnie:
1. nie jest możliwe zwiększanie ilości slotów na 1 miesiąc, serwer jest wynajęty na rok i jak zwiększymy ilość slotów to do końca okresu najmu i trzeba to zapłacić z góry...
2. Atze ma rację (jak zwykle).. teraz jest 1 slot zarezerwowany dla 15 adminów i raczej nie ma problemu z wejściem... trzeba by było zarezerwować jeszcze jeden i by starczyło. albo jest taki plugin, który rezerwuje sloty w inny sposób. nie ukrywa slotów jak teraz, tylko wszystkie są dostępne dla graczy, ale jak admin chce wejść to jeden z graczy dostaje kicka, albo ten który najkrócej gra, albo ten który ma najwyższy ping... i tak dopóki wszystkie sloty nie będą zajęte przez adminów (posiadaczy prawa dostępu).. trochę to jest okrutne, ale ma tez plus, jak nie ma admina slot nie jest pusty jak teraz...
3. mówimy o zwiększaniu ilości slotów o 3-5... więc nie ma obawy, serwer nie będzie miał 25 slotów.. choć i tak to jest ffa tyle że ze strefami...
4. też jestem przeciw smsom, bo to tylko nabijanie kasy operatorom.. gracze to młodzi ludzie i nie śmierdzą kasą, więc najlepsze są wpłaty. tyle, ze banki pobierają duże prowizje od wpłat gotówkowych czasem 5zł a nawet do 15zł. więc to też kiepsko... wszelkie sposoby płatności internetowych są dostępne jeżeli odbiorcą jest firma.. my nie jesteśmy..... poza tym w tym porypanym kraju liczne nawet drobne wpłaty na prywatne konto mogą zainteresować urząd skarbowy i odbiorca będzie musiał zapłacić podatek od darowizn... taka jest hooyoza...

trzeba o tym myśleć i dobrze , że jest taka dyskusja... na razie nie widać prostego rozwiązania... coś mi chodzi po głowie, ale muszę to rozpoznać...

/EDIT +1slot = 81zł (trzeba opłacić jednorazowo za cały okres do końca najmu - 219dni)

Użytkownik tyro edytował ten post 30 września 2007 - 07:23

  • 0

#11 Atze

Atze

    Gienerau

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Ską…d:Plaża, słonce, laski, zimne piwo :)

Napisano 30 września 2007 - 10:14

ad2.
Dokładnie takie rozwiązanie miałem na myśli pisząc o 1 slocie, mialem tak kiedys na byłym serwie, i na kupie chyba tez tak było. Kickuje tego który najpozniej sie połączył, z komunikatem zostales wyrzucony z powodu rezerwacji slotu :)
Wydaje mi sie ze mozna było by wprowadzić to nawet od zaraz, zwiekszy to liczbe graczy na serwie (z czym nasza pozycje wsród serwerów) i co najwazniejsze w niczym nie przeszkodzi. A jak kogoś czasem kicknie to nikt plakać nie bedzie, siła wyższa no :P
ad3.
Jak by sie 'coś' udało zebrać z darowizn to rozumiem ze ta kasa idzie na rozbudowanie slotów?
ad4.
Hmm Tyro nie mów ze skarbówka czepiła by sie takich sum? Przeciez to nie są myliony http://tawerna-cs.or...tyle_emoticons/default/wink.gif no chyba ze kaczuchy utrzymają sie przy władzy hehe http://tawerna-cs.or...tyle_emoticons/default/biggrin.gif

No i komu i za ile, i o ile wogóle...
...to się stanie.
  • 0
Dołączona grafika

#12 Kylo

Kylo

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 30 września 2007 - 10:21

Ehhh... jak zwykle z prostego tematu, który powinien pochłonąć 2-3 posty wychodzi niezły off-topic, ale szczegół.
Wspominałem już o tym, że jestem za nadaniem praw administratora serwera dla Świrka, niezależnie od czasu, jaki spędził wraz z graczami Tawerny TP.

Jeśli chodzi o serwer, sloty i te całe zamieszanie, to proponuję oddzielić to od reszty tematu i przerzucić do nowego.
Wracając do sprawy samych slotów, jestem przeciw zwiększaniu ilości slotów, bo bez tego mamy tu niezłe FFA.
Ew. ich ilość można by nieco obniżyć - ja nadal pozostanę "wiernym graczem" Tawerny nawet, jeśli czas oczekiwania na slot będzie wynosił 12h. http://tawerna-cs.or...tyle_emoticons/default/wink.gif

Jeśli zaś mowa o darowiznach na cel serwera, to jestem jak najbardziej za.
Nie chodzi mi o jakieś głupie sms'y, czy coś w tym stylu (bo nie mam komórki, po za tym jak wspomniał Tyro na konto trafiałoby jedynie 1.8zł). Kto chce, to wpłaci dowolną kwotę, a kto nie chce, to tego nie zrobi.

Ja na pewno regularnie będę wpłacać jakieś pieniążki na cele serwera. http://tawerna-cs.or...tyle_emoticons/default/wink.gif

Pozdrawiam.
  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#13 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 30 września 2007 - 10:52

teraz już nie jest offtop...
do tej pory takie sprawy były omawiane na zamkniętym forum, ale chyba czas aby gracze wypowiedzieli się czego oczekują...
  • 0

#14 SWIREQ

SWIREQ

    KoSimAzaKI

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 989 postów
  • Ską…d:Krzywe Kolano

Napisano 01 października 2007 - 07:08

a ja nie mam czasu na czytanie bo jadę do sądu na własną sprawę ;( załamka jak wrócę z edytuje posta i Wam napisze co nie co http://tawerna-cs.or...tyle_emoticons/default/biggrin.gif
  • 0
ppOzDraWiaM :)
Dołączona grafika
najlepsza wtopa ReV vs SWIREQ vel Julio Pleksiglas

#15 KsR

KsR

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 573 postów
  • Ską…d:ZzaSiedmioGórOgrodu

Napisano 01 października 2007 - 11:43

Niech zostanie jak jest jest git.Byłbym za tym,żeby dodać jakiegoś admina.Ze slotami jest dobrze,to jest TP a nie FFA...;/
  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika



Ty za to nie próbuj być na siłę ziomalem dając sobie do podpisu teksty typu "Masz ambicje to p***** policje"
PRZEPRASZAM !!!!

uhahahahahahahahaahahahahahahah !!

#16 Kylo

Kylo

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 01 października 2007 - 11:51

Serwerowi przydałby się kolejny/kolejni admini, tak więc może FF mogliby kogoś przyjąć do ekipy, myślę, że Świrek się nadaje.
  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#17 KsR

KsR

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 573 postów
  • Ską…d:ZzaSiedmioGórOgrodu

Napisano 01 października 2007 - 01:06

Z tym sie nie zgodzę Kylo ja widzę dziesiątki lepszych kandydatów,którzy są bardzo często na serwerze.
  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika



Ty za to nie próbuj być na siłę ziomalem dając sobie do podpisu teksty typu "Masz ambicje to p***** policje"
PRZEPRASZAM !!!!

uhahahahahahahahaahahahahahahah !!

#18 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 01 października 2007 - 01:11

nie wracajcie do podania SWIREQ'a, bo to inny temat już jest.. najpierw trzeba zdecydować czy dodatkowi admini są potrzebni, czy są potrzebne sloty, co jest jeszcze konieczne... Wasze głosy w tych sprawach juz są, ale czekamy na innych... jakoś ciężko z tym jest. a skąd mamy wiedzieć czego gracze oczekują skoro nie przychodzą na forum i nie piszą o tym...

PS. do tego pluga co po wpisaniu /admins wyświetla to hasło "Lista adminów... " ble ble dopisałem taką opcję:
jak się zacznie pisać na say od: /H@ ... to ta wiadomość będzie zapisywana do specjalnego loga.
w ten sposób gracz może bez opuszczania serwera napisać wiadomość do administratora...
na razie to jest test, więc nabazgrolcie czasem coś...
wiadomość się zapisuje łącznie z SIDem i nickiem wysyłającego, więc nie pisać bluzgów bo ban...

Użytkownik tyro edytował ten post 01 października 2007 - 01:42

  • 0

#19 Rox

Rox

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 43 postów
  • Ską…d:Toruń

Napisano 01 października 2007 - 02:13

tyro a nie działa opcja say_team @ <txt> ? Czy to z say /H@ różni się czymś ?

Co do adminów, slotów etc.
Adminów by się przydało paru więcej i chociaż myślę że SWIREQ nie jest złym kandydatem ale jest paru lepszych którym bardziej się należą prawa administratorskie serwera (prosty przykład, kret http://tawerna-cs.or...tyle_emoticons/default/wink.gif )
Jeśli zaś chodzi o sloty, hmm... bardzo fajny pomysł z tym kopaniem gracza który ma największy ping lub najmniej gra gdy admin chcę wejść - lecz bez rezerwacji. Co do samych slotów i ich ilości, myślę że zostawić tyle ile jest albo obniżyć o jeden (aby było 16 = 8vs8) bo zwiększać nie ma po co.
Chciałbym również zwrócić uwagę aby administratorzy bardziej byli czuli i nie dopuszczali do gry nie zespołowej, miałem parę nieprzyjemnych sytuacji. (np. rozbrajam pakę - z mojego teamu podchodzi, zabija mnie i rozbraja pakę a wymówka było - bo tak szybciej - fakt nie miałem defuser'a lecz bym spokojnie rozbroił + wszyscy terroryści nie żyli - admin nic nie zrobił graczowi chociaż był) Ponieważ z serwera robi się powolutku mała wylęgarnia graczy z FFA którzy chcą być pro bo gdzieś pisało grajcie TP będziecie jak Neo i wchodzą na serwer a później tylko na fragi i TA :(
Tak porównuję sobie właśnie pierwszą moją grę na serwerze a teraz... myślę że serwer jeśli chodzi o poziom gry - trochę opadł bo coraz więcej jest graczy słabszych przez których nie daję się grać TP. Jeśli chodzi zaś o sam serwer - idzie w jak najlepszym kierunku i ciesze się z tego ponieważ to mój ulubiony serwer :]
Ja rozumiem, zaraz ktoś napisze "A Ty może od razu byłeś pro i w ogóle super pr0 el0 skill0rz uber hajt" lecz gdy ja nie umiałem grać to nie pchałem się na serwery na których tylko mogłem popsuć grę, uczyłem się grać, a gdy pojąłem grę to dopiero wchodziłem na serwery publiczne.

Aha no i co do wątku płatności za którą otrzymuję się jakieś flagi dostępu, myślę że wszystko co napisał tyro wyjaśnia sprawę i raczej jest to nie opłacalne.

PS. Mam nadzieję że zrozumieliście co chciałem przekazać bo troszkę chaotycznie to pisałem :] Nikogo nie chciałem urazić :]

Pozdrawiam.

Użytkownik RoX edytował ten post 01 października 2007 - 02:20

  • 0
rn: SIMOOON ! aka. Simon :]
Dołączona grafika

#20 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 01 października 2007 - 02:51

tyro a nie działa opcja say_team @ <txt> ? Czy to z say /H@ różni się czymś ?


owszem say_team @ działa jak najbardziej... tylko jak nie ma admina to nikt tego nie przeczyta, co prawda zapisze sie to w logach serwera, ale logi są ogroooooommmmneeeeee.. w nich się zapisuje wszystko kto do kogo strzelił i ile mu hp zabrał, połączenie, zmienne serwera, wszystko... nie ma możliwości czytać co piszą gracze...

natomiast /H@ jest specjalną wiadomością dla administatora, która się zapisze w oddzielnym pliku i Head Admin ją łatwo przeczyta nie będąc na serwerze. Więc można tam pisać, uwagi co do serwera, skargi, prośby itp. i ofc. nikt na serwerze nie widzi co zostało napisane....

Użytkownik tyro edytował ten post 01 października 2007 - 02:52

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0