Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Policja Może Wejść Do Mieszkania ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 w0rms.dll

w0rms.dll

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 633 postów

Napisano 01 stycznia 2010 - 03:22

Siemanko

W Sylwestra spotkała mnie taka sytuacja że policja wbiła bez pozwolenia do mojej chaty i poprosiła abym ściszył muzykę czy taka sytuacja może mieć miejsce że policja wchodzi do mojego mieszkania bez żadnego pozwolenia ? Czy muszą mieć jakieś pozwolenie lub czy chociaż mogą mi mandat wlepić ?

Proszę opierać swoje wypowiedzi na odpowiednich źródłach :)

Użytkownik w0rms.dll edytował ten post 01 stycznia 2010 - 03:23

  • 0

#2 songoku

songoku

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Ską…d:Rzeszów

Napisano 01 stycznia 2010 - 03:29

Siemanko

W Sylwestra spotkała mnie taka sytuacja że policja wbiła bez pozwolenia do mojej chaty i poprosiła abym ściszył muzykę czy taka sytuacja może mieć miejsce że policja wchodzi do mojego mieszkania bez żadnego pozwolenia ? Czy muszą mieć jakieś pozwolenie lub czy chociaż mogą mi mandat wlepić ?

Proszę opierać swoje wypowiedzi na odpowiednich źródłach :)


Hmm z tego co mi wiadomo nie powinno dojść do takiej sytuacji.Powinni zapukać do drzwi a od ciebie zależy czy ich wpuścisz chyba że mają nakaz może sie myle ale tak mi sie wydaje.
  • 0

#3 Ex^it

Ex^it

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 266 postów

Napisano 01 stycznia 2010 - 04:08

Mogą wpaść do domu, to zależy z jakiego powodu, do przeszukania nakaz a do upomnienia nic nie muszą mieć, i jeszcze y mogli Ci walnąć mandacik za kłucanie porządku.
  • 0
Dołączona grafika

#4 plaj

plaj

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 294 postów
  • Skype:daniel.cupek
  • Ską…d:50 cm od monitora

Napisano 01 stycznia 2010 - 05:28

a ja mimo że ta psiarnia Ci wbiła na chatę i pod byle pretekstem mogą to zrobić , życzę wszystkim wesołych i haPPY new year by ten roczek upłynoł lepiej niż ostatni myśle, że to od całej administracji i od plaja pijaka żyjcie dobrze !! szczęśliwego dla super społeczności !!
  • 0
========================================================================================================

w życiu każdego z was jest coś, co w trudnych chwilach was trzyma przy nim... dla mnie jest tym pfkkk
nie ufam nikomu kocham tylko tych co na to zaslużyli...

ciężki charakter ? wiem mam z natury, ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury!


Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj, Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj nieee, bo przyjaciela straciłbyś
bo przyjaciela straciłbyś jak jaaa..
(...)a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak On,a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak Onnn..
(...)był jednym z niewielu skazanych na bluesa, ten wyrok dodawał mu siłł..
(...)lecz często uciekał by stanąć nad wami, by nabrać znów sił..
(...) skazany na bluesa no ilu jeszcze jest takich jak On?!?

niee ty go nie znałeś..




Ja tu jeszcze wróce
========================================================================================================

#5 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 01 stycznia 2010 - 09:27

kto dzwoni po Policje w sylwestra....

a co do tematu - w znakomitej wiekszosci przypadków nie maja prawa wejsc bez pozwolenia. Nie wiem czy zaklocanie ciszy nocnej do tego nie nalezy, ale jak jestes wlascicielem etc tego domu, grzecznie im otwierasz to na schodach (czy klatce) mogli Ci oznajmic o co chodzi i do widzeni. Jezeli zas nie mogli sie doprosic badz nikt im nie otwieral a tam dalej bylo umcy umcy umcy - to teoretycznie mogli wejsc z drzwiami. Jak znajde paragraf to dam, ale na logike tak to wyglada.
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#6 noReflex

noReflex

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 526 postów
  • Skype:mjasiu_
  • Ską…d:Wrocław

Napisano 01 stycznia 2010 - 10:42

Tak jak Owi mówi,
z tym ,że
Wparować Ci do chaty mogą, np. zabezpieczyć dowody etc., ale w przeciągu 7 dni muszą Ci dostarczyć od prokuratora nakaz,
w przypadku jeżeli Ci wbili do chaty, i w ciągu 7 dni Ci takowego nie wręczą, możesz złożyć zażalenie na czynności Policji w najbliższej danej Tobie komendzie.
  • 0
Niga Admin of Tawerna TP
[
Dołączona grafika

#7 Ramzi

Ramzi

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 847 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 01 stycznia 2010 - 10:54

do Twojego domu może wejść ktoś na wyraźne zaproszenie, Policja tylko z nakazem Sądowym/Prokuratorskim lub jeśli istnieje ku temu realny powód w postaci: zagrożenia życia i zdrowia... itp. (kodeks). Z każdego innego nie uzasadnionego wejścia musi się wytłumaczyć Prokuratorowi.

GDY POLICJANT STUKA DO DRZWI

Czy musimy wpuścić go do mieszkania?

Zależy to od sytuacji. Jeżeli w naszym mieszkaniu odbywa się głośna impreza i jest późno, to najprawdopodobniej zdesperowani sąsiedzi wezwą policję. Policjanci jednak nie wejdą do środka, ale wywołają właściciela mieszkania na zewnątrz i zwrócą mu uwagę na zbyt duży hałas. Powinni też pouczyć go, podając podstawę prawną. Co innego, jeżeli cisza nocna jest zakłócana często, a w dodatku bywa to połączone z awanturami, tłuczeniem szyb, wyrzucaniem sprzętów przez okna, a sprawcy są pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W takiej sytuacji funkcjonariusze mogą wejść do mieszkania. Policjanci mogą skierować wniosek do sądu grodzkiego o ukaranie winnego. Sąd może ukarać sprawcę np. grzywną lub inną karą przewidzianą w kodeksie wykroczeń - nawet aresztem. Zawsze natomiast musimy wpuścić policję do domu, jeżeli funkcjonariusze mają nakaz przeszukania wystawiony przez prokuraturę lub sąd. Zanim jednak zostanie przeprowadzona rewizja, musimy zostać poinformowani, dlaczego jest dokonywana. Jeżeli policja uważa, że w mieszkaniu ukrywane są przedmioty pochodzące z przestępstwa, najpierw musi zażądać ich wydania, a dopiero potem policjanci przystępują do przeszukania.

Kiedy funkcjonariusz może wejść bez nakazu?

Gdy policjanci podejrzewają, że w mieszkaniu ukrył się przestępca lub doszło do popełnienia przestępstwa, a niewpuszczenie ich do środka spowoduje zatarcie śladów lub ukrycie dowodów przestępstwa. Jeśli policjanci obawiają się, że dowody przestępstwa, narzędzia zbrodni lub osoba poszukiwana listem gończym przy zwlekaniu z rewizją mogą zniknąć, mogą nawet wyważyć drzwi. Policjanci dokonujący przeszukania bez nakazu muszą okazać legitymacje służbowe lub nakaz wystawiony przez kierownika swej jednostki. Mają też obowiązek pouczyć właściciela lub najemcę mieszkania, że w ciągu siedmiu dni policjanci muszą zgłosić się do sądu lub prokuratora o zatwierdzenie przeszukania. A następnie postanowienie sądu lub prokuratora powinni doręczyć osobie, u której dokonano rewizji.


takie 2 informacje znalazłem w internecie :D

Użytkownik Ramzi edytował ten post 01 stycznia 2010 - 10:55

  • 0

#8 cwireq

cwireq

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 01 stycznia 2010 - 11:42

nie moze wbic. Mialem 2x taka sytuacje jak robilem domowke. Pukaja do drzwi, mowia ze za glosno etc, ale nie moga przekroczyc progu. Ofc jesli maja nakaz to na lajcie wbijaja ;]
  • 0

#9 nemesis

nemesis

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 27 postów
  • Ską…d:Lwówek Śląski

Napisano 01 stycznia 2010 - 12:15

kilka lat temu moj kolega mial taka sytuacje ze na domowce grala za glosno muzyka i ktos tam zadzwonil po policje... Policje ze nie mogla sie doprosic otworzenia drzwi bo nikt nie slyszal to wbila do srodka i funkkcjonariusz sam ta muzyke wylaczyl i udzielil upomnienia ;) A ze kolega taki bohater to uparl sie ze zlozy zazalenie ze mu do domu bez nakazu wbili i ta kzrobil ;p Z tego co wiem to oni dostali tam jakies upoomnienia a kolega zajala sie drogowka nie wiedziec czemu ; O hahahha dostawal pocisk za byle co ;) co jakis czas drogowka stawala zaraz kolo jego domu i jak gdzies wyjezdzal to mu machali lizakiem ;D
Jak dla mnie jak juz wbili sie do tego domu bo np nie mogli sie doprosic otworzenia drzwi to krzywda sie nikomu nie dzieje zeby podejmowac jakies postepowanie "bo im nie wolno".... Z tego co mi mowili to nie ma prawa wejsc bez ściśle okreslonej przyczyny albo nakazu ;)
  • 0

#10 palacz

palacz

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 911 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 01 stycznia 2010 - 12:22

To nie amerykanski flim :lol: Oni moga wejsc i nawet wlasciciela spalowac :O
  • 0

ws2xe1.jpg


#11 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 01 stycznia 2010 - 12:33

na firmie amerykanskim by strzelali przez drzwi z dubeltówki... :)


To by sie worms zdziwil jakby mu na imprezie fpsy w smołku spadły :)
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#12 dumbass

dumbass

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 850 postów

Napisano 01 stycznia 2010 - 12:38

Dodam jeszcze od siebie ze nie ma juz czegos takiego jak cisza nocna teraz nie mozna puszczac muzyki lub generowac jakiego tam halasu przez caly dzien jezeli zakloca to normalna "egzystencje" jakichkolwiek osob.

Mialem z tym problem jak kupilem nowe glosniki :D
  • 0
S&D stanowcze NIE precz z CS'em w COD'zie!!!!!!!!a na HC grają sami KAMPERZY i CZAIDUPY

#13 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 01 stycznia 2010 - 12:40

i tu powinienes podac model glosników co by nie bylo offtopu :D
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#14 dumbass

dumbass

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 850 postów

Napisano 01 stycznia 2010 - 12:52

o te o Dołączona grafika

zdjecie takie zeby bylo dobrze widac :D
  • 0
S&D stanowcze NIE precz z CS'em w COD'zie!!!!!!!!a na HC grają sami KAMPERZY i CZAIDUPY

#15 w0rms.dll

w0rms.dll

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 633 postów

Napisano 01 stycznia 2010 - 02:37

Ok, wielkie dzięki za pomoc chciałem cały temat odłożyć aż na dziś ale kolba osiągnęła zenit i zmęczony napisałem już wczoraj. Dla mnie była to sytuacja nie do pomyślenia wbili oni do chaty bez żadnego pukania,dzwonienia jeden standardowo wpadł w upierdzielonych buciorach po czym zwiedził lokal a drugi zaczął rozmowę. Dzięki za pomoc no i wszystkiego najlepszego z okazji nowego roku :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0