Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Battlefield Bad Company 2 Beta - Pierwsze Wrażenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Blood

Blood

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 11 lutego 2010 - 01:47

Jako wielki fan gier z serii Battlefield, nie mogłem przeboleć tego, że Bad Company ukazało się tylko na konsole. Mniej więcej rok po wydaniu BC, EA Games opublikowało informacje o produkcji kolejnej 'części' BF-a - Bad Company 2 - tym razem również na PC. Moje szczęście nie znało granic i dziś, po trzech dniach gry w wersję beta, zdecydowałem się podzielić z Wami moimi wrażeniami. Rzecz jasna nie będę tutaj poruszał tematu błędów czy innych rzeczy, które do wydania oficjalnej wersji, mogą się jeszcze kilkukrotnie zmienić.

Dołączona grafika

Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy, było to, że beta testy skierowane są głównie do mieszkańców Ameryki Północnej i to tylko w wybranych miastach. Osoby nie mieszkające w danych rejonach musiały się nieźle pofatygować, żeby zdobyć klucz do wersji beta. Teraz rejon testów znacznie się zwiększył i jest otwarty dla mieszkańców starego kontynentu, ale jeden problem na początku był bardzo dobijający - większość dostępnych serwerów jest postawionych właśnie w USA, przez co Europejczycy mogą mieć spore opóźnienia ( u mnie przy 10MB/s, dochodziły do 150 ms ). Chociaż szczerze mówiąc - rozgrywka wciąga na tyle, że ping staje się niezauważalny.

Dołączona grafika

Przechodząc do samej gry. Jeśli ktoś chciałby porównać BF BC 2 z Battlefield 2, to pomiędzy tymi dwoma platformami byłaby gigantyczna przepaść. W najnowszej odsłonie BF-a zastosowana jest niespotykana dotąd w tej serii, fizyka gry. Walcząc na wirtualnym polu bitwy można się poczuć naprawdę realnie. Do tego niezwykłe efekty dźwiękowe dają poczucie rzeczywistego udziału w walce. No i to, co na początku mnie pozytywnie zszokowało - całą mapę można zrównać z ziemią! Bad Company 2 to pierwsza gry, z którą miałem styczność, gdzie zniszczyć można naprawdę wszystko! Poczynając do krzaków czy drzew, a kończąc na wysokich budynkach oraz szerokich na metr, zbrojonych murach z betonu.

Dołączona grafika

Kolejnym plusem jest to, że do dyspozycji będziemy mieli aż 46 różnych broni, 15 tzw. gadżetów oraz 13 'ulepszeń' dla każdej specjalizacji, a to daje łącznie ponad 15 000 różnych kombinacji zestawów, z którymi możemy grać! Owe specjalizacje, jakimi możemy walczyć to szturmowiec, inżynier, medyk oraz snajper. Gadżety, o których wspomniałem wyżej to np. wyrzutnik granatów dla szturmowca czy przywołanie ataku artyleryjskiego dla snajpera. Nowością w tej wersji BF-a są ulepszenia, które odblokowujemy razem z przyrostem punktów jak np. zwiększenie pancerza czołgu czy zwiększenie przybliżenia lunety. Sposób przydzielania punktów, o których przed chwilą wspomniałem, jest zaczerpnięty z Call of Duty. Fragi za zabicia czy przejęcia flag, czyli to do czego twórcy Battlefield-a nas przyzwyczaili, to już przeszłość. W najnowszej odsłonie BF-a dostajemy punkty za wszystko, co zrobimy, które zsumowane stanowią nasz wynik w grze.

Dołączona grafika

Rozszerzenie arsenału to nie jedyne pozytywne zaskoczenie. Twórcy gry, w pełnej wersji, oddadzą do użytku graczy zdecydowanie większy wachlarz pojazdów zarówno tych latających, jak i jeżdżących. Jak na razie możemy się tylko domyślać po obrazkach, o jakie czołgi czy helikoptery nasza armia będzie bogatsza, lecz z pewnością urozmaici to rozgrywkę. W wersji beta, w trybie multiplayer, mamy dostępny tylko jeden tryb gry, z jedną mapą - Rush. Jest to typowy tryb dla BF-a - jedna drużyna broni celów, a druga ma za zadanie je zniszczyć. Mimo monotonii mapy, gra nawet po długiej rozgrywce, wcale się nie nudzi. Twórcy BF-a przygotowali dla nas jeszcze kilka niespodzianek związanych z trybami rozgrywki, ale to jest temat, który będzie można rozwinąć po wyjściu pełnej wersji.

Dołączona grafika

Gra, oczywiście jak to wersja beta, ma jeszcze sporo zauważalnych błędów, lecz pracownicy z EA Games pracują w pocie czoła i na bieżąco wprowadzają wszelkie poprawki. Gra zapowiada się niesamowicie. Jeśli jeden tryb gry, z tylko jedną mapą cieszy się bardzo dużą popularnością i grywalnością ( na kilkaset serwerów aktualnie dostępnych, niemal wszystkie mają > 25 graczy ), to pomyślmy co będzie po wyjściu ostatecznej wersji?

Dołączona grafika

Na koniec jeszcze kilka różnic w stosunku do poprzedniej wersji, które rzuciły mi się w oczy. W BC2 nie mamy możliwości czołgania się, ani leżenia, co jest zdecydowanie na minus. Kolejną negatywną zmianą jest 'wycofanie' samolotów. W BC2 nie będziemy już mieli możliwości latać F-35 czy J-24, co zdecydowanie nie podoba się fanom Battlefield-a. Twórcy gry wycofali funkcję komendanta drużyny, który miał za zadanie namierzać wrogów, przywoływać pojazdy czy naloty. Co za tym idzie, nie mamy już mozliwości przywołania UAV czy zrzutu pojazdu. W najnowszej odsłonie BF-a, do nalotów, a w tym wypadku ataku rakietowego, służy nam zdalnie sterowany helikopter, którym namierzamy cel i czekamy na zbliżającą się rakietę. Drugą rzeczą jest 'system punktowania' ilości HP. W grze Battlefield 2 mieliśmy standardowe 100 HP, które z każdym oberwaniem malało. W najnowszej odsłonie, o stanie naszego żołnierza świadczy zaczerwienienie w rogach ekranu - niczym w CoD-zie. Teraz nie wiemy czy mamy 20 HP czy 40, lecz gdy ekran staje się coraz bardziej ciemno czerwony - to znak, że trzeba się ukryć.

Dołączona grafika

To chyba na tyle, co można powiedzieć o grze na dzień dzisiejszy. Jej stan techniczny zmienia się z dnia na dzień i o wszystkich ważnych zmianach, będziemy Was informowali na bieżąco. Jeśli ktoś z Was również ma dostęp do wersji beta, to zapraszam do podzielenia się uwagami na temat gry.

Dołączona grafika

Planowana premiera: Marzec 2010
Cena: 129 zł

Minimalne wymagania:
Procesor: Core 2 Duo @ 2.0GHz
Pamięć główna: 2GB
Karta graficzna: GeForce 7800 GT / ATI X1900
Pamięć karty graficznej: 256MB
System: Windows XP
Miejsce na dysku: 15GB dla wersji cyfrowej , 10GB dla wersji płytowej

Rekomendowane wymagania:
Procesor: Quadcore
Pamięć główna: 2GB
Karta graficzna: GeForce GTX 260
Pamięć karty graficznej: 512MB
OS: Windows Vista lub Windows 7
Miejsce na dysku: 15GB dla wersji cyfrowej , 10GB dla wersji płytowej

Więcej informacji o grze na http://badcompany2.ea.com. Na stronie znajdziecie również screeny i filmiki z gry oraz link do ściągnięcia bety ( bez klucza jest bezużyteczna ).
  • 6

Dołączona grafikaDołączona grafika Blood was here.


#2 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 11 lutego 2010 - 06:49

Ładnie, ciekawie napisane, trochę za duże te skrinszoty.
Jeśli chodzi o ping, bez długiego szukania można znaleźć wiele serwerów Europejskich z pingiem poniżej 50ms.
Gra mnie wciągnęła na jakieś 6-8 godzin, jednak jedna mapa i jeden tryb w becie robi swoje, a do tego nie ma z kim pogadać. :D
Rozgrywka jest bardzo dynamiczna i nie nudząca się. Runda trwa dość krótko (15-20min), ale na szczęście dłużej niż w Cod4. Niesamowite dźwięki wybuchów, tu nie ma momentów ciszy i czasu do namysłu. Ciągle coś wybucha i ktoś strzela nam w plecy (łatwo jest się obrócić i tego kogoś zdjąć, gdyż na zabicie potrzeba 4-8 celnych strzałów).
Graficznie jest bardzo dobrze, choć w becie nie ma tekstur "High", które będą wprowadzone dopiero w Pełnej wersji gry. EA już zapowiedziała pracę nad optymalizacją kodu gry, gdyż podobno ma on dużo zbędnych linijek przeniesionych wprost z konsol.
I mam nadzieję, że poprawią celowanie w DX10. U mnie przy włączonym DX10 ruchy myszka są opóźnione i tak jak na konsolach zbyt płynne. W trybie DX9 jest już normalnie, lecz nie działa wtedy anty aliasing i gra wygląda gorzej.

Użytkownik Diabolicue edytował ten post 11 lutego 2010 - 06:57

  • 0
Dołączona grafika

#3 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 11 lutego 2010 - 06:54

plus bez zastanowienia, szkoda tylko, że mój 'sprzęt' tego nie uciągnie, bo nie ukrywam, że zaciorałbym w to ostro.

Zarąbiście opisane i aż prosi się iść do sklepu i z półki wrzucić do koszyka i biegiem do domu żeby zainstalować :D
  • 0
Dołączona grafika

#4 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 11 lutego 2010 - 07:53

Ciekawy opis. Przeczytalem caly. Czas pomyslec nad nowym sprzetem, ktory pociagnie ta gre.


Premiera w marcu? Cholerna matura poszla sie je.... kochac ;]
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#5 mirage

mirage

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 438 postów
  • Ską…d:Łódź

Napisano 11 lutego 2010 - 08:25

Ja w BF'a cisne ostro juz kilka dni, gra naprawde wciaga, dokladnie tak jak napisal Blood grana jest jedna mapa ktora sie nie nudzi :D
Akcja jest niesamowita ciagle cos sie dzieje cos wybucha jakis szturm ktos wjedzie czolgiem w budynek spadajacy helikopter w twoja strone no masakra :8
co do klucza to bardzo latwo go zdobyc praktycznie mozna miec nowy co godzine
serverow tez jest mnostwo, szczegolnie z UK gdzie mam pingi po 30 wiec miodzio sa nawet 3 Polskie servery ^^
gre polecam w 100% efekty + team work niesamowity, szczegolnie ze znajomymi w 1 grupie :D ubaw po pachy
  • 0
Dołączona grafika

#6 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 11 lutego 2010 - 08:36

Widzę, że dużo sporo osób ma Bf'a, to może sobie urządzimy jakiś meczyk, albo przynajmniej zagramy na jednym serwie? :D

Użytkownik Diabolicue edytował ten post 11 lutego 2010 - 08:36

  • 0
Dołączona grafika

#7 KoNiO

KoNiO

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 028 postów
  • Ską…d:Gorny Sląsk

Napisano 11 lutego 2010 - 08:46

dajcie mi tu prosze linki bo ja klucza jakos nie moge zdobyc a filowalem juz na niego dlugo ;d
  • 0
Dołączona grafika


Dołączona grafika


AVEEE

#8 Maxver

Maxver

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Ską…d:Poznań

Napisano 11 lutego 2010 - 09:59

Ciekawy opis. Przeczytalem caly. Czas pomyslec nad nowym sprzetem, ktory pociagnie ta gre.


Premiera w marcu? Cholerna matura poszla sie je.... kochac ;]


No gra wgniata w fotel :), też muszę kupić sobie nowy komputer pod tą gierke :D puki co u brata gram w bete :) a na screenach nawet jestem :8

dajcie mi tu prosze linki bo ja klucza jakos nie moge zdobyc a filowalem juz na niego dlugo ;d


Konio! na polskim serverze był koleś o nicku Konio, myślałem że to ty :ohmy:

Jakby ktoś potrzebował pomocy ze składaniem/mordernizacja komputera to walić do mnie :) najlepiej na GG
  • 0
http://tawerna-cs.or...yer.php?id=7866

Dołączona grafika

Dołączona grafika
@UP kliknij na obrazek aby wejść na moj profil Steam.

#9 Kozi

Kozi

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 2 postów
  • Ską…d:Włodawa / Lublin

Napisano 22 lutego 2010 - 01:45

może ma ktoś zbędnego keya do bety :) chętnie bym sprawdził, a do końca już niewiele czasu. kupować na allegro przecież nie będę :)
  • 0

#10 mirage

mirage

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 438 postów
  • Ską…d:Łódź

Napisano 22 lutego 2010 - 03:27

Ja mam 1 klucz.. ale nic za darmo ;] musisz dac cos w zamian najlepiej klucz starcraft2 :l_ice:
  • 0
Dołączona grafika

#11 krejzi

krejzi

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 674 postów

Napisano 22 lutego 2010 - 03:29

ja juz tam koledze wyslalem, niech kolega sprwadzi czy dziala :>
  • 0

Dołączona grafika


#12 mirage

mirage

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 438 postów
  • Ską…d:Łódź

Napisano 22 lutego 2010 - 03:32

ja juz tam koledze wyslalem, niech kolega sprwadzi czy dziala :>


aha, ok bo juz chcialem wysylac ;p
  • 0
Dołączona grafika

#13 Kozi

Kozi

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 2 postów
  • Ską…d:Włodawa / Lublin

Napisano 22 lutego 2010 - 03:34

o dzięki wielkie, śmiga jak miło :) może kiedyś się odwdzięczę :)
  • 0

#14 KoNiO

KoNiO

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 028 postów
  • Ską…d:Gorny Sląsk

Napisano 22 lutego 2010 - 04:16

a mi bys wysłał mirejdz ? razem z instrukcja co dalej :P
  • 0
Dołączona grafika


Dołączona grafika


AVEEE

#15 mirage

mirage

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 438 postów
  • Ską…d:Łódź

Napisano 22 lutego 2010 - 05:19

Nie ma sprawy xd i tak nie mam co z nim zrobic, wysle Ci na priv,
  • 0
Dołączona grafika

#16 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 03 marca 2010 - 04:30

Recenzja pełnej wersji na -> tvgry.pl/.
  • 0
Dołączona grafika

#17 Blood

Blood

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 03 marca 2010 - 06:18

wow, szybcy są. Ja dopiero w pon dostałem

łeee ale to na ps

Użytkownik Blood edytował ten post 03 marca 2010 - 06:20

  • 0

Dołączona grafikaDołączona grafika Blood was here.


#18 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 03 marca 2010 - 06:32

Oni pewnie, też dostali wcześniej. W końcu to recenzja, a tego od razu się nie zrobi. ; ) Zresztą wczoraj było też "gramy".
  • 0
Dołączona grafika

#19 krejzi

krejzi

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 674 postów

Napisano 03 marca 2010 - 06:37

Jedno mnie boli, ze mi save nie dziala i za kazdym razem musze od nowa zaczynac. Optymalizacja za***ista na high leci ~60 fps.
  • 0

Dołączona grafika


#20 Blood

Blood

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 03 marca 2010 - 07:24

http://cybersport.pl...mpany_2/0/0/0/0

Myślę, że to rozwiewa wątpliwości co do zakupu najnowszej odsłony BF-a :P
  • 0

Dołączona grafikaDołączona grafika Blood was here.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0