Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

[Film][Sci-Fi,Katastroficzny] 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Codi

Codi

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 365 postów

Napisano 11 lutego 2010 - 08:18

Dołączona grafika

Reżyseria : Roland Emmerich

Czas Trwania : 158min

Premiera w Polsce : 11.11.2009

Obsada :
John Cusack Jackson Curtis
Amanda Peet Kate
Chiwetel Ejiofor Adrian Helmsley
Thandie Newton Laura Wilson
Oliver Platt Carl Anheuser
Thomas McCarthy Gordon Silberman
Woody Harrelson Charlie Frost
Danny Glover Prezydent Thomas Wilson
Liam James Noah Curtis
Morgan Lily Lilly Curtis
Zlatko Buric Yuri Karpov
Beatrice Rosen Tamara
Johann Urb Sasha
Alexandre Haussmann Alec
Philippe Haussmann Oleg

Opis:
Jak sam tytuł filmu wskazuje akcja będzie się rozgrywać głównie w roku 2012. Jak wszyscy wiemy wg kalendarza majów w owym roku ma nastąpić koniec świata. Początek filmu dotyczy odkrycia przez młodego naukowca z Indii niepokojącej sytuacji na słońcu. Niedługo o tym odkryciu zostaje powiadomiony prezydent USA. Podczas dalszych badań naukowcy upewniają się, iż niedługo nastąpi katastrofa na skale światową i rasa ludzka jest poważnie zagrożona. Główny bohater - Jackson Curtis przypadkowo dowiadując się o wszystkim oraz o tym, iż Stany Zjednoczone wraz z innymi państwami budują "arki", które mają za zadanie ocalić rasę ludzką stara się za wszelką cenę uchronić swoją rodzinę przed katastrofą.
Film według wielu osób posiada nie najlepszą fabułę lecz ratują go wspaniałe efekty specjalne. Sam jednak uważam, że fabuła filmu jest dobra ale żeby podziwiać efekty najlepiej udać się do kina :) Oglądałem ten film ok 4x i jeszcze mi się nie znudził także polecam go w 100% :) nie opierajcie się na komentarzach innych zawsze najlepiej jest samemu najpierw obejrzeć :) Mogę jeszcze dodać, że jeżeli ktoś jest fanem filmów katastroficznych na pewno się nie zawiedzie.
  • 2

#2 ScaR

ScaR

    Troll

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 622 postów
  • Ską…d:Poznań

Napisano 11 lutego 2010 - 08:30

Byłem w kinie i wg.mnie fabuła 2/10 efekty 10/10. Jeżeli oglądać to właśnie tylko na dużym ekranie, bo na kompie film traci bardzo dużo.

Użytkownik ScaR edytował ten post 11 lutego 2010 - 08:37

  • 0
Kto się c*pą urodził mężczyzną nie umrze

Dołączona grafika

Nowy H@ Tawerny :D
Dołączona grafika

#3 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 11 lutego 2010 - 08:45

Fabuła i gra aktorów - beznadzieja. Efekty - super.
btw szkoda było tych wszystkich samochodów w samolocie :P
  • 0

#4 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 11 lutego 2010 - 08:51

Nie wiem co Wam nie pasuje w grze aktorów? Mi bardzo sie podobała fabuła, (pewnie dlatego, ze lubie Cusacka) a jeszcze bardziej efekty specjalne. Mimo, ze 20 minut przed koncem seansu nie moglem juz wysiedziec na tylku, mialem przepelniony pecherz i parcie na jego scianki ;] . Bodziu oj racja, mi zakrecila sie lezka w oku kiedy zobaczylem jak samolot przepelniony bentleyami staje w plomieniach . Ocena filmu 9/10 a ten minus tylko daltego, ze chcialo mi sie siku, a tak to przez cale 160 minut siedzialem z rozdziabiona gębą i wlepionymi oczami w ekran.


post nr 777, pozdrawiam Konia ;]

Użytkownik wodny edytował ten post 11 lutego 2010 - 08:52

  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#5 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 11 lutego 2010 - 09:04

John Cusack zagrał naprawde słabo, ciagle ta sama mina. Danny Glover'a w roli prezydenta raczej nie trzeba komentować, kompletna porażka. Niestety, teraz w kinach nie ogląda się filmów, tylko efekty specjalne.
  • 0

#6 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 11 lutego 2010 - 09:07

No to w takim razie sie nie znam. Ide obejrzeć film do kina tylko dla tej taniej rozrywki, a nie podziwiac aktorów.

np taki Zombieland sama nazwa odstrasza prymityzmem ale calkiem smiechowe to bylo i mi osobiscie sie podobalo :P

Użytkownik wodny edytował ten post 11 lutego 2010 - 09:08

  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#7 mJm

mJm

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 863 postów
  • Ską…d:Kielce

Napisano 11 lutego 2010 - 09:19

byłem w kinie na tym filmie :P moim zdaniem za dużo efektów specjalnych jest na samym początku i takich minimalnych uniknięć wypadku bohaterów. Najbardziej mnie rozbawił fakt jak ten samochód kempingowy spadał na dół, a on zdążył z końca dolecieć do drzwi i jeszcze złapać się krawędzi urwiska :P ale to tylko takie moje spostrzeżenia x] fabuła 4/10 efekty specjalne 9/10
  • 0
jazda, jazda, jazda, jazda!!...

Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0