Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc z jęz.ang :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 SWIREQ

SWIREQ

    KoSimAzaKI

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 989 postów
  • Ską…d:Krzywe Kolano

Napisano 09 kwietnia 2010 - 06:07

Siemanko koleżanka prosiła mnie bym pomógł jej w angielskim lecz ja drętwy max w pisowni a co najlepsze nie mam ostatnio nawet chwili dobrze posiedzieć przed kompem jeśli ktoś miałby chwilę i chciałby pomóc to za jego poświęcony czas opłacę slota na miesiąc albo 10zł na dedyka ...

,,napisz w kilka zdań na temat
Computer games - time to learn or (albo ar) time to waste"

potrzeba około 6 zdań szkoła jej nie jest wymagająca ona uczy się zaocznie i chce tylko zaliczyc semestr wiec proszę postarajcie sie :) ja znikam dalej w Polskę będę wieczorkiem pa:* :)
  • 0
ppOzDraWiaM :)
Dołączona grafika
najlepsza wtopa ReV vs SWIREQ vel Julio Pleksiglas

#2 Bubasek

Bubasek

    MMK - Moja Mała Kluska

  • Kluska
  • PipPipPipPipPipPip
  • 760 postów
  • Ską…d:B-stok

Napisano 09 kwietnia 2010 - 07:17

Swirek, jesli chcesz to napisze... chyba ze wolisz zeby ktorys z chlopakow to zrobil.
  • 0

:heart:


#3 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 09 kwietnia 2010 - 07:24

lepiej Ty, bo jak chłopaki napiszą to koleżanka^^ świrka może mieć problemy :D
  • 0

#4 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 09 kwietnia 2010 - 07:51

tyrooo ;p , konoiwi pomagalem sie przygotowac do klasowki z conditionali i dostal 3


ps: Bubass kiedys mi wyslalas fajna stronke z tlumaczeniem i przykladami wlasnie tych conditionali i w drugiej klasie dostalem z klasowki 5- :D wiec dziekuje za pomoc, a tak jakos mi sie przypomnialo ;]
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#5 KoNiO

KoNiO

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 028 postów
  • Ską…d:Gorny Sląsk

Napisano 09 kwietnia 2010 - 08:18

3 dostalem ? 1 slysze bylem pewny ze banie :D
  • 0
Dołączona grafika


Dołączona grafika


AVEEE

#6 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 09 kwietnia 2010 - 10:12

to co mi mowiles, ze zaliczyles? calkiem dobra ocene nawet dostales, w czym ci pomagalem w takim razie? oO
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#7 Amciek

Amciek

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 440 postów
  • Ską…d:zza NATu

Napisano 09 kwietnia 2010 - 10:22

jej imię i nr :D I'd like to help.
  • 0
kiedyś wróce
_________________________________

DA BEST SYGNATURA EVAA
Dołączona grafika

#8 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 09 kwietnia 2010 - 10:26

Helga, lat 18, 667 556 690
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#9 sT*

sT*

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 16 postów
  • Ską…d:Opolskie

Napisano 09 kwietnia 2010 - 11:24

na przyszłość polecam :)

http://translate.google.pl/#
  • 0

#10 CappoDiTuttiCappi

CappoDiTuttiCappi

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 322 postów

Napisano 09 kwietnia 2010 - 11:51

ja Ci moge napisac, moj braciszek jest nauczycielem angielskiego w szkole dla nauczycieli ;)
  • 0

#11 KoNiO

KoNiO

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 028 postów
  • Ską…d:Gorny Sląsk

Napisano 09 kwietnia 2010 - 12:25

a nie pamietam juz to bylo w zeszlym polroczu :P
  • 0
Dołączona grafika


Dołączona grafika


AVEEE

#12 SWIREQ

SWIREQ

    KoSimAzaKI

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 989 postów
  • Ską…d:Krzywe Kolano

Napisano 09 kwietnia 2010 - 02:29

@Bubas wczoraj jak dzwoniłem do Kamila to pytałem się czy Ty byś nie mogła pomóc jeśli masz chwilkę możesz napisać i określisz komu slota opłacić/a może na dedyka 10 zł .....
@ all dzięki za chęć pomocy :) mamy czas do 00:00 jeśli Iza nie będzie wstanie napisać to nabazgrolcie coś żeby na czasie nie tracić ;)
  • 0
ppOzDraWiaM :)
Dołączona grafika
najlepsza wtopa ReV vs SWIREQ vel Julio Pleksiglas

#13 SWIREQ

SWIREQ

    KoSimAzaKI

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 989 postów
  • Ską…d:Krzywe Kolano

Napisano 09 kwietnia 2010 - 03:10

brak edycji
znalazłem takie coś na necie

Postaram się w tej rozprawce wyjaśnić znaczenie gier komputerowych i czy na pierwszy rzut oka niewinna zabawa z grą rodzi uzależnienie.

Co dla nas znaczą gry komputerowe? Jaką przywiązujemy do nich wagę? Czy rzeczywiście mogą nas uzależnić? Jak jest zabawa w grach i czy w ogóle gry nas bawią, czy tylko zabijamy przy nich czas? Czy czas spędzony z grą da nam coś więcej oprócz rozrywki? Czy granie nas czegoś uczy? Czy warto propagować gry, a może tylko niektóre? Czy jest granica pomiędzy „zdrowym graniem”, a uzależnieniem? I kiedy ta granica się zaciera? Po jakim czasie spędzonym z komputerem można się uzależnić i jak z tego wyjść? Czy warto spędzać czas z grami widząc widmo uzależnienia? I czy gry, a właściwie zabawa z nimi jest taka straszna?

Nasuwa się wiele pytań, które postaram się wytłumaczyć w dalszej części rozprawki.

Po pierwsze, co jest jednocześnie głównym argumentem przemawiającym za grami jest przyjemność w nich zawarta. I głównie pod tym punktem są rozpatrywane gry komputerowe. Im więcej w grze zabawy, rozrywki
tym gra się bardziej podoba. Zagłębiamy się w grę coraz bardziej, poznajemy coraz to nowe poziomy, nowe wątki, ciągle się coś dzieje, nieustannie nad czymś myślimy, gry nas ciągle czymś zajmują, przez to ciężko się od nich oderwać, ale są jednocześnie szalenie wciągające (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) i bardzo nas intrygują. Zapewniają nam rozrywkę na bardzo długi czas i niezapomniane przeżycia.

Po drugie. Gry mogą relaksować. Gdy po ciężkim dniu w szkole wracamy do domu i zagramy w ulubioną grę to od razu czujemy się lepiej. Zapominamy o problemach, kłopotach i zagłębiamy się w wirtualną rzeczywistość, która przynosi nam ulgę po ciężkim dniu.

Po trzecie. Gry mogą nie tylko bawić, ale też uczyć. Jest wiele rodzajów gier. W tym gry edukacyjne, strategiczne i przygodowe, które najbardziej kształcą. Poprzez zabawę gracz się uczy się, co jest zarazem rozrywką jak też nauką.



Gry mają też swoje ujemne strony.

Po pierwsze. Gry mogą prowadzić do uzależnienia, czyli nałogu grania.
Jak wiele osób myśli, że jest to sprawa błaha i ich to na pewno nie spotka. Uzależnienie nie zaczyna się od razu, może mieć niewinne początki. Jego skutki następują stopniowo. Możemy być uzależnieni nawet o tym nie wiedząc, bo długi czas spędzany przy grach wydaje nam się normalny, przyzwyczajamy się do tego. Sądzimy, że gry to nic szkodliwego, ale wszystko w nadmiarze jest szkodliwe. Bardzo ciężko jest się odzwyczaić od tego nałogu, bo on coraz bardziej wciąga. Gdy gramy w gry czas szybko leci, zapominamy o innych ważnych sprawach, zaniedbujemy rodzinę, szkołę, pracę. Tracimy wartości ludzkie i po prostu wpadamy w wir wirtualnej rzeczywistości. Potem okazuje się, że jest już za późno, że jesteśmy uzależnieni i trafiamy na długie lata
do ośrodka dla uzależnionych od gier, i tym podobnych. Więc warto się zastanowić nad sobą póki jeszcze nie jest za późno, bo czas przy grach szybko ucieka, a straconego czasu nie da się nadrobić.

Po drugie. Gry mogą powodować nie tylko uzależnienie, ale też wiele innych negatywnych skutków. Między innymi zaburzenia psychiki. Mogą zrujnować człowieka całkowicie.



Podsumowując wszystkie argumenty za i przeciw stwierdzam, że warto grać w gry, ale z umiarem. Sprawdza się tutaj stara prawda, że do wszystkiego trzeba mieć umiar. Z gier naprawdę można mieć przednią zabawę jak też chwile, które pozostaną w naszej pamięci do końca życia, ale trzeba umieć korzystać z gier.

Siadając do gry trzeba sobie od razu zaplanować czas, który przy niej spędzimy i tego czasu się trzymać. Gdy utrzymamy własną samodyscyplinę i umiar w korzystaniu z gier to gry będą dla nas tylko zabawą i nie będą prowadzić nas do uzależnienia.


w googlach przetłumaczyło mi to tak

I will try to explain in this work the importance of computer games and that at first glance, innocent fun with the game creates an addiction.

What do we mean computer games? We attach importance to them? Are we really can make? How is the fun in games and whether we are playing games or just kill time with them? Is the time spent with the game will give us something more besides entertainment? Can you learn to play? Is it worth to promote the game, or maybe just some? Is the line between "healthy gambling" and addiction? And when that boundary is blurred? How much time spent with your computer, you can become addicted and how to exit? Is it worth spending time with the games, seeing the specter of addiction? And if the game actually playing with them is so horrible?

There are many questions which I shall explain later in this work.

First, what is also the main argument for the games is a pleasure in them. And at this point mostly are dealt with computer games. The more the game fun, entertainment
This game is more like it. Get into the game more and more, we learn more and more new levels, new threads, always something going on, always thinking of something, the game is still something we are concerned, for it is hard to break away from them, but they are also extremely addictive (in a positive way sense) and very intriguing us. Provide us entertained for a very long time and an unforgettable experience.

Second. Games can relax. When, after a hard day at school back home and we will play the favorite game is immediately feel better. We forget about the problems, troubles and get into virtual reality, which brings relief after a hard day.

Thirdly. Games can not only entertain but also teach. There are many kinds of games. This educational games, strategy and adventure that most educated. By playing a player can learn what is both entertaining as well as science.



Games also have some drawbacks.

First. Games can lead to addiction, or addiction to gambling.
How many people think that this is a trivial matter and we certainly did not meet. Dependence does not begin right away, can have innocent beginnings. Its effects occur gradually. We may be addicted, even without knowing it, because the long time spent in games seems to us normal, get used to it. We believe that the game is nothing harmful, but everything in excess is harmful. Is very hard to break from that habit, because it more addictive. When we play the game quickly time flies, we forget about other important matters, neglecting family, school, work. We are losing human values and simply by falling into the vortex of virtual reality. Then it turns out that it is too late, we're addicted and we come for many years
to the resort for gambling addicts, and the like. So we reflect on them while there's not too late, because time is running fast in games, and lost time can not catch up.

Second. Games can not only cause addiction, but also many other negative effects. Among other things, mental disorders. They can completely ruin a man.



To sum up all the arguments for and against to say that we play games, but in moderation. Checks here old truth that to everything you need to have restraint. The games can be really fun as well as the front moments that will remain in our memories for life, but you need to know how to use games.

You sit down to play right away to plan the time that we spend with her, and then to keep. When will maintain its own self-discipline and moderation in the use of the games are games are only fun for us and we will not lead to addiction.


zerknie ktoś czy może być tłumaczenie chociaż na 3 :D ..
  • 0
ppOzDraWiaM :)
Dołączona grafika
najlepsza wtopa ReV vs SWIREQ vel Julio Pleksiglas

#14 Bubasek

Bubasek

    MMK - Moja Mała Kluska

  • Kluska
  • PipPipPipPipPipPip
  • 760 postów
  • Ską…d:B-stok

Napisano 09 kwietnia 2010 - 03:45

to jest Twoje 5 zdan Swirek?

poprawie co nieco bo tlumaczenie jest troche nie halo ;)

wieczorem dostaniesz pw
  • 0

:heart:


#15 SWIREQ

SWIREQ

    KoSimAzaKI

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 989 postów
  • Ską…d:Krzywe Kolano

Napisano 09 kwietnia 2010 - 03:56

to jest Twoje 5 zdan Swirek?

poprawie co nieco bo tlumaczenie jest troche nie halo ;)

wieczorem dostaniesz pw



szkoda czasu Iza ;P napisałem esa do Kamila ;) dzięki za fatygę :) temat zamykamy a symboliczne 10 zł podeślę na dedyka za starania Kamila i Izy ( czasem nie obarczaj mnie rachunkiem za tel ;P )
  • 0
ppOzDraWiaM :)
Dołączona grafika
najlepsza wtopa ReV vs SWIREQ vel Julio Pleksiglas




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1