Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sluchawki do 100zl max


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 BloombeR

BloombeR

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 338 postów
  • Ską…d:3City

Napisano 17 maja 2010 - 05:44

hej hej hej, postanowilem zmienic swoje sluchawkowe noname'y za 20 zl na cos troche lepszej klasy, postanowilem wydac maksymalnie 100zl razem z przesylką, bede kupowac z allegro, chyba ze znajdziecie mi taniej w ktoryms z Gdanskich sklepow (esc.pl, camino.pl, graal.pl, komputronik, pare jeszcze innych :P). Jednak mysle ze juz mozemy sie poddac i zostac przy allegro bo tam przecie zawsze najtaniej. Ja wymyslilem pare opcji, pomozcie mi wybrac lub zaproponujcie cos innego. Podaje linki do aukcji z tym co sobie wyszukalem:
http://allegro.pl/it...dla_gracza.html (troche obawiam sie takiego prowizorycznego rozwiazania, czyli osobno dodany mikrofon, ale moze jednak sluchawki sa tego warte?)
http://allegro.pl/it...urier24_em.html (sporo osob mi polecalo, ale czy lepsze od senheiserow? z drugiej strony maja mikrofon..)
http://allegro.pl/it...komendacja.html (a te sluchawki srednio znanej mi przynajmniej firmy dostaly rekomendacje od pclaba w tescie sluchawek dla graczy. zna ktos te sluchawki, mial z nimi doczynienia?)
ew. opcja to te http://allegro.pl/it...a_promocja.html ale troche juz moj budzet nadwyreza i srednio design mi sie podoba.
A moze polecicie cos innego? czekam na opinie :)
  • 0

Dołączona grafika

#2 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 17 maja 2010 - 05:57

Zdecydowanie opcja pierwsza będzie najlepszą, a ten mic to pierwsza klasa jest.  :happy:

Jeśli chcesz to mogę te creativ'y fatality za 50zł z przesyłką Ci sprzedać.  :)
  • 0
Dołączona grafika

#3 K K

K K

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 17 maja 2010 - 06:18

  Moim skromnym zdaniem, to polecił bym Ci - Creative Fatal1ty. Sam grałem na nich przez prawie 2 lata i słuchawki godne polecenia, nigdy mi nie szwankowały, mikrofon bardzo dobry, strasznie czuły, nie trzeszczy. Ogólnie super słuchawki, polecam. A co do słuchawek i osobnego mikrofonu, to tak nie za bardzo... Sam miałem oto te słuchawki (SteelSeries Siberia v2 Full-sizen red) mikrofon, to nieraz prawie miałem dosłownie w buzi żeby koledzy słyszeli mnie na ventrilo. Ja osobiście nie polecam osobno mikrofonu i słuchawek.  
  • 0

#4 Blood

Blood

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 17 maja 2010 - 06:33

Ja mam SS Siberia Red, gdzie mikrofon jest oddzielnie i nie narzekam wcale. Nie muszę w ustawieniach boostować czułości, jakość jest bardzo dobra - kwestia ustawień w sterownikach. Najczęściej jak mikrofony dołączane są oddzielnie od słuchawek to lepiej, chociaż różnie bywa.

Ja bym Ci bloomber polecił Sennheisery. Mają mistrzowską jakość dźwięku i są chyba najbardziej optymalne jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości - z resztą nazwa firmy mówi wszystko :) fatal1ty są trochę małe, co mi osobiście trochę przeszkadza.
  • 0

Dołączona grafikaDołączona grafika Blood was here.


#5 K K

K K

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 17 maja 2010 - 06:53

U mnie nie wiem co było i dlatego szybko sprzedałem te słuchawki. A co do Creativ Fatal1ti, to niestety jest prawda... bo są naprawdę trochę przymałe te słuchawki i nieraz, po dłuższym graniu, to aż uszy mnie bolały(a duże wcale moje uszy nie są ^^) 
  • 0

#6 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 17 maja 2010 - 06:57

Fatl1ty to bas + słyszenie przeciwników 10km od ciebie.
Te senki, choć jedne z tańszych tej firmy, to jest już jakiś dźwięk.

Mam ten micro, nawet nie pamiętam o nim mając słuchawki na uszach (pierwsze 2 dni było dziwnie  :happy: ), a o jakość się nie martw.

Mam tu trochę długi cytat, ale warty przeczytania

Zjawisko powstawania słuchawek klasy “4gamers”
Szczerze, uważałem i nadal uważam że wszelkie Siberie, 5Hv2, czy też Fatal1ty są w mniejszym bądź większym stopniu przereklamowane, a polecane głównie na forach CS.. i co ciekawe, nie tylko ja mam właśnie takie zdanie na ten temat. Pojęcie słuchawek dla graczy powstało w celach czysto marketingowych – dobierając odpowiednie słuchawki stereo lub też z mikrofonem, uzyska się o wiele lepszy sprzęt. Gry nie stawiają przed słuchawkami w zasadzie żadnych większych wymagań. Jeśli więc słuchawki sprawdzają się bardzo dobrze w muzyce, głównie pod kątem separacji i rozmieszczania dźwięku, nie będą miały najmniejszego problemu z jakąkolwiek grą. Mic zawsze też można dokupić osobno co tylko pozornie jest kiepskim rozwiązaniem.

Tak samo można powiedzieć o słuchawkach 5.1. Ich dźwięk jest ekstremalnie sztuczny, ma się wrażenie że siedzi się w metalowym pudełku. Poza tym jest to sprzęt drogi i w cenie jaką trzeba za nie zapłacić można dostać już naprawdę niezłe słuchawki.

Z kolei argumentowanie że dane słuchawki dla graczy są dobre bo jakiś tam klan ich używa, jest po prostu niewyobrażalną pomyłką – taki fakt nigdy nie był, nie jest i nie będzie dowodem na to że konkretne słuchawki są dobre, do tego najczęściej są one przekazywane członkom ekip na zasadzie sponsoringu ze strony danej firmy.

Wielu graczy nie zdaje sobie więc sprawy z tego że znaczek “for gamers” jest tylko znaczkiem doklejanym przez producenta. Istnieje sporo możliwości wyboru ponad popularnymi Fatal1ty, SteelSeriesami, czy też wynalazkami 5.1 zbierającymi tyle samo pochwał co krytyki. Popularność nie bierze się jednakże stąd że jest to “dobry sprzęt”, tak samo niepopularność rozwiązań znanych producentów z tego że jest tym “złym”:


źródło: http://www.techfanat...auszne-do-gier/
  • 0
Dołączona grafika

#7 Bez!o

Bez!o

    Chorąży

  • Vip
  • PipPipPipPipPip
  • 427 postów

Napisano 17 maja 2010 - 07:00

Ja ci polecam Creative Fatal1ty mam je od dłuższego czasu i sie sprawdzają w odróżnieniu do poprzednich (SONY MDR-XD100). Oczywiście to moje zdanie i tobie mogą nie pasowac pod wieloma wzgledami, każdy ma inny gust.
  • 0

#8 piXel

piXel

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 209 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 17 maja 2010 - 07:09

Jeżeli jesteś zainteresowany, to mogę sprzedać H5. Kupiłem jak dopiero weszły na rynek za 250zł. Jest tylko jedna wada, trzeba naprawić jedną słuchawkę. Koszt naprawy- 50zł w sklepie, który znam. Może znajdziesz u siebie taniej. Sprzedałbym je za 100zł. Jeżeli jesteś zainteresowany, to się na pewno dogadamy, bo różnica dźwięku pomiędzy Fatality, a H5 jest ogromna i tak jak ktoś napisał- Fatality ma bardzo dużo basu. Jakby co to pisz na gg: 21088956.
  • 0

#9 BloombeR

BloombeR

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 338 postów
  • Ską…d:3City

Napisano 17 maja 2010 - 07:18

nie jestem zainteresowany kupnem zepsutych słuchawek, szkoda mi czasu na bawienie sie z naprawami, poza tym ogolny koszt 150zł to duzo za duzo w tym momencie dla mnie.

poki co jestem bardziej przekonany do senheiserów bo raz że juz sama firma słynie z dobrej jakosci dzwieku, dwa - przekonuje mnie cytat podany przez diabolicue'a i trzy, że nie chce słuchawek tylko i wylacznie do grania ale takze czasem chce sobie posluchac w nocy glosno muzyki i wtedy moge to zrobic tylko na sluchawkach ;)

A ma ktos jakies pojecie jaka jest roznica miedzy modelami 201 a 202 ?
  • 0

Dołączona grafika

#10 KoRniK

KoRniK

    Porucznik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 069 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 17 maja 2010 - 07:32

Ja mam Fatalitki ale trochę żałuję ostatnio wydanego hajsu na nie... chociaż do słuchania Hardstyle się nadają to z innymi gatunkami muzycznymi juz jest troche gorzej. Djablik zna się na rzeczy, myślę że można mu zaufać? ;]
  • 0
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#11 piXel

piXel

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 209 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 17 maja 2010 - 08:25

Miałem jeszcze kiedyś słuchawki philips. Coś TAKIEGO. Jeżeli nie potrzebujesz słuchawek z mikrofonem, to polecam te, są na prawdę świetne i do grania i do słuchania. Używałem ich przez ponad rok.

Dopiero zauważyłem, że podałeś je w swoim poście. Więc powiem tyle, że jeżeli miałbym kupować słuchawki bez mikrofonu to wziąłbym właśnie te. Cena za taki dźwięk jest bardzo niska.
  • 0

#12 GarezZ~?

GarezZ~?

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 77 postów

Napisano 17 maja 2010 - 10:09

nie jestem zainteresowany kupnem zepsutych słuchawek, szkoda mi czasu na bawienie sie z naprawami, poza tym ogolny koszt 150zł to duzo za duzo w tym momencie dla mnie.

poki co jestem bardziej przekonany do senheiserów bo raz że juz sama firma słynie z dobrej jakosci dzwieku, dwa - przekonuje mnie cytat podany przez diabolicue'a i trzy, że nie chce słuchawek tylko i wylacznie do grania ale takze czasem chce sobie posluchac w nocy glosno muzyki i wtedy moge to zrobic tylko na sluchawkach ;)

A ma ktos jakies pojecie jaka jest roznica miedzy modelami 201 a 202 ?


Ja mam hd202 od ponad roku i jestem zadowolony, jak kupowałem to tez sie zastanawialem nad 201 ale gosc w sklepie doradzil mi ze 202 są dużo lepsze i nie narzekam :rolleyes:

Użytkownik GarezZ~? edytował ten post 17 maja 2010 - 10:10

  • 0

#13 BloombeR

BloombeR

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 338 postów
  • Ską…d:3City

Napisano 17 maja 2010 - 10:45

Miałem jeszcze kiedyś słuchawki philips. Coś TAKIEGO. Jeżeli nie potrzebujesz słuchawek z mikrofonem, to polecam te, są na prawdę świetne i do grania i do słuchania. Używałem ich przez ponad rok.

Dopiero zauważyłem, że podałeś je w swoim poście. Więc powiem tyle, że jeżeli miałbym kupować słuchawki bez mikrofonu to wziąłbym właśnie te. Cena za taki dźwięk jest bardzo niska.

em jestes magiczny pixel bo nie zamiescilem ich w swoim poscie ale nad nimi tez myslalem ;)
tylko ze wlasnie czytam recenzje z benchmarka i ktos zwrocil uwage na slabe pozycjonowanie, a to jedna z dwoch rzeczy na ktorych mi najbardziej zalezy (dobre pozycjonowanie ktore na moich noname'ach strasznie szwankuje i poczucie roznicy w sluchaniu muzyki - to zapewne odczuje w kazdych firmowych sluchawkach ;) ). poza tym na tych aukcjach ze sluchawkami senheisera dodaja mikrofon zalmana ktory zdaje sie jest dosc dobry, na pewno nie chce kupowac sluchawek zupelnie bez dodanego w miare dobrego mikrofonu ktorego moge podczepic pod kabel, bo jedyny jaki mam to stojacy noname za 10zl z mediamarktu.

Trochę gorzej natomiast przedstawia się sytuacja w grach, choć może to być wina karty dźwiękowej. Dawniej grałem w Enemy Territory, gdzie słuchawki były bardzo pomocne i często po usłyszeniu kroków kierowałem celownik na głowę przeciwnika podbiegającego do jakiegoś okna. Nie narzekałem, ale wtedy jeszcze nie wiedziałem na co mogę narzekać. W Call of Duty 4 uświadomiłem sobie, jak bardzo mi brakuje dokładnego rozróżnienia przód/tył oraz góra/dół. Często w piętrowych budynkach mam problem z określeniem czy wróg biega nade mną czy pode mną. Z określaniem przód/tył jest problem gdy coś się dzieje idealnie przede mną lub za mną. W przypadku kroków po skosie jest nieco lepiej i przeważnie udaje się określić położenie wroga, jednak w grze, gdzie pociski bez problemu przelatują przez część ścian, jest to po prostu za mało.

tu cala recenzja: http://www.benchmark...P2500-1588.html

hm. nadal bardziej przekonuja mnie sennheisery, moze tez troche bardziej jade firmą i tym ze gdy posluchalem sobie jakiegos kawalka u kumpla na HD555 to prawie nie wytrzymalem zeby mu je ukrasc :P

tak czy siak mam czas do poczatku czerwca zeby sie zastanowic, dopiero wtedy bede mial kase.
  • 0

Dołączona grafika

#14 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 22 maja 2010 - 08:59

Mialem 202. Obecnie mam 555. Dobre sluchawki porzadnego producenta (np wlasnie sennheiser) to swietna sprawa i nie zawracaj se dupy gamingowymi...(to co pisal diabo). Chociaz ciezko nie docenic paru udogodnien jak np odlaczany mikrofon. Ja nie mowie o kupnie high endowych sluchawek, ale chyba na Twoim miejscu wybralbym 202. Mi posluzyly prawie dwa lata dopoki cora kabla nie naderwala.

Sent via android
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#15 pChLa

pChLa

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 429 postów
  • Ską…d:Kołobrzeg / Szczecin

Napisano 23 maja 2010 - 01:24

Ja mam od paru miesięcy te Fatalitki i fakt coś ten dźwiek był inny, to chyba ten bas. Fakty faktami, ale sie sprawdzają jak narazie :) Podoba mi się to że mają odłączany mikrofon, cena jest też spoko, więc ja polecam. Minus jest taki że nie wygłuszają aż tak dobrze dźwieku z zewnatrz.
Zgadzam się z przedmówcami co do marketingowych chwytów, chociaż gamingowe moim zdaniem są zawsze ciut bardziej dopracowane, ale to odzwierciedla się w cenie.

Użytkownik pChLa edytował ten post 23 maja 2010 - 01:26

  • 0

#16 kiliman_jaro

kiliman_jaro

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Ską…d:Tarnobrzeg

Napisano 23 maja 2010 - 08:26

Ja polecę Ci fatalitki mam je prawie drugi rok i jestem zadowolony, jako amatorski gracz w cs'a jakichś super właściwości mi nie potrzeba i chyba Tobie też kupuj jeee Bloo:8
  • 0

#17 BloombeR

BloombeR

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 338 postów
  • Ską…d:3City

Napisano 23 maja 2010 - 12:04

Ja jednak jestem bardziej przekonany do senków, nie chce mieć słuchawek tylko i wyłącznie do grania, z przesterowanym basem i średnio sprawdzające się do słuchania muzyki.
I nawet jestem w stanie przeboleć fakt, że muszę mieć do nich dodatkowy kabelek w postaci podłączanego mikrofonu.
Myślę, że już zdecydowałem i wybór chyba pozostał mi już tylko jeden. Sennheiser 201 czy 202, ale to chyba będzie zależało głównie od kasy, chociaż mógłby ktoś się wypowiedzieć czy jest jakaś różnica w dźwięku.

BTW. Owi zazdroszczę tych 555, dźwięk w nich jest magiczny : O
  • 0

Dołączona grafika

#18 kiliman_jaro

kiliman_jaro

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Ską…d:Tarnobrzeg

Napisano 23 maja 2010 - 12:15

Mi się dobrze słucha na nich muzyki i nie wiem o co Wam chodzi z tym basem...obyś był zadowolony z wyboru.

Użytkownik kiliman_jaro edytował ten post 23 maja 2010 - 12:18

  • 0

#19 Juri

Juri

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 706 postów

Napisano 23 maja 2010 - 12:19

Ja osobiście bym poleciał dołożyć do Plantronics 367, tylko ze to sporo bo około 20-25 zł byś musiał dołożyć ale w tej kwocie deklasują rywali no i nadają się do wszystkiego wg mnie.
  • 0

asdasdas


#20 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 23 maja 2010 - 12:23

a ja polecilbym powasonic, somy albo phelips - nic nie bedziesz musial dokladac a starczy na 4 pary.
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0