Skocz do zawartości


Zdjęcie

Globalizacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Amciek

Amciek

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 440 postów
  • Ską…d:zza NATu

Napisano 27 maja 2010 - 10:57

http://wiadomosci.ga...sie_ofiare.html

moje pytanie jest krótkie - chcecie w swoim kraju coraz więcej ludzi z taką mentalnością? bo tu już nie chodzi o kolor skóry czy język.

Druga sprawa, powiązana: meczet w Warszawie. Pozwolilibyście? ;] ja bym wolał wybudować schronisko dla samotnych matek albo inaczej teren wygospodarzyć, już nie chodzi o pieniądze. Nie muszę dodawać jakie halo byłoby w świecie muzułmańskim, jeśli ktoś chciałby wybudować kościół w takowych krajach..




PS. Przypominam o regulaminie, bo liczę na konstruktywne wypowiedzi.

zabrania się również umieszczania wypowiedzi o treściach rasistowskich


  • 0
kiedyś wróce
_________________________________

DA BEST SYGNATURA EVAA
Dołączona grafika

#2 ScaR

ScaR

    Troll

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 622 postów
  • Ską…d:Poznań

Napisano 27 maja 2010 - 03:51

Żadnego meczetu i żadnych arabusów w Polsce...
Druga francja się zrobi jeszcze i co ;S
(od rana na tyle mnie stać ;p )
  • 0
Kto się c*pą urodził mężczyzną nie umrze

Dołączona grafika

Nowy H@ Tawerny :D
Dołączona grafika

#3 BloombeR

BloombeR

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 338 postów
  • Ską…d:3City

Napisano 27 maja 2010 - 04:04

Em. Oczywiscie ze nie chcemy i miec nie bedziemy mieli, tacy ludzi moga tak tylko w swoich krajach i wiele z tym zrobic nie mozemy, to ich kultura, oni na nasza tez wrogo patrza.

A meczety w Polsce juz są, jeden nawet stoi dość blisko mnie, jeden jest takze w Warszawie, mamy je teraz nagle burzyc? :P
Polacy tez maja prawo przejsc na wiare muzulmanska i tez maja prawo sie gdzies modlic. Ogolnie nie widze z tym problemu.

Dla mnie wiekszym problemem jest po prostu religia ktora tworzy konflikty takie jak w tym temacie wymienione. Bez religii na swiecie/w Polsce mi osobiscie zyloby sie lepiej, czulbym sie bezpieczniej, moje 1.04% podatku nie szloby na kosciol tylko do mojej kieszeni i ogolnie jest to dla mnie jedynie szukanie sobie sensu zycia.
Powiedzial bloom, ateista z krwi i kosci :P
  • 0

Dołączona grafika

#4 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 27 maja 2010 - 08:18

ja ogólnie dość konserwatywnie nastawiony jestem do wszelkich ruchów migracyjnych. jak byłem w Wawie to w centrum same chińcory praktycznie chodziły, masakra :D

tak już na poważnie, w takich przypadkach gdzie prawo jest tak radykalnie inne niż w tym europejskim to żadnych przywilejów nie dawałbym im tutaj.

Scar za wypowiedź pjontka \o/
  • 0
Dołączona grafika

#5 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 27 maja 2010 - 08:27

Z jednej strony zgadzam się z Bloomber'em

Polacy tez maja prawo przejsc na wiare muzulmanska i tez maja prawo sie gdzies modlic. Ogolnie nie widze z tym problemu.

Z drugiej, patrząc jak muzłumanie postrzegają każdą inna religie (w szczególności chrześcijaństwo), my im dajemy miejsce we własnej stolicy, a oni mordują katolików i są w większości konserwatywnie nastawieni na inne religie.

Bloomber za wypowiedz 5+, mam podobne poglądy. :)

Użytkownik Diabolicue edytował ten post 27 maja 2010 - 08:29

  • 0
Dołączona grafika

#6 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 27 maja 2010 - 10:54

jak byłem w Wawie to w centrum same chińcory praktycznie chodziły


to sami turysci, Jak u Ciebie wybuduja drogi, to tez przyjada ;d

ja tam sie wypowiadac nie bede, bo znacie moje "skromne" zdanie na ten temat

Użytkownik wodny edytował ten post 27 maja 2010 - 10:54

  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#7 LeBrOn

LeBrOn

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 461 postów

Napisano 28 maja 2010 - 12:54

Bloomber nie sadze bys byl 100% ateista, bo kazdy w cos wierzy. Nie wiara to tez wiara :D
Co do budowania tych meczetuf to ja ogolnie nie mam z tym problemu tak jak z murzynami, zoltoskorymi skosnookimi malymi klocami z Chin. Wszystko ma swoje plusy. Mudzyny maja swoj wlasny styl i sa r0x, chinole sa smieszni i maja fajny jezyk araby sa multimiliarderami i dlatego Bog im dal pieniadze, bo wierze w taka religie, ze moga miec tyle pieniedzy, bo im nie odbije do leba :) Polak nie moglby miec takiej kultury ;] wiecie ocb xP Mysle tez, ze religia jest wg. mnie potrzebna, ale nie w tylu wersjach. Wszyscy wierza w jednego Boga, jedni go nazywaja inaczej drudzy inaczej, tylko czy jest sens wierzenia w jakies moim zdaniem bzdurne regulaminy zakazywania i tabela kar, ktore sa zawarte w kazdej z religii ? Paradoks goni paradoks i z tym sie trzeba pogodzic...
A co do ogolnej globalizacji i mieszaniny miedzynarodowej to mysle, ze to jest potrzebne, bo dzieki takim mieszaninom mamy nowopowstaly nie dawno gatunek czlowieka jakim jest Afroamerykanin, wg. mnie ta rasa bedzie dominowac w przyszlosci. Coz, trzeba ewoluowac jak zwierzeta by przetrwac. Miedzy ludzmi tez sie tak dzieje tylko w mozolnym tempie. Dziekuje za uwage i przeczytanie mojej opinii.

Użytkownik LeBrOn edytował ten post 28 maja 2010 - 12:57

  • 0

#8 ScaR

ScaR

    Troll

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 622 postów
  • Ską…d:Poznań

Napisano 28 maja 2010 - 01:41

Tam nie będę komentował tej wypowiedzi, bo kazdy ma wlasne zdanie i nie chce fajtu robić.
Powiem tylko, ze afroamerykanin to nie jest zaden nowy gatunek tylko pier&(**#($ poprawność polityczna w stanach, która obecnie osiągnęła poziom absurdu i ci twoi afroamerykanie to normalne nygasy z afryki tylko inaczej nazwani ;s

I nie sądzę zeby ta mieszanina była potrzebna... Zobacz co się dzieje na całym świecie(oczywiscie mam namyśli te bardziej cywilizowane kraje do których ktoś chce uciekać, a nie burkine)praktycznie wszędzie są problemy z imigrantami, we francji chyba już jest więcej innych narodowości niż rodowitych francuzów i nie chodzi już o to, że tworza się ich wlasne dzielnice, ale oni mają coraz więcej prawe i mówią wprost, że im sie władza należy i pieprzeni politycy robią wszystko żeby nie urazić przypadkiem jakiegoś arabusa, a jak gdzieś ktoś zaśmieje się z nich to odrazu rozruchy się zaczynają, bojkoty, palenie flag i linczowanie białych\chrzescijan\poszczególnych narodowości. Amerykanie niby tacy smart są, a też nie dają rady z imigrantami, tyle że u nich jest duży liberalizm w sprawie posiadania broni i obywatele sami sobie granicy strzegą ;]
Znajomy był w norwegi 20 lat i mówił, że widział na własne oczy jak całe dzielnice uciekały, bo się wprowadziła rodzina arabusów(tam też ich dużo jest) potem druga trzecia itd. Do tego oni wjeżdżają po paru\parunastu na jeden paszport ;s

Tak właśnie patrze, że mi ff podkreslił afroamerykanin i patrze że nie ma błędu, klikam prawym a tam chce poprawić mi poprawić na dużą litera na początku zomg ;D

I żeby nie było, ja nie jestem rasistą, nie lubię jak ktoś wyśmiewa się z murzynów czy innych na ulicy, albo gapi się na nich jakby zobaczyli niewiadomo kogo, ale niech znają swoje miejsce, a jak już chcą przyjeżdzać do innych państw to niech się dostosują chociaż troche. A wladze powinnych chronić własnych obywateli, a niech tych którzy przyjechali w "gości"
  • 0
Kto się c*pą urodził mężczyzną nie umrze

Dołączona grafika

Nowy H@ Tawerny :D
Dołączona grafika

#9 BloombeR

BloombeR

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 338 postów
  • Ską…d:3City

Napisano 28 maja 2010 - 01:54

@Lebron Ateizm to odrzucenie wiary w Boga.

Ja wlasciwie nie wiem o czym jest ten temat. Nazwa tematu nie do konca zgadza sie z zawartoscia, po czesci gadka o tym czy meczety powinny byc w polsce, po czesci o ogolnoswiatowych migracjach, wezcie sie zdecydujcie.
  • 0

Dołączona grafika

#10 LeBrOn

LeBrOn

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 461 postów

Napisano 28 maja 2010 - 02:23

We Francji wiadomo, kraj europejski, a same mudzyny biegaja :D tylko zauwaz, ze z tym sie idzie szybko przyzwyczaic i oswoic. Ja jak mi sie skojarzy Hiszpania to biali opaleni, mysle Francja murzyny z Afryki i to jest dla mnie normalne, bo wiem, ze tak juz jest od wielu lat. Co do problemow z imigrantami to kto je stwarza ? Na pewno nie sami imigranci tylko ludzie z tego kraju, ktorzy ich nie akceptuja. Wiadomo, ze obywatele panstwa maja pierwszenstwo i tu sie z toba zgodze, ze tak powinno wlasnie byc, a u nas jak przyjedzie jakis Wloch ( Paulo Cozza ) nie wiadomo po co, bo to tylko on sam wie i jest gwiazda i zarabia ciezkie pieniadze tylko dlatego, ze jest obcokrajowcem i kibicuje Interowi i lazi po programach telewizyjnych i nabija kase. Mudzyn z Nigerii przyjechal, nastrzelal bramek, byl gwiazda, wyparl sie Polski i tyle z tego. Nasi wlaza w dupe wszystkim narodom i tak zawsze bylo i jest.

A ateizm to odrzucenie wiary w Boga owszem, ale to tlyko jeden z warunkow spelaniajacych bycie ateista. Gadamy o tym czesto z ksiedzem i uwazam go za wyksztalconego czlowieka i z reszta kto ma lepiej nie wiedziec co to jets ateizm jak nie sam ksiadz. Otoz chodzi o to, ze jestes ateista tylko wtedy gdy nie wierzysz w doslownie nic. W zadnych bozkow etc. w zadne nauki czy inne tego typu rzeczy. I sadze, ze mega trudno zostac ateista i myskle, ze nim nie jestes tylko po prostu nie wierzysz w Boga, a to dwie rozne rzeczy.

Użytkownik LeBrOn edytował ten post 28 maja 2010 - 02:24

  • 0

#11 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 28 maja 2010 - 03:26

"Ateizm – odrzucenie teizmu lub stanowisko, że bóstwa nie istnieją. W najszerszym znaczeniu jest to brak wiary w istnienie bóstw"
z wikipedii


W zadnych bozkow etc. w zadne nauki czy inne tego typu rzeczy.


Tu się nie mogę zgodzić, no chyba że nazwiemy Buddyzm nauką, jako system filozoficzno-etyczny.
Ale czy wiara w to, że ktoś kiedyś znajdzie lekarstwo na raka, to wiara w bóstwo?

@down temat skończył się na 6 poście...

Użytkownik Diabolicue edytował ten post 28 maja 2010 - 03:36

  • 0
Dołączona grafika

#12 BloombeR

BloombeR

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 338 postów
  • Ską…d:3City

Napisano 28 maja 2010 - 03:29

Ja proponuje księdzu i Tobie poczytać o Ateiźmie chociażby na wikipedii ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Ateizm ), rodzai ateizmu jest wiele i uwierz mi nie jest to wcale taka trudna sprawa nie wierzyc w Boga. Bo tylko tego mój ateizm dotyczy.
Wierzyc wierze, ale w nauke, racjonalizm, ewolucje, a nie w bogów czy bożków ktorych sobie czlowiek wymyslil zeby poradzic sobie jakos ze smiercia i nadac sens zycia.

Nadal nie wiem o czym ma ten temat byc;>
  • 0

Dołączona grafika

#13 Amciek

Amciek

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 440 postów
  • Ską…d:zza NATu

Napisano 28 maja 2010 - 06:49

We Francji wiadomo, kraj europejski, a same mudzyny biegaja public/style_emoticons/default/biggrin.gif tylko zauwaz, ze z tym sie idzie szybko przyzwyczaic i oswoic. Ja jak mi sie skojarzy Hiszpania to biali opaleni, mysle Francja murzyny z Afryki i to jest dla mnie normalne, bo wiem, ze tak juz jest od wielu lat.


idąc Twoją logiką pedofilia jest dla Ciebie normalna, bo Ci zboczeńcy działają już wiele lat..


Ostro odbiegasz od tematu, mnie szczerze gówno obchodzi taka Francja (z całym szacunkiem do Ciebie bo to Ty wspomniałeś) i ich chordy wymienionych mudzynów, to ich sprawa (problem) zależnie od interpretacji, ja chciałem się dowiedzieć co myślicie o takim "podjeździe religijnym" czy też ekspansji w Polsce. Poza tym nie mylcie pojęć: murzyn/nygus jak kto woli =/= arab. Murzyni śmierdzą (europejskim nosem, fizycznie po prostu śmierdzą ja osobiście nie mogę przebywać w ich towarzystwie bo nie mogę oddychać), są półkulturalni i ciągle się uśmiechają :D a Araby są zawsze mili, kulturalni, mają podejście do ludzi, potrafią zabłysnąć w towarzystwie naprawdę przemili ludzie. Tylko kuzwa ich mentalność z kraju, z którego pochodzą jest (przepraszam za słowo) popier*olona, spójrzcie na link w pierwszym poście. Chcecie by ludzie z takim podejściem do spraw napływali do Polski? bo ja NIE, stanowczo NIE.


PS. Wiedząc, że ta odpowiedź może urazić pewne osoby w przyszłości bądź teraz, zaznaczam iż biorę na siebie pełną odpowiedzialność za te słowa - Maciek F. :D
  • 0
kiedyś wróce
_________________________________

DA BEST SYGNATURA EVAA
Dołączona grafika

#14 BloombeR

BloombeR

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 338 postów
  • Ską…d:3City

Napisano 28 maja 2010 - 07:50

No coz, nie da sie ukryc ze wychodzi z Ciebie rasizm, nie oceniam Cie bo to Twoje poglady, natomiast ja znam np. 2 spoko murzynów i naprawde mysle ze tez bys ich mogl spokojnie polubic, gwarantuje Ci ze nie smierdza.

A inna sprawa ze wolalbym ze Polska byla Polska, a Francja Francją, ale i to ma swoje zalety i wady. Wymienianie sie i mieszanie kultur naprawde nie ma samych wad, Londyn to naprawde ciekawe, kolorowe, interesujace multi-kulturowe miasto.
  • 0

Dołączona grafika

#15 ScaR

ScaR

    Troll

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 622 postów
  • Ską…d:Poznań

Napisano 28 maja 2010 - 11:31

Co do problemow z imigrantami to kto je stwarza ? Na pewno nie sami imigranci tylko ludzie z tego kraju, ktorzy ich nie akceptuja.


Ku#*a głupszego tekstu nie słyszałem, nawet w maratonie uśmiechu... Wracając do czyjegoś tam porówania do pedofilów to idąc twoim tokiem rozumowania to normalni ludzie są winni pedofili, bo nie tolerują tego. Ciekawe czy jakby obok ciebie wprowadziło sie 20 arabów albo nygasów i by ci syf robili, bili dzieciaki i srali na ogródku to też byś mówił, że to twoja wina.

Szkoda czasu na komentowanie tego ;] eot
  • 0
Kto się c*pą urodził mężczyzną nie umrze

Dołączona grafika

Nowy H@ Tawerny :D
Dołączona grafika

#16 LeBrOn

LeBrOn

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 461 postów

Napisano 29 maja 2010 - 09:22

Noi prosze jaka napinka sie stworzyla :) Ehh ludzie w ogole nie rozumiecie czego chcialem przekazac, no ale coz nei bede sie produkowal, bo nei ma sensu. Krytykowac kazdy umie, a czem unie wspomnicie o Polakach, ktorzy jada za granica i sa rozsiani na calym swiecie ? W Anglii i USA maja swoje dzielnice i jest dobrze k**wa, a jak do Polski przyjedzie jak u mnie ostatnio 3 Wietniamczykow to ludzie sie zachowuja jak jakies niecywilizowane ludzie z sredniowiecza co 1 raz zobaczyli czlowieka innej narodowosci. Myslicie, ze taki Wietnamczyk przyjezdzajac do Polski po dordze sobie mysli: Jade z tego Wietnamu narobic syf w Polsce, bo przeciez jestem Wietnamczykiem i mam skosne oczy. Dzieki takim mysleniom jak Wy takie klopoty powstawaja. Myslicie stereotypowo i ogolnikowo. Wiadomo, ze jakby Araby mi przyjechaly na moje osiedle i sie zasiedlili i robili syf spejcalnie to bym cos z tym zrobil, ale czy wszyscy tacy sa ? Nie. Jakby mieszkali spokojnie i zyli jak normalni Polacy to co mam ich jechac za to, ze sa Arabami ? No prosze Was. Polakow jest 40mln w Polsce i kolejne 40mln za granica i jakos nie poruszacie tego tematu. Patrzycie na innych a sami sie tak zachowujecie. Co maja powiedziec w Anglii albo w USA jak tam na swiatlach stoi obok sibie 4 murzynow, 3 Arabow, 8 Chinczykow i 2 imigrantow bez wizy z Ameryki Płd czy Kuby. I na pewno Scar nikt nie przyjezdza Do Polski z mysla by byc pedofilem. Po prostu inaczej na to patrzysz kiedy slyszysz, ze jakis Polak 40 letni molestowal 10 latka, a inaczej jak uslyszysz, ze Chinczyk meiszkajacy w Polsce molestowal 10 latka. Trzeba byc tolerancyjnym dla wszystkich, a takie myslenie, ze Polska jest tylko dla Polakow tak jak we Francji z biednych dzielnic wychodza mieszaniny i sie napierdalaja z transparentami obelgowymi to czemu ma to sprzyjac ? Na pewno nie spokojowi. To moj ostatni post w tym temacie, bo nei ma sensu rozmowa z rasistami.
  • 0

#17 BloombeR

BloombeR

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 338 postów
  • Ską…d:3City

Napisano 29 maja 2010 - 10:12

Zgadzam sie z ogolna mysla Lebrona, chociaz tym dluzej posta piszesz tym gorzej. Mogles skonczyc na zdaniu o tym, ze jakby Arabowie przyjechali i zachowywali sie normalnie to nie powinno sie ich jechac z samego faktu ze sa Arabami.

Ja ogolnie mam zdanie takie, ze jak jakis Arab albo Murzyn do Polski przyjezdza to wiekszosc z nich bedzie sie zachowywala lepiej niz Polacy, bo sa bardziej obserwowani, za kazdy blad ktos sie do nich przyczepi, a oni przyjechali tu, zeby lepiej zyc, tak jak my jedziemy po to do Anglii czy Irlandii.
  • 0

Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0