Skocz do zawartości


Zdjęcie

Atak Policji na Demonstrantow


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 tris

tris

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 91 postów
  • Ską…d:Łuków

Napisano 01 czerwca 2010 - 04:20

Marsz za Nami ale o tym w następnych dniach.

Tymczasem przygotowaliśmy dla Was relacje ze zdarzenia, które zaistniało po Manifie pod komisariatem na wilczej 21. Zaczęło się od pojmania jednego z uczestników manifestacji w parku pod sejmem. Który palił.... bazylię skręconą w Jointa krzycząc do Policjantów, że właśnie wykonuje tą nielegalną czynność. Został przeciągnięty po parkowej ziemi aż zgubił buty. Malo tego... z powodu dużej liczby obecnych w tym miejscu innych świadków zdarzenia policjanci zgubili go również. Więc zatrzymali jakiegoś innego przypadkowego uczestnika. Za zatrzymanym podążyła grupa około 200 osób, która pod komisariatem domagała się wypuszczenia w ich ocenie niewinnego manifestanta. Skandowała hasła "Puście Go!", "Wypuście ziomala", "Taka Nasza Demokracja", nie obyło się bez stadionowych anty policyjnych przyśpiewek, które nawiasem mówiąc nie były w ogóle tam potrzebne, jednak psychologia tłumu rządzi się swoimi zasadami.  Po kilkunastu minutach zjechało się parę furgonetek wypełnionych po brzegi uzbrojonymi w pałki policjantami z prewencji, którzy wygonili manifestantów z przed komisariatu na pobliska ulice. Chwile później przybyła grupa kolejnych 200 osób, którzy podgrzali atmosferę wzmacniając już i tak głośne okrzyki. Tak spora grupa dała pretekst policji aby siłą rozgonić zebranych. Po pierwsze z racji liczebności było to już nielegalne zgromadzenie, po drugie cale skrzyżowanie i poboczne ulice zostały zablokowane. Po ostrzeżeniu kilkudziesięciu "stadionowych" ruszyło na zebranych, którzy podnieśli ręce i zaczęli krzyczeć '' Jesteśmy bezbronni!". Prewencja biła kogo popadnie, włącznie z dziewczynami i zupełnie niewinnymi przechodniami. Jednego z uczestników bijatyki wrzucono do cukierni przez drzwi. W tym czasie kilkanaście osób zostało w brutalny sposób zatrzymanych a innym próbowano nakłonić do skasowania filmów z aparatów. Była tam jednak nasza telewizja, która zarejestrowała całe zdarzenie od początku do końca. Poniżej przedstawiamy relację ze ataku Policji na Manifestantów. Oficjalne stanowisko co do samej akcji pod wilczą przedstawimy niebawem.

OFICJALNA RELACJA VIDEO Z AKCJI POD WILCZĄ:


http://mwk10.wolnekonopie.pl/node/9
http://www.youtube.c...feature=related -Pojmanie w Parku przy Sejmie
http://www.youtube.c...yR8-Interwencja pod Komisariatem część. 1
http://www.youtube.c...ted-Interwencja pod Komisariatem część. 2
http://www.youtube.c...feature=related - Interwencja pod Komisariatem część. 3
http://www.youtube.c...h?v=nMh_5wKVgaE - Interwencja policji oraz nieumundoruwanych wobec zebranych pod komisariatem

Niebawem udostępnimy relację video oraz informację z przebiegu samej Manifestacji, która na szczęście była pokojowa. Ci co nie byli niech żałują. Bawiliśmy się naprawdę znakomicie a Warszawa została sparaliżowana. Z relacji miasta wynika, iż korki z powodu Marszu trwały ponad 2 godziny a to mówi samo za siebie. Wiadomości Polskiej Agencji Prasowej o tym, że było na 2 tysiące są niemal obraźliwe. Było nas 15 tysięcy a niektórzy mówią, że więcej. Ile Nas  będzie za rok? Odpowiedzmy sobie sami.

Przy okazji tej wiadomości Organizatorzy chcą podziękować wszystkim za przybycie i tak duże wsparcie. To dzięki Wam przypominamy o problemie nękającym tak dużą społeczność. To dzięki Wam pokazujemy świadomość innym!

Prosze o Komentarze.
Zrodlo-www.otwartapestka.pl
  • 0
Dołączona grafika

#2 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 01 czerwca 2010 - 04:58

sprawa jak sprawa, wiem jak sie policja zachowuje, bo swego czasu na wyjazdy Rakowa jeździłem regularnie. Czekają tylko na jakikolwiek znać żeby pokazać swoją 'siłę'. Z drugiej strony niejedna głupia odzywka z naszej strony powodowała gazowanie sektora/pociągu. Wina z reguły leży po środku.
  • 0
Dołączona grafika

#3 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 01 czerwca 2010 - 06:04

no fajnie fajnie, posmialem sie troche ... chcesz tak bardzo tej legalizacji tris ?? a ja nie chce ...

nie chce placic 60 zł za grama. a poza tym to jest jak z piciem piwa, ktore po 18nastym roku zycia juz nie smakuje tak samo jak przed... dymek po legalizacji nie bedzie smakowal tak samo jak wtedy, kiedy byl nielegalny

dzieki, pa pa
  • 1
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#4 LeBrOn

LeBrOn

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 461 postów

Napisano 01 czerwca 2010 - 06:56

Wodny swiete slowa. Wg. mnie co do samej manifestacji to ogolnie mam to w d*pie szczerze mowiac czy ktos sobi robi manifesty i czy policja ich bije czy nie, po prostu przechodzi to kolo mnie bokiem, chca manifesty to niech sie licza z tym, ze dostana wp***dol :)
Co do samej legalizacji to jestem zdecydowanie na NIE. Prosty powod. Dzieci beda staly przed sklepem i prosily doroslych o kupno tak jak stoja przed bukmacherami zebrzac o obstawienie kuponu. Dzieki temu, ze jest to nielegalne to jaranko jest dla madrych i rozwaznych ludzi, bo byle kto tego nie kupi, a wtedy kazdy bedie to jaral i wtedy to juz beda sie nazywac cpuny, ktore beda pomykac ulicami. Moj kolega jezdzi co roku na 2 miechy do Holandii i mowi, ze te ich cale CoffeShopy czy jak to sie tam nazywa nie sa az takie przepelnione jak na poczATKU kiedy to zostalo wprowadzone. To jest jak nowa rzecz, niewielu pozostaje ona na zawsze badz na bardzo dlugo nowa i wciagajaca, a zdecydowanej wiekszosci sie po prostu znudzi...

Użytkownik LeBrOn edytował ten post 01 czerwca 2010 - 06:58

  • 0

#5 bLade

bLade

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 28 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 01 czerwca 2010 - 08:19

A ja jestem za legalizacja konopi.Zgadzam sie z Lebronem,że palenie jest dla mądrych ludzi i palenie może się znudzić.Ja sam lubie popalić ale rzadko to robie,bo mnie to nie uzależnia ale przy tym dobrze sie czuje :)
  • 0

#6 kiedys pro

kiedys pro

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 23 postów
  • Ską…d:Jasło

Napisano 01 czerwca 2010 - 08:45

Zlegalizować ! :)
  • 0

#7 Ramzi

Ramzi

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 847 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 01 czerwca 2010 - 09:48

piwo dla wodnego przed 18 ;x

po 2 legalizacja to coś najgorszego... To będzie w każdym sklepie można dostać, dilerka zniknie, ryzyko jakieś tam emocje z tym związane i interesu nie będzie :P
Jest pewna zależność, że ludzie zawsze sięgają po nieznane zabronione... Jak historia Biblijnych bohaterów Adama i Ewy.
  • 0

#8 BloombeR

BloombeR

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 338 postów
  • Ską…d:3City

Napisano 02 czerwca 2010 - 12:42

@wodny
60zl? niby z jakiejs manki tyle wymysliles? Popatrz na ceny holenderskie. Tam ogolnie wszystko jest drozej, natomiast cena w przeliczeniu wychodzi tylko lekko drozsza od naszego nielegalnego 'grama', ktory oczywiscie nawet gramem nie jest. Jak mozna nie chciec legalizacji palac, tego nie zrozumiem. Albo miales po prostu za malo doczynienia z policja, albo za malo kumpli Ci zawineli. Po legalizacji ludzie nie beda musieli sie stresowac noszeniem, bedzie mozna sobie siasc w coffiku, mily rastuch w dredach skreci Ci najlepszego jointa jakiego na oczy widziales z naturalnego, a nie chszczonego palenia i poda za darmo szklanke wody, tak przynajmniej wyszla legalizacja w Holandii, wiec mam nadzieje ze moze kiedys, za 100 lat i unas sie to uda..
Naprawde lepiej sie kryc i stresowac chocby przy samym kupowaniu niz chillowac w milym klimacie coffee shopa?

@lebron
dzieciaki teraz wlasnie maja lepszy dostep, nawet nie musza nikogo prosic. 'znajomych' zawsze jakis sie znajdzie ktorzy ogarna, bo w koncu mozna takiego malolata dobrze przyciac na materiale ;> Poza tym mamy aktualnie w calej Polsce pootwierane dziesiatki smartshopow i dopalaczy i ten syf tez moze kupic im ktos starszy. Tylko ze naprawde lepiej palic marihuane niz te 'mieszkanki ziolowe' ktore tylko oficjalnie sa ziolowe, a tak naprawde sypie sie na to chemie. Po legalizacji oba problemy by zniknely, jesli oczywiscie udaloby sie to jak w Holandii. Kazdego do coffe shopu wpuszczano wpuszczano by za okazanie dowodu, byloby to jedyne miejsce gdzie mozna palenie kupic, za niestosowanie sie byly by wysokie kary - np. za drugie wpuszczenie maloletniego do coffeshopu zamkniecie lokalu. No i sprawa mieszanek i dopalaczy tez by odpadla. W Holandii wlasciwie nie sprzedaje sie takowych mieszanek, jest to produkt wlasciwie tylko w krajach gdzie jest ostra polityka antynarkotykowa.


Ogolnie to przede wszystkim co powinno sie natychmiast zrobic to depenalizacja marihuany np. do 5g. Wsadzanie ludzi do wiezien/dawanie wyrokow w zawieszeniach to jest szczyt glupoty polskiego prawa, pozdro dla idiotów z Wiejskiej.


A, jeszcze co do samych demonstracji i w sumie tematu. Policja oczywiscie zachowala sie idiotycznie, przez takie wlasnie akcje rosnie tylko jeszcze wieksza frustracja i nienawisc do policji. Natomiast sami protestujacy tez nie sa bez winy, a jakies stadionowe teksty na typu 'zawsze i wszedzie policja j**ana bedzie' na 'pokojowym marszu' troche zalamuja.
Trzeba pamietac ze Ci policjanci to tylko pionki polskiego prawa, oni nie maja wyjscia nie wazne jakie maja poglady, musza wykonywac rozkazy, nie ma ze boli ;]

Użytkownik BloombeR edytował ten post 02 czerwca 2010 - 12:48

  • 0

Dołączona grafika

#9 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 02 czerwca 2010 - 09:21

60zl? niby z jakiejs manki tyle wymysliles? Popatrz na ceny holenderskie. Tam ogolnie wszystko jest drozej, natomiast cena w przeliczeniu wychodzi tylko lekko drozsza od naszego nielegalnego 'grama', ktory oczywiscie nawet gramem nie jest. Jak mozna nie chciec legalizacji palac, tego nie zrozumiem. Albo miales po prostu za malo doczynienia z policja, albo za malo kumpli Ci zawineli. Po legalizacji ludzie nie beda musieli sie stresowac noszeniem, bedzie mozna sobie siasc w coffiku, mily rastuch w dredach skreci Ci najlepszego jointa jakiego na oczy widziales z naturalnego, a nie chszczonego palenia i poda za darmo szklanke wody, tak przynajmniej wyszla legalizacja w Holandii, wiec mam nadzieje ze moze kiedys, za 100 lat i unas sie to uda..
Naprawde lepiej sie kryc i stresowac chocby przy samym kupowaniu niz chillowac w milym klimacie coffee shopa?



moze nie mam za duzo kumpli. moze policja za malo razy mnie zwinela ( szczerze mowiac nigdy, bo tylko glupek da sie zlapac) ale Ty Bluu najwidoczniej za krotko znasz Polske ;D. nie patrz na Holandie, Czechy czy inne panstwa gdzie ta legalizacja jest. Inna mentalnosc ludzi, inne charaktery itd. w Polsce, obywatel chce zarobic, a to bedzie doskonaly moment.
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#10 BloombeR

BloombeR

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 338 postów
  • Ską…d:3City

Napisano 02 czerwca 2010 - 09:51

Tylko glupek da sie zlapac? No coz, chyba naprawde miales malo doczyniania z policja. Czasem po prostu sie nie da tego uniknac, czasem ma sie po prostu pecha, tak tez wlasnie moj kumpel zreszta zostal zlapany, gdzie podszedl do nas, pijacych piwko na malej, osiedlowej (wrecz wiejskiej) uliczce, sie przywitac. No i w tym momencie podjechali tajniacy. Wyrok w zawieszeniu za 2g baki.
Czy to jest normalne, zeby miec status karanego, byc oficjalnie wd. akt przestepca za 2 gramy palenia na wlasny uzytek?

Ja rozumiem, ze mantalosc Polakow jest taka, ze nam to nic sie udac nie moze, ale tak naprawde to co za problem. Wolny rynek sam sie wyreguluje. Jak legalna baka bedzie za droga to nadal bedziemy kupowac u dillca z wlasnej plantacji. tylko tym razem bez motywu ze moge pojsc d owiezienia za takie cos, co najwyzej moge zaplacic 100we mandatu.
Po drugie, jesli bedzie za drogo to ludzie beda kupowali w smartszopach i to tez bedzie motyw do obnizki cen.

Zamiast mowic ze w Polsce sie nie uda bo to Polska, najpierw to przemysl i podawaj jakies argumenty.
Sens ma tylko zdanie, ze w Polsce legalizacji nie bedzie/bedzie za 100 lat. bo to rzeczywiscie dosyc prawdopodobne :/
  • 0

Dołączona grafika

#11 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 02 czerwca 2010 - 10:07

moze Twojego kumpla juz wczesniej obserwowali tajniacy. oni maja swoje sposoby na takich lebkow. obserwuja dilerow, klientow i lapia. cos mi sie nie wierzy, zeby tajniacy sobie jezdzili tak po prostu, jak to okresliles po "wiejskich uliczkach", a jesli jezdza tzn ,ze maja w tym jakis cel, a tym celem byl Twoj kumpel, ktorego od paru godzin tego dnia obserwowali. idealne miejsce: osiedlowa laweczka, ciemno, cisza, tylko jacys za przeproszeniem gowniarze sobie siedzza i pija piwko, pisk opon dwoch ludzi wyskakuje, powala na glebe ofiare zakuwa w kajdany, kopniak w zebra, zeby przestal sie wierzgac, ladujemy do samochodu i wio na komisariat.

z tego morał: "pamietaj... nie spaceruj z dzialka po ulicach" ;p

Zamiast mowic ze w Polsce sie nie uda bo to Polska, najpierw to przemysl i podawaj jakies argumenty.


a gdzie ja tak napisalem ?

nie chce pelnej legalizacji jak jest np w Holandi. Do 3 gram na uzytek wlasny i 2 roslinki w domu calkowicie wystarczy, bo po co wiecej ? mamy zaczac tym handlowac: coffeeshopy i te inne speluny ? nie upodobniajmy sie do panstw z zachodu. trawka jest fajna, daje ciekawe odczucie, faze, odlot czy jak to sie nazywa. z drugiej stony za duzo tez nie mozna, trzeba podchodzic do tego z glowa, a wiemy jaka jest mentalnosc Polaków. sprobuja, spodoba im sie, zrobmy z tego cos mocniejszego :D. tak bylo z alkoholem ;]
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#12 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 02 czerwca 2010 - 11:44

tylko głupek da sie złapać, przesadzasz.... może właśnie dlatego, że zbyt wielu kumpli nie masz (jak sam napisałeś) to nie wiesz co się dzieje i na jaką skale sięga problem. U mnie w zime łapanka była, plus pewnie w sezonie jak zwykle będą CZUJNIEJSI...
  • 0
Dołączona grafika

#13 tris

tris

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 91 postów
  • Ską…d:Łuków

Napisano 02 czerwca 2010 - 01:07

Hehe widze ciekawy temat ja tam jestem Za LEGALIZACJA i jak bedize to w d*pie bede mial kupowanie tylko bede sobie hodowal  :)
  • 0
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0