Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

[FILM] Pulp Fiction ( 1994 )


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 LeBrOn

LeBrOn

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 461 postów

Napisano 06 sierpnia 2010 - 11:44

Reżyseria: Quentin Tarantino
Scenariusz: Roger Avary, Quentin Tarantino
Produkcja: USA
Gatunek: Gangsterski

Witam. Otóż nigdzie o dziwo nie zauważyłem tutaj tego filmu to postanowiłem wrzucić. Film cudo, miód, wisienka na torcie. Szósta pozycja w rankingu filmweba i ocena 8,651 na 61 728 głosów robi przeogromne wrażenie. Pewnie wielu z Was jeśli nie wszyscy oglądali ten film więc nie będę się tutaj rozdrabniał. Fenomenalne role Johna Travolty i jego partnera Samuela L. Jacksona oraz Bruce'a Willisa, który wcielił się w rolę Butcha. Mistrzowskie połączenie gangsterki z typowym językiem czarnego humoru. Takie sceny jak zastrzelenie Marvina przez Vincenta i te genialne słowa Jules'a podkreślające jedną ze śmieśniejszych scen filmowych jakie w życiu widziałem, czy scena kończąca film przy "napadzie" na restauracje, późniejsze wyjście z niej w bokserkach powodowały, że płakałem na tym filmie ze śmiechu jakieś 3 razy, a śmiałem się co chwile. TOP5 obejrzanych przeze mnie filmów zdecydowanie i nawet zaleciało naszym polskim filmem pt. "Chłopaki nie płaczą". Tam też podobne teksty były, ale to nasi zerżnęli od nich :D Soundtrack boski i warto się w niego wsłuchać, bo wiele piosenek, które są nam znane, właśnie wykorzystują ten podkład, np. Black Eyed Peas - Pump It, które było hitem swego czasu.

Moja ocena: 10/10 ! Oby takich filmów było więcej w przyszłości, chociaż po 16 latach nie ukazał się żaden dorównujący mu.

Użytkownik LeBrOn edytował ten post 06 sierpnia 2010 - 11:47

  • 2

#2 Bubasek

Bubasek

    MMK - Moja Mała Kluska

  • Kluska
  • PipPipPipPipPipPip
  • 760 postów
  • Ską…d:B-stok

Napisano 06 sierpnia 2010 - 10:29

film ma swoj klimat, trzeba lubic typ filmow Tarantino

mi sie w zasadzie podobal, a zatem polecam tym co jeszcze nie widzieli
  • 0

:heart:


#3 Zwierzak

Zwierzak

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 498 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 07 sierpnia 2010 - 02:33

Według mnie film jest fenomenalnie nakręcony jak na tamte czasy, sam pomysł zgrania tych akcji w czasie tak by to wszystko pasowało był genialny, jeśli ktoś nie widział tego filmu, to na prawdę polecam :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0