Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

F1 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 10 października 2010 - 02:05

F1 2010



Gra, która podbiła serca milionów fanów Formuły 1 na całym świecie pod każdym względem prezentuje się na ocenę celującą. Produkt autorstwa firmy Codemaster, która postawiła swoje pierwsze kroki w serii F1 spisała się na złoty medal. Ta gra to dokładne odwzorowanie prawdziwych wyścigów Formuły 1, którymi możemy się cieszyć na antenie Polsatu. Realistyczna grafika, zaawansowane ustawienia bolidu, polski dubbing Twoich inzynierów, którzy w czasie wyscigu rozmawiają z Toba oraz podają taktykę na kolejne okrążenia sprawiąją, że gracz uruchamiając grę staje się na ten czas prawdziwym kierowcą bolidu.

Co wrzuca się w oczy zaraz po uruchomieniu gry? Menu, ktore nie jest podobne pod względem wizualnym do tych z innych gier. Aby zmienić ustawienia gry albo przystąpić do kwalifikacji, a następnie wysćigu lub sprawdzić ranking albo warunki naszego kontraktu musimy zwiedzić różne miejsca naszego padoku.

F1 1.JPG


Jednak to co najbardziej kręci miłosników tego typu symulacji jest sam wyścig. I tutaj sztab projektantów gry także popisał się swoim graficznym talentem. Przed wystartowaniem w wyscigu trzeba ustawic nasz bolid aby najlepiej sprawdził się na torze. Czeka nas masa roboty i zabawy ustawieniami kazdej częsci bolidu od ustawienia wysokości przedniego spoilera po wymiane zurzytego silnika co oczywiscie kosztuje nas cenne sekundy czasu treningu. Każdy tor jest inny i na kazdym sprawdzaja sie inne ustawienia bolidu. Dla mniej cierpliwych graczy jest ułatwienie w postaci "Szybkich ustawień" czyli doposawanie bolidu do toru w zależności od pogody.

F1 2.JPG


F2 3.JPG


Po paru minutach ustawiania naszego cacka czas zmierzyć się z najlepszymy kierowcami, którzy mimo, że są kierowani przez komputer wcale tak łatwo nie oddadzą nam zwycięstwa.

F1 4.JPG

F1 5.JPG


Oficjalne minimalne wymagania sprzętowe gry F1 2010:

* system: Windows XP/Vista/7
* procesor: Intel Core 2 Duo taktowany 2.4GHz lub Athlon X2
* pamięć: 1GB RAM (2GB dla Vista)
* karta graficzna: GeForce 7800 lub Radeon X1800 i wyższe
* napę DVD: kompatybilny z płytami dwuwarstwowymi
* twardy dysk: 12.5 GB

Może macie jakieś własne opinie na temat tej produkcji? Byłoby super gdybyście się nimi tutaj podzielili.

Zdjęcia jak i tekst są mojego autorstwa.
  • 1
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#2 MilczaR

MilczaR

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 262 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 10 października 2010 - 02:15

Widać, że reckę skądś skopiowałeś, bo gra podbiła miliony serc czekających fanów przed wydaniem, a zawiodła po pierwszych przejazdach :) Nie żebym został źle zrozumiany. Gra jest niesamowita. W trybie kariery to już nie tylko ściganie się, ale i całe zaplecze, jak wywiady z dziennikarzami itd.
Przy wyłączonych asystach na maxa można poczuć jak naprawdę ciężko prowadzi się bolid.

CM dali ciała i teraz pracują nad patchem, który naprawi grę. Gra pobiła chyba rekord pod względem ilości bugów.

Tylko naprawią grę patchem i będzie git.

Sam ją mam na PS3 i dodam, że opcja ścigania się przez internet z innymi żywymi istotami jest nie lada super zabawą ;]

Użytkownik MilczaR edytował ten post 10 października 2010 - 02:23

  • 0
Czas nagradza cierpliwych.

---

Dołączona grafika

---

#3 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 10 października 2010 - 02:25

Niczego nie kopiowałem zarowno tekst jak i zdjecia sa mojego autorstwa ;]
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#4 MilczaR

MilczaR

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 262 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 10 października 2010 - 02:32

Może i tak. Czytałem już wiele recenzji i wszystkie są bardzo podobne. Razem z innymi ludźmi na pewnym forum stwierdziliśmy, że albo nieodpowiedni ludzie zajmowali się recenzją, albo celowo powierzyli grę do zrecenzowania nieodpowiednim ludziom, bądź specjalnie zapłacono odpowiednim ludziom za dobrą reckę.
Teraz już nikt się nie dziwi czemu CM nie wydali dema, bo sprzedaż byłaby mniejsza.

Gdybym ja miał recenzować tę grę, to bym ją zbeształ :)

I to nie tylko tu w Polsce ludzie są oburzeni, bo cały świat. Na forum CM są ludzie, którzy chcą się nawet domagać odszkodowania, bo zostali oszukani :D
Ale taka prawda... Przez cały rok CM wciskało niezły kit w swoich dziennikach na youtube'ie i na forum oraz oficjalnej stronie. Gra wydaje się wersją beta tej, która wyjdzie w 2011 roku.
To tak jakby sprzedano wam super nowy samochód, ale silnik, zawieszenie, hamulce, skrzynię biegów itd zróbcie sobie sami.
--

Wodny co Ty z takiej dziwnej kamery grasz? Nie lepiej zza głowy kierowcy? Nie wspomnę już o widoku z monokoku:)
  • 0
Czas nagradza cierpliwych.

---

Dołączona grafika

---

#5 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 10 października 2010 - 02:35

Jezdzilem z kamerka zza glowy ale jakos wole widziec caly bolid :D
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#6 MilczaR

MilczaR

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 262 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 10 października 2010 - 04:03

http://www.youtube.c...h?v=dZE6IuVmsWA - polecam, świetnie zdubingowana gra F1 wraz z rekonstrukcjami z odbytych wyścigów ( o ile ktoś oglądał je i skojarzy, o które chodzi ) :)
  • 0
Czas nagradza cierpliwych.

---

Dołączona grafika

---

#7 Blood

Blood

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 10 października 2010 - 05:18

Grałem na PlaySeat oraz G27 (PS3) i byłooo cudo :D genialnie się jeździło z realnym przeciwnikiem, ale boty dają d*py ;/ na najwiękjszym poziomie robiłem czasy ~10 sec lepsze od drugiego miejsca.
  • 0

Dołączona grafikaDołączona grafika Blood was here.


#8 Boko

Boko

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 232 postów
  • Skype:mateusz.kaleta51
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 10 października 2010 - 06:46

Gra cudowna, polecam wszystkim. Same plusy! :O
  • 0
Dołączona grafika

#9 MilczaR

MilczaR

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 262 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 10 października 2010 - 07:33

Grałem na PlaySeat oraz G27 (PS3) i byłooo cudo :D genialnie się jeździło z realnym przeciwnikiem, ale boty dają d*py ;/ na najwiękjszym poziomie robiłem czasy ~10 sec lepsze od drugiego miejsca.

Jak jechałeś na najłatwiejszym poziomie i ze wspomagaczami, to nie ma się co dziwić.

Gra cudowna, polecam wszystkim. Same plusy! :O

Te plusy znikają z kolejnymi wyścigami itd :)
Łapanie kapcia dwa razy podczas jednego GP, spiny z d*py (nawet jeśli pojedziesz najlepiej zakręt jak się da - 3 kółka wyjdzie, a za 4 razem nie), kary z d*py, a komputer w ogóle ich nie dostaje, komputerowy przeciwnik nie zjeżdża na zmianę opon, jakby ich nie obowiązywały zasady, a jak zjadą, to zakładają tę samą mieszankę, nawet jak wykręcisz super czas, a przeciwnik będzie miał stłuczkę czy jakiś poślizg, to on i tak będzie lepszy od Ciebie na okrążeniu, w picie czasem trzymają 40 sekund, żeby przepuścić resztę kierowców, choć ty zjeżdżasz jako pierwszy, inna rzecz jeszcze to, że jak przestanie padać, a ma się założone przejściówki lub deszczówki to jedzie się tak sami i takie same czasy się wykręca, to samo jeśli zacznie padać, a mamy na sobie 'suche' opony, albo jeszcze jedno ciekawe - jak komputerowi uszkodzi się bolid czy odpadnie w ogole skrzydla, to i tak jadą swoim tempem i kręcą lepsze czasy od nas ... Jest wiele innych jeszcze niedociągnięć. To nawet nie są niedociągnięcia, to jakaś prowokacja :)

Nie radzę zaczynać kariery póki nie wyjdzie patch.

--

Innymi słowy nie jest to żaden złoty medal, jak Wodny na początku wspomniał. To nie jest nawet podium... to jest dyskwalifikacja. Ta gra to jak złapany kapeć w tej grze i rozbicie się o bandę :)

Oczywiście krytykuję tylko twórców, że tak testowali tę grę i nikt takich uchybień nie zauważył. Ponoć specjaliści testowali grę. Ja nie jestem specjalistą, a nawet tysiące osób nie jest i każdy wychwycił mnóstwo błędów w tej grze po 1-2 godzinach grania.
Gra jest naprawdę super. Mimo bugów można czerpać sporo przyjemności z grania, ale na razie tylko z pojedynczych GP, czy sesji jazdy na czas, ewentualnie gra w necie.

Użytkownik MilczaR edytował ten post 10 października 2010 - 07:46

  • 0
Czas nagradza cierpliwych.

---

Dołączona grafika

---

#10 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 10 października 2010 - 08:00

Jednak sama szata graficzna jak i pomysl na budowe gry wyszedl im zajefajnie, a te bledy i tak zostana naprawione. Musimy uzbroic sie w cierpliwosc i czekac na premiere łatki. ;]

Użytkownik wodny edytował ten post 10 października 2010 - 08:01

  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#11 Blood

Blood

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 10 października 2010 - 08:02

Jak jechałeś na najłatwiejszym poziomie i ze wspomagaczami, to nie ma się co dziwić.


Nie e, cisnąłem na najtrudniejszym poziomie. 3 dni gry i mogę już jeździć w F1 :D
  • 0

Dołączona grafikaDołączona grafika Blood was here.


#12 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 10 października 2010 - 08:04

Nie e, cisnąłem na najtrudniejszym poziomie. 3 dni gry i mogę już jeździć w F1


Blood Ty to bys sie nie zmiescil do bolidu a co dopiero nim pojechal :D

Użytkownik wodny edytował ten post 10 października 2010 - 08:05

  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#13 MilczaR

MilczaR

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 262 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 10 października 2010 - 08:10

Ja tam Bloodowi nie wierzę :)
Nawet jeśli jechał na najtrudniejszym poziomie, to miał włączone wspomagacze jak hamowanie, abs, kontrola trakcji i pewnie automatyczna skrzynia biegów :)


Zacznijcie karierę, weźcie sobie zespół Lotusa i w Bahrainie wykręćcie czas poniżej 1:58.000 mając wszystko wyłączone, na manualnej skrzyni i ustawiony najtrudniejszy poziom :P

A jak nawet 1:58.000 się nie uda, to spróbujcie 2:01.000.

Użytkownik MilczaR edytował ten post 10 października 2010 - 08:11

  • 0
Czas nagradza cierpliwych.

---

Dołączona grafika

---

#14 Blood

Blood

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 10 października 2010 - 08:25

No wspomagania miałem włączone, ale dlaczego wyłączać? :D Przecież od tego są, żeby ułatwiać. A skrzynia manualna
  • 0

Dołączona grafikaDołączona grafika Blood was here.


#15 MilczaR

MilczaR

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 262 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 10 października 2010 - 08:32

No to teraz już wszystko jasne :)

A po co wyłączać? Właśnie wtedy jest zabawa. Dopiero można poczuć jak ciężko prowadzić bolid.
Lepiej nie wsiadaj do bolidu po tych 3 dniach gry, bo Cię nie zdrapią ze ściany ;)

Użytkownik MilczaR edytował ten post 10 października 2010 - 08:34

  • 0
Czas nagradza cierpliwych.

---

Dołączona grafika

---

#16 Furai

Furai

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 872 postów
  • Ską…d:"skomputera"

Napisano 10 października 2010 - 08:44

Jak ktoś lubi grać w arcadówki to niech sobie włącza te wspomagania...
  • 0
"My senses are so powerful that I can hear the blood pumped through your veins."

#17 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 10 października 2010 - 08:46

Musze sie przyznać, że gram na paru wspomagaczach ale i tak jest ciezko gdyz nie mam kierownicy ani pada tylko klawiaturke :D
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#18 Blood

Blood

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 10 października 2010 - 08:47

Ale bez wspomagań też grałem i też wygrywałem bez problemu, choć z dużo mniejszą przewagą ;)
  • 0

Dołączona grafikaDołączona grafika Blood was here.


#19 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 10 października 2010 - 08:59

Grałem przez jakiś czas na klawie, bez wspomagaczy. Teraz kupiłem pada, bo przyda mi się też do FIFY. Czasy zdecydowanie lepsze się kręci. Myślałem też nad kierownicą, ale sobie odpuściłem.
Co do samej gry, bugów jest duuużo. Tak jak mówi Milczar, nie wiem za co takie dobre oceny.

Użytkownik Diabolicue edytował ten post 10 października 2010 - 09:04

  • 0
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0