Skocz do zawartości


Zdjęcie

Słuchawki do 300 złotych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bez!o

Bez!o

    Chorąży

  • Vip
  • PipPipPipPipPip
  • 427 postów

Napisano 08 grudnia 2010 - 05:53

Witam mam zamiar (a właściwie to muszę) kupic nowe słuchawki stare już zaczynają przerywac.
http://allegro.pl/sl...1346639200.html
Oczywiście stelseries siberia nad tym się zastanawiam ale jest jeszcze jedno ale, czy polecacie jak tak to czemu a jak odradzacie to też czemu.
Ale przede wszystkim muszę się spytac o kabel czy jest on dosyc sztywny (tak jak mam w fatality) czy może na tyle giętki że nie będzie się zwijac itd. Jeżeli polecacie inne do 300 zł to podajcie i napiszcie + i - tych modeli.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc

Użytkownik Bez!o edytował ten post 08 grudnia 2010 - 05:55

  • 0

#2 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 08 grudnia 2010 - 06:01

Jakie źródło dźwięku? Jakiś wzmacniacz, niezintegrowana karta dźwiękową?
  • 0
Dołączona grafika

#3 Bez!o

Bez!o

    Chorąży

  • Vip
  • PipPipPipPipPip
  • 427 postów

Napisano 08 grudnia 2010 - 06:06

Niestety jeszcze nie zakupiłem nowego sprzętu a na starym kompie z przed 6 lat raczej wiadome Zintegrowana karta dźwiękowa.

Użytkownik Bez!o edytował ten post 08 grudnia 2010 - 06:06

  • 0

#4 B@rtAS

B@rtAS

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 331 postów
  • Ską…d:Mrągowo

Napisano 08 grudnia 2010 - 06:08

polecam dwa dobre testy, na pewno coś znajdziesz w swoim przedziale cenowym :)

http://pclab.pl/art39650.html

http://pclab.pl/art41385.html
  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#5 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 08 grudnia 2010 - 06:21

A ja polecam KOSS UR-40 + jakaś karta dźwiękowa, gdyż nie ma sensu kupować słuchawek za 300zł do takiego słabego źródła.
Jeśli chodzi o kartę to możesz wziąć np. Audigy 2 ZS - używaną z allegro za ok. 100zł, lub jej nowszą odpowiedniczkę (nie mówię, że lepszą) X-Fi Xtreme Music, drożej to już Xonar DX lub D1 zależnie od wolnych slotów na płycie głównej.
Dobrym rozwiązaniem byłoby wzięcie tego Audigy 2 ZS i http://allegro.pl/li...ra&string=HD438
Jeśli miałbym trochę więcej pieniędzy to  AKG K530, lub H555, ale te wymagają dobrej karty dźwiękowej, najlepiej ze wzmocnieniem.
  • 0
Dołączona grafika

#6 Bez!o

Bez!o

    Chorąży

  • Vip
  • PipPipPipPipPip
  • 427 postów

Napisano 08 grudnia 2010 - 06:45


Diabolicue dzięki za pomoc ale mi raczej nie zależy na zakupie karty dźwiękowej( to już kupię razem z całym kompem). Wiec tylko słuchawki no a więcej kasy raczej nie będe miec. I szczególnie zależy mi na opini stelseries siberii bo mogę je zakupic w sklepie nie muszę przez allegro( wogóle cud że mają takie cuś).


Ps. Chce kupic jak najszybciej bo coś mi się wydaje że do końca tygodnia nawet starocie nie wytrzymają.

Użytkownik Bez!o edytował ten post 08 grudnia 2010 - 06:50

  • 0

#7 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 08 grudnia 2010 - 07:14

Skoro musisz i Ci na nich bardzo zależy, choć jak mówię, nawet te nie osiągną połowy swoich możliwości, nie mówiąc już o lepszych słuchawkach, które wyżej podałem. Albo jak najszybciej kup kartę dźwiękową, albo nic powyżej tych kossów UR-40 nie bierz, bo będzie to całkowicie bez sensu.
Wracając do siberii proponuję przeczytać ten artykuł, szczególnie "Zjawisko powstawania słuchawek klasy “4gamers”" http://www.techfanat...auszne-do-gier/
  • 0
Dołączona grafika

#8 endo

endo

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 142 postów

Napisano 08 grudnia 2010 - 07:40

Ja bym polecił AKG, Sennheisera lub Denona. Dokładnie, tak jak Diabo dał link do artykułu, 4 Gamers- przereklamowane. Jeżeli nie oczekujesz niczego wielkiego, to nie ma sensu pchać 300zł na słuchawki... Bo za 300 to możesz już kupić naprawdę dobry sprzęt.
  • 0
Dołączona grafika

Dream As You'll Live Forever. Live As You'll Die Today.

Dołączona grafika

#9 Yzil

Yzil

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 08 grudnia 2010 - 08:35

Nie wydawaj 300 zl bo szkoda kasy, chyba, ze na polaczenie karta+sluchawki. A jak juz bym musial koniecznie kupic za 300 same sluchawki to bym wybral te : http://allegro.pl/sl...1350978337.html,
  • 0

#10 palacz

palacz

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 911 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 08 grudnia 2010 - 10:28

polecam sh hd201g bo so fajne i jo je mom, jeżeli jesteś audio(pedo)filem to nie wiem jak ci mogę poradzić... do csa potrzebna jest tzw. "karta dźwiękowa" + jakiekolwiek słuchawki

Użytkownik pale bo lubie edytował ten post 08 grudnia 2010 - 10:44

  • 0

ws2xe1.jpg


#11 Blood

Blood

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 330 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 08 grudnia 2010 - 10:33

Ja w ogóle nie wiem o czym Wy mówicie - ja mam Siberie v2, na zintegrowanej dźwiękówce Realteka i nie mogę narzekać na nic, może prócz mało głębokich basów, ale z tym trzeba się liczyć kupując słuchawki do gry. Jakoś dźwięku jest perfekcyjna i nie ma żadnych szumów, zakłóceń ani nic. Już nie po raz pierwszy pierdzielicie, że bez karty dźwiękowej się nie obędzie - gówno prawda. Jak byłem na on-off-ie odwiedziłem sobie stoisko Sennheisera na którym prezentowali różne modele słuchawek, z różnymi dźwiękówkami i można było się samemu przekonać, że różnicę słychać przy sprzęcie bardzo, ale to bardzo drogim. Między jakimiś realtekami z d*py a sound-blasterami ze średniej półki ( ~200 zł ) nie było prawie żadnej różnicy, na identycznych słuchawkach i osprzęcie. Więc błagam - nie powtarzajcie utartych przekonań, jeśli sami na własnej skórze się o czymś nie przekonaliście.

Żeby Wam udowodnić Waszą niewiedzę, wystarczy, że poproszę Was o pokazanie różnicy między kartą dźwiękową Realtek ALC889A na chipsecie Intel 82801IB ICH9, a Creative Soundblaster X-Fi Xtreme Audio bez użycia do tego internetu ( ew. sprawdzenia specyfikcji ). Chodzi mi o różnice w działaniu.

I broń Boże nie chce tutaj nikomu ubliżać czy go obrazić, tylko proszę Was żebyście przestali opierać się na rzeczach, o których nie przekonaliście się sami.

Użytkownik Blood edytował ten post 08 grudnia 2010 - 10:40

  • 0

Dołączona grafikaDołączona grafika Blood was here.


#12 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 09 grudnia 2010 - 09:32

Nie wydawaj 300 zl bo szkoda kasy, chyba, ze na polaczenie karta+sluchawki. A jak juz bym musial koniecznie kupic za 300 same sluchawki to bym wybral te : http://allegro.pl/sl...1350978337.html,


Mam i polecam. Swoją drogą gdy ja je kupowalem to byly przecenione z 450zl na cos 370. Dokladnie w tym sklepie co w linku jest gdyz to sklep z Bialego. Jak cena jest jeszcze stowke nizsza to polecam obiema nogami i rękoma.

Dobrze tez diabo mowi o wzmocnieniu - ja je puszczam przez amplituner denona.
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#13 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 09 grudnia 2010 - 02:55

Blood, ja mam osobiście A888 (trochę słabsza od 889A) i dźwięk z Xonara DX jest lepszy, niezaprzeczalnie (zarówno na starych fatalitkach, jak i na senkach HD485).
Polecam Ci porównanie kart dźwiękowych na własnym komputerze, a nie na stoiskach firm promujących własne rozwiązania.
  • 0
Dołączona grafika

#14 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 10 grudnia 2010 - 07:03

 

btw. napisalem o sluchawkach koss ur 20, ale nikt mi nie odpisal.


Co tu dużo pisać, słabsze od ur 40, które są bardzo udaną konstrukcją. Słuchawki ciężko ocenić po parametrach. Mało o nich słyszałem, jeśli Cię interesują to warto sprawdzić, ale Bezio celuje raczej półkę wyżej.

PS I skończcie ten offtop....
  • 0
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0