Skocz do zawartości


Zdjęcie

Freelancer Discovery


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

#81 Binek

Binek

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 04 lipca 2011 - 12:16

Za kazdy razem zanim włączę grę musze odinstalować mod manager, zainstalować dodać mody i dopiero grać. 2 minuty roboty, dobrze, że całej gry nie muszę reinstalować. Po tym gra chodzi dobrze, ale jeśli ją wyłączę i włączę jeszcze raz to już mod się nie uruchamia tylko zwykły freelancer. Tak to latam teraz z Vipami i turystami dla Spa and cruise. W pracy włączyłem sobie singla i miałem 15 godzin na szukanie szlaków handlowych ale okazało się, że na serwie trochę się różniły i mój plan nie wypalił;p
  • 0

#82 Binek

Binek

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 24 lipca 2011 - 11:53

Przykro, że muszę pisać post pod postem, ale mam nadzieję na odpowiedz ;P
Zebralem 400 mln. Nie wiem co dalej. Mam gunboata jako Korsarz. Slaby troche, jeszcze nic nie upiraciłem. Chciałbym kupic większy czyli Cruiser ale tym juz podobno nie wolno piracić. No i latac by zabijac sie nie oplaca chyba, nie wiem nawet czy tak wolno poprostu rozwalac innych. Moze bede dobry i rozwalal piratow, nie wiem co z tym zrobic.
  • 0

#83 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 29 lipca 2011 - 06:43

z tym mod managerem to nie jest normalne, jest jakis problem z windowsem u ciebie. mod manager zwyczajnie kopiuje pliki moda do katalogu freelancera i podmienia oryginalne, więc nie ma mozliwości, żeby potem ich tam nie bylo.
- używaj wersji mod manager 1.31 żadnej nowszej bo one nie dzialają dobrze.
- zainstaluj świeżutką grę w katalogu usera, nie w program files
- zrob kopie katalogu Freelancer na boku, bedziesz mial zawsze pod reka czystą instalkę bo kazdy mod zostawia jakies smieci mimo odinstalowania
- ściągnij świezy mod i go aktywuj
jeżeli wszystko zrobisz dobrze, to nie ma ku..... możliwości żeby nie działało. kropka.

w grze:
- nie kupuj nic większego niż gunboat. nie ma sensu, nic z tym nie zrobisz a będziesz celem, łatwym celem. cruisery są uzyteczne jedynie w grupie z myśliwcami i to przeciwko gunboatom i większym. samotny cruiser to łatwy frag, wystarczy bomber z obstawą i jestes złom, bez szans.
- nie wiesz co ze sobą zrobić, zapisz się do oficjalnej frakcji. bedziesz miał wtedy aż nadto roboty. sam nic nie zdziałasz, tylko się wnerwisz albo znudzisz. trzeba naprawde lubic tą grę i znać ją dobrze, żeby grać samotnie.

ja mam przerwę aktualnie w graniu, więc nie zobaczysz mnie przez najbliższy czas.

zarejestruj się na forum discoveryfl, zgłoś się do frakcji, handlowej, minerskiej, pirackiej lub jakiejś navy. oni ci powiedzą co robić i jak grać.
  • 0

#84 Binek

Binek

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 01 sierpnia 2011 - 09:09

No to sobie narobilem cholera. W pracy dzisiaj pogralem na singlu, bo nie mam tam neta, a lapka biore swojego. Wlaczylem speedmoda i zapomnialem go wylaczyc. Zalogowalem sie, no i po jakims czasie ban. Na forum malo pisze, tylko ze ban i tyle. Zadnego odwolania sie chyba nie ma. Przy okazji wiecie moze, jak mam zresetowac swoje ID bo przeszukalem juz caly rejestr.
  • 0

#85 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 02 sierpnia 2011 - 06:23

no to pograłeś sobie na Discovery.
jest taki program Freelancer Account Manager, FAM, słuzy do robienia wielu kont co pozwala na posiadanie więcej niż 5 statków.
nie wystarczy nowy ID żeby grać spokojnie po banie za cheaty. Oni tam mają taki program do analizowania graczy, jest ban na ID, IP, nazwy postaci. Sprawdzają czy zbanowany nie gra na innych postaciach.
Musisz mieć nowy ID, inny zupełnie IP oraz zapomnieć o starych postaciach, ich nazwach. Zeby nikt i nic nie skojarzyło cię ze zbanowanym cziterem.

EDIT. po banie za czity nie ma odwołania. nie ma co probować nawet, zignorują w najlepszym wypadku.
  • 0

#86 Riess

Riess

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 02 sierpnia 2011 - 10:44

Witam wszystkich, zarejestrowałem się tutaj dla tego jednego tematu :)

Aktywnie w FL grywam od dwóch lat, na początku na GC, ale szybko przerzuciłem się na USA które chociaż mniejsze, miało sporo fajnych ludzi.




Żałuję że tak późno dowiedziałem się o istnieniu polskiego servera bo sam bym się na nim udzielał, z tego co jednak (pobierznie) wyczytałem był to server PL only? Jeśli tak, duża szkoda. Z tego co widziałem (na przykładzie PTC), najłatwiej jest się wybić jeśli zaoferuje się kilka rzeczy:




1. Luźne RP, bez nazizmu i oceniania wszystkiego według standardów "realnego życia". (DUSA ma z tym gigantyczny problem).

2. Angielski jako jedyny język, lokalizacja w Europie i neutralny target (nie "Disco Polska" albo "Disco USA", chociaż "Disco Europe" would be good).

3. Możliwość przeniesienia postaci z innego servera - sporo ludzi gra gdzie gra bo mają kilka postaci których nie uśmiecha im się robić od nowa na innym servie.

4. Brak rzeczy niemożliwych (admini w DUSA sporo statków i fakcji mieli przez spory czas zamkniętych dla graczy bo tak).

5. Aktywne budowanie społeczności (ciąglę pyta się userów co nie tak, śledzi dyskusje na forach i zmienia rzeczy których brakuje albo które przeszkadzają).

6. Liczenie się z userami (większość adminów leje na to co gracze pomyślą, goście z DUK i DUSA zabili w ten sposób kilka dużych frakcji, bo w pewnym momencie uznali że to co frakcje robią nie jest już w porządku, w efekcie grupy które miały po 15-20 graczy opuściły server).




No i bardzo ważne: reklama. Dwa posty na forum GC nie wystarczą, trzeba zbudować sobie bazę graczy z różnych miejsc którzy by zapraszali i ściągali do serva znajomych z innych disco... a także zawsze grali. Bo nie ma po co wchodzić na server na którym nikogo nie ma.




Mam cichą nadzieję że kiedyś postanowicie jednak spróbować ponownie z własnym servem Disco FL, bo gdyby naprawdę poświęciło się trochę czasu na planowanie i budowę, to mogło by wypalić i skończyć fajnie. Nie mówię że taki server miałby 200 graczy, ale jakbyśmy doszli do 40 graczy między 18-23, byłoby naprawdę świetnie.


  • 0

#87 Binek

Binek

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 02 sierpnia 2011 - 08:46

Udalo mi sie wejść z powrotem:) Na nowym koncie oczywiście. Bo to konto zbanowane bylo przeniesione z komputera brata, bo u niego zacząłem grac;p A u mnie stworzylo inne id. Freelancer account manager dlatego znalem wczesniej juz. Tylko teraz, jak by mógł mi pożczyć 150 mln to bym stanął na nogi i szybko bym oddał z procentem. A stracilem tak:. minnera hegemona to pikus, transporter za 115 mln i gunboata korsarza z armorem 420 mln. No i heja od nowa, bo mimo wszysko jakos nie odrzucilo mnie od gry;p
  • 0

#88 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 09 sierpnia 2011 - 12:46

sie nie pożycza, bo nie oddają.
  • 0

#89 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 09 sierpnia 2011 - 02:55

:unsure:
  • 0
Dołączona grafika

#90 Binek

Binek

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 10 sierpnia 2011 - 10:48

Moze byc i tak. Już odbiłem się od dna. I oddałbym, udalo mi sie pozyczyc tylko 25 mln ale na hegemona stykło i znowu jestem nadziany. I zastanawiam sie nad innym charakterem, czy wrocic do Korsarzy, czy cos innego.
  • 0

#91 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 10 sierpnia 2011 - 01:12

jak lubisz PVP to Corsairs są dobrym wyborem. ale nie pchaj się w gunboaty. Titan lub Gladiator to najlepszy wybór. Lub bomber Pretorian jezeli masz kumpla do obstawy.
zakręć się koło jakiejś frakcji. TheBrotherhood - TBH lub Black Sails, ostatecznie Benitez, ale oni mają dość wysoko ustawione standardy RP.
A jeżeli nie chcesz do frakcji to pilnuj sie oficjalnych, broń Crete, zawsze znajdzie się okazja do PVP. Zapomnij o grunboatach czy cruiserach. są bezużyteczne w pojedynkę a doświadczeni gracze nie lubia początkujących w dużych statkach tzw. lolboatów. jak to mówią " nie ważna jest wielkość, liczy sie figlarność" ;p
  • 0

#92 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 02 stycznia 2012 - 11:46

lekkie grave digging, ale mam powód

31 grudnia ukazała się nowa wersja moda Freelancer Discovery 4.86
czekaliśmy na nią 3 lata, owiana była tajemnicą. plotki głosiły, że to mit i zwyczajna ściema.
jednakże w końcu się ukazała.
link do instalki i opisu instalacji http://discoverygc.c...howtopic=115036

nie mam bladego pojęcia co się zmieniło, ponieważ nie miałem czasu grać. wszystko przez ten zakichany Minecraft.
ale obiecuję sobie, że w końcu zacznę grac ponownie.
w każdym razie, nowy mod jest, co przedłuży agonię tej świetnej gry. w ostatnich czasach liczba graczy znacznie spadła i oficjalny serwer nie jest oblegany jak kiedyś. ja nie gram od ponad pół roku i niedawno zrezygnowałem z funkcji i frakcji do których należałem.
o upadku świadczy fakt że przez tak długi okres nieobecności, wciąż mnie trzymali jako administratora stacji, bo nie było nikogo innego.

nie liczę oczywiście na nikogo z bywalców forum. piszę o tym bo się przypadkiem natknąłem na ten dział...
  • 0

#93 Atroth

Atroth

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 365 postów

Napisano 02 stycznia 2012 - 05:49

Ok to jest mod jak się nie pomyliłem ;] Poszukałem troszkę i zerknę co i jak ;]


Użytkownik Atroth edytował ten post 02 stycznia 2012 - 05:55

  • 0

#94 Skral

Skral

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 778 postów

Napisano 02 stycznia 2012 - 06:03

Może sobie zainstaluje.
Kiedyś grywałem troche ale na corsair oczywiście.
Ostatnią rzecza jest handel. Oczywiście jakoś zacząć trzeba.
  • 0
"Go out there and give them hell. You were born to do this."


Garrus Vakarian

#95 Atroth

Atroth

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 365 postów

Napisano 02 stycznia 2012 - 06:19

A ja myślałem że w to nikt nie gra.............. już wiem co to za gra ;]. Grałem ale tylko z braciakiem przez lan ;]. Ale jak to dawnoooo było ;].
  • 0

#96 Atroth

Atroth

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 365 postów

Napisano 02 stycznia 2012 - 06:38

Zainstalowane jak by ktoś chciał pograć poproszę o ip ;]
  • 0

#97 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 02 stycznia 2012 - 07:05

:o szok, że się ktoś zainteresował.
  • odpalasz multiplayer,
  • wybierasz LAN , tak LAN
  • pokaże się lista serwerów z modem
  • wybierasz Discovery Freelancer RP 24/7
  • klikasz, robisz postać i grasz.
  • tam mam postaci, więc jak coś to wspomogę finansowo

  • 0

#98 Skral

Skral

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 778 postów

Napisano 02 stycznia 2012 - 10:42

Ale tam trzeba dobrze angielski znać :hang1:
  • 0
"Go out there and give them hell. You were born to do this."


Garrus Vakarian

#99 Atroth

Atroth

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 365 postów

Napisano 02 stycznia 2012 - 10:43

dam sobie rade ;]

Użytkownik Atroth edytował ten post 02 stycznia 2012 - 10:44

  • 0

#100 Skral

Skral

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 778 postów

Napisano 03 stycznia 2012 - 03:16

ale mi o mnie chodzi
  • 0
"Go out there and give them hell. You were born to do this."


Garrus Vakarian




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1