Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie studia i dlaczego?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Furai

Furai

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 872 postów
  • Ską…d:"skomputera"

Napisano 06 lutego 2011 - 02:15

Skoro już mamy tylu zapalonych studentów na forum albo osoby, które mają zamiar dołączyć do grona studentów (czy to za rok, czy później) to miło by było wiedzieć jakie studia wybieracie/wybraliście i dlaczego.

Ja udałem się na elektronikę i telekomunikację z zamiarem wyboru specjalności teleinformatyki. Ogólnie moim zdaniem to jest rozwijająca się w dzisiejszych czasach gałąź przemysłu (sieci 3G itp.itd.) i od zawsze lubiłem się babrać przy sprzęcie elektronicznym (nie powiem, że coś umiem już, ale są kółka zainteresowań i mam zamiar tam się nauczyć wytrawiania płytek scalonych, tworzenia własnych urządzeń.) Jak na razie po pierwszym semestrze jestem praktycznie do przodu - została mi do zaliczenia tylko Teoria Obwodów, którą jutro piszę. Mam nadzieję, że dam radę. :D
  • 0
"My senses are so powerful that I can hear the blood pumped through your veins."

#2 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 06 lutego 2011 - 02:33

Inżynieria Środowiska na PW a pozniejsza specjalizacja to Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo, Wentylacja i Gazownictwo. Specjalność pozwalająca po jej ukończeniu projektować, wykonywać i eksploatować systemy, instalacje i urządzenia służące do kształtowania środowiska wewnętrznego w obiektach budowlanych przy zachowaniu ochrony środowiska zewnętrznego, zakres tematyczny oferowanych przedmiotów obejmuje: źródła ciepła, sieci ciepłownicze i instalacje centralnego ogrzewania, instalacje ciepłej wody użytkowej i gazownicze, wentylację, klimatyzację i chłodnictwo. Czyli to wszystko co znajduje sie w kazdym obiekcie budowlanym na calym swiecie. Bardzo spodobala mi sie mozliwosc planowania i wykonywania takich projektow budowlanych. Na pierwszym roku trzeba przebrnac przez matme fizyke czy ochrone srodowiska ale pozniej zaczynaja sie zajecia typowe zwiazane z specjalizacja, ktora wybierzesz
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#3 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 06 lutego 2011 - 02:45

@Wodny

źródło http://www.is.pw.edu...id=34&Itemid=57

:)
  • 0
Dołączona grafika

#4 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 06 lutego 2011 - 02:59

Fikus Ty lepiej pochwal sie swoja Mongolistyką ;X
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#5 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 06 lutego 2011 - 05:18

Automatyka i robotyka.
Jutro mam egzamin z matematyki, który mnie pozamiata (po wuju rzeczy nie mielismy na cwiczeniach sick!), pozytywne jest tylko to, że będzie poprawa. No a tak poza tym reszte pozaliczalem i jestem z tego dumny :) Dlaczego Air ? http://demotywatory....234/Programisci :lol:
  • 0

#6 Amciek

Amciek

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 440 postów
  • Ską…d:zza NATu

Napisano 06 lutego 2011 - 05:34

Informatyka, Miasto Rydzyka :D chyba żałuje, że wybrałem taki a nie inny kierunek. I tą uczelnię. I po części, że w ogóle poszedłem na studia ;) ale czegoś się nauczyłem.
http://demotywatory....925/Informatycy
  • 0
kiedyś wróce
_________________________________

DA BEST SYGNATURA EVAA
Dołączona grafika

#7 dumbass

dumbass

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 850 postów

Napisano 06 lutego 2011 - 06:06

polibuda informatyka :(

z perspektywy czasu stwierdzam ze wolalbym isc na inwersytet polsko japonski na programowanie gier :X
  • 0
S&D stanowcze NIE precz z CS'em w COD'zie!!!!!!!!a na HC grają sami KAMPERZY i CZAIDUPY

#8 B@rtAS

B@rtAS

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 331 postów
  • Ską…d:Mrągowo

Napisano 06 lutego 2011 - 07:35

Hmm aktualnie jestem w technikum logistycznym i dalszą przyszłość jak na razie wiąże z logistyką, bardzo odpowiada mi ten profil i jak na razie niczego nie żałuję. A na studia to na Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu a konkretniejszy kierunek to jeszcze sam nie wiem, ale myślę, że przy Logistyce zostanę, przyszłościowy zawód a do tego przyzwoicie płatny.
  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#9 ScaR

ScaR

    Troll

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 622 postów
  • Ską…d:Poznań

Napisano 06 lutego 2011 - 08:36

Jak tak jak fjuraj na elektronice i telekomunikacji siedze ;) Ale nie wiem jak długo jeszcze wytrzymam ;/
  • 0
Kto się c*pą urodził mężczyzną nie umrze

Dołączona grafika

Nowy H@ Tawerny :D
Dołączona grafika

#10 pChLa

pChLa

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 429 postów
  • Ską…d:Kołobrzeg / Szczecin

Napisano 06 lutego 2011 - 11:16

Wychowanie Fizyczne, dzienne, 4,5 magisterskie - Szczecin, w marcu obrona :) Właśnie jestem w trakcie kończenia pracy, ale jakoś skończyć nie mogę :P
  • 0

#11 BloombeR

BloombeR

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 338 postów
  • Ską…d:3City

Napisano 07 lutego 2011 - 03:19

Uh, wszyscy na jakis sensownych studiach.
A ja na 1 roku Politologii Dziennej na UG chodze, rok temu bylem na Zarzadzaniu w prywatnej szkole, ale bylo naprawde slabo i szybko zrezygnowalem :P A dlaczego? Nie mam scislego umyslu i generalnie jestem na maxa leniwy wiec poszedlem na cos latwego :P
  • 0

Dołączona grafika

#12 Zwierzak

Zwierzak

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 498 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 02 marca 2011 - 11:33

Finanse i Rachunkowość na uniwerku ekonomicznym w Krakowie :P Czemu tak? Otóż wcześniej byłem na dziennej informatyce na polibudzie, ale to nie dla mnie, wole obracać kasą, nauczyć się porządnie inwestować itd :D Pieniądz robi pieniądz, po za tym można bardzo dużo ciekawych rzeczy się dowiedzieć na tych studiach :)
  • 0

#13 Titallmighty

Titallmighty

    Botek

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 530 postów
  • Skype:krzysiekhandy
  • Ską…d:Kęty

Napisano 03 marca 2011 - 10:55

Finanse i Rachunkowość na uniwerku ekonomicznym w Krakowie :P Czemu tak? Otóż wcześniej byłem na dziennej informatyce na polibudzie, ale to nie dla mnie, wole obracać kasą, nauczyć się porządnie inwestować itd :D Pieniądz robi pieniądz, po za tym można bardzo dużo ciekawych rzeczy się dowiedzieć na tych studiach :)


Zwierzak no i ten piekny klimat w KRK:D


zawsze jakas impra otwarta, no i dziewczyny<mniam>

pozdrowionka


  • 0

#14 Lukasz.

Lukasz.

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisano 03 marca 2011 - 10:10

ja to samo co bartas technikum logistyczne kończę właśnie tylko że w KRK nie ma logistyki a do poznania nie chce mi się ,,, więc chyba pójdę na zarządzanie i inżynieria produkcją polibuda krk
  • 0

#15 endo

endo

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 142 postów

Napisano 07 czerwca 2011 - 06:45

Ja miałem przyjemność / nieprzyjemność studiowania na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie- TRIL-u. Rozwijając skrót brzmi on: Technika Rolnicza i Leśna. Specjalizacja jaka mnie kręciła to: ekoenergetyka i odnawialne źródła energii. Niestety przez 2 lata które tam przestudiowałem, było więcej rolnictwa niżeli czegokolwiek innego. Oczywiście jak na techniczny kierunek przystało: Matma, Fizyka, Chemia, Grafik Inżynierska, Materiałoznastwo, Elektrotechnika czy Technika Cieplna były. Przeważały przedmioty "rolnicze" co mnie tak zniechęciło, że to rzuciłem... Ponadto zaczęto coś kombinować z liczbą miejsc na poszczególne specjalności, w tym na tą, o której wspomniałem. Największą liczbę miała mieć specjalizacja stricte rolnicza... Teraz zamierzam pójść na Inżynierię Środowiska, bo tak jak podawaliście Mechanika i Budowa Maszyn / Mechatronika / Elektrotechnika mogą się okazać za ciężkie i nie podołam, a nie chcę tego; tej sytuacji, w której znowu będę stał przed zmianą kierunku czy końcem studiów :)

Użytkownik endo edytował ten post 07 czerwca 2011 - 06:46

  • 0
Dołączona grafika

Dream As You'll Live Forever. Live As You'll Die Today.

Dołączona grafika

#16 Codi

Codi

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 365 postów

Napisano 07 czerwca 2011 - 10:52

A tak zapytam, ktoś na budownictwie ktoś był/jest/ma zamiar być ?:) bo bd składał i fajnie było by się i stąd czegoś dowiedzieć ;)
  • 0

#17 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 08 czerwca 2011 - 09:44

budownictwo- ciezki kierunek, duzo matmy i fizyki oraz typowych dla tego kierunku zajec jak mechanika budowli, wytrzymalosc materialow, materialoznawstwo i inne, ktore potrafia czlowieka zmieszac z blotem i udupic


POLECAM :D
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#18 Codi

Codi

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 365 postów

Napisano 10 czerwca 2011 - 11:49

a to na to jestem porządnie przygotowany ;D
tylko nie jestem pewien co do miejsca bo zastanawiam się między AGH a polibudą krk a opinie są podzielone
ewentualnie jeszcze o śląskiej myślę
  • 0

#19 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 10 czerwca 2011 - 06:11

w Częstochowie budownictwo stoi bodajże na 5. miejscu w Polsce. Bardzo dużo rysowania, zajęcia 8-20 jakieś 2-3 dni w tygodniu, masa nauki. Jeśli jesteś zdeterminowany do czegoś takiego to mogę dla Ciebie jakieś informacje od znajomych załatwić gdybyś miał pytania jakieś.. Kierunek bardzo perspektywiczny, jak coś to pisz!!
  • 0
Dołączona grafika

#20 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 15 czerwca 2011 - 08:10

Mam pytanie z innej beczki. Wie ktoś jak to jest z przeniesieniem sie na zaoczne studia ? Slyszalem, chociaz szczerze w taka wersje watpie, ze jesli np jest sie na dziennych studiach i nie zalicza sie czegos i przenosi sie na zaoczne to automatycznie przedmiot jest zaliczany ? Jesli nie, to mozna walnac warunek i zaczac nowy semestr juz zaocznie ? Jesli nie, to czy bede mogl zaczac zaocznie od drugiego semestru, skoro zaliczylem pierwszy normalnie dziennie ? I najwazniejsze, czy na tych zaocznych jest chociaz troche latwiej ? Bo mam juz k**wa dosc meczarni z tymi "ludzmi", a nasluchalem sie, ze niby zaocznie jest po prostu latwiej.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0