Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sen wyśniony, czyli.... Sen Świadomy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 endo

endo

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 142 postów

Napisano 11 lutego 2011 - 10:49

Jak widziałem w temacie Furai-a, niektórzy z was pisali na temat snu świadomego. Jeżeli ktoś nie wie i nie słyszał to proszę >> *klik* Zatem jeżeli chcecie się podzielić tym jakie są wasze sprawdzone metody na wejście w taki stan umysłu, oraz jakie przeżycia towarzyszą przeżywaniu takiego snu, to proszę bardzo. Czekam na wypowiedzi.


P.S.: Mi zdarzyło się go mieć dziś rano :D 'Nakręciłem' sobie film o napadzie na jakiś bank czy coś, a potem ucieczkę i mały spisek. Co tu dużo opowiadać, było mega :3 Żadne kino tego nie pobije... ^_^

Użytkownik endo edytował ten post 11 lutego 2011 - 10:57

  • 0
Dołączona grafika

Dream As You'll Live Forever. Live As You'll Die Today.

Dołączona grafika

#2 sk z3ro

sk z3ro

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 042 postów
  • Skype:patrykgs
  • Ską…d:Stawiski

Napisano 11 lutego 2011 - 05:21

Interesowałem się tym trochę:D I z tego co pamiętam to konieczne jest nauczenie się zapamiętywania snów. Można to zrobić np. przez prowadzenie tzw. dzienniczka, czyli po przebudzeniu zapisywać swoje sny i po kilka razy dziennie je czytać. Czytałem/oglądałem, że aby uświadomić się we śnie należy np. dwukrotnie spojrzeć na zegarek (będzie zupełnie inna godzina) lub spojrzeć na ręce, które bedą miały dziwny kształt. Wg mnie to trochę dziwne, bo przecież żeby spojrzeć dwa razy na ten zegarek to musisz byś świadomy:P Wymyślono też urządzenie, które zakładamy na oczy i ten sprzet w odpowiednim momencie wysyła impulsy świetlne do naszych gałek:P Alternatywą tego urządzenia w sumie dość prostą jest poproszenie kogoś aby podczas naszego snu przyświecił nam w oczy np. telefonem komórkowym. Należy uważać żeby oczywiście nie obudzić i wykonać "operacje" w odpowiednim czasie, tj. w fazie REM - jest to czas mniej więcej 2h po zaśnięciu o ile dobrze pamiętam. Nie wiem czy działa nigdy nie próbowałem. Nie mogę jakoś sie zmobilizować ale może kiedyś:D
  • 0
"Nie chcem ale muszem" - Lech Wałęsa

#3 B@rtAS

B@rtAS

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 331 postów
  • Ską…d:Mrągowo

Napisano 11 lutego 2011 - 05:30

dobry sposób jak sie budzissz to krecic sie w okół siebie ( wkółko po prosto ) mozna w miare przedłuzyc sen :D osobiscie miałem sporo razy.. wiele jest metod, ale najlepsza z uzyskaniem świadomosci w snie jest spojrzenie na zegarek :) no ale podstawą jest po prostu zapamietywanie snów :D
  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#4 yman

yman

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 211 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 11 lutego 2011 - 06:28

chcesz mieć sen? Załóżmy że chcesz spać do 10-11 to nastawiasz sobie budzik na 6, idzesz do kibleka potem do kuchni po szklanke wody albo zwyczajnie podnosisz się do pionu w łóżku na 3-5 minutek. Potem, wracasz z powrotem do spania. Masz 80% szans na sen w sensie historii do przeżycia:D metoda opracowana i przetestowana przez ymena
  • 0
Dołączona grafika

#5 sk z3ro

sk z3ro

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 042 postów
  • Skype:patrykgs
  • Ską…d:Stawiski

Napisano 11 lutego 2011 - 06:31

d*pa a nie opracowana przez ymana:D Czytałem o tym, tylko że na internecie było żeby wstać w nocy i robić coś przez ok godzinę najlepiej coś związanego z myśleniem, np jakieś krzyzówki czy cos w tym styl:P

Użytkownik sk z3ro edytował ten post 11 lutego 2011 - 06:32

  • 0
"Nie chcem ale muszem" - Lech Wałęsa

#6 yman

yman

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 211 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 11 lutego 2011 - 06:34

a jednak, nigdzie tego nei czytałem a opracowałem to jak bylem w wieku 15 lat i dostałem za to nobla, nobla
  • 0
Dołączona grafika

#7 Amciek

Amciek

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 440 postów
  • Ską…d:zza NATu

Napisano 11 lutego 2011 - 07:55

chcesz mieć sen? Załóżmy że chcesz spać do 10-11 to nastawiasz sobie budzik na 6, idzesz do kibleka potem do kuchni po szklanke wody albo zwyczajnie podnosisz się do pionu w łóżku na 3-5 minutek. Potem, wracasz z powrotem do spania. Masz 80% szans na sen w sensie historii do przeżycia:D metoda opracowana i przetestowana przez ymena


mam dokładnie tak samo, śnie dokładnie o tym o czym chce kręcę bekę ze snu, sen na jawie. Tylko potem pierdzieli mi się, czy sytuacja wydarzyła się w rzeczywistości czy też nie :/ parę razy też udało mi się "przypadkowo" zapobiec paru wydarzeniom, które znakomicie pomogły w pracy :) a śniłem o tym tego poranka :>
  • 0
kiedyś wróce
_________________________________

DA BEST SYGNATURA EVAA
Dołączona grafika

#8 B@rtAS

B@rtAS

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 331 postów
  • Ską…d:Mrągowo

Napisano 11 lutego 2011 - 09:00

czekaj yman bo trochę nie ogarniam, np. ide spać o 23, chce wstać o 11, nastawiam budzik na 6 rano robie te rzeczy, potem siedze w pionie te 5 minut i ide znowu spać? czy jak?

haha amciek, tak zwane sny prorocze, choć prorocze to nie, po prostu mózg zbiera wszystkie sytuacje, czynniki, które mogą mieć znaczenie i to wszystko w jedną całość, nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłem ale swego czasu czytałem o tych rzekomych ' snach proroczych ' :D

EDIT: coś mi świta, tym sposobem sam miałem pare razy, ewentualnie jak idziemy spać leżymy, i zczaimi taki moment, pół sen, prawie jak śpimy ale wiemy co sie dzieje wokół, to w tym momencie odzyskać minimalnie jakby świadomosc, w sensie, zacząć wyobrażać sobie to co byśmy jakby chcieli w śnie i są duże szanse, że zaśniemy i to właśnie będzie początek naszego snu

Użytkownik B@rtAS edytował ten post 11 lutego 2011 - 09:03

  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#9 yman

yman

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 211 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 11 lutego 2011 - 09:58

23 idziesz spać i chcesz wstać o 11, budzik na 6 - miałem na myśli lekko się budzisz, (świadomość obudzona) i po 3-5 minutkach idziesz znowu spać :)
Amciek takie sny to poezja . Też śmieszne jest deja vu - naukowo opisane można sobie o tym poczytać ;]
  • 0
Dołączona grafika

#10 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 07 kwietnia 2011 - 09:22

Zna ktos jakas mega kozacka stronke dotyczaca snow ? Bo te pierwsze lepsze senniki nie są najlepsze. Jak pisalem wyzej ja mam czesto sny swiadome, ale ostatni przebil wszystko i w sumie jestem troche zeschizowany po tym ;]
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0