Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ban 60 dni za nic?!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 dramcio

dramcio

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 kwietnia 2011 - 01:36

Mój nick: DJ.Dr@M | ToMeK
Mój Steam ID: STEAM_0:0:32017036
Steam ID oskarżonego: amciek64 (admin nie znam jego steamid)
Data oraz godzina zdarzenia: 10-04-2011 - 01:36
Mapa: de_train
Opis wydarzenia: Nie wiem co ja tu mam pisać.. Może mi ktoś wytłumaczyć jakim cudem dostałem bana na 60 DNI!? Co to w ogóle za admin.. Wchodze na serwer popisałem z kolegą a tu zaraz ban na 60 dni. To już nie można pisać?
Dowod/y: demo, screen - Brak bana dostałem tak "niespodziewanie" że nie zdarzyłem zareagować.
  • 0

#2 Zwierzak

Zwierzak

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 498 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 12 kwietnia 2011 - 11:17

Witam serdecznie.

Jak wiesz na każdym serwerze obowiązuje pewien regulamin, a tak się składa, że byłem przy całej sytuacji i dobrze ją pamiętam.
Regulamin: http://gamingcrew.pl...era-tawerna-tp/ Z tego co pamiętam obraziłeś i dyskryminowałeś kobiety punkt 2 i 4.
Link do bana: http://gamingcrew.pl...s.php?bid=11621

Opis wydarzenia:
Sytuacja wyglądała tak, że wbiłeś i zacząłeś wulgarnie mówić o płci przeciwnej, na zasadzie że już gdzieś za to dostałeś bana i tu pojawił się wulgarny tekst (wyciągniemy z logów i przedstawimy by nie było wątpliwości), następnie poleciał ban i Ty zdążyłeś zareagować na zasadzie, "O boże, znowu ban za to samo?" czy coś w ten deseń.

Tak jak mówiłem dowody niedługo się pojawią, a jako iż dostałeś maksymalny wymiar kary za ów zdarzenie, przy odpowiednim zachowaniu możesz powalczyć o skrócenie bana, gdyż jest to Twój 1 poważny ban. Ale ja takiej decyzji podjąć już nie mogę, po za tym sam sobie szkodzisz kłamiąc, że nie zdążyłeś zareagować :)
  • 0

#3 plaj

plaj

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 294 postów
  • Skype:daniel.cupek
  • Ską…d:50 cm od monitora

Napisano 12 kwietnia 2011 - 12:20

przepraszam, że się wtrącę,ale punkt 4 odnosi się do dyskryminacji mniejszości( wydaje mnie się, że odnosi się np do Cyganów, Rumunów, Czechów itp:) )- kobiety nią raczej nie są. :) - nie nad interpretujmy punktów regulaminu.

Nie mniej reason podany przez Maćka dosłownie tłumaczy powód bana.

Oczywiście, że kobiety mniejszością nie są, ale Szowinizm i Feminizm zbyt mocny też nie będzie u nas tolerowany, dlatego ów zachowanie podciągnąłem pod ten punkt regulaminu.


to jak robienie z kobiet inwalidek, które nie mogą bronić się przed postawą innych.Poza tym Feminizm to chyba mało obraźliwy dla kobiet syndrom, w końcu chodzi w nim o wyrównanie praw damsko męskich? Po raz kolejny jak dla mnie jest to nad interpretacja tego punktu nic więcej.

Użytkownik plaj edytował ten post 12 kwietnia 2011 - 12:36

  • 0
========================================================================================================

w życiu każdego z was jest coś, co w trudnych chwilach was trzyma przy nim... dla mnie jest tym pfkkk
nie ufam nikomu kocham tylko tych co na to zaslużyli...

ciężki charakter ? wiem mam z natury, ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury!


Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj, Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj nieee, bo przyjaciela straciłbyś
bo przyjaciela straciłbyś jak jaaa..
(...)a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak On,a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak Onnn..
(...)był jednym z niewielu skazanych na bluesa, ten wyrok dodawał mu siłł..
(...)lecz często uciekał by stanąć nad wami, by nabrać znów sił..
(...) skazany na bluesa no ilu jeszcze jest takich jak On?!?

niee ty go nie znałeś..




Ja tu jeszcze wróce
========================================================================================================

#4 Zwierzak

Zwierzak

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 498 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 12 kwietnia 2011 - 12:22

Oczywiście, że kobiety mniejszością nie są, ale Szowinizm i Feminizm zbyt mocny też nie będzie u nas tolerowany, dlatego ów zachowanie podciągnąłem pod ten punkt regulaminu.


@Edit:

to jak robienie z kobiet inwalidek, które nie mogą bronić się przed postawą innych.Poza tym Feminizm to chyba mało obraźliwy dla kobiet syndrom, w końcu chodzi w nim o wyrównanie praw damsko męskich? Po raz kolejny jak dla mnie jest to nad interpretacja tego punktu nic więcej.


Łapiesz mocno za słówka i też je nad interpretujesz pod swoją wypowiedź. W tym wypadku chodzi o szowinizm ze strony tego użytkownika, czyli atak na kobiety. Owszem Feminizm jest mało obraźliwy dla kobiet, ale może być obraźliwy dla mężczyzn, np wtedy gdy kobieta zaczyna obrażać ostro naszą płeć. A przedstawiając punkty regulaminu chciałem pokazać z jakich punków mógł skorzystać admin i dlaczego. Jak dla mnie antysemityzm, faszyzm, rasizm, skrajny szowinizm i feminizm powinny być karane, wg Ciebie te 2 ostatnie nie zbyt. No ale kto co lubi, starczy dyskusji filozoficznych bo tak można bez końca, niedługo zapadanie decyzja co do ów skargi.

Pozdrawiam
Futro

Użytkownik Zwierzak edytował ten post 12 kwietnia 2011 - 01:19

  • 0

#5 Amciek

Amciek

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 440 postów
  • Ską…d:zza NATu

Napisano 12 kwietnia 2011 - 12:43

zwierzak, tu nie podbija pod punkt 4 regulaminu ;) Ty, mówiąc że kobiety to mniejszość, sam je poniekąd obrażasz ;) ewidentnie obraza płci pięknej. Normalnie wstawiłbym Ci tydzień i zapomniał o sprawie, ale rzucanie tekstów typu "myśli że ma c*pę i wszystko może" w towarzystwie kobiety na serwerze delikatnie mówiąc przeważyło nad oceną. Jak dla mnie to nadajesz się do odstrzału dopóki kultury Ci przybędzie, bo jak widać wyżej nie masz pojęcia co zrobiłeś źle. W dodatku napisałeś to 2x z pełnym przekonaniem i ekspresją tego zwrotu ;)

// Zwierzak - przeczytaj jeszcze raz post wyżej, nie mówię że kobiety są mniejszością :)

Użytkownik Zwierzak edytował ten post 12 kwietnia 2011 - 01:10

  • 0
kiedyś wróce
_________________________________

DA BEST SYGNATURA EVAA
Dołączona grafika

#6 abras

abras

    Plutonowy

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 341 postów
  • Ską…d:Kościan

Napisano 12 kwietnia 2011 - 12:56

skąd niby miał wiedzieć ze na serwerze jest dziewczyna jak dopiero co wszedł ;]
  • 0
"Nigdy się nie poddawaj"

#7 Amciek

Amciek

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 440 postów
  • Ską…d:zza NATu

Napisano 12 kwietnia 2011 - 01:03

a że niby jakie to ma znaczenie czy on wiedział czy nie wiedział? w myślach tak mógł sobie powiedzieć ale nie chwalić się tym
  • 0
kiedyś wróce
_________________________________

DA BEST SYGNATURA EVAA
Dołączona grafika

#8 dramcio

dramcio

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 kwietnia 2011 - 01:35

Hmm, czy mogę ja się wypowiedzieć?^^ Dziękuje.

Tak to prawda wszedłem na serwer tawerna na którym był mój kolega i powiedziałem do niego że na innym serwerze "od jakiejś c*py dostałem bana to ją nabluzgałem"

NIKOGO Z SERWERA NIE OBRAZIŁEM. Pisałem to pośrednio do niego. W ogóle to "c*pa" to strasznie obraźliwe w odniesieniu do kobiety. To tak jak na faceta mówią chu*. Gorzej jakby było na odwrót, wtedy nad sprawą obrażania płci bym się poważniej zastanowił..

Odczekałem już 3 dni bana proszę o unieważnienie.

Pozdrawiam.

@@ Hmm po drugie pisząc to zdanie nie zwracałem się do kobiet na naszym serwerze :o

Użytkownik dramcio edytował ten post 12 kwietnia 2011 - 01:36

  • 0

#9 will

will

    Pułkownik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 190 postów
  • Skype:wilu_z_mw
  • Ską…d:Tarnów

Napisano 12 kwietnia 2011 - 01:45

zwierzak, tu nie podbija pod punkt 4 regulaminu ;) Ty, mówiąc że kobiety to mniejszość, sam je poniekąd obrażasz ;) ewidentnie obraza płci pięknej. Normalnie wstawiłbym Ci tydzień i zapomniał o sprawie, ale rzucanie tekstów typu "myśli że ma c*pę i wszystko może" w towarzystwie kobiety na serwerze delikatnie mówiąc przeważyło nad oceną. Jak dla mnie to nadajesz się do odstrzału dopóki kultury Ci przybędzie, bo jak widać wyżej nie masz pojęcia co zrobiłeś źle. W dodatku napisałeś to 2x z pełnym przekonaniem i ekspresją tego zwrotu ;)


czyli jak ja przy tobie powiem "koles ma penisa i mysli ze mu wszystko wolno" to dasz mi bana na 2 miesiące? no nie robcie se jaj.. I tak w ogóle to mogę się założyć o duża sumę, że gdyby tą "kobietą na serwerze" nie była by burczy to byś miał to w d*pie czy w ogóle gra jakaś dziewczyna :)
były sytuacje gdzie stali gracze, byli admini rzucali do siebie cipkami na serwerze, mogła wtedy grać jakaś dziewczyna na serwerze i co? bany im dajemy bo sie wyzywała od narządów płciowych? dla mnie ban jest śmieszny ale abras się tym zajmnie i zadecyduje co zrobić z banem
edit
aha i żeby nie było, sam ban się należał bo do kobiet trzeba mieć szacunek ale długość grubo nietrafiona

Użytkownik will edytował ten post 12 kwietnia 2011 - 01:50

  • 0
moja wladza minela, to czeba potrolowac troszQ <3 :E
Dołączona grafika

Spoiler

#10 bOOrczymOOcha :F

bOOrczymOOcha :F

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 73 postów

Napisano 12 kwietnia 2011 - 02:22

pfff... no akurat will takie zdrobnienia, siusiaka jeszcze może? :P

w każdym razie chyba się wypowiem, bo coś czuję, że jestem tu trochę winna. Byłam na serwerze wtedy, ale całej sytuacji nie widziałam(musiałam mieć jakąś życiówkę i przeżyć do końca rundy czy co :unsure:), dopiero zobaczyłam na zielono napis tam, że zbanowany - jakiś dziwny powód, no ale nie wiem o co chodzi więc się nie wtrącałam, po czym dowiedziałam się dlaczego i na ile... itd...

tak więc myślę, że gdyby mnie tam nie było, nie było by także aż takiej przesadnej i nerwowej reakcji, w efekcie czego ban na aż 2 miesiące :P owszem, kolega mógł nie wiedzieć, że w towarzystwie jest kobieta, a my dobrze wiemy jak za plecami nadajecie na te swoje stare i w ogóle na płeć lepszą B)

ALE... to nie zmienia faktu, że w ten sposób z kolegą rozmawiać sobie można na privie albo przy piwie, a nie publicznie, w miejscu niestosownym na tego typu słownictwo, nie trzeba powtarzać wszystkim, uwaga - grają kobiety i dzieci, chamstwo i wulgarność są na serwerze zabronione, co innego przeklinać(kick, banik mały), a co innego także obrażać osoby trzecie, takie teksty wyrażane publicznie świadczą tylko o braku kultury, musimy się liczyć z tym, że jeśli jesteśmy w miejscu publicznym(nawet w internecie), wsród ludzi, których nie znamy, musimy zachować pewien umiar i się zachowawać przyzwoicie, bo nie wiemy kiedy i czym możemy kogoś urazić lub skrzywdzić.

drugą natomiast sprawą jest przesadna reakcja, po prostu Amciek, dobrze wychowany B) , sam poczuł się urażony, a nawet przerażony tym, jak obcena na serwerze kobieta może to odebrać, było to napisane w sposób, że mogłam to nawet odebrać osobiście(akurat tego nie widziałam, ale mogłam :P ), jednak trzeba być także sprawiedliwym i gdyby nie moja obecność, takiego długiego bana by nie było

ale to dosyć ciekawa i pouczająca lekcja dobrego zachowania - czasami możemy nawet nie być świadomi tego, że robimy coś źle, możemy kogoś uraźić lub skrzywdzić, więc w środowisku nieznanym, a w dodatku publicznym, powinniśmy szanować innych i odpowiednio się zachowywać :lol:, a najlepiej to robić cały czas, nawet prywatnie hehe - polecam :rolleyes:




kończąc, to ja popieram prośbę o skrócenie bana - nie ze względu na zachowanie, które jest dla mnie karygodne i wrzuciłabym taką osobę do szufladki "cham i prostak" :angry:, ale po prostu - ze względu na mniejsze kary, za podobne przewinienia dla innych osób i w innych sytuacjach




ps. co do mniejszości, tak, kobiety na serwerze są mniejszością (lokalną) dla mnie, jest nas zaledwie parę, zazwyczaj jedna lub dwie, maksymalnie trzy lub cztery(choć nie na raz)

Użytkownik bOOrczymOOcha :F edytował ten post 12 kwietnia 2011 - 02:24

  • 0

#11 abras

abras

    Plutonowy

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 341 postów
  • Ską…d:Kościan

Napisano 12 kwietnia 2011 - 02:29

Bana skracam do 5 dni. Poczekasz jeszcze trochę żebyś się szacunku nauczył :)
  • 0
"Nigdy się nie poddawaj"

#12 Terminator

Terminator

    Porucznik

  • Terminator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 065 postów

Napisano 12 kwietnia 2011 - 02:29

Wiadomość wygenerowana automatycznie


Ten temat został zamknięty przez moderatora.

Powód: wyjaśnione

Jeżeli nie zgadzasz się z powyższą decyzją zaraportuj ten post administratorowi, który rozważy ewentualne ponowne jego otwarcie.


Z poważaniem,

Załoga GamingCrew.pl
  • 0
-------------------------------------------------------
Beware!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0