Skocz do zawartości


Zdjęcie

Netbook


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 se lamie se

se lamie se

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 084 postów
  • Ską…d:Czechowice-Dziedzice

Napisano 19 kwietnia 2011 - 10:24

Hejka wszystkim :) pojawiam się na forum z pewnym problemem. Jestem na etapie kupna Netbooka, tyle tylko ze nie mam pojęcia z jakiej firmy, co najlepsze i w ogóle :/  nigdy nie interesowałem się tym szczeblem komputerów ;) mam nadzieje ze ktoś mi pomoże w wybraniu czegoś z przedziału cenowego do 1500 zł. A co by mnie w nim interesowało?? Hmm...??
Bateria chyba najważniejsza czyt. żeby trzymała jak najdłużej :P
Ram 1Gb starczy ale z 2 GB bym nie pogardził
procek najlepiej atom bo podobno najlepsze
grafa mogłaby odpalać jakieś tam gierki (wiadomo ze nie Crysis'a :P )
dysk 200GB minimum
nie więcej niż 10 cali
usb razy 3 bądź więcej

No i najlepiej żeby była to jakaś dobra i znana marka na rynku :) za wszelka pomoc z góry bardzo dziękuje :)
  • 0

Dołączona grafika

#2 endo

endo

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 142 postów

Napisano 20 kwietnia 2011 - 07:50

Przeglądając różne netbook-i do 1.5k to większość z nich ma niestety biedny 1giba ramu. Znalazłem Asus-a Eee PC 1001PX, ma Atom-a, 2giba ramu, 250dysk, grafikę niestety słabszą, bo Intela; chociaż do 1500zł nie znajdziesz żadnego szału 'pod maską' :P Znalazłem jeszcze jednego Asus-a, za 1499zł, model 1201NL, ale 4giba ramu, dysk 500, grafika Nvidia ION, czyli znacznie lepiej :) Decyzja czy chcesz wydać pełne 1500zł na netbooka zależy od Ciebie.
  • 0
Dołączona grafika

Dream As You'll Live Forever. Live As You'll Die Today.

Dołączona grafika

#3 se lamie se

se lamie se

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 084 postów
  • Ską…d:Czechowice-Dziedzice

Napisano 20 kwietnia 2011 - 08:22

może być pełne 1500 ;) z tym nie ma problemu. A no i w tym pierwszym jest 2 GB ramu, a ten drugi wygląda ciekawie tyle ze to jest 12', a ja bym chciał jak najmniejszego :)

ja znalazłem coś takiego i jest to trochę bliższe temu czego bym szukał :) czas pracy na baterii 10 godzin. Ile w ogóle taki netbook może wytrzymać najdłużej bez ładowania baterii??
http://www.komputron...15PN_bialy.html

Użytkownik se lamie se edytował ten post 20 kwietnia 2011 - 08:27

  • 0

Dołączona grafika

#4 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 20 kwietnia 2011 - 05:37

Jeśli chodzi o procesor, mówisz, że słyszałeś, iż atom najlepszy jest? Może, bo póki co jedyny, a jego wydajność jest śmieszna.
Jeśli zależy Ci na czasie, to seria EEE PC np. ten 1015PN, nie byłby najgorszy. Jeśli jednak nie śpieszy Ci się, to możesz poczekać na Brazosa od amd. Na pewno będą bardziej opłacalne, bo wydajniejsze, przy miejmy nadzieje, trochę niższej cenie. I przede wszystkim będą pobierały znacznie mniej prądu od Atomów, na których netbooki działają średnio po 4-5h...
  • 0
Dołączona grafika

#5 se lamie se

se lamie se

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 084 postów
  • Ską…d:Czechowice-Dziedzice

Napisano 20 kwietnia 2011 - 11:27

No czy taki atom jest osamotniony to bym się nie zgodził ;) a co do Brazosa to orientujesz się może kiedy ma on wyjść i jak się będzie prezentował na tle atom'a??:) i co Ty byś mi polecił bo z tego co wiem znasz się trochę na rzeczy i głównie chodziło mi tutaj o zdanie Twoje i Owidiuszka :P
  • 0

Dołączona grafika

#6 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 21 kwietnia 2011 - 08:29

Brazos jest wydajniejszy średnio o ~30% od atoma (najszybsze modele), poczytaj recenzje np. http://pclab.pl/art44584.html (na anglojęzycznych stronach można już znaleźć recenzje samych netbooków). Niektóre modele już są dostępne w Polsce np. MSI Wind U270, ale ten dla Ciebie będzie za duży. Z mniejszych to Eee PC 1015B - 10cali (http://pclab.pl/news44429.html).
Z dostępnością to trudno określić, ale sądzę, że najpóźniej do połowy czerwca będzie już duży wybór netbooków z Brazosem.
Siostra zamówiła netbooka bezpośrednio ze strony producenta, dzięki czemu już go ma, choć w sklepach nadal nie ma tego modelu.

Użytkownik Diabolicue edytował ten post 21 kwietnia 2011 - 08:29

  • 0
Dołączona grafika

#7 se lamie se

se lamie se

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 084 postów
  • Ską…d:Czechowice-Dziedzice

Napisano 21 kwietnia 2011 - 09:45

no ten Asus bardzo by mi odpowiadał :) i cenowo ma być w granicach 1000 zł wiec dużo mniej niż myślałem przeznaczyć :) tylko muszę poczekać aż wejdzie do sprzedaży :P
  • 0

Dołączona grafika

#8 Juri

Juri

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 706 postów

Napisano 21 kwietnia 2011 - 10:33

W dodatku Brazos ma wbudowaną kartę graficzną znacznie lepszą od tych wszelakich Intelowych badziewi o ile pamiętam. A jak już masz kupować do 1,5k to powinno starczyć na jakiegoś 2 rdzeniowego atoma.
  • 0

asdasdas


#9 se lamie se

se lamie se

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 084 postów
  • Ską…d:Czechowice-Dziedzice

Napisano 26 kwietnia 2011 - 02:57

no ale to lepszy 2 rdzeniowy Atom czy Brazos??:>
  • 0

Dołączona grafika

#10 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 26 kwietnia 2011 - 05:41

Oczywiście, że Brazos. W kwestii wydajności atom nie ma szans.
  • 0
Dołączona grafika

#11 se lamie se

se lamie se

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 084 postów
  • Ską…d:Czechowice-Dziedzice

Napisano 11 maja 2011 - 10:51

a orientujecie sie moze kiedy ten Asus bedzie dostepny w Polsce??:) bo szukalem, ale nie moglem znalezc takiej informacji :/
  • 0

Dołączona grafika

#12 se lamie se

se lamie se

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 084 postów
  • Ską…d:Czechowice-Dziedzice

Napisano 24 maja 2011 - 06:17

ludziska wiecie kiedy bedzie ten Asus dostepny in Polish bo juz mnie powoli zaczyna cierpliwosc opuszczac  :diablo:
  • 0

Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0