Skocz do zawartości


Zdjęcie

STUDIA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lukasz.

Lukasz.

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisano 01 czerwca 2011 - 03:47

Cześć
Zastanawiam się nad studiami skończyłem technikum logistyczne i zastanawiam się pomiędzy Zarządzaniem i Inżynieria Produkcji oraz Mechaniką i budową maszyn ten pierwszy jest najbliżej związany z moim kierunkiem technikum i jeszcze gdzie lepiej Politechnika krakowska czy AGH może ktoś studiuje na którymś z tych kierunków , dużo tu studentów może ktoś zapoda jakiś inny kierunek który warto by było zrobić chciałem zobaczyć co uważacie za sensowniejszy wybór
  • 0

#2 Amciek

Amciek

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 440 postów
  • Ską…d:zza NATu

Napisano 01 czerwca 2011 - 04:52

nie kieruj się moim zdaniem, ale masz tytuł technika logistyka czy coś tam, idź na kierunek pokrewny bądź o rozszerzonym zakresie możliwości, nie na to samo.

i druga sprawa, studia to ściema, jeśli nie czujesz, nie masz ochoty, p***** to i idź do pracy, za rok też możesz pójść.
  • 0
kiedyś wróce
_________________________________

DA BEST SYGNATURA EVAA
Dołączona grafika

#3 plaj

plaj

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 294 postów
  • Skype:daniel.cupek
  • Ską…d:50 cm od monitora

Napisano 01 czerwca 2011 - 05:34

zarządzanie i inż. produkcji - kierunek z którego np na wrocławskiej śmieją się nawet dziekani:) Mechanika i budowa maszyn dość spore możliwości po skończeniu
  • 0
========================================================================================================

w życiu każdego z was jest coś, co w trudnych chwilach was trzyma przy nim... dla mnie jest tym pfkkk
nie ufam nikomu kocham tylko tych co na to zaslużyli...

ciężki charakter ? wiem mam z natury, ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury!


Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj, Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj nieee, bo przyjaciela straciłbyś
bo przyjaciela straciłbyś jak jaaa..
(...)a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak On,a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak Onnn..
(...)był jednym z niewielu skazanych na bluesa, ten wyrok dodawał mu siłł..
(...)lecz często uciekał by stanąć nad wami, by nabrać znów sił..
(...) skazany na bluesa no ilu jeszcze jest takich jak On?!?

niee ty go nie znałeś..




Ja tu jeszcze wróce
========================================================================================================

#4 Lukasz.

Lukasz.

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisano 01 czerwca 2011 - 07:06

Amciek o rozszerzonym zakresie możliwości co masz na myśli , bo mi się wydaje że właśnie po tym zarz.ipro. jest coś więcej nie konkretnie logistyka myślałem o specjalizacji zarządzanie produkcją
wydaje mi się że najlepiej w innym kierunku coś robić bo teraz trzeba być wszechstronnym niestety ;/ a może jakieś macie propozycje innych kierunków
do Plaja właśnie wiem że po tym jest dużo możliwości tylko mi się wydaje że to bardzo trudny kierunek ;/ nie ma tu kogoś kto to studiuje ?:P
a śmieją się bo ? tak bez sensowny kierunek to masz na myśli :P??

Użytkownik bandzioR edytował ten post 01 czerwca 2011 - 07:10

  • 0

#5 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 01 czerwca 2011 - 07:07

petrochemia- cos pokrewnego z tym zagadnieniem na politechnice w Płocku ;] albo na transport idz

ewentualnie inzynieria ladowa lub inzynieria srodowiska, budownictwo ;]

Użytkownik wodny edytował ten post 01 czerwca 2011 - 07:08

  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#6 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 01 czerwca 2011 - 08:47

Te zarządzanie bym odpuścił. Dużo znajomych na to poszło, są na 2-3 roku i zaczynają drugi kierunek, bo jak jednogłośnie mówią "bagno". Bo zarządzać to by k**wa każdy chciał, a robić to nie ma komu.
Co do mechaniki i budowy maszyn - mam kilku kumpli na tym, sam jestem na automatyce i robotyce i powiem szczerze, że nie ważne na co pójdziesz, bo i tak czeka Cię matematyka, mechanika, grafika inżynierska, elektrotechnika. Wychodze z założenia, że lepiej się przemęczyć i zrobić inż na konkretnych studiach, niż mgr na jakimś syfie.

Użytkownik Bodziuuuu edytował ten post 01 czerwca 2011 - 08:49

  • 0

#7 fantazja

fantazja

    Sierżant

  • Oldie
  • PipPipPipPip
  • 254 postów
  • Ską…d:okolice Bstoku

Napisano 01 czerwca 2011 - 09:14

w 2008 roku skonczylem automatyke i robote na polibudzie bialostockiej
nie powiem ze bylo lekko ale ciezko tez nie , duzo zalezy od prowadzacego , ile chce wycisnac ze studenta ;)
sporo matematyki , fizyki i mechaniki ale oglnie polecam , mechanika i budowa maszyn tez ciekawy kierunek i mysle ze z praca nie bedziesz mial problemow o ile kreca Cie te tematy , bo jesli nie widzisz sie w roli konstruktora , operatora CNC to nie idz na to bo bedziesz sie tylko meczyl w pracy i niczego nie osiagniesz

ps.
Bodziu poszedl na PB bo powiedzieli mu ze tam masa dziewczyn :D

Użytkownik fantazja edytował ten post 01 czerwca 2011 - 09:14

  • 0

#8 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 02 czerwca 2011 - 03:16

zarzadzanie i inzynieria produkcji odradzam. z biegiem czasu sam zauwazylem, ze nie jest to cos czego oczekiwalem. wiadomo, ze nauczyc sie mozna czegos, ale magistra na pewno pojde robic na czyms bardziej zwiazanym z mechanika. nie popelnij mojego bledu i od razu celuj 'ambitniej'.
  • 0
Dołączona grafika

#9 Lukasz.

Lukasz.

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisano 02 czerwca 2011 - 06:23

ok zarzadzanie odpada, bodziu to ja myślę o inż tylko i wyłącznie bo innej opcji nie widzę tylko nie wiem jaki kierunek ale jak widzę wszyscy polecacie co w stylu mechanika i budowa maszyn bądź automatyka mechanika spoko tylko trochę się bałem że będzie ciężko ale jak tak patrze to na każdym sensownym inż będzie nie łatwo kolega właśnie zaczął mechanikę i budowę maszyn i na 1 semestrze siadł ale mówi że zaczyna to teraz jeszcze raz więc chyba pójdę z nim mechanikę itp ogółem Lubię to ! :) ale może ktoś się jeszcze wypowie i jeszcze ktoś może coś wie co lepiej polibuda krk czy AGH??
  • 0

#10 Lukasz.

Lukasz.

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisano 03 czerwca 2011 - 09:36

nikt więcej nie ma nic do powiedzenia :P??
  • 0

#11 Bodziuuuu

Bodziuuuu

    Porucznik

  • Addicted
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 147 postów

Napisano 03 czerwca 2011 - 10:38

Mechanika jak mechanika - w dzisiejszych czasach jest jej coraz mniej. Mysle ze lepszym wyborem jest jakas elektrotechnika, albo wlasnie automatyka, bo chyba w ta strone idzie swiat. Praktycznie wszystko jest teraz oparte na sterownikach itp. A jak wczesniej pisalem - przedmioty sa praktycznie takie same. Nie ucieknie sie od matmy, mechaniki i innych wynalazkow, ktore uprzykrzają zycie B) Dlatego najlepiej jest wybrac jakis przyszlosciowy kierunek i to, co Cie interesuje, a nie ze ktos Ci napisze na forum, albo pojdziesz z kolegami "gdzies tam" i potem bedziesz zalowac.
Druga sprawa, ze na studiach najwiecej warte jest cwaniactwo, oszukiwanie, bieganie za prowadzacymi. Pomimo tego, ze jestem dopiero na 2 semestrze, to sam juz tego doswiadczylem. Moim zdaniem warto jest przynajmniej sprobowac B)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0