Skocz do zawartości


Zdjęcie

PvP, smierc i itemy - Glucio zabojca.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 06 grudnia 2011 - 12:14

Wczorajsze wydarzenia -sfrustrowany moją odmową kandydat na moderatora, wpadł w szał i pozabijał graczy, którzy żądają dla niego permanentnego bana- skłoniły mnie do napisania kilku zdań wyjaśnienia na temat zasad PvP, skutków śmierci gracza oraz zasad utraty itemów z wyposażenia.

PVP jest dozwolone na serwerze, wojny są dozwolone, napady są dozwolone, piractwo jest dozwolone. Pod pewnymi warunkami określonymi w regulaminie. Jeżeli ktoś nie chce brac w tym udziału, jest grupa [I]Innocent która ma immunitet, PvP jest zablokowane.

1. domyślnie, niemodowana gra powoduje, że itemy wypadają po śmierci gracza i leżą na ziemi przez jakiś czas lub dopóki ich ktoś nie zabierze, zazwyczaj zabójca. Tak jest domyślnie.
2. na naszym serwerze, zgodnie z regulaminem : "zabronione jest (...) zbieranie leżących rzeczy innych graczy, za wyjątkiem walk PvP jeżeli gracze ustalili wcześniej, że zwycięzca bierze łupy." Czyli jeżeli gracze nie umówili się wcześniej, że zwycięzca bierze itemy, zabójcy nie wolno ich zbierać.
3. od pewnego czasu funkcjonuje plugin, który zapobiega wypadaniu rzeczy z graczy po śmierci. Zabójca nie ma więc możliwości ich zabrania, a pokonany odzyskuje większość rzeczy. Pod pewnym warunkiem -musi zapłacić. Jeśli nie ma kasy rzeczy wypadają.

Różnie to wygląda w zalezności od powodu śmierci. W przypadku zabicia przez innego gracza
koszt wynosi 1000$ i traci się 25% rzeczy. Teoretycznie te rzeczy powinny czekać na gracza w miejscu śmierci. Po 4 śmierciach, traci się 4000$ i z itemów nie zostaje nic.

Spoiler


Zgodnie z naszym regulaminem:
  • Zabronione jest okradanie skrzyń, ścinanie roślin i zabijanie zwierząt na cudzym terenie, wydobywanie minerałów w cudzych kopalniach oraz zbieranie leżących rzeczy innych graczy, za wyjątkiem walk PvP jeżeli gracze ustalili wcześniej, że zwycięzca bierze łupy.
  • Ataki PvP są dozwolone. Napastnik musi uprzedzić ofiarę o zamiarze i podać przyczynę ataku.
  • Wielokrotnie powtarzane zabójstwa tej samej osoby są niedozwolone, chyba, że wyrazi ona na to zgodę. Należy zachować co najmniej jednodniowy (wg czasu serwera) odstęp między atakami.
  • Zabójstwo intruza we własnym domu, griefer'a na własnym terenie lub w samoobronie, nie wymaga uprzedzenia, podania przyczyny ani zachowania odstępu czasu.
We wczorajszej sytuacji:


Spoiler

Glucio
- zabijał bez uprzedzenia,
- zabił psy PTP na jego terenie,
- zbierał leżące rzeczy,
- zabijał wielokrotnie tą samą osobę bez zachowania odstępu czasu lub zgody ofiary

Nie jestem zwolennikiem banowania, ale czas położyć kres ekscesom, bo psuja zabawę innym i niszczą atmosferę na serwerze.
Kara jest następująca - 100.000$ i odebranie rangi ViP.

ViP jest rangą, którą można kupić i jest przyznawana z automatu każdemu kto wysle SMS, ale nie
znaczy to, że osoba ta nie podlega regulaminowi i może robić co chce i że ranga go chroni przed odpowiedzialnością.
Kara jest ostateczna i nie podlega negocjacji.
Dalsze jakiekolwiek ekscesy ukaranego, złość, griefing, mogą jedynie zaostrzyć karę. Nie pomoże tu staż na serwerze, czy znajomości. Jedna osoba została już zbanowana ostatecznie.
  • 0

#2 Glucio

Glucio

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 06 grudnia 2011 - 02:12

musiałem to zabic huberta dawniej zabujce2000 gdyz wyzywał moją rodzine i mnie.Tankerek tez mnie zdradził podczas wojny dlatego sie na nim zemscilem .wiec prosze cie nie zabieraj mi vapa i kasy poniewaz zasluzyli sobie na ten los,nie lubie oszukiwac a tym bardziej jesli ktos mnie oszukuje
  • 0

#3 Omay

Omay

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 434 postów
  • Ską…d:Tarnów

Napisano 06 grudnia 2011 - 02:29

ja też mogę pozabijać pół serwera, zwyzywać, poobrażać, kląc jak opętany i powiedzieć, że mnie zdradzili ?

cieszyłbym się tylko z takiego wymiaru kary a nie ośmieszał żebrząc jeszcze o uniewinnienie

Użytkownik Omay edytował ten post 06 grudnia 2011 - 02:31

  • 1

#4 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 06 grudnia 2011 - 02:37

Glucio, podaj mi godziny, kiedy hubert wyzywał ciebie i twoją rodzinę. Kwestia zdrady tankerka nie ma nic do rzeczy, nie o niego akurat mi chodzi.
Podaj mi także powód dla którego zabijałeś PTP. Nie podałeś żadnego powodu, nie napisałeś do niego nic przed atakiem. On jest nowym graczem, nie uczestniczył w zaszłościach. Dlaczego zabiłeś mu zwierzęta. Mogłeś być zdenerwowany, ale to nie powód, żeby latać po serwerze wykorzystując rangę i zabijać przypadkowych graczy.
Jesteś doświadczonym graczem, prosiłeś o rangę moderatora, obiecywałeś że będziesz dobrym modem, a zachowujesz się jak zwykły dzieciak. Nawet nie mogę powiedzieć ze się zawiodłem, nawet mnie ta akcja nie zdziwiła. Dlatego nie chciałem ci dać moda, bo wiedziałem, że istnieje ryzyko, ze wykorzystasz to do takich celów i serwer na tym ucierpi.
Musiałem tłumaczyć się za ciebie przed graczami i na pewno jeszcze będę musiał wytłumaczyć im dlaczego jeszcze nie masz bana.

EDIT, tak naprawdę to musiałby ukarać również PTP i resztę za niekulturalne odzywki, ale jak tu karać ofiary. Poza tym jakbym ukarał ich to ciebie musiałbym zbanować, zeby było proporcjonalnie i sprawiedliwie.
  • 0

#5 Glucio

Glucio

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 06 grudnia 2011 - 04:09

PTP zabilem co mnie wkurzal gdy wykanczalem huberta.a o hubercie powiem ci ze nieiwem dokladnie o ktrej godzinie ale powinno pisac w logach co on piasal na mnie
  • 0

#6 wajsik

wajsik

    Plutonowy

  • Oldie
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Ską…d:Radzionków

Napisano 06 grudnia 2011 - 04:14

Przecież tyro nie będzie po logach szukał 5 godzin żeby znaleźć 2 słowa, to powinna być Twoja inicjatywa - zawsze się takie szczegóły jak godzina zapamiętuje
  • 0

#7 Skral

Skral

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 778 postów

Napisano 10 grudnia 2011 - 02:48

No tak, nie lubie kablowac, ale gracze prosili napisać.
Dziś Jasiu wpadł w szał i zabijał każdego kto był na konkursie.
Nic na niego nie dzialalo. Nawet wyczyszczenie eq.
Więc nie wiem co dalej.......
  • 0
"Go out there and give them hell. You were born to do this."


Garrus Vakarian

#8 Gość_KoXi_*

Gość_KoXi_*
  • Guests

Napisano 10 grudnia 2011 - 02:54

prawda potwierdziam Skral mnie tez dedał ukradl compas eq diaxowe all

a olejnik nawet nie drgnął palcem a bylo tyle zgloszeń no nie wiem ;)
  • 0

#9 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 10 grudnia 2011 - 03:39

jedno mnie dziwi przy takich akcjach. jeden koleś, nie mający żadnych szczególnych umiejętności czy spracjalnych mocy, zabija wszystkich po kolei i nikt nie jest w stanie go powstrzymać?
jakby wszystkie ofiary zaczely go atakowac, to szybko znudzilaby mu sie ta zabawa
  • 0

#10 Gość_KoXi_*

Gość_KoXi_*
  • Guests

Napisano 10 grudnia 2011 - 03:43

ale Ojejnik był przy tym i nie zrobił
  • 0

#11 Terminator

Terminator

    Porucznik

  • Terminator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 065 postów

Napisano 13 grudnia 2011 - 07:46

Automatic generated message
This topic has been closed by a moderator.

Reason: skargi rozpoznane

If you disagree to this action, please report this post, and a moderator or administrator will reconsider it.

Kind regards,
GamingCrew.pl Staff
  • 0
-------------------------------------------------------
Beware!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1