Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ścinający obraz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 w0rms.dll

w0rms.dll

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 633 postów

Napisano 21 grudnia 2011 - 10:33

Mam następujący problem:

Dołączona grafika

Jest to "niby" zwykły zrzut ekranu, a jednak nie bardzo. Na obrazie można zauważyć ścinanie się górnej części ekranu (jakby ten fragment niedomagał i był powolniejszy od reszty) Problem ten pojawią się zarówno przy oglądaniu filmów jak i graniu w gry, przy każdej szybszej akcji kamery, zmiany jej położenia czy szybkiego obrotu myszką w grze mam takie ścinanie ekranu. Obraz pokazany wyżej jest zrobiony przeze mnie w fotoszopie i pokazuje tylko jak mój błąd wygląda bo nie da się go uchwycić screen shotem (co jest raczej logiczne) a robienie zdjęcia fizycznie dla mojego ekranu nie miałoby raczej sensu. Początkowo myślałem że to wina kodeków więc je przeinstalowałem, usunąłem i sprawdzałem na inne sposoby i nic, potem zauważyłem te coś również w grach a wtedy logiczne było że nie będą to kodeki a raczej coś z kartą graficzną tj. ze sterownikami więc je również przeinstalowałem, usunąłem i zaktualizowałem. Ostatnio zrobiłem porządek na laptopie przy czym dokonałem aktualizacji sterowników graficznych a błędu dalej się nie pozbyłem. I teraz moje pytanie czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu, lub czy miał również taki problem ?
  • 0

#2 w0rms.dll

w0rms.dll

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 633 postów

Napisano 22 grudnia 2011 - 02:52

A żeby było widać :P
  • 0

#3 endo

endo

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 142 postów

Napisano 22 grudnia 2011 - 03:26

Ja dorzucę swoje 5groszy :P Otóż mi lapek się wyłącza z przegrzania- czyszczenie mu zapewnię (to na pewno), ale i zakupię podstawkę chłodzącą, by obniżyć nieco jego temperatury ;) Może i u Ciebie winą być zbyt wysoka temperatura, że sprzęt nie domaga?
  • 0
Dołączona grafika

Dream As You'll Live Forever. Live As You'll Die Today.

Dołączona grafika

#4 Juri

Juri

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 706 postów

Napisano 22 grudnia 2011 - 09:01

Mi to wygląda bardziej na jakiś baaaardzo słaby monitor który ma strasznie wolny czas reakcji przy ciemnych kolorach ;x
  • 0

asdasdas


#5 w0rms.dll

w0rms.dll

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 633 postów

Napisano 22 grudnia 2011 - 09:30

Znaczy mowa tu o laptopie, wcześniej czegoś takiego nie miałem. Sprawdzę to co poradził endo, bo faktycznie też mam tak czasami że jak długo katuję CODa to mi się zgrzeje i zdarzy mu się wyłączyć, ale nie jestem pewien czy to coś nie występuje również gdy nie jest on zagrzany: sprawdzę to
  • 0

#6 Titallmighty

Titallmighty

    Botek

  • Oldie
  • PipPipPipPipPip
  • 530 postów
  • Skype:krzysiekhandy
  • Ską…d:Kęty

Napisano 23 grudnia 2011 - 07:28

juri u mnie na tv tez sie tak dzialo a monitor mam HD dobrej klasy. Jak podpialem tuner satelitarny, to jakos to nie pojawia sie.
Ja bym obstawiam za grzaniem sie karty graficznej, albo wina tasmy laczacej.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0