Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bugi , Lagi Serwera

Serwer minecraft bugi i lagi

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
55 odpowiedzi w tym temacie

#1 saczek

saczek

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Skype:jakub.saczawa
  • Ską…d:Gniewino

Napisano 29 grudnia 2011 - 09:17

Witam nazwyam się saczek i bym chciał zwrócić uwagę na bug i lagi .Gdyż mój problem jest gdy czasami kapie w np. w kopalni to rozbite kamienie lub surowce znowu się pojawiają i muszę jeszcze raz rozbijać a to mi się 2x więcej zużywa kilofów i łopat.Byłem bym wdzięczny jak byście to usunieli lub naprawlili . I mam jeszcze jedną sprawę czyli Lagi . A najczęściej są lagi gdzy jes od 10 do 30 graczy czy byście mogli zmiejszyć ping serwera wtedy było lepiej dla mnie i dla Administratorów serwera i czasami jak mam ważną sprawa do Adminów lub moderatorów serwera pisze na chadzie to musze czekać jakieś 2 minuty żeby mój wpis pokazał sie na chadz'ee serwera . Prosze żebyście moją proźbę przyjęli i usuneli lub naprawili .

PS Dziękuje z góry
  • 0

#2 Starwars508

Starwars508

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 828 postów
  • Skype:gornx500
  • Ską…d:Miasto Stumostów (A.K.A Łask)

Napisano 29 grudnia 2011 - 09:21

YYYYm a więc tak :
Ilosc osób na servie nie ma nic do rzeczy - zdarzało się że gdy byłem sam serwer lagowałokropnie :(.
  • 0
Dołączona grafika

#3 saczek

saczek

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Skype:jakub.saczawa
  • Ską…d:Gniewino

Napisano 29 grudnia 2011 - 09:25

Aha .
A i zapomniałem dodać ten bug jest jak stawiam bloki że mi znikają i musze od nowa kłaść bloki .
No ale mogą też zmiejszyć ping serwera
  • 0

#4 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 29 grudnia 2011 - 09:34

Nie jest to do końca nasza wina czy konfiguracji serwera, to maszyna na której serwer stoi jest zapewne obciążona przez co my musimy cierpiec w trakcie gry. Jest jedno rozwiązanie: zainwestowanie w lepszą maszynę, jednak trzeba wyłożyc wpierw na to dużą kasę. Byc możę gdy w przyszłości serwer się rozrośnie i nie straci swoich "utrzymywaczy" czyli nas pospolitych graczy, tego typu przedsięwzięcie będzie w zasięgu naszych rąk. Na ten czas niestety musimy się pomęczyc.
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#5 saczek

saczek

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Skype:jakub.saczawa
  • Ską…d:Gniewino

Napisano 29 grudnia 2011 - 09:48

A nie możecie hoć troche pomuc bo ja tylko trace nażędzia !!
Prosze pomuszcie
  • 0

#6 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 29 grudnia 2011 - 09:50

@saczek
od wielu dni pracuję nad tym.
tu możesz poczytać więcej na ten temat http://gamingcrew.pl...dpost__p__88996
Zwiększenie liczby slotów jest elementem tego testu. Szukam, zamieniam pluginy, żeby zmniejszyć obciążenie serwera. Niestety bez sukcesu.
Jutro przeprowadzę kolejną próbę. Wyłączę wszystko co tylko można. Oczywiście poza absolutnie koniecznymi rzeczami, i zobaczymy.
  • 0

#7 saczek

saczek

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Skype:jakub.saczawa
  • Ską…d:Gniewino

Napisano 29 grudnia 2011 - 09:55

Bo ja jestem w kopalin i np. kopie diamentowym kilofem i by taki bug nastąpił i w tym samym czasie kilof by mi się skończył . To co mam robiś jak nie mam innego ?? Ja mam jeden pomysł można przywrócić grupę kture takiemu czymś by zapobiegoała ale to wszystko zależy do ciebie Tyro
  • 0

#8 Atroth

Atroth

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 365 postów

Napisano 29 grudnia 2011 - 09:59

Saczek a sprawdź przez http://www.speedtest.pl/ , jak masz lagi osiągi łącza.
  • 0

#9 saczek

saczek

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Skype:jakub.saczawa
  • Ską…d:Gniewino

Napisano 29 grudnia 2011 - 10:06

Ej Tryo może by było zmienić sieć ??
  • 0

#10 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 29 grudnia 2011 - 11:22

może do tego dojdzie, ale nie od razu.
cierpliwości. pracuję nad tym.
  • 0

#11 saczek

saczek

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Skype:jakub.saczawa
  • Ską…d:Gniewino

Napisano 30 grudnia 2011 - 10:23

Żeby jak najszybciej
  • 0

#12 Atroth

Atroth

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 365 postów

Napisano 30 grudnia 2011 - 11:35

Więcej cierpliwości ;]
  • 0

#13 saczek

saczek

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Skype:jakub.saczawa
  • Ską…d:Gniewino

Napisano 30 grudnia 2011 - 01:27

Na ale czasami serwer zarywa jak głupi to co mam robić ??
Albo jak jest 20 i więcej osub to co mam robić jak mi zarywa jak niewiem co ( co mam robić ) oto jest pytanie ??
  • 0

#14 JSokol

JSokol

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisano 30 grudnia 2011 - 06:34

Na ale czasami serwer zarywa jak głupi to co mam robić ??
Albo jak jest 20 i więcej osub to co mam robić jak mi zarywa jak niewiem co ( co mam robić ) oto jest pytanie ??

Wstać od kompa, wyjść z pokoju, wrócić do pokoju, uderzyć głową w blat biurka, usiąść do kompa, ponownie podłączyć się do serwera, kontynuować zabawę. Przynajmniej ja tak robię jak mnie rozłączy, a doliczając do tego mojego cudownego neta to rozłącza mnie dość często...
  • 0

#15 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 30 grudnia 2011 - 06:57

Dziękuję wszystkim za cierpliwość i proszę o jeszcze trochę.
Ja pracuję praktycznie codziennie po parę godzin, żeby zdiagnozować problem i mieć materiał do wyciągnięcia wniosków.
Z każdym dniem jestem coraz bliżej rozwiązania, a przynajmniej określenia co pacjentowi dolega.
Czy da się go wyleczyć to już inna historia.

W każdym razie do tej pory wykonałem:
1. przegląd całkowity konfiguracji z aktualizacją wszystkich pluginów, przekonfigurowaniem pod wzgledem wydajności - bez rezulatu
2. wyłączenie najbardziej obciązającego plugina MCMMO i zamontowanie pluginów antylagowych - bez rezultatu
2. wymuszenie na Progamers udostępnienia serwera 30 slotowego do sprawdzenia - bez rezultatu
3. wyłączenie prawie 50% pluginów, pozostawiając jedynie rzeczy niezbędne dla bezpieczeństwa świata gry i poprawnej administracji serwerem - dzisiejszy dzień

Wnioski po dniu dzisiejszym:
- poprzednio serwer był obciążony mocno i pracował często powyżej 90% obciążenia pamięci i schodził czasem poniżej 10 na 20 ticków
- obecnie serwer pracował poprawnie nie wchodząc powyżej 60% obciążenia pamięci oraz nie schodząc poniżej15 na 20 max. ticków.
- lagi jednak były jak zwykle przy ilości 15+ graczy, a przy 20+ kilkusekundowe zacinki i wyrzucanie wszystkich graczy
- brak jakichkolwiek błędów w konsoli poza seryjnym odłączaniem się graczy - serwer tak to widział, jakbyśmy się wszyscy nagle wyłączali przez X

czyli: lagi powstawały nie z powodu obciążenia serwera jak poprzednio sądziłem, ale z powodu problemów sieciowych. Mimo, że serwerownia we Frankfurcie należy do najlepszych w tej części Europy, jest to daleko i łącza nasze międzynarodowe nie wyrabiają. W tym samym czasie były również problemy z dostępem do innych serwerów Progamers (mam je na liście i zawsze jak mnie wywala to sprawdzam).

reasumując: dopóki maszyna progamers, na której są serwery Minecraft będzie we Frankfurcie, dopóty lagi będą, a ponieważ nie sądzę żeby oni chcieli to zmienić, musimy poszukać innego hostingu. Pełnej bogatej konfiguracji serwera nie da się postawić na wynajętym hostingu, do tego potrzeba dedyka z 4GB ramu, ale konfigurację wystarczającą do gry da się zrobić na oferowanym RAMie.

co dalej zrobię? muszę się zastanowić, ale napewno dam wam znać.
  • 0

#16 saczek

saczek

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Skype:jakub.saczawa
  • Ską…d:Gniewino

Napisano 30 grudnia 2011 - 08:42

Aha

prubuj jak najdłuzej
  • 0

#17 endo

endo

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 142 postów

Napisano 30 grudnia 2011 - 09:02

Hmhmhm, myślisz o zmianie- rozumiem. Jeżeli dałoby radę, to na coś w PL? Shatan coś znalazł w Krakowie bodajże, aczkolwiek nie wiem jak z parametrami i czy ich przeznaczeniem jest stawianie serwerów gier ;)
  • 0
Dołączona grafika

Dream As You'll Live Forever. Live As You'll Die Today.

Dołączona grafika

#18 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 02 stycznia 2012 - 11:35

oto treść ostatniej wiadomości do Progamers.PL, która zamyka okres testów.
Wnioski i obserwacje przesłałem im wcześniej. Generalnie, lepiej nie będzie. Lagi będą, raz mniejsze, raz większe, zależy od obciążenia sieci oraz liczby graczy na serwerach Progamers stojących na tej samej maszynie.

Witam

Sądzę, że okres testowy dobiegł końca. Zebrałem wystarczającą ilość danych, aby wyciągnąć wnioski.
Nawiązując do Pańskiej propozycji widzę naszą współpracę w jednym z dwóch możliwych wariantów:
1. ograniczamy liczbę slotów do 20, pozostawiając ilość pamięci na poziomie 1480MB, przy czym różnicę kwoty do dopłaty regulujemy skracając okres hostingu.
2. wracamy do starych ustawień - serwer 20-slotowy z 1280MB.

Nie będę ukrywał, że hosting nie spełnia moich oczekiwań. Chodzi przede wszystkim o lokalizację serwera. Kwestia oferowanej wydajności maszyny i pamięci spełnia standardy rynkowe. Gorzej jest z panelem, brakiem dostępu do konsoli, automatycznym backupem, schedulerem oraz z bazą danych z zewnętrznym dostępem.

Popełniłem błąd opłacając okres najmu na 6 miesięcy. W momencie wpłaty serwer był słabo obciążony i wydawało mi się, to najlepsze rozwiązanie. Najchętniej skróciłbym okres i prawdopodobnie zrezygnuję z serwera po jego upływie.

Przepraszam, za słowa krytyki, ale taka jest prawda i z pewnością zdajecie sobie z tego sprawę.

Pozdrawiam


  • 0

#19 Gość_KoXi_*

Gość_KoXi_*
  • Guests

Napisano 02 stycznia 2012 - 12:25

Mówil ci xTyro domagaj sie o kase i poproś o hostin craftserve albo ci z programers moze maja jakąś stacje w polsce jak tak to niech ta z frankfurta przerzucą do Polski Inny Host mniej LAGÓW

TEMAT DO USUNIĘCIA JUZ JEDEN JEST http://gamingcrew.pl...lagi-serwerowe/
  • 0

#20 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 02 stycznia 2012 - 01:12

KoXi, czytaj to ->http://gamingcrew.pl...u-craftservepl/
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0