Skocz do zawartości


Zdjęcie

Server Elite Premium


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
324 odpowiedzi w tym temacie

#41 Susek

Susek

    Pedobear

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 285 postów
  • Skype::c

Napisano 24 lipca 2012 - 09:52

Co jak co wbijam kilka razy w dniu, to co mi się uda to załatwię i wychodzę. Więc jakiegoś problemu nie widzę żeby inni też tak mogli zrobić.

Użytkownik Susek edytował ten post 24 lipca 2012 - 09:53

  • 0

#42 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 24 lipca 2012 - 10:19

ja to widzę tak, że na Elite nie będzie adminów i moderatorów, żeby sobie nie psuć zabawy. wszyscy wiemy, że funkcja rozwala grę totalnie.

trzeba przemyśleć dokładnie co ma być na tym serwerze, dokładnie. i tu oczekuję, że każdy się wypowie. każdy wie co o co chodzi, co jest na serwerze Arcadia i co ma z tego pozostać.
Albo czysty serwer bez niczego, albo Bukkit z pewnymi opcjami np:
- anticziter - wiadomo ;]
- formatowaniu czatu, bo nie lubię tego normalnego czatu z <xtyro>,
- cenzor pewnie też, na wszelki wypadek jak komuś puszczą nerwy,
- LogBlock, czyli logowanie bloków rozbijanych i kładzionych żeby każdy mógł sprawdzić kto mu popsuł.
- blokada ognia od lawy, bo to może popsuć mapę,
- czyszczenie świata z nadmiaru itemów - lagi
- blokada farm kaktusów i mob grinderów - lagi
- blokada x-ray (ciężkie) albo swiat bez diax+generator diax ore (jak jest na Arcadii), albo jakieś logowanie ore i ktoś jak ma bardzo podejrzanie częste trafienia to wypad z serwera
- blokowanie repeaterów - zbyt skomplikowane układy = lagi
- logowanie komend i czatu w ososbnych plikach, filtrowanie logów - to dla mnie, dla ułatwienia jak coś trzeba sprawdzić.

i ewentualnie chociaż zbytnie bezpieczeństwo zepsuje dreszczyk....

- zabezpieczenie skrzynek tabliczkami - lżejsze i łatwiejsze dla administrowania niż LWC i zupełnie ewentualnie totemy


co do Arcadii - ja się będę nadal tym zajmował, a na pewno pojawią się nowi moderatorzy. Ktoś tam wpadnie od czasu do czasu. Zresztą poustawiane jest tam tak, że nawet brak adminów pozwala na granie. I tak jest bałagan, więc nie widzę problemu.

PS.
no i liczba slotów,
oraz sprawa na którą zwrócił uwagę Susek - "no nie chce wyjsc na sepa, dlatego doloze sie tak jak inni ;)"
jeśli będziecie się dokładać co jakiś czas po jakieś 3-5 zł, to możemy wziąć lepszy serwer, a jak mam to płacić sam to wezmę tańszy. ;)

Użytkownik tyro edytował ten post 24 lipca 2012 - 10:25

  • 0

#43 Skral

Skral

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 778 postów

Napisano 24 lipca 2012 - 10:34

Według mnie na serwerze powinno być.
Identifikowanie kto rozbił blok, blokada lawy i ognia, antycziter, czyszczenie świata z itemów, blokada auto farm kaktusów.
Myśle, że ludzie elity nie będą kradli wiec nie potrzebna jest blokada tabliczkami. Co do zabezpieczenia przed x-rayem, które jest na Arcadi. Wolałbym spróbować znaleść inną ochronę.
W sumie też mógłbym się dołożyć do składki poprzez dawanie kasy prosto w ręce tyra :D
Myśle, że 15 slotów wystarczy w zupełności.
  • 0
"Go out there and give them hell. You were born to do this."


Garrus Vakarian

#44 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 24 lipca 2012 - 10:44

W sumie też mógłbym się dołożyć do składki poprzez dawanie kasy prosto w ręce tyra :D

:rofl:
  • 0

#45 Skral

Skral

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 778 postów

Napisano 24 lipca 2012 - 10:48

5 zł ciągle leży na parapecie xd
  • 0
"Go out there and give them hell. You were born to do this."


Garrus Vakarian

#46 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 24 lipca 2012 - 10:52

"Tyro nie mam w tym miesiącu na składkę, ale oddam Ci swój dzisiejszy obiad" :D
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"

#47 Susek

Susek

    Pedobear

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 285 postów
  • Skype::c

Napisano 25 lipca 2012 - 06:48

Moje uwagi :

Trzeba stworzyć jakiś regulamin serwera, bo wiadomo stawianie wież 1x1 , kopanie dziur w losowych miejscach o 40 kratek w dół etc jest beznadziejna. Miło by było jakby gracze nie zniszczyli totalnie wiosek npc, ścinali całkowicie drzewa, a na miejscu ściętych zasadzali nowe. Budowali zgodnie chociaż trochę zgodnie z zasadami fizyki a nie jakieś pałace na patyczku od wykałaczki...


Jeśli chodzi o rekrutację ludzi, myślałem czy by nie wprowadzić podczas rejestracji na stronie / czy też na forum jakiś formularz który trochę pomógłby zweryfikować jaka ta osoba jest, czy w ogóle potrafi pisać czy się nadaje do grania na serwerze. ;)



@edit

Skrzynki wolał bym mieć zabezpieczone tabliczką bo jednak nie wiadomo czy komuś szajba nie odwali i czy nie spali itemów w lawie... ;) niech chociaż to już będzie pewne :)

Użytkownik Susek edytował ten post 25 lipca 2012 - 06:51

  • 0

#48 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 25 lipca 2012 - 07:11

dużo cennych uwag.

wież 1x1 nienawidzę, jak i wszelkich rusztowań, ale do ten pory nie znalazłem rozwiązania tego problemu bez stosowania skomplikowanych algorytmów, które i tak nie zabezpieczają całkowicie. jakość budowli jest taka jak wyobraźnia gracza, nic się nie poradzi. i tak uważam, że dzieciaki na Arcadii nieźle budują jak im zależy. ;)

wioski NPC będą cenne w 1.3 bo cały handel będzie realizowany przez Vilagerów, zniszczenie wioski = zniszczenie sklepu.

rekrutacja musi się chyba odbywać na podobnej zasadzie jak na admina, gracz z Arcadii pisze podanko, a ci z meliny, sry z elity, decydują.

- tabliczki na skrzyniach - więcej głosów w tej sprawie. fajnie się budowało tajne skrytki na pierwszym serwerze. każdy miał jakieś schowki ukryte. ale wtedy nie było jeszcze x-ray i taki schowek był nie do znalezienia.
  • 0

#49 marqos

marqos

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 25 lipca 2012 - 07:16

Jeśli chodzi o anty x-ray to skuteczniejszego nie widziałem http://dev.bukkit.or...s/orebfuscator/
  • 0
Gdy Pomorze nie pomoże, to pomoże może morze, a gdy morze nie pomoże to pomoże może Gdańsk.

#50 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 25 lipca 2012 - 07:37

wiem, znam, mieliśmy go na Arcadii, problem z nim taki, że zamula i to dość czuć.
jeśli nie system, który jest na Arcadii (generowanie ore on-the-fly) to jedynym wyściem jest właśnie ten Orebfuscator.

a jaki hosting polecacie? ja mam ofc swoje typy, ale może ktoś podpowie coś ciekawego. wszystko sprawdzam.
  • 0

#51 marqos

marqos

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 25 lipca 2012 - 07:50

http://mineserv.eu/oferta
http://ycraft.pl/oferta,minecraft

Nie znam sie za bardzo na serwerowniach, ale te w porównaniu do craftserve mają ciekawsze i tańsze oferty.
  • 0
Gdy Pomorze nie pomoże, to pomoże może morze, a gdy morze nie pomoże to pomoże może Gdańsk.

#52 SpiXel

SpiXel

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Ską…d:Raszyn

Napisano 25 lipca 2012 - 08:24

Moim zdaniem ludzie nie ędą korzystać z x-ray

a na pewno ci uczciwi
  • 0

#53 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 25 lipca 2012 - 08:37

nigdy nie wiadomo co w kim siedzi, a okazja kusi, nie każdy ma silną wolę.
więc wolę zabezpieczyć i nie dawać okazji. doświadczenie uczy, że tak jest mniej stresu i napinek.
prewencja zamiast karania :)
  • 0

#54 erysiastylmessi

erysiastylmessi

    Kapral

  • Recruit
  • PipPip
  • 68 postów
  • Skype:Eryk Śliwiński

Napisano 25 lipca 2012 - 08:44

ja za
  • 0

#55 SpiXel

SpiXel

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Ską…d:Raszyn

Napisano 25 lipca 2012 - 08:59

Tu tyro masz racje najlepiej też będzie z LogBlock które bardzo będzie pomagać
  • 0

#56 Crafcik

Crafcik

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 490 postów
  • Ską…d:Słupsk

Napisano 25 lipca 2012 - 09:57

Co do tych pozostawionych nie ściętych drzew to polecam plugin TreeAsist ;) Jakby kto nie wiedział to jest plugin, który sprawia,że po ścięciu siekierą dolnej części pnia reszta ścina się automatycznie i drzewo się samo sadzi od nowa
  • 0

#57 marqos

marqos

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 25 lipca 2012 - 10:18

Ale to już nie jest czysty serwer z tymi drzewami. Najlepsze było to z przesuwającymi sie blokami w dół, ale to też nie jest to.
  • 0
Gdy Pomorze nie pomoże, to pomoże może morze, a gdy morze nie pomoże to pomoże może Gdańsk.

#58 Wik28

Wik28

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 311 postów

Napisano 25 lipca 2012 - 10:32

Ja widziałem gdzie indziej cos podobnego do TreeAsisit, po ścieciu drzewa pojawia się sadzonka pod drzewem.
  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#59 Susek

Susek

    Pedobear

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 285 postów
  • Skype::c

Napisano 25 lipca 2012 - 10:36

yh, a tak ciężko poprostu samemu posadzić tę sadzonkę ? ;) zamiast kombinować i szukać roboty tyrowi równie dobrze samemu można ściąć całe drzewo i posadzić te sadzonkę, wkoncu serwer ma być ograniczony do minimum niezbędnymi modami, po co kombinować ? :)

Użytkownik Susek edytował ten post 25 lipca 2012 - 10:37

  • 0

#60 wodny

wodny

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 426 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 25 lipca 2012 - 10:39

No to z pierwszych doniesień na temat serwera Elite wywnioskowałem, że ma on być dla zaufanych i doświadczonych graczy, a zaczynamy obawiać się problemów, które pojawiły się na Arcadii, a mogą się pojawić na ELITE, czyli:

- wszelkiego rodzaju rusztowania 1x1 z ditu, cobbla
- niszczenie osad
- pozostawianie koron drzew mimowolnie latających w powietrzu
- zabezpieczenia przed cheaterami
- zabezpieczenia skrzynek (to akurat rozumiem, sam sobie czasem nie ufam xd )

Co do TreeAsist i innych tego typu pluginów, chwila moment, przecież miał to być serwer bez zbędnych pluginów. Trzeba napisać regulamin dla tego serwera, który zapewne będzie trochę rozległy, ale pomoże nam i innym graczom w odnalezieniu się w nowym świecie.

W sumie jestem za tym co Tyrek napisał w 42 poście tego tematu. Nic ująć, ewentualnie coś dodać, ale coś co już bardziej nie uprości nam gry, tylko zniechęci innych do psucia rozrywki...
  • 0
"Każde królestwo rozdarte wewnętrznie pustoszeje a skłócone domy upadają"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0