Skocz do zawartości


Furai

Rejestracja: 14 lip 2008
Poza forum Ostatnio: wczoraj, 16:42
-----

#86244 Gęby z Tawerny

Napisane przez Furai w 03 września 2011 - 03:19

Heh, Swirek aka zacznę_coś_robić_i_przepadnę_jak_kamień_w_wodę.
 • 3


#82685 MIRC

Napisane przez Furai w 01 kwietnia 2011 - 08:53

Zainstaluj sobie RegCleanera i usuń z rejestru wpis o nazwie mIRC Last Run w zakladce software.

EDIT: Jak chcesz możesz też przeszukać rejestr regeditem i wywalić ten wpis.
 • 1


#81470 Darmowe gry na steam

Napisane przez Furai w 01 marca 2011 - 11:03

Tak się zbierałem i zbierałem, by to napisać, aż w końcu się zebrałem. :)
Tak jak w temacie. Jeżeli posiadasz kartę graficzną firmy nvidia klicknij tutaj - CLICK!
Posiadacze wyżej wymienionego komponentu komputera będą mogli dodać do swojego konta steam (na zawsze) takie gry jak:

 • Portal: First slice (demo)
 • Half-Life 2: Deathmatch
 • Half-Life 2: Lost Coast
 • Peggle Extreme
Podobna sposobność istnieje również dla posiadaczy kart graficznych ATI - CLICK! - "niestety" z nieco mniejszą ilością gier:

 • Half-Life 2: Deathmatch
 • Half-Life 2: Lost Coast

Jak dodać te gry do swojego steama? To bardzo proste. Wystarczy wejść w podane wyżej linki i kliknąć button "Get it now!". Nie trzeba wypełniać żadnych dodatkowych formularzy ani zobowiązań, Wystarczy mieć odpalonego klienta steam, a jeżeli jeszcze go nie macie to go założyć i cieszyć się darmowymi grami od Valve. :)

PS Gry zostają na stałe "przywiązane" do Waszych kont steam i nie utracicie ich po zmianie sprzętu czy uruchomieniu tych gier przez steam na innym komputerze. Miłej zabawy.
 • 3


#80766 pdf do txt z polskimi znakami

Napisane przez Furai w 16 lutego 2011 - 07:15

Więc dokonałem tego o co prosił mnie ulti, powiedział bym napisał jak to zrobiłem, bo może się to komuś jeszcze przydać, więc piszę.

Posiadam na komputerze adobe acrobat reader x pro - istnieje w nim opcja zapisu pliku w praktycznie wszystkich formatach. Zapisałem go jako plik worda i podesłałem naszemu koledze. Jak się po chwili okazało - u niego word nie działał. :D Dlatego też zapisałem pdfa jako czysty text (plik txt) - niestety okazało się, że straciłem polskie znaki w tym procesie. Zabrałem się więc do tego w inny sposób - postanowiłem zapisać plik worda jako plik txt (standardowa opcja w MS Word). U mnie wszystko ładnie śmigało. Podesłałem plik ultiemu i....u niego nie było polskich znaków a u mnie one działały... :D (Mój OS to Win7, a ulti ma XP) Tutaj dokonałem ostatniej zmiany - otworzyłem plik txt za pomocą notepad++ i przekonwertowałem jego kodowanie do utf-8 (wcześniej było ANSI). I....wtedy się obudziłem.
 • 1


#80761 Very good jokes

Napisane przez Furai w 16 lutego 2011 - 04:32

Leci Superman przez miasto, patrzy, a na dachu domu nago opala się Wonderwoman, w niezwykle zachęcającej pozycji z rozkraczonymi nóżkami.
Supermen niewiele myśląc, z prędkością pocisku zrobił nura między te nóżki. Załatwił sprawę z prędkością dźwięku i odleciał.
- Co to było?! - spytała Wonderwoman.
- Nie wiem, ale strasznie boli mnie d*pa - odparł Invisibleman.

 
Głuchoniemy chciał kupić prezerwatywy. Udał się w tym celu do apteki,
ale w żaden sposób nie umiał się porozumieć z aptekarzem, bo ten nie
znał języka migowego. Na wystawie też nie było żadnych opakowań z
kondomami. Staje więc przy okienku, wyjmuje interes, kładzie na ladzie,
a obok niego kładzie 10 zł. Aptekarz przyglada sie chwile, po czym
wyciaga swojego penisa na lade i również kładzie 10 zł. Po chwili chowa
swoje przyrodzenie i zabiera cała kase. Głuchoniemy wpada w szał,
zaczyna wymachiwać rękami, poruszać ustami, itp, na co aptekarz:
- Jak nie umiesz przegrywać, to po co sie zakładasz?
 • 1


#80634 Dropbox

Napisane przez Furai w 13 lutego 2011 - 06:29

Właśnie odkryłem dosyć ciekawą opcję związaną z dropboxem. :) Zaraz po zainstalowaniu w folderze dorpboxa znajdują się dwa podfoldery - public i photos. Pierwszy z nich służy do dzielenia się plikami z innymi ludźmi bez potrzeby zapraszania ich do folderu współdzielonego - wystarczy coś wrzucić do tego folderu, kliknąć na nim prawym przyciskiem, wybrać z opcji dorpboxa "share a public link", a następnie dać go swojemu znajomemu. Wtedy ta osoba nawet nie potrzebuje mieć DB zainstalowanego, by móc ściągnąć ten plik. Folder photos ma bardzo podobne zastosowanie - służy do dzielenia się ze znajomymi galeriami zdjęć.
 • 1


#80292 Dropbox

Napisane przez Furai w 09 lutego 2011 - 12:50

Dołączona grafika


Dropbox to program, który służy do synchronizowania danych między komputerami. Bardzo przydatna sprawa, gdy masz już dość latania z pendrive'em w tę i z powrotem. Przeniesienie jakiegoś ważnego dokumentu na komputer siostry, czy na swój telefon możesz teraz wykonać kopiując plik do folderu dropboxa. DB jest też bardzo dobrym sposobem na backup danych - na pewno jest lepszy niż wysyłanie samemu sobie maila z załącznikiem, by na przykład zabezpieczyć ważny dokument napisany w wordzie. :) I to wszystko za darmo. Zakładając dropboxa masz na starcie 2GB miejsca, które możesz wykorzystać praktycznie w dowolny sposób, nie ma żadnych limitów prędkości czy transferu. Możesz pojemność DB rozszerzyć do 10GB - wykorzystując reflinki. Ty i osoba zakładająca konto z Twojego polecenia dostajecie po 250MB gratis.

Często potrzebujecie wymienić się ze znajomymi plikami - dropbox umożliwia utworzenie współdzielonych folderów. Jest to bardzo ciekawa opcja tejże aplikacji. Wrzucasz plik do folderu współdzielonego, zostaje on zsynchronizowany z serverm, a następnie "magicznie" pojawia się na dysku Twojego znajomego. :)

Ja osobiście byłem na początku nieco sceptycznie nastawiony do tej aplikacji, ale postanowiłem ją wypróbować. Zaczęło się od tego, że jako administrator forum roku założyłem folder współdzielony dla naszego EEIT. Denerwowało mnie ciągle wygasanie linków na speedyshare i innych podobnych hostingach plików, limit prędkości też jest dosyć irytujący. DB dosyć szybko się przyjął na forum. Jak się później okazało, niektórzy mniej rozgarnięci użytkownicy po prostu usunęli pliki z folderu współdzielonego, nie wiem, może miejsca im brakowało, albo chcieli przenieść pliki w inne miejsce...gdy tylko usunęli to u siebie to od razu niestety pousuwali to innym. Na szczęście dropbox posiada opcję restore. Można nie tylko przywrócić usunięty plik czy folder, ale także przejrzeć historię edycji pliku i przywrócić go do stanu sprzed ostatniej edycji. :)

Całość działa bardzo prosto:
 • Rejestrujesz się na stronie DB, czy to nomralnie czy też z reflinka. (Po obrazkiem jest zwykły link do DB - jakby co to też zamieszam go tutaj. CLICK!)
 • Instalujesz aplikację dropboxa.
 • Podczas instalacji wybierasz, gdzie ma zostać umieszczony folder synchronizowany z serverami.
 • W jednym z kolejnych kroków można także wybrać synchronizację selektywną - czyli ściągać na dysk tylko wybrane przez siebie pliki.
 • Po zakończonej instalacji wszytko śmiga jak trzeba. :)

Jakby ktoś chciał 250MB więcej na starcie to zgłoście się do mnie po reflinka - ja i tak już mam maksymalną darmową pojemność DB. :)
W razie pytań piszcie tutaj.

Acha, zapomniałem dodać, ze ja używam DB także na telefonie - ciekawa opcja jak nie chce Ci się podłączać telefonu do komputera kablem, a posiadasz w domu wifi. :D
 • 3


#79311 Very good jokes

Napisane przez Furai w 16 stycznia 2011 - 07:52

FBI zrobiło casting na nowego super agenta. Do finałowego konkursu dostało się trzech mężczyzn:
polak, rusek i niemiec. Ich ostatnim zadaniem było wejście do pokoju i bez zawahania zastrzelenie osoby która siedzi na krześle.
Pierwszy wchodzi niemiec, patrzy a tam siedzi jego teściowa, myśli sobie:
- "nie no nie zabije teściowej, to matka mojej żony". Odpadł z konkursu.
Drugi wchodzi rusek, patrz a tam jego teściowa, myśli:
-"nie no to babcia moich dzieci, nie wypada jej zabić", przegrał.
Na końcu wchodzi polak, słychać tylko krzyki, trzask i bicie. Wybiega zdyszany i mówi:
-" k**wa jakiś debil nabił broń ślepakami, musiałem ją krzesłem za***ac."
 • 2


#78990 Very good jokes

Napisane przez Furai w 07 stycznia 2011 - 07:26

Pasażerowie czekają na start samolotu ale odlot się opóźnia. Czekają, czekają, po 2 godzinach widzą 2 pilotów. Pierwszy idzie pomagając sobie białą laską, drugi jest prowadzony przez psa. Piloci wchodzą, samolot rusza, kołuje po pasie, do końca pasa zostaje 500 metrów, 300, 100, pasażerowie zdenerwowani zaczynają krzyczeć i w ostatniej chwili samolot podrywa się i zaczyna lecieć. W kabinie pilotów jeden do drugiego: jak kiedyś nie krzykną to się rozp*****imy..
 • 1


#78798 Czego słuchasz w tym momencie?

Napisane przez Furai w 01 stycznia 2011 - 08:41


Ta sama nuta - nieco bardziej trance'owa :) I teledysk z pointą.
 • 1


#78697 Gothic III

Napisane przez Furai w 30 grudnia 2010 - 08:04

http://pl.wikipedia.org/wiki/Recenzja
 • 2


#75039 Champions

Napisane przez Furai w 22 września 2010 - 03:24

Kassadin
Spoiler


Sion
Spoiler

 • 4


#75037 Champions

Napisane przez Furai w 22 września 2010 - 03:22

Championi dostępni w tym tygodniu:


Docelowo w tym temacie będą się znajdować opisy każdego z bohaterów (w miarę możliwości spolszczone). Możliwe, że zostaną dodane jeszcze buildy. Temat będzie zamknięty, by nie prowadzić tutaj zbędnych dyskusji.  W ostatnim poście będą wypisane postacie z danego tygodnia i obok ich nicku znajdzie się link do konkretnego posta ze statystykami postaci. Chciałbym aby właśnie ten ostatni post znalazł się na stronie głównej portalu. :) Więc do dzieła. Powoli będę to wszystko ogarniać.

Ashe
Spoiler


Blitzcrank
Spoiler

 • 4


#74899 League of Legends

Napisane przez Furai w 18 września 2010 - 01:27

http://www.leagueofl...ad.php?t=110065 - tak na przyszłość jakby ktoś nie wiedział co oznacza dany skrót.
 • 1


#74617 [Tutorial] Rootowanie i wgrywanie custom rom na HTC Hero

Napisane przez Furai w 11 września 2010 - 01:26

Poniższy poradnik jest w pewnym stopniu spolszczoną wersją tematu, który znalazłem na forum xda-developers. Poradnik nie został przeze mnie wymyślony - jego oryginalnym autorem jest btdag (oczywiście wprowadziłem do niego pewne poprawki kosmetyczne wiążące się z moimi nabytymi doświadczeniami). Wszelkie podziękowania należą się mu. A więc do dzieła. :)

Ten oto tutorial jest przeznaczony dla kompletnych newbie korzystających z HTC Hero GSM (nie CDMA). Zakładam również, że posiadacz wyżej wymienionego telefonu ma stockowy rom zupdate'owany do najnowszej ogólnodostępnej wersji, czyli android 2.1 (w przeciwnym wypadku rootowanie będzie nieco bardziej skomplikowane - czego ja w tym poradniku nie będę opisywał).

Zawczasu przygotuj sobie następujące narzędzia:

Jeżeli nie mamy zamiaru partycjonować karty SD, to można wrzucić od razu wszystkie wyżej wymienione pozycje do głównego katalogu karty SD. W przeciwnym wypadku wystarczą tylko dwie pierwsze (partycjonowanie karty SD wiąże się z utratą zapisanych na niej danych, dlatego radzę wcześniej zrobić ich back up - o ile macie zamiar to robić).

Root i recovery
 • Ściągnij i zainstaluj z marketu Astro File Manager bądź też jakikolwiek inny menedżer plików (np.ES File Explorer).
 • Otwórz wcześniej ściągnięty menedżer plików, znajdź i zainstaluj z karty sd Universal Androot. Prawdopodobnie będziesz musiał zaznaczyć w ustawieniach telefonu możliwość instalacji aplikacji z nieznanych źródeł.
 • Uruchom zainstalowaną przed chwilą aplikację i wybierz opcję: "Root :)". Po chwili powinien się pojawić komunikat mówiący o tym, że Twój telefon został pomyślnie zrootowany. ("Woot ! Your device is rooted !"). Zamknij program.
 • Zainstaluj z marketu Android Terminal Emulator.
 • Uruchom Terminal Emulator i poczekaj, aż aplikacja poprosi o uprawnienia root. Uruchomi się aplikacja Superuser - należy zezwolić (Allow) Terminal Emulatro na dostęp root.
 • Po wykonaniu tych czynności powinien być widoczny terminal ze znakiem zachęty na początku (zwany promptem - "$"). Należy przytrzymać dłużej klawisz "menu" by otworzyć kalwiaturę. Następnie należy wpisać dane komendy:
  • su (potwierdzić enterem - możliwe, że dopiero teraz dostaniemy wcześniej wymieniony monit z prośbą o dostęp root)
  • flash_image recovery /sdcard/recovery.img (wciśnij enter - zakładam tutaj, że nazwaliście obraz recovery.img i umieściliście go na karcie SD w głównym katalogu)
 • Wyłącz telefon i włącz go używając kombinacji klawiszy: Home + Power. To powinno zbootować telefon w trybie recovery.

Instalacja custom romu
Uwaga: Ta część poradnika może być powtarzana tyle razy ile nam się to podoba (po tygodniu znudził Ci się dany rom? Żaden problem - wgraj sobie nowy.), bez powtarzania poprzedniej części, innymi słowy sflashowany recovery i root zostają nam dożywotnio.
 • Upewnij się, że Twój telefon jest uruchomiony w trybie recovery. (Podczas uruchamiania telefonu trzymaj klawisze home+power)
 • Jeżeli wcześniej nie ściągnąłeś romu i nie wrzuciłeś go na sd to podłącz teraz telefon do komputera przez kabel usb i wybierz opcje "USB-MS toggle". Skopiuj wybrany przez Ciebie rom na kartę SD. Po zakończeniu kopiowania wciśnij klawisz "Home". (Uwaga: Po recovery od AmonRa poruszamy się za pomocą trackballa lub też za pomocą klawiszy odpowiedzialnych za regulację dźwięku.)
 • Wybierz Backup/Restore > Nand backup > potwierdź klawiszem Home > poczekaj
 • Cofnij do poprzedniego menu. Wybierz wipe, a następnie (wipe - czyszczenie pamięci telefonu i nie tylko - wszystkie kontakty zapisane w telefonie zostaną utracone):
  • Wipe data/factory reset > Home
  • Wipe cache > Home
  • Wipe Dalvik-cache > Home
  • Wipe SD:ext partition > Home (jeżeli taką posiadasz)
  • Cofnij do głównego menu
  • Wybierz Flash Zip from SD Card
  • Wybierz rom (lub też kernel), który chcesz sflashować
  • Wciśnij Home by potwierdzić
   Uwaga: Podczas wipe'owania ignoruj wszelkie błędy - będą się one pojawiać, gdy po prostu z którejś z wymienionych opcji nie korzystasz.
 • Po skończonym flashowaniu wybierz opcję reboot, co uruchomi ponownie nasz telefon z nowo wgranym romem (kernelem).


W razie potrzeby rozbuduję poradnik o update radia, który wydaje mi się na tę chwilę mało istotny. :) Wszelkie konstruktywne komentarze/opinie są mile widziane.
 • 5