Skocz do zawartości


Zdjęcie

F1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#1 plaj

plaj

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 294 postów
  • Skype:daniel.cupek
  • Ską…d:50 cm od monitora

Napisano 12 marca 2009 - 01:21

Co myślicie przed sezonem? Kubica ma jakieś szanse z kersem?? Wiadomo, że jest jednym z najcięższych kierowców a to bardzo decyduje o wynikach. Puki co jest wolniejszy od Heidfelda, czy patrzeć na wyniki tylko jak na testy, czy może kers za mocno dociska bolid?? Czy uczciwe jest to ze kers maja nie wszystkie zespoły??

Podzielcie się spostrzeżeniami interesuje mnie wasze zdanie. Tylko rzeczowo. Osoby, które choć odrobinę interesują się motoryzacją(bez komentarzy typu Kubica słabiak itp..). Później napisze co sądzę o tym wszystkim:)
  • 0
========================================================================================================

w życiu każdego z was jest coś, co w trudnych chwilach was trzyma przy nim... dla mnie jest tym pfkkk
nie ufam nikomu kocham tylko tych co na to zaslużyli...

ciężki charakter ? wiem mam z natury, ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury!


Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj, Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj nieee, bo przyjaciela straciłbyś
bo przyjaciela straciłbyś jak jaaa..
(...)a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak On,a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak Onnn..
(...)był jednym z niewielu skazanych na bluesa, ten wyrok dodawał mu siłł..
(...)lecz często uciekał by stanąć nad wami, by nabrać znów sił..
(...) skazany na bluesa no ilu jeszcze jest takich jak On?!?

niee ty go nie znałeś..




Ja tu jeszcze wróce
========================================================================================================

#2 se lamie se

se lamie se

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 084 postów
  • Ską…d:Czechowice-Dziedzice

Napisano 12 marca 2009 - 02:20

moim zdaniem maja w tym sezonie duze szanse. Sam MArio Theissen powiedzial ze licza w tym sezonie na tytul ktory ma wywalczyc wlasnie Kubica. co wiecej zapowiadaja ze wygraja rowniez w klasyfikacji konstruktorow, wiec cos musi lezez na rzeczy. fakt ze brzydko mowiac wych**ali BMW z kersem, poniewaz mial byc on obowiazkowy, a jak wiemy (albo i nie) BMW ma najbardziej rozwiniete badania nad kersem, co stawialo ich wlasnie w gronie faworytow.

dla tych co nie wiedza co to jest kers to juz wyjasniam. jest to cos w stylu podtlenku azotu. uwalnia zmagazynowana energie i dodaje na krotka chwile okolo 80 PS. bedzie to bardzo wazne i przydatne przy wyprzedzaniu, dlatego tez wydaje mi sie ze bedzie to bardzo przydatne.

jednak wszystko bedzie zalezalo od zmian w konstrukcji bolidow. nowe elementy aerodynamiczne jak i wprowadzone "sliki" beda odgrywaly kluczowa role w tym sezonie.

ja osobiscie stawiam w tym sezonie Kubice minimum na pudle. jak bedzie sie okaze :)

Użytkownik se lamie se edytował ten post 12 marca 2009 - 02:20

  • 0

Dołączona grafika

#3 plaj

plaj

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 294 postów
  • Skype:daniel.cupek
  • Ską…d:50 cm od monitora

Napisano 12 marca 2009 - 03:32

no tak kers niby dodaje ten moment obrotowy, ale dzieje sie to kosztem wagi bolidu, a tu sa 2 opinie:

1) ciężsi kierowcy będą mieli trudniej
2) skoro moc jest dodawana to nie zmieni sie nic, poza spalaniem benzyny w bolidzie i mocniejszym przyspieszeniu.

Kers to pójście typu hybryda w osobówkach.

Co do Kubicy i BMW, to tak jak w poprzednim sezonie napewno będzie się liczyć, chwała Bogu wykonali większość prac przed kryzysem na świecie(finansowym), bo byłoby słabo. Liczyć tylko na techniczna jazdę Kubicy mało błędów i nieawaryjność bolidów, a z tym jak wiadomo był problem bez kersu. Miejmy nadzieje, że Bercik sobie z tym wszystkim poradzi. PIssssssssssssss
  • 0
========================================================================================================

w życiu każdego z was jest coś, co w trudnych chwilach was trzyma przy nim... dla mnie jest tym pfkkk
nie ufam nikomu kocham tylko tych co na to zaslużyli...

ciężki charakter ? wiem mam z natury, ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury!


Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj, Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj nieee, bo przyjaciela straciłbyś
bo przyjaciela straciłbyś jak jaaa..
(...)a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak On,a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak Onnn..
(...)był jednym z niewielu skazanych na bluesa, ten wyrok dodawał mu siłł..
(...)lecz często uciekał by stanąć nad wami, by nabrać znów sił..
(...) skazany na bluesa no ilu jeszcze jest takich jak On?!?

niee ty go nie znałeś..




Ja tu jeszcze wróce
========================================================================================================

#4 se lamie se

se lamie se

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 084 postów
  • Ską…d:Czechowice-Dziedzice

Napisano 13 marca 2009 - 09:52

do tego dochodzi jeszcze fakt ze gdy BMW przeprowadzalo spokojnie testy w swietnych warunkach pogodowych, Merc i Ferrari meczylo sie w deszczu :)
  • 0

Dołączona grafika

#5 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 13 marca 2009 - 10:48

wg mnie będzie w pewien sposób równowaga do poprzednich lat, mclaren i ferrari znów na topie, może renówka się włączy, bmw znów taki dobry średniak (trzecia siła w f1). Temat ciekawy, niedługo ruszają zmagania, ciekawe jak sobie poradzi nasz rodzynek. Może nie być szału i tyle farta co w poprzednim sezonie, troche sceptyczne podejście, ale wole się miło zaskoczyć niż negatywnie rozczarować :]
  • 0
Dołączona grafika

#6 will

will

    Pułkownik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 190 postów
  • Skype:wilu_z_mw
  • Ską…d:Tarnów

Napisano 13 marca 2009 - 09:51

hyhy 2 tygodnie i f1 wroci ;) sie az doczekac nie moge.. ale niecierpliwie sie trochu.. bo BMW albo odpali kompletnie i bedzie w czolowce.. albo bedzie jezdzic przyzwoicie ale inne teamy (renault, red bull) beda przed nimi;] nie wspominajac juz mclarena i ferrari.. mam nadzieje ze w tym sezonie Kubica nie bedzie mial takiego pecha i wkoncu bedzie pod koniec sezonu podium.. a i licze ze wygra Massa bo zasluzyl na to w 100% w poprzednim sezonie.. a przegral nie przez swoje bledy tylko przez bledy teamu;]
  • 0
moja wladza minela, to czeba potrolowac troszQ <3 :E
Dołączona grafika

Spoiler

#7 MilczaR

MilczaR

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 262 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 14 marca 2009 - 12:48

Myślę, że nie odbiegnę bardzo od tematu ;p

Może tu znajdzie się kilku potencjalnych graczy GPRO :]
Jeśli kręci was ten sport, to ta gierka jest po prostu dla was. Gram już drugi sezon, który się powoli kończy, a przede mną jeszcze ich wiele :D

Grand Prix Racing Online

Można stworzyć zespół, ale może maksymalnie składać się z 10 osób. Byłoby miło ujrzeć team o nazwie Tawerna Team F1, czy Tawerna CS F1, czy coś tam.

Użytkownik MilczaR edytował ten post 14 marca 2009 - 12:50

  • 0
Czas nagradza cierpliwych.

---

Dołączona grafika

---

#8 se lamie se

se lamie se

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 084 postów
  • Ską…d:Czechowice-Dziedzice

Napisano 14 marca 2009 - 09:50

ehh... no zeby to bylo po Polsku to jeszcze bym sie moze skusil :(
  • 0

Dołączona grafika

#9 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 14 marca 2009 - 09:51

skoro mamy tworzyć zespół to przecież będziemy konsultowac się po polsku :] Ja się pisze na to jak co :]
  • 0
Dołączona grafika

#10 se lamie se

se lamie se

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 084 postów
  • Ską…d:Czechowice-Dziedzice

Napisano 14 marca 2009 - 11:56

ja tez bardzo chetnie. o jest chyba gra w stylu ogame czy plemiona, a w tym mam jakies tam doswiadczenie :)
  • 0

Dołączona grafika

#11 MilczaR

MilczaR

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 262 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 14 marca 2009 - 03:57

Sama gra nie jest po polsku, ale takie rzeczy jak "standings", "drivers", "trening driver", "sponsors negotiations", "Practice & Qualify", "race setup", to chyba każdy rozumie :)

No chyba, że chodzi o wejście do gry i instrukcję... Instrukcja, FAQ i zasady są po polsku. Wystarczy tylko wejść w podane zakładki i wybrać POLISH.
Zawsze macie mnie. Mogę wam wszystko objaśnić i nauczyć. Na początku to wydaje się bardzo skomplikowane i trudne, ale już po pierwszym wyścigu będziecie się tam poruszali jak u siebie w domu.

Nie chcę tu ciągnąć pewnego rodzaju offtopu, bo gadka miała być o nadchodzącym sezonie F1, więc na tym tu poprzestanę :]
Jeśli znajdzie się nawet 1 czy 2 graczy, to można stworzyć oddzielny temat.
By się zarejestrować wystarczy wejść tutaj http://www.gpro.se/Register.asp . Śmiało podawajcie prawdziwe dane, bo ograniczają się tylko one do imion i nazwisk, narodowości i daty urodzenia. Daty podawać nie musicie, jeśli wstydzicie się wieku :D Pamiętajcie tylko, by za pierwszym razem wklepać prawidłowo imię i nazwisko z dużych liter wraz z polskimi znakami, bo później ciężko będzie z wyedytowaniem tego. To samo tyczy się "Wojtka", czy "Wojciecha" - żeby ktoś nie wpisał się zdrobniale, choć chciał oficjalnie lub na odwrót :]
Po rejestracji można się już logować, ale będziecie musieli poczekać jeszcze na maila aktywującego. Powinien przyjść w ciągu 10 min. Jeśli się tak nie stanie, to po zalogowaniu będzie tam gdzieś taki guzik "resend me activation link" czy coś takiego. Po aktywacji poczekacie z dzień i będziecie już mogli korzystać w pełni z gry.

Dodam jeszcze, że do końca tego sezonu (13 sezon) zostały jeszcze 4 wyścigi. Cała gra opiera się na ligach: rookie, amateur, pro, master i elite po 40 managerów max. Z rookie do amateur można awansować nawet z 0 pkt. W 14 sezonie przy dobrych wiatrach znaleźlibyście się na tym samym etapie rozgrywek, co ja. Jednak doradzałbym zostanie w rookie dla samej nauki :) Jeden sezon trwa około 2 miesięcy (17 wyścigów), po 2 wyścigi w tygodniu (wtorek, piątek o g. 20:00). Jeżeli więc zarejestrujecie się dzisiaj, to we wtorek weźmiecie już udział w wyścigu.

Na czym polega gra?
Jesteś managerem zespołu F1. Na starcie dostajesz wybranego losowo przez system kierowcę (może być świetny, bądź do d*py). Masz także ekipę z pitu. Ich tak jak i kierowcę rozwijasz, by osiągać coraz lepsze wyniki. To nie wy kierujecie bolidem, tylko wasz kierowca, który ma swoje imię i nazwisko. Jednak podczas wyścigu przy bolidach widnieją wasze nazwiska, więc jest spoko :)
Tak wygląda wyścig http://www.gpro.se/RaceReplay.asp - tzn to jest replay, gdzie można dowolnie przeskakiwać okrążenia, ligi, grupy. Na żywo okrążenie odświeża się samo co 2 min. Podczas wyścigu LIVE nic już nie można robić. Wszystko to jak zostanie przez was rozegrany wyścig, ustawia się przed jego rozpoczęciem, podając ilość pitów w postaci zatankowań, opony itd.

Użytkownik MilczaR edytował ten post 15 marca 2009 - 02:26

  • 0
Czas nagradza cierpliwych.

---

Dołączona grafika

---

#12 will

will

    Pułkownik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 190 postów
  • Skype:wilu_z_mw
  • Ską…d:Tarnów

Napisano 17 marca 2009 - 07:11

(3 minut temu) #SA MilczaR
--
Will to napisz coś tutaj nie


to se napisze se nie :)

mowa o nowym sezonie f1.. i tu taka niespodziewajka;]

weszla nowa kontrowersyjna zmiana;]

Teraz o zwyciestwie bedzie decydowala liczba wygranych wyscigow.. kibicujac Kubicy jestem trochu tym przerazony gdyz jak wiemy w przeszlym sezonie BMW jezdzilo rowno.. ale nie wygrywalo;] racja czesto stali na podium i jako jedyni przez prawie wszystkie wyscigi (oprocz ostatniego) zdobywali jakies pkty w kazdym wyscigu.. ale jedna wygrana Kubicy to jednak malo.. i w tym sezonie jak BMW nie odjedzie reszcie zespolow z KERSem to nie wiem czy Kubica zdobedzie MS :(
licze chociaz na top3 :)

jeszcze jedna ciekawostka..;p

zespoly zglosily do FIA propozycje aby zmienic punktacje za zdobyte miejsca w wyscigu.. za pierwsze miejsce mialo byc 12 za drugie 10(9?) za 3 8(7?) jednak FIA to odrzucila ;)

@down
Moze i masz racje;) tez na to licze:)

Użytkownik will edytował ten post 17 marca 2009 - 07:15

  • 0
moja wladza minela, to czeba potrolowac troszQ <3 :E
Dołączona grafika

Spoiler

#13 MilczaR

MilczaR

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 262 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 17 marca 2009 - 07:13

Zobaczysz. Kubica z KERSem będzie zaj**isty. Sezon będzie lepszy niż się ktokolwiek może spodziewać :]

BTW:
Wodny już gra w GPRO. Za 45 min jego pierwszy wyścig :)

Użytkownik MilczaR edytował ten post 17 marca 2009 - 07:14

  • 0
Czas nagradza cierpliwych.

---

Dołączona grafika

---

#14 se lamie se

se lamie se

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 084 postów
  • Ską…d:Czechowice-Dziedzice

Napisano 17 marca 2009 - 07:13

strasznie glupia zmiana ;x licza sie dobre wyniki przez caly sezon, a tak to bedzie mozna wygrac MS w pierwszych 5-7 wyscigach :O
  • 0

Dołączona grafika

#15 will

will

    Pułkownik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 190 postów
  • Skype:wilu_z_mw
  • Ską…d:Tarnów

Napisano 26 marca 2009 - 09:09

no i dzisiaj pierwszy trening f1 w nowym sezonie przed gp australii ! ;) 2:30 rano z dnia dzisiejszego na jutrzejszy na kanale polsat sport extra albo w internecie mozna ogladnac pierwsze zmagania :D ja sie az skusze i se ogladne :)
  • 0
moja wladza minela, to czeba potrolowac troszQ <3 :E
Dołączona grafika

Spoiler

#16 MilczaR

MilczaR

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 262 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 28 marca 2009 - 02:02

A jednak! :O
Powrót dawnego wielkiego Jansona Buttona po latach :D Zawsze mu kibicowałem.

Ciężko było się obudzić na tę 7 rano, ale warto było. Jest tak jak twierdziłem wcześniej, że w tym sezonie będzie różnie dla każdego kierowcy - raz na wozie, raz pod wozem. Decyzja dotycząca zasad zdobycia tytułu mistrza nie była przypadkowa.
Robert bez KERSu zakwalifikował się z o startu z drugiej linii.
  • 0
Czas nagradza cierpliwych.

---

Dołączona grafika

---

#17 plaj

plaj

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 294 postów
  • Skype:daniel.cupek
  • Ską…d:50 cm od monitora

Napisano 28 marca 2009 - 02:04

bardzo ladne kwalifikacje , wkoncu cos nowego maklareny w d*pie ferari slabiutko bardzo fajno:)
  • 0
========================================================================================================

w życiu każdego z was jest coś, co w trudnych chwilach was trzyma przy nim... dla mnie jest tym pfkkk
nie ufam nikomu kocham tylko tych co na to zaslużyli...

ciężki charakter ? wiem mam z natury, ale chcę wierzyć w słońce, nie chcę już wierzyć w chmury!


Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj, Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj nieee, bo przyjaciela straciłbyś
bo przyjaciela straciłbyś jak jaaa..
(...)a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak On,a czy pomyślałeś skąd biorą się tacy jak Onnn..
(...)był jednym z niewielu skazanych na bluesa, ten wyrok dodawał mu siłł..
(...)lecz często uciekał by stanąć nad wami, by nabrać znów sił..
(...) skazany na bluesa no ilu jeszcze jest takich jak On?!?

niee ty go nie znałeś..




Ja tu jeszcze wróce
========================================================================================================

#18 mJm

mJm

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 863 postów
  • Ską…d:Kielce

Napisano 28 marca 2009 - 02:33

wreszcie jakieś większe emocje na to czekałem :)
  • 0
jazda, jazda, jazda, jazda!!...

Dołączona grafika

#19 bUa?

bUa?

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 390 postów
  • Ską…d:WG

Napisano 08 października 2009 - 07:57

Robert Kubica w Renault!

Stało się, jak podaje francuski dziennik "L'Equipe", Robert Kubica od przyszłego sezonu zasiądzie w bolidzie zespołu Renault.
Renault wygrał "walkę" o Kubicę z dwoma innymi zespołami - Toyotą i zespołem Franka Williamsa. Na decyzję Roberta wpłynęły takie czynniki jak
długość kontraktu, stabilność zespołu w Formule 1, sukcesy, które miał zespół Reanult w przeszłości oraz czysto techniczne sprawy jak np. jakość silników, które posiada bolid Renault.
Kubica zastąpi w zespole Fernando Alonso, który od przyszłego sezonu będzie ścigał się w barwach zespołu Ferrari.
Robert odrzucił propozycje ww. zespołów miedzy innymi dlatego, że przyszłość Toyoty w F1 nie jest zbyt pewna oraz przez 7 lat zespół ten nie wygrał ani jednego wyścigu.
Z kolei Williams, nadal nie wie jakich silników będzie używał w przyszłym sezonie i ponadto ma konflikt z FOTA.
Nadal jednak nie wiadomo kto będzie drugim kierowcą w zespole Renault, którym obecnie jest młody kierowca Romain Grosjean.
Grosjean w połowie sezonu zastąpił Nelsinho Piqueta. Jednak zespół skłania się do zmiany tego kierowcy na kogoś bardziej doświadczonego.
Renault prowadzi negocjacje z kilkoma kierowcami, a są to Nick Heidfeld, Timo Glock, Adrian Sutil. Do Renault moze wrócić także Heikki Kovalainen, który debiutował w jego barwach w 2007 roku.
Zespołu poszukuje także Kimi Raikkonen, który rozwiązał kontrakt z Ferrari.
Przekonamy się o tym pewnie w najbliższych dniach, ponieważ do końca obecnego sezonu pozostały już tylko dwa wyścigi.

Użytkownik bUa? edytował ten post 08 października 2009 - 07:57

  • 0



#20 se lamie se

se lamie se

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 084 postów
  • Ską…d:Czechowice-Dziedzice

Napisano 08 października 2009 - 08:07

a nie przypadkiem 3 wyscigi??:> przynajmniej tak mi sie wydaje. co do nowego zespolu Roberta mysle ze byla to najlepsza opcja z mozliwych dostepnych. Renault jest bardzo solidna marka jezeli chodzi o F1 co pokazal dwa razy Alonso zdobywajac mistrzostwo swiata (dwa razy z rzedu). w przyszlym sezonie bardzo duza role beda odgrywac silniki, a mianowicie ich spalanie bo jak kazdy wie (albo i nie :P ) od przyszlego sezonu tankowanie bolidow w trakcie wyscigow bedzie zabronione :) a aktualnie Renault ma jeden z najbardziej "ekonomicznych" silnikow. a jest to wazne poniewaz bedzie sie przekladalo na wage bolidu :) mam nadzieje ze wkoncu Robert pokaze na co go tak naprawde stac, bo jednak wydaje mi sie ze BMW troche hamowalo Roberta. ciekaw jestem rowniez kto bedzie jego partnerem. mam wielka nadzieje na Raikkonena, ale Glock czy Kovi nie beda wcale gorsi :)
  • 0

Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0