Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sluchawki + Mikro Pod Usb Pilnie !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 11 stycznia 2010 - 06:46

o ile na bank dzwiek bys rozdzielil to o tyle mikrofonu nie jestem pewien bo nie probowalem. na pwno jezeli wyjscia mikrofonowego uzywasz do dawania sygnalu Twojemu zestawowi 5.1 to w takim wypadku na czas korzystania z mikrofonu musial bys zamieniac w opcjach to, ze "rozowe' gniazdo sluzyloby jako wejscie nie wyjscie dzwieku.

jak mowie jest to teoria, która jednak ma duze szanse powodzenia. Zreszta bardzo tanio mozesz to sprawdzic.


edit

PRRRRR

Teraz doczytalem ze chcesz wlozyc w te dwa wejscia -nie nie nie

Wpinasz w zielone gniazdo jeden rozdzielacz i w jedno wejscie wpinasz sluchawki, w drugie zestaw
wpinasz w rozowe gniazdo drugi rozdzielacz i w jedno wejscie wpinasz mikrofon a w drugie kolejny kabel od zestawu.

Tak wogole to nie masz w plycie wyjsia optycznego, w zestawie rowniez?
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#22 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 11 stycznia 2010 - 06:53

Jeszcze jedno:

Chlopacy na bank maja inne propozycje, jednakze tutaj jak widzisz ich prpopozycje roznia sie od siebie - dlatego, ze wszystko to jest kwestia preferencji. Dlatego tez spropbuj z tym co ja zaproponowalem. To jest takie troszke silowe wyjscie, ale wiele nie tracisz. Zawsze mozesz wydac te 7zl na jeden rozdzielacz i sprawdzic(a mozna je jeszcze taniej dostac)

JKak sie nie uda to posluchasz ktorejs z rad chlopaków i tez dobrze na tym wyjdziesz. O ile oni rzeczywiscie te sluchawki/karty mieli na uszach i wiedza co polecaja. Bo jeszcze chyba nie powstaly sluchawki które od patrzenia na obrazek dzwiek wydają.
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#23 LeBrOn

LeBrOn

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 461 postów

Napisano 11 stycznia 2010 - 06:56

To tak byc nie moze bo mi to nic nie daje po prostu, bo bede musial odlaczyc ktorys z glosnikow o to chodiz wlasnie bym nei musial tego robic tak jak przy podlaczaniu sluchawek pod USB z przodu, podlaczam i mnei nic innego nei interesuje, a jesli z tym rozdzielaczem jest tak jak mowisz to lipa, bo bede musial tez za kazdym razem odlaczac ktorys z glosnikow zeby podlaczcy sluchawk ii mikro chyba ze jest tak ze podlaczam w jednym rozdzielaczu do zielonego wejscia kabel do glosnikow i kabel do sluchawek i w rozowym kabel do glosnikow i kabel do mikrofonu od sluchawek jesli zas jest tak to tez byc tak nie moze bo mam biurko narozne i przy grzejniku jednostke i nie zmiesci mi sie komp w takim razie przy podlaczeniu rozdzielacza :P mam z przodu wejscia na sluchawki i mikro i jeszcze jakies tam czarne, ale kiedys mi cos kuzyn mowil, ze nie dzialaja mi one jak do nich podlaczam sluchawki, bo nie sa podlaczone, ale o co chodzi to nie wiem
  • 0

#24 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 11 stycznia 2010 - 06:59

nic nie przelaczasz za kompem. Podlaczasz raz. Przelaczasz w panelu sterowania karty.

Jezeli gdzies moja teoria nie trzyma sie kupy, to mnie wyprowadzcie z bledu, bo tez nie musze miec racji przeciez.
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#25 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 11 stycznia 2010 - 07:05

Owi masz rację, to jest kolejny sposób. Całkiem dobry.

Właśnie gadam z Lebronem, że można sprobować  podłaczyć przedni panel.
Jest dużo rozwiązań tego problemu. :D
  • 0
Dołączona grafika

#26 LeBrOn

LeBrOn

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 461 postów

Napisano 11 stycznia 2010 - 07:06

Czyli jest tak, ze odlaczam kabel od glosnikow z zielonego wejscia, zastepuje go rozdzielaczem nr1, do ktoego podlaczam kabel od glosnikow, ktory wczesniej odlaczylem i takze podlaczam do niego sluchawki i w wejsciu rozowym odlaczam kabel od glosnikow i zastepuje go rozdzielaczem nr 2 i podlaczam do niego kabel od glosnikow, ktory wczesniej odlaczylem i mikrofon od sluchawek i wtedy dzialaja mi glosniki 5:1 i sluchawki z mikro jednoczesnie bez zadnego ponownego odlaczania ? I potem co musze dalej zrobic by all dzialalo jesli oczywiscie jest tak jak napisalem ?
  • 0

#27 krejzi

krejzi

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 674 postów

Napisano 11 stycznia 2010 - 07:11

a ja takie jedno pytanie ;d czy ty sprawadzales czy nie sa podlaczone czy moze masz zaznaczone zeby ci nie wykrywalo przedniego panelu :>?
  • 0

Dołączona grafika


#28 LeBrOn

LeBrOn

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 461 postów

Napisano 11 stycznia 2010 - 07:16

Gdy podlaczam sluchawki do tego przedniego panelu to po prostu nie dziala, idiotyczne pytanie, ale i tez logiczne, bo niektorzy nawet pewnei ie wiedza czy to dziala, bo nei sprawdzali tego :P Ja natomiast sprawdzalem i tak, wiem ze nie dziala, bo jest niepodlaczony
  • 0

#29 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 11 stycznia 2010 - 07:16

Mu podobno jakiś wyjek, stryjek czy ktoś inny z rodziny sprawdzał i podobno nie ma. :D

Co do pytania to byś musiał przełączać sie między tymi wejsciami przez Windowsa (w sterownikach karty dzwiekowej), i raczej nie mogły by grać naraz słuchawki i głosniki.

Użytkownik Diabolicue edytował ten post 11 stycznia 2010 - 07:17

  • 0
Dołączona grafika

#30 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 11 stycznia 2010 - 07:34

moja teoria ma takie zalozenia:

1. Zwiazane z tym czy przez rozdzielacz karta wykryje Ci oba urzadzenia (tj mikrofon i ktoras para glosnikow) czy tylko jedno
Jezeli oba to tylko się bedziesz przelaczac w panelu sterowania karty dzwiekowej i wszystko ebdzie gralo . Oczywiscie dzwięk bedziesz mogl miec jednoczesniej na sluchawkach (stereo) oraz na przednich glosnikach swego zestawu - bo niby jak widnows zarządzi "którą dziurką" w rozdzielaczu wyjdzie sygnal. Tylko ze wtedy przy standardowych ustawieniach w sluchawkach bedziesz mial tylko dziwek stereo. Zreszta twoje sluchawki nie obs,luguja 5.1
Zas do dzialania mikrofonu bedziesz MUSIAL przelaczyc (w panelu) z glosników na mikrofon bo gniazdo nie moze byc jednoczesnie wyjsciem i wejsciem

2. Jezeli nie wykryje urzadzen to wylaczenie powera w zestawie MOZE pomoc

3. Jezeli jednak nie pomoze to dzwiek zawsze bedziesz mogl rozdzielic, mikrofonu nie.


Wiec teraz podsumowujac:
nie znam twego zestawu. Dzwiek (STEREO) rozdzielisz zawsze. Mikrofon - zaleznie od tego czy Ci wykryje czy nie.
Do sprawdzenia teorii wystarczy 3-4zl na najtanszy rozdzielacz.

Działaj


Aha nawet gdy kupisz sluchawki z karta to pamietaj ze zawsze pozostanie Ci zmudne przelaczanie na to gdze windows ma kierowac dzwiek. Chyba ze jest jakies rozwiązanie ktore pozwoli windowsowi sterowac jednoczesnie dwiema kartami, ale ja sie nie spotkalem.
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#31 LeBrOn

LeBrOn

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 461 postów

Napisano 11 stycznia 2010 - 07:53

Dobra zadzwonilem do kuzyna ( ogara w tych sprawach ) i jutro przyjedzie do mnie o 16 i mi podlaczy ten przedni panel do plyty glownej tak bym mogl z przodu podlaczyc te sluchawki z mikro pod jacki w dwa wejscia i zdam jutro relacje z owego wydarzenia :D, jednakze moje pytanie nastepne brzmi: Czy jak podlacze do przedniego panelu te sluchawki z mikrofonemdo tego przedniego panelu to glosniki beda mi takze dzialac czy w tym momencie tylko sluchawki + mikrofon beda tak jakby wykrywane przez kompa i na nich bedzie skupiony dzwiek ? Czy moze bede musial przestawiac w tym panelu cos czy jak ?
  • 0

#32 Diabolicue

Diabolicue

    Porucznik

  • Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 825 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 11 stycznia 2010 - 07:57

W sterownikach zapewne jest opcja, żeby działał i przedni panel i wejścia z tyłu. Jest też opcja żeby gdy przedni jest podłaczony to tylni przestał działać.
  • 0
Dołączona grafika

#33 LeBrOn

LeBrOn

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 461 postów

Napisano 12 stycznia 2010 - 06:25

Kuzyn przyszedl i zrobil, czyli podlaczyl przedni panel do plyty glownej i dziala. Teraz wystarczy kupic sluchawki :) Dziekuje wszystkim za pomoc, a wszczegolnosci Diabolicue i Owiemu bez Was bym nie rozwiazal problemu i kupilbym sluchawki pod USB :) pozdrawiam i raz jeszcze dziekuje temat do zamkniecia.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0