Skocz do zawartości


Zdjęcie

serwer się robi merysiasty


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
148 odpowiedzi w tym temacie

#1 Legend986

Legend986

    Turbo Spamer

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 854 postów
  • Ską…d:z planety wodorostów

Napisano 09 maja 2012 - 03:25

gracze

pisze do was ponieważ uważam ze serwer się zupełnie skiepścił i należy coś z tym zrobić
chodzi mi o to że obecnie na serwerze są 2 czy 3 światy i miasto jest brzydkie pandora jest nieciekawym światem(brak epickich miejsc itp.) a utopia to nudy
ogólnie zrobiła się straszna melina z serwera ludzie przestali się przejmować domostwami i robią szałasy na odwal się lub najmują kogoś do roboty poza nielicznymi szlachetnymi wyjątkami a do tego jeszcze brzydka mapa superflat
proponował bym zacząć od nowa bo jak tak dalej pójdzie to gracze serio poodchodzą wiem że pewnie ktoś powie że dalej jest taka sama średnia graczy na dzień itd. ale to jest wina tych ulotek co je kazał wodny skral i reszta roznosić po szkołąch


moja wizja jest taka jak w 1.8 było ale z drobnymi zmianami a mianowicie wyglądało by to tak

1.jeden jedyny duży świat większy od namea i pandora co najmniej jak 3 lub 4 pandory
2. główne miasto które z czasem by się rozrastało gracze z pewnością chcieli by działki obok kolegów i tylko doprowadzało by się jezdnię i cała ulica by powstawała ale miasto można zrobić jak tam uznają admini byle nie zupełnie płaskie (ale tylko taki mój pomysł)
3.poza tym można by się było oczywiście osiedlić gdzieś poza miastem najpewniej gracze wynosili by się z przyjaciółmi i powstawały by małe miejscowości i miasteczka (można by do takich miasteczek doprowadzić drogi z miast ale to tylko dla wyglądu i klimatu na serwie)
4. oczywiście miasto było by coraz większe i w końcu stało by się tak duże że trzeba by było założyć nowe i tu też jest sposób a mianowicie klan oprócz zamku musiałby mieć i utrzymywać swoje miasto w którym oprócz członków klanu osiedlali by się inni gracze i tak moim zdaniem rozwiązany by został problem przeludnienia jednego głównego miasta

poza tym mam jeszcze jeden pomysł ale nie wiem jak się on przyjmie a mianowicie aby świat był podzielony jakby na państwa (granice były by umowne) czyli że klan musiał by ochraniać nie tylko miasto ale i wsie oraz miasteczka pobudowane na jego obszarze przez graczy
ponieważ klany chciały by na pewno mieć korzyści z takiej roboty więc klan mógłby ustawiać podatek czyli np. 1000 od gracza mieszkającego w obrębie terenu państwa danego klanu ale nie codziennie a co jakieś 5 dni minecraftowych np.
do tego można by zrobić aby gracz który chce mieć dom poza terenem głównego państwa musiał dołączyć do klanu do jakiego należy teren w jakim chcę się osiedlić ale to już mogło by się nie przyjąć z powodu takiego iż graczowi zależało by np. tylko na wyglądzie jakiegoś regionu

no i chyba tyle mi co miałem wam do powiedzenia jak ktoś dotarł aż tutaj to niech przemyśli dobrze mój pomysł bo mam wielkie nadzieje że się przyjmie:)
wtedy było by naprawdę ciekawie i wiem że nawet jeśli pomysł podoba się niektórym to pewnie będzie dużo leniwców którzy uznają że oni się tak ciężko napracowali itp. ale ja uzbierałem dwna miliony kasy mam całe mnóstwo diamentów a pomimo tego jestem gotów to stracić tylko po to aby się ciekawiej grało (proszę chociaż raz dokładnie przemysleć mój pomysł zanim uznacie że wyciągnąłem go z ,,d*py'')

jeśli doczytaliście to z góry wielkie dzięki
  • 0

#2 Gość_makku551_*

Gość_makku551_*
  • Guests

Napisano 09 maja 2012 - 03:33

Tak szególnie lagi serwera. Ale przydało by się coś mieć na pandorze i na utopi nie ma diamentów a ze złota na utopi wypadają tylko żelazo na utopi jest tylko 2 surowce jak węgiel i żelazo na utopi fajnie by było pvp i cuboidy morze tam było by lepiej możnay boło zrobić pałac na neama do góry na 25 kratek. :D









A o to lagi serwera

Załączone pliki


  • 0

#3 Legend986

Legend986

    Turbo Spamer

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 854 postów
  • Ską…d:z planety wodorostów

Napisano 09 maja 2012 - 03:43

nie o to mi chodzi mi idzie o ogólną przebudowę miasta w szczególności moim zdaniem powinien być jeden wielki świat na którym by się wszystko mieściło (wiem że to torche zapóźno i że raczej już po ptokach bo wszystko było rostrzygane w temacie puszka pandory ale wyszedł jeszcze większy bigos niż był)

makku sądząc po twoim poście wogule nie czytałeś mojej długiej wypowiedzi w temacie a co do utopi to specjalnie została tak zaprojektowana !
  • 0

#4 Legend986

Legend986

    Turbo Spamer

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 854 postów
  • Ską…d:z planety wodorostów

Napisano 09 maja 2012 - 04:12

czy naprawdę nikt nie sądzi że serwer trzeba zmienić?
  • 0

#5 Gość_makku551_*

Gość_makku551_*
  • Guests

Napisano 09 maja 2012 - 04:14

a na pewno mogłes to napisac do tyra ?
  • 0

#6 Legend986

Legend986

    Turbo Spamer

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 854 postów
  • Ską…d:z planety wodorostów

Napisano 09 maja 2012 - 04:16

ty mi nie zwarcaj uwagi dobrze bo jak narazie za młody jesteś a do tyra też pisałem i jak dotad brak odpowiedzi
  • 0

#7 Skral

Skral

    Porucznik

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 778 postów

Napisano 09 maja 2012 - 05:04

1. Legend przestań wyzywać makka.
2. Był czas na takie dyskusje.



3. Makku zmień avatar.
  • 0
"Go out there and give them hell. You were born to do this."


Garrus Vakarian

#8 Gość_makku551_*

Gość_makku551_*
  • Guests

Napisano 09 maja 2012 - 05:08

zalazlem niech bedzie
  • 0

#9 Legend986

Legend986

    Turbo Spamer

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 854 postów
  • Ską…d:z planety wodorostów

Napisano 09 maja 2012 - 05:09

nie bo ma dosyć jego uwag w moim kierunku i nie będzie mi on mówił co ja ma robić

wiem że był czas ale wyszedł z trgo serwer taki sam jak wszystkie inne a był wojątkowy
  • 0

#10 Roar931

Roar931

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 19 postów
  • Ską…d:Z szafy

Napisano 09 maja 2012 - 05:52

Ja sie zgadzam to naprawde dobry pomysł. Nareszcie działo by się coś co wykracza z.a granice tych nudnych sporów i kłutni oto kto ma brzydki dom albo kto jest za Spartą a kto za Wilkami.

Osbiście zrobiłbym tak samo jak Legend mówi .W końcu kto chce siedzieć cały czas na flat mapie i pierdzieć innym graczą w twarz.
  • 0

#11 Cinek

Cinek

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 393 postów
  • Ską…d:z kakao-land

Napisano 09 maja 2012 - 05:57

Z tego co wiem jestes na serwie tylko vipem, wiec nie zadz sie tak jakby to byl twoj serw po za tym serw jest fajny kazdy ma plany niekturzy nawet maja zaje... budole i troche glupio by bylo stracic to wszystko

  • 0
Drodzy gracze minecrafta. Przestaniecie się podniecać tym klanem HIA ?

#12 Roar931

Roar931

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 19 postów
  • Ską…d:Z szafy

Napisano 09 maja 2012 - 06:06

Może głupio ale jak ktoś długo gra to już nie ma co robić a tak to byłyby np. Bitwy państ to brzmi nieźle. Nie takie dwóch na trzech tylko bitwy czterach państw na jednym polu . pięciu vs pieć vs pieć vs pięć. A budowle to nie problem można zrobić nowe bardziej kreatywne i nowoczesne , co da świetny efekt mapy. Ale najbardziej sensowne byłoby zrobienie nowej krainy o jakiejś epickiej nazwie na której to wszystko zostało by zbudowane . Wtedy nikt nie stracił by domu a miał szanse zbudowania nowego.
  • 0

#13 Legend986

Legend986

    Turbo Spamer

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 854 postów
  • Ską…d:z planety wodorostów

Napisano 09 maja 2012 - 06:20

cinek ty mi nie mów kto ja jestem bo to ja akurat wiem lepiej i nie jestem vipem bo to ranga dla leni a byłem moderatorem lecz zrezygnowałem i mi nie chodzi o to że serwer jest jakiś strasznie żałosny itp. bo da się grać ale jest to nudne a tak było by ciekawiej i się nie rządzę tylko daje propozycję ponieważ ten serwer z updatem 1.2 stracił swoją magię oraz lekkie odczycie survivalu w grze stał się serwerem jakich pełno czyli mapa z miastem i mapa z surowcami ogólnie niczym się już z tłumu nie wyróżnia

a co do twojego komentarza w sprawie to ty jak zwykle jesteś na nie bo już niby tyle masz i tyle osiągnąłeś
też mam dużo a i tak jestem gotów to stracić jedynie po to aby było ciekawiej ale ty jak widzę wolisz grać i się nudzić do bólu kości tylko dla tego że uważasz żeś się napracował i zresztą już pisałem na samym początku o leniwcach którzy uznają to za głupotę bo oni przez te 2 miesiące się tak narobili że ojeja
  • 0

#14 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 09 maja 2012 - 06:42

Dobrze, że się angażujesz Legend, dlatego zrobiłem cię modem, ale nie chciałeś się przyłożyć, wolisz stać z boku i narzekać. Trudno.

Krótko odpowiadając - nie zgadzam się, nie będzie zaczynania od nowa, przynajmniej dopóki Notch i spółka nie wymuszą tego kolejną zmianą generatora świata.

Jakikolwiek świat byśmy nie wygenerowali, jego wygląd zależy tylko od nas, od graczy i tu żadne zaczynanie od nowa nic nie da, bo bez zaangażowania graczy nic z tego nie będzie.

Chcesz/chcecie żeby serwer/miasto/świat były ładne, to zabudujcie je ładnymi budowlami. Samo nic się nie zrobi.


tyle.

Teraz będzie text wall dla cierpliwych.

Wiele tez, które prezentuje autor tematu wynikają z nieporozumienia i nieznajomości mechanizmów gry.

gracze

pisze do was ponieważ uważam ze serwer się zupełnie skiepścił i należy coś z tym zrobić
chodzi mi o to że obecnie na serwerze są 2 czy 3 światy i miasto jest brzydkie pandora jest nieciekawym światem(brak epickich miejsc itp.) a utopia to nudy
ogólnie zrobiła się straszna melina z serwera ludzie przestali się przejmować domostwami i robią szałasy na odwal się lub najmują kogoś do roboty poza nielicznymi szlachetnymi wyjątkami a do tego jeszcze brzydka mapa superflat
proponował bym zacząć od nowa bo jak tak dalej pójdzie to gracze serio poodchodzą wiem że pewnie ktoś powie że dalej jest taka sama średnia graczy na dzień itd. ale to jest wina tych ulotek co je kazał wodny skral i reszta roznosić po szkołąch


miasto jest brzydkie, przynajmniej przy spawnie, z tym się zgodzę,
żadne ulotki nie zostały jeszcze wykonane, więc nie ma to wpływu na ilość graczy.
mapa flat została specjalnie wybrana do celów budowy miasta - nie ma potrzeby równania terenu - działki są duże 64x64 nie tak jak poprzednio 24x24.
Przedtem cała Arcadia była upstrzona płaskimi kawałkami, które podzielone były na maleńkie działeczki i udawały miasta. Dlatego zrobiliśmy miasto-świat, żeby uniknąć psucia mapy tymi koszmarkami.



moja wizja jest taka jak w 1.8 było ale z drobnymi zmianami a mianowicie wyglądało by to tak

1.jeden jedyny duży świat większy od namea i pandora co najmniej jak 3 lub 4 pandory

nie może być świata większego czy mniejszego ponieważ w Minecraft światy mają jedną wielkość - nieograniczoną - 12 milionów bloków w każdą stronę od spawna.

2. główne miasto które z czasem by się rozrastało gracze z pewnością chcieli by działki obok kolegów i tylko doprowadzało by się jezdnię i cała ulica by powstawała ale miasto można zrobić jak tam uznają admini byle nie zupełnie płaskie (ale tylko taki mój pomysł)

dlatego jest osobny świat dla miasta, żeby mogło się rozrastać. świat sam generuje działki i ulice, więc admini nie muszą tego robić. przedtem była masa roboty z tym. teraz uciekłeś od funkcji bo było ci za ciężko, a wyobraź sobie że każdemu musisz wyrónać teren, zrobić ulicę i ogrodzić działkę i to wszystko pod presją niecierpliwych graczy.

3.poza tym można by się było oczywiście osiedlić gdzieś poza miastem najpewniej gracze wynosili by się z przyjaciółmi i powstawały by małe miejscowości i miasteczka (można by do takich miasteczek doprowadzić drogi z miast ale to tylko dla wyglądu i klimatu na serwie)
4. oczywiście miasto było by coraz większe i w końcu stało by się tak duże że trzeba by było założyć nowe i tu też jest sposób a mianowicie klan oprócz zamku musiałby mieć i utrzymywać swoje miasto w którym oprócz członków klanu osiedlali by się inni gracze i tak moim zdaniem rozwiązany by został problem przeludnienia jednego głównego miasta

do tego jest świat Pandory lub Utopii. to są normalne mapy, nie jakieś ograniczone, ale normalne mapy takie jak były na Arcadii czy gdzie indziej. Tam można również budować co się chce, nawet miasta.
Nie rozumiem czemu piszesz (na pm) "pandora jest nieciekawym światem(brak epickich miejsc itp.) a utopia to nudy".
Powtarzam, Pandora jest normalnym światem, niczym się nie różni od ewentualnego nowego, który postulujesz zrobić. Mogę wygenerować nowy świat, ale on będzie taki jak Pandora czy Utopia, może będzie mniej czy więcej wody, inaczej ulokowane biomy, lasy czy minerały, ale każdy świat Minecraft jest taki sam. Inny na pozór ale w gruncie rzeczy wszędzie jest to samo.
Pandora i Utopia różnią się jedynie tym, że na Utopii nie ma PvP i potworów, oraz tym, że nie ma diaxów. Za to na Pandorze jest ich więcej.
Ja czasem sobie gram na innych postaciach, ale nigdy nie wchodzę na Nemea, gram sobie na Pandorze.
Nemea to jedynie miasto, prawdziwy świat to Pandora.

poza tym mam jeszcze jeden pomysł ale nie wiem jak się on przyjmie a mianowicie aby świat był podzielony jakby na państwa (granice były by umowne) czyli że klan musiał by ochraniać nie tylko miasto ale i wsie oraz miasteczka pobudowane na jego obszarze przez graczy
ponieważ klany chciały by na pewno mieć korzyści z takiej roboty więc klan mógłby ustawiać podatek czyli np. 1000 od gracza mieszkającego w obrębie terenu państwa danego klanu ale nie codziennie a co jakieś 5 dni minecraftowych np.
do tego można by zrobić aby gracz który chce mieć dom poza terenem głównego państwa musiał dołączyć do klanu do jakiego należy teren w jakim chcę się osiedlić ale to już mogło by się nie przyjąć z powodu takiego iż graczowi zależało by np. tylko na wyglądzie jakiegoś regionu

to wszystko można zrealizować na serwerze bez zmian, bez zaczynania od nowa.
dlatego zrobiłem klany, staram się urozmaicić grę, daję wam coraz to nowe mozliwości, ale przecież nie zrobię za was budowli, klanów, polityki, państw, miast itp.

no i chyba tyle mi co miałem wam do powiedzenia jak ktoś dotarł aż tutaj to niech przemyśli dobrze mój pomysł bo mam wielkie nadzieje że się przyjmie:)
wtedy było by naprawdę ciekawie i wiem że nawet jeśli pomysł podoba się niektórym to pewnie będzie dużo leniwców którzy uznają że oni się tak ciężko napracowali itp. ale ja uzbierałem dwna miliony kasy mam całe mnóstwo diamentów a pomimo tego jestem gotów to stracić tylko po to aby się ciekawiej grało (proszę chociaż raz dokładnie przemysleć mój pomysł zanim uznacie że wyciągnąłem go z ,,d*py'')

jeśli doczytaliście to z góry wielkie dzięki


nie będzie się grało ciekawiej, samo się nic nie zrobi. ktoś może powiedzieć, że są serwery gdzie jest ciekawie, klany, gildie, miasta, państwa. tak, są, ale nie zrobił tego Admin, zrobili to gracze.
do was należy wybór, zrobicie to tutaj, albo poszukacie innych miejsc.
samo nic się nie zrobi. ta gra polega na tworzeniu, a jak ktoś mówi, że są nudy, to albo gra mu się znudziła, albo nie starcza mu wyobraźni.

ja mogę zainstalować mody, ustawić parametry, ale nie zagram za was.

chcieliście sklepy - zrobiłem,
chcieliście miasta - zrobiłem,
chcieliście arenę - zrobiłem,
chcieliście spleefa - zrobiłem, ale nikt nie korzystał
chcieliście jobsy - zrobiłem,
chcieliście klany, zrobiłem,
chcieliście świat trudniejszy - zrobiłem,
chcieliście zacząć od nowa - zrobiłem,
chcieliście być mobami - zrobiłem,
chcieliście latające wyspy, zaproponowałem i mogę je zrobić na osobnej void(pustka) mapie
chcieliście wiecej diaxów na Pandorze - zrobiłem

a wam wciąż się nudzi....
  • 0

#15 Roar931

Roar931

    Szeregowy

  • Novice
  • Pip
  • 19 postów
  • Ską…d:Z szafy

Napisano 09 maja 2012 - 06:52

Tyro każdy wie że to zależy od graczy ale jet też możliwość zrobienia 4 świata - połączenia nemei i pandory czterej nalepsi gracze dostali by w swoje ręce po jednym królestwie , w którym mieszkali by gracze czemu zaczynać od nowa skoro można porostu urozmaicić survival i role play ?

gracze zbudowali by wszystko sami bo zazwyczaj błagają amina bo im sie d...y nie chce ruszyć.





wedlug mnie pomysł dostaje 9/10
  • 0

#16 Gość_makku551_*

Gość_makku551_*
  • Guests

Napisano 09 maja 2012 - 06:56

Ale mi sie to nie podobra roar :P Pandora i neama razem to głupie także jest na NIE :rtfm:!

Użytkownik makku551 edytował ten post 09 maja 2012 - 06:56

  • 0

#17 marqos

marqos

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 09 maja 2012 - 06:57

A może jeśli Legend jest taki chętny do tej nowej mapy, to z utopi zrobić ta jego wizje, ustanowić go adminem tylko tam . Mozna tam zrobic świat taki jak Arcadia. Miasto którym bedzie panował Legend i wolne działki poza miastem, gdzie będa wydzielone tereny danegu klanu (jako państwo) i neutralne, na terenach klanu mogą budować się tylko klanowicze o wspólnym, głównym, odpicowanym zamku, gdzie siedzibe będą mieli liderzy danegop klanu, a na neutralnym pozostali (bez klanu).
Myśle że da sie tak zrobić TYLKO PO CO??

Na pandorze można zrobić małe totemy, Wydzielic przestrzeń w okół głównego zamku danego klanu np, 100 kratek, i będzie można go powiększać w każdą strone zaznaczając granice np palikami (płotkami co 5-10 kratek), gdy terytorium jednego klanu zbliży sie do terutorium drugiego, w tedy wojna.
Na terytorium danego klanu mogą budować sie tylko klanowicze.

Wydaje mi sie że można tak zrobić lecz czy jest sens i potrzeba?
  • 0
Gdy Pomorze nie pomoże, to pomoże może morze, a gdy morze nie pomoże to pomoże może Gdańsk.

#18 Julleczka

Julleczka

    Sierżant

  • Member
  • PipPipPipPip
  • 266 postów
  • Ską…d:Nether xD

Napisano 09 maja 2012 - 07:06

Według mnie ten pomysł jest zaj..... Ja jestem za tym żeby świat nie był taki płaski, byłam już za tym jak ustawialiśmy ten świat ale przemówiła większość :( Jeżeli budynki by się nie podobały to można zrobić takich ludzi z rangami którzy będą np. pisać tabliczki że budowla jest nie ładna(czy coś takiego) i że ma się poprawić inaczej zostanie usunięta.
  • 0

Taniec jest odzwierciedleniem naszego ciała,

czasem zabawy ,

czasem bólu.


#19 Legend986

Legend986

    Turbo Spamer

  • Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • 854 postów
  • Ską…d:z planety wodorostów

Napisano 09 maja 2012 - 07:06

tyro ja nie chcę moda ponieważ odpowiada mi angażowanie się ale nie mam ochoty ganiać za graczami i poza tym dla mnie pomaganie itp. traci sens kiedy jest się moderatorem ponieważ jak byłem moderatorem czułem jak bym odwalał ciężką pracę a jako user czuję że robię coś ponad to co jest ode mnie wymagane

to co mówi roar ma sens a to co mówi marqos mi się bardzo podoba :) :) :)

moim zdaniem można usunąć utopię bo tamten świat nie ma dla mnie sensu bo i tak nikt tam nie chodzi ludzie od spokoju od mobów wolą diaxy i sądzę że tyro tworząc utopie doskonale wiedział że i tak wygra chciwość bo koniec końców jest tak jak chciał tyro czyli namea jako miasto i pandora jako survival i surowce i skoro jest samo miasto i sama dzicz to nie będzie i mieszanka zamiast utopi dal ludzi którzy chcą czego pomiędzy a budowle klanowe dało by się chyba przenieść na nowy świat :D
  • 0

#20 Gość_makku551_*

Gość_makku551_*
  • Guests

Napisano 09 maja 2012 - 07:09

Napisz podanie ty legend -legendradzie
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1