Skocz do zawartości


Zdjęcie

Katastrofa w Katyniu 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

#41 Bubasek

Bubasek

    MMK - Moja Mała Kluska

  • Kluska
  • PipPipPipPipPipPip
  • 760 postów
  • Ską…d:B-stok

Napisano 10 kwietnia 2010 - 07:04

brak słów... :(
  • 0

:heart:


#42 finalmax

finalmax

    Szeregowy

  • Recruit
  • Pip
  • 36 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 10 kwietnia 2010 - 07:32

Przecież wiadomo kto to zrobił. Ja osobiście nie wierze w to ze to wypadek. Rosjanie podają, ze była ogromna mgła, a nasz reporter, który był w tamtym czasie na miejscu powiedział ze nie było mgły. To niemożliwe, żeby doświadczony pilot zszedł tak nisko drzew i podchodził do lądowania aż cztery razy. Z reszta jakim cudem nikt nie przeżył, przecież to niemożliwe.Ten samolot wygląda jak po wybuchu bomby, a nie uderzeniu o ziemie. To nieprawdopodobne żeby doszło do takich zniszczeń, widać było, ze lasy tam nie są aż tak geste żeby zniszczyć w ten sposób taki duży samolot. Wszyscy pamiętają akcje Rosjan ze statkiem podwodnym. Najlepsze jest to ze to oni maja prowadzić dochodzenie w tej sprawie. Myślę, że to daje dużo do zrozumienia i namysłu. Ale to tylko spekulacje.

ludzie wierzą w to co im telewizja powie... żałosne i przykre.
  • 0

#43 Ramzi

Ramzi

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 847 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 10 kwietnia 2010 - 07:49

I może mi jeszcze powiesz, że chcieli nas osłabić, bo zaraz z 3 wojną światową startują ? Nie przesadzajmy... A wybuchł tak, bo po wybuchały silniki a przecież on miał jeszcze cały zbiornik paliwa, bo jeszcze miał wracać z Rosji tego samego dnia.
  • 0

#44 palacz

palacz

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 911 postów
  • Ską…d:Kraków

Napisano 10 kwietnia 2010 - 08:08

4 wysokich rangą specjalistów (ja, mój tata, dziadek i 0,7) twierdzi, że to najzwyklejszy przypadek. Nie wierze w terrorystów, ruskich czy ufo... Czysty przypadek.
  • 0

ws2xe1.jpg


#45 Ridlez

Ridlez

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisano 10 kwietnia 2010 - 08:32

"Jako pilot oceniam, że sugerowany w mediach błąd pilota jest mało prawdopodobny. Na podejściu do lądowania nie wykonuje się żadnych manewrów typu silne przechylenie lub nagłe zmiany prędkości. A takie silne przechylenie zauważyli świadkowie. Pilot wykonał dodatkowe kręgi nadlotniskowe, aby upewnić się co do warunków lądowania i na tej podstawie podjął uzasadnioną decyzję o lądowaniu. Nieprawdopodobne też jest, aby doświadczony pilot wraz z drugim pilotem pomylili się co do wzrokowej oceny wysokości, nawet w przypadku awarii przyrządów, która jest również nieprawdopodobna. Należy tutaj zauważyć, że mgła jest na ogół z prześwitami i przy dziennym świetle nie stanowi istotnej przeszkody do wzrokowej oceny warunków lądowania. Okoliczności wskazują jednak na poważną awarię lub celowe zablokowanie układu sterowania. Taką blokadę można celowo zamontować tak, aby uruchomiła się przy wypuszczeniu podwozia lub klap bezpośrednio na prostej przed lądowaniem. Przy blokadzie klap lub lotek na prostej katastrofa była nieunikniona, gdyż pilot nawet zwiększając nagle ciąg, nie był w stanie wyprowadzić mocno przechylonej ciężkiej maszyny, mając wysokość rzędu 50-100 m i prędkość rzędu 260 km/h. "

Wypowiedź Ryszarda Drozdowicza z Laboratorium Aerodynamicznego.



W zagranicznych telewizjach tez mowili reporterzy 'lech kaczynski has been killed' a nie 'has been died' i tak to tylko gdybanie ;p
  • 0

#46 Owi

Owi

    Administrator

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 326 postów
  • Ską…d:Białystok

Napisano 11 kwietnia 2010 - 09:17

zgodnie z najswiezszymi wiesciami admini mają przykaz banowac na minimum tydzien wszystkich drwiących z obecnych wydarzeń. Mających nicki w stylu "kaczor nie zyje" "lecho padł", "putin multikill" i tym podobne.

Oczywiscie po uprzednim ostrzezeniu
  • 0
Dołączona grafika

..."Umiesz liczyć - licz na siebie"...
Head Admin @ Tawerna-cs.org

#47 Bubasek

Bubasek

    MMK - Moja Mała Kluska

  • Kluska
  • PipPipPipPipPipPip
  • 760 postów
  • Ską…d:B-stok

Napisano 11 kwietnia 2010 - 09:44

i tak powinno byc z kazda tragedia a nie tylko obecna
  • 0

:heart:


#48 w0rms.dll

w0rms.dll

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 633 postów

Napisano 11 kwietnia 2010 - 01:05

Jak ktoś wczoraj słusznie zauważył na serwie internet nikomu nie odpuści, z czystej ciekawości wbiłem wczoraj na 4chan'a aby zobaczyć czy jest mowa o wczorajszej tragedii i praktycznie wszystkie tematy tyczyły się jednego...
  • 0

#49 w0rms.dll

w0rms.dll

    Kapitan

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 633 postów

Napisano 11 kwietnia 2010 - 01:24

Dzisiaj jak co dzień po przeglądzie mojej e-prasy znalazłem na forum Netmovies newsa z filmikiem zrobionym przez jednego z byłych redaktorów strony, filmik tematycznie wiąże się z wczorajszą tragedią. Każdy może go interpretować inaczej jednakże zdumiewa mnie jedność Polaków jaką potrafią oni okazać w ciężkich sytuacjach dla kraju. Wczoraj słuchając radia jeden z prezenterów powiedział coś takiego "Dzisiaj nawet jazda po ulicy wygląda inaczej, nie jest to codziennym hałasem. Ludzie ustępują miejsca innym" (Mniej więcej coś takiego)


  • 0

#50 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 11 kwietnia 2010 - 04:02

może pięknie to złe słowo, ale oszałamiająco wygląda ten kondukt i podkład muz. na tvp. Pełno ludzi, kwiaty rzucane na ulice.....

Piękniejszego odejścia nie wymarzyłby sobie na pewno!

Użytkownik Fikus edytował ten post 11 kwietnia 2010 - 04:02

  • 0
Dołączona grafika

#51 will

will

    Pułkownik

  • Vip
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 190 postów
  • Skype:wilu_z_mw
  • Ską…d:Tarnów

Napisano 11 kwietnia 2010 - 04:05

super, że tyle ludzi w Warszawie wyszło na ulice. można by powiedzieć, że chyba cała warszawa wyszła. Gorzej już niestety wyglądali ludzie stojący z telefonami w rękach.. ja naprawdę nie rozumiem po co to komu a było ich wielu. no a ludzie stojący w pierwszym rzędzie i machający do kamery to już całkiem przegięcie :sleep: wyszli chyba po to żeby sie w tvn pokazać :dry:

no i dodam, że u mnie miasto prawie puste. żywej duszy na ulicach, wszyscy w domu siedzą przed telewizorami.
  • 0
moja wladza minela, to czeba potrolowac troszQ <3 :E
Dołączona grafika

Spoiler

#52 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 11 kwietnia 2010 - 04:14

i na który kanał nie przełączysz wszędzie to samo, imponuje taka solidarność. U mnie też pusto, markety wszystkie zamknięte, aut tyle co na lekarstwo po ulicach się porusza.
  • 0
Dołączona grafika

#53 LeBrOn

LeBrOn

    Chorąży

  • Member
  • PipPipPipPipPip
  • 461 postów

Napisano 11 kwietnia 2010 - 04:42

A ja zadam troche inne pytanie. Czy uwazacie za sluszne stawianie swieczek na gg/n-k i innyh tego typu szajsach ?
  • 0

#54 Ramzi

Ramzi

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 847 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 11 kwietnia 2010 - 05:40

Tego i tak nie zwalczysz, stawiają, stawiali i będą stawiać, czy umrze 96 osób ważnych dla Polski, czy Michael Jackson..., ktos ważniejszy to będziesz miał to zawalone świeczkami gg i nk itp.
  • 0

#55 Amciek

Amciek

    Chorąży

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2 440 postów
  • Ską…d:zza NATu

Napisano 11 kwietnia 2010 - 06:00

http://www.konserwat...p/Artykul/5541/ polecam, zapraszam do czytania


/// --------------------

forum smoleńska: http://translate.goo...php?f=2&t=48375

Użytkownik Amciek edytował ten post 11 kwietnia 2010 - 06:03

  • 0
kiedyś wróce
_________________________________

DA BEST SYGNATURA EVAA
Dołączona grafika

#56 Fikus

Fikus

    Pułkownik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3 378 postów
  • Ską…d:Częstochowa

Napisano 11 kwietnia 2010 - 07:09

A ja zadam troche inne pytanie. Czy uwazacie za sluszne stawianie swieczek na gg/n-k i innyh tego typu szajsach ?


a uwazasz za sluszne kibicowanie Realowi, a nie Barcelonie?

To jest dokładnie na tej samej zasadzie - komu zadasz to pytanie to usłyszysz inną odpowiedź. Jedni w ten sposób manifestują swój nastrój, inni tylko robią to 'co powinni', jeszcze inni trochę 'na pokaz', a wg mnie ci najbardziej szczerzy przezywaja to w sobie i nie uzewnętrzniają tych odczuć, które każdy zna. To nie tragedia rodzinna, ani subkulturowa - to tragedia globalna i każdy ma z tym styk.
  • 0
Dołączona grafika

#57 rapol

rapol

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Ską…d:Konstancin-Jeziorna / Warszawa

Napisano 11 kwietnia 2010 - 07:41

mówicie o Solidarności miedzy ludźmi...tylko szkoda, że za pewien czas znowu ludzie zaczną' jechać' siebie jak przed tragedią. Tak samo było po JPII jak kibice w Krakowie się modlili wspólnie a pół roku pozniej zabili kibica. Mam nadzieje, że ludzie zobaczą, że są ważniejsze w życiu rzeczy jak konieczne przedstawianie swoich racji za czym idą kłotnie, a politycy zobaczą, że jednak procenty w sondażach nie są wszystkim tylko dobro Polski powinno ich interesować.
  • 0

#58 tyro

tyro

    Generał

  • Head Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 593 postów

Napisano 12 kwietnia 2010 - 08:49

pewnie, że wszystko wróci do stanu poprzedniego - "show must go on", życie toczy się dalej, chwilę się zastanowimy przyjrzymy, rożważymy i pójdziemy dalej.
ale dobra choć chwila refleksji, uspokojenia, zastanowienia się nas sensem i naszą kruchością. to pomaga.
szkoda, że trzeba aż takiej tragedii.

o przyczynach dowiemy się w swoim czasie. narazie wszystko to są spekulacje. prawda będzie pewnie bolesna.
nie wierzę w żadne teorie spiskowe. ostatnią rzeczą jakiej chciałby Putin czy jakikolwiek inny przywódca to taka katastrofa na swoim terytorium. jestem pewien że Rosjanie zrobią wszystko co można, żeby to jakoś przejść i żeby to nie pogorszyło sytuacji.


dostaliśmy, Polacy mnóstwo kondolencji od członków społeczności Freelancer Discovery, na którego forum napisałem info o katastrofie.
w firmie zasypani zostaliśmy mailami od znajomych i kontrahentów z całej Europy, a zwłaszcza ze wschodu.

My sincere condolences as well.

I was shocked by the news. Must say that I agree with some of the Russian journalists who chose to apologize to all Polish people despite neither them or anyone in Russia is directly responsible for the tragedy. Considering what happened in Katyn in 1940, we all share a portion of blame for what has happened now. I am sorry.

Hopefully the current events will finally stop the useless hostilities between our countries that's been lasting for quite a while now.

From the news, it looks like the plane took 4 attempts to land in a dense mist. Despite being offered an alternate airport, the crew was confident that landing was safe. Possibly a combination of 'human element' and incorrect equipment readings. 97 killed, according to latest reports.


  • 0

#59 dudson

dudson

    Plutonowy

  • Member
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Ską…d:Wrocław

Napisano 12 kwietnia 2010 - 02:13

O joj, tragedia tragedią, ale kogoś chyba lekko poniosło...
http://sport.wp.pl/k...ml?ticaid=19f9f
  • 0

#60 Ramzi

Ramzi

    Porucznik

  • Oldie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 847 postów
  • Ską…d:Warszawa

Napisano 13 kwietnia 2010 - 02:11



dość ciekawa interpretacja wypadku a raczej jego przyczyny.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0